zelenapaprika čet 3.9.2020 17:41
bunker kaže...

@sosta

Jučer me zvala teta iz HT-a ( bar se tako predstavila, iako mahom zovu iz kooperantskih tvrtki ) i nudila max2 za 149 kn i max3 za 209 kn. Ugovor mi ističe u veljači i već navaljuju za produženje, pokušavaju uvaliti magentu, mobilnu liniju ...

Ja imam 5 TV-a doma raspoređenih u 2 etaže, i HT nema tehničko rješenje bez kablova i da imam na svih 5 TV-a gomilu kanala. Nekakvo rješenje bi bilo evo Tv kanali, ali i tu imaju ponudu da prijemnik ( kutijicu i daljinski ) nude povoljno ali modul ( koji bih samo upikao u Tv i sve radio jednim daljincem od TV-a ) nude po daleko skupljim cijenama. Srećom, Kodi rješava situaciju...

 Koliko sada traže za modul za evotv? Ja sam ga platio 250 kuna na akciji prije par godina (inače je koštao 299 kuna).

zelenapaprika čet 3.9.2020 17:44
sosta kaže...

Jedino gdje nalazim 209kn (s PDVom) za MAX3 bakar je pod stavkom

Od 01.11.2019. dostupna je ponuda Magenta 1 MAX paketa u prodajnom kanalu za teleprodaju i savjetovanje korisnika i terenskoj prodaji

 

A za Magentu 1 bi trebao uključiti mobilni broj na neku tarifu koja je skuplja od uštede u cijeni paketa.

 U ovom zadnjem i jest caka. Njihovim putem ide i A1. Sve kod njih. Jednih ili drugih. Samo je pitanje tko u određenom trenutku nudi sve što želiš po najpovoljnijoj cijeni.

djigibao čet 3.9.2020 17:56
zelenapaprika kaže...
bunker kaže...

@sosta

Jučer me zvala teta iz HT-a ( bar se tako predstavila, iako mahom zovu iz kooperantskih tvrtki ) i nudila max2 za 149 kn i max3 za 209 kn. Ugovor mi ističe u veljači i već navaljuju za produženje, pokušavaju uvaliti magentu, mobilnu liniju ...

Ja imam 5 TV-a doma raspoređenih u 2 etaže, i HT nema tehničko rješenje bez kablova i da imam na svih 5 TV-a gomilu kanala. Nekakvo rješenje bi bilo evo Tv kanali, ali i tu imaju ponudu da prijemnik ( kutijicu i daljinski ) nude povoljno ali modul ( koji bih samo upikao u Tv i sve radio jednim daljincem od TV-a ) nude po daleko skupljim cijenama. Srećom, Kodi rješava situaciju...

 Koliko sada traže za modul za evotv? Ja sam ga platio 250 kuna na akciji prije par godina (inače je koštao 299 kuna).

 Mislis na ovo:

 

https://www.evotv.hr/datastore/filestore/44/Cjenik-posebnih-ponuda.pdf

zelenapaprika čet 3.9.2020 18:05
djigibao kaže...
zelenapaprika kaže...
bunker kaže...

@sosta

Jučer me zvala teta iz HT-a ( bar se tako predstavila, iako mahom zovu iz kooperantskih tvrtki ) i nudila max2 za 149 kn i max3 za 209 kn. Ugovor mi ističe u veljači i već navaljuju za produženje, pokušavaju uvaliti magentu, mobilnu liniju ...

Ja imam 5 TV-a doma raspoređenih u 2 etaže, i HT nema tehničko rješenje bez kablova i da imam na svih 5 TV-a gomilu kanala. Nekakvo rješenje bi bilo evo Tv kanali, ali i tu imaju ponudu da prijemnik ( kutijicu i daljinski ) nude povoljno ali modul ( koji bih samo upikao u Tv i sve radio jednim daljincem od TV-a ) nude po daleko skupljim cijenama. Srećom, Kodi rješava situaciju...

 Koliko sada traže za modul za evotv? Ja sam ga platio 250 kuna na akciji prije par godina (inače je koštao 299 kuna).

 Mislis na ovo:

 

https://www.evotv.hr/datastore/filestore/44/Cjenik-posebnih-ponuda.pdf

 Ne.

 

Evo, išao sam sam tražiti. Sada je povoljnije još 50 kuna u odnosu na cijenu koju sam ja platio prije par godina:

TV modul199,00 knGledajte EVOtv bez dodatnog prijamnika i daljinskog upravljača. Televizor spojite na postojeću antenu, umetnite TV modul (CA modul) i odmah gledajte.

 

https://www.evotv.hr/usluge/evotv-cijene

 

Javio sam se jer je bunker napisao "ali modul ( koji bih samo upikao u Tv i sve radio jednim daljincem od TV-a ) nude po daleko skupljim cijenama". Ne znam kako je to skupo, jer je modul bio nekada skuplji.

sandokan111 čet 3.9.2020 19:02
zelenapaprika kaže...

 U ovom zadnjem i jest caka. Njihovim putem ide i A1. Sve kod njih. Jednih ili drugih. Samo je pitanje tko u određenom trenutku nudi sve što želiš po najpovoljnijoj cijeni.

 Ima ponuda i bez magente. A1 je puno gori u ovom aspektu od tcoma. Pogledaj njihove "cjenike" pa vidi jel vidis cijene usluga.

zelenapaprika čet 3.9.2020 20:14
sandokan111 kaže...
zelenapaprika kaže...

 U ovom zadnjem i jest caka. Njihovim putem ide i A1. Sve kod njih. Jednih ili drugih. Samo je pitanje tko u određenom trenutku nudi sve što želiš po najpovoljnijoj cijeni.

 Ima ponuda i bez magente. A1 je puno gori u ovom aspektu od tcoma. Pogledaj njihove "cjenike" pa vidi jel vidis cijene usluga.

 Naboo sam informativno na A1 ono što je meni bitno, a to je 2D usluga jer me IPTV baš ne zanima. Koristim HT-ov Evo tv koliko mi treba, a tu kraj Foxova, Cinestara, HBO-a, Cinemaxa, M1, Kino TV... prečesto nemaš što gledati (a da nisu beskrajne NCIS, FBI, Quantico serije, serijski ubojice, pshopati svih vrsta i sl.). Muči me moguća nekvaliteta A1 kada je u pitanju internetska veza (susjeda se žali), pa sam još na HT-u.

sandokan111 čet 3.9.2020 20:54
zelenapaprika kaže...

 Naboo sam informativno na A1 ono što je meni bitno, a to je 2D usluga jer me IPTV baš ne zanima. Koristim HT-ov Evo tv koliko mi treba, a tu kraj Foxova, Cinestara, HBO-a, Cinemaxa, M1, Kino TV... prečesto nemaš što gledati (a da nisu beskrajne NCIS, FBI, Quantico serije, serijski ubojice, pshopati svih vrsta i sl.). Muči me moguća nekvaliteta A1 kada je u pitanju internetska veza (susjeda se žali), pa sam još na HT-u.

 Nisam shvatio poantu posta? Jesi nasao cjenike?

bunker čet 3.9.2020 20:58


@zelenapaprika

@djigibao

Pa iskreno da ti velim, neznam nakraju razgovora jel bila teta zbunjenija ili ja. Oni kreću od nekakvih 99 kn uz ugovor i onda svaki mjesec nekakvih 30 kn. Problem je kaj bih ja to za 5 televizora i onda cifre baš nisu zanemarive, pogotovo kada uzmemo u obzir kaj se uopće nudi na tim kanalima. I sada sve to vidim na kodiju, samo kad to upogonim na 5 TV-a ode net kvragu...i nisam baš mišljenja da ta kvaliteta programa vrijedi tu cijenu...

Ja ih tražim da mi daju module za 1 kn mjesečno i 3 buketa za 29 kn, znači 30 kn mjesečno, 150 kn za 5 televizora... I to mi puno izgleda za ono kaj se vrti na tim programima, ali preko toga im nedam... Plaćam ja i 80 kn za hrt, i 149 kn za max2, i bonove za 5 mobitela...

zelenapaprika čet 3.9.2020 21:29
sandokan111 kaže...
zelenapaprika kaže...

 Naboo sam informativno na A1 ono što je meni bitno, a to je 2D usluga jer me IPTV baš ne zanima. Koristim HT-ov Evo tv koliko mi treba, a tu kraj Foxova, Cinestara, HBO-a, Cinemaxa, M1, Kino TV... prečesto nemaš što gledati (a da nisu beskrajne NCIS, FBI, Quantico serije, serijski ubojice, pshopati svih vrsta i sl.). Muči me moguća nekvaliteta A1 kada je u pitanju internetska veza (susjeda se žali), pa sam još na HT-u.

 Nisam shvatio poantu posta? Jesi nasao cjenike?

 Nisam ih tražio. Dao sam ti sliku gore. Otišao sam na Web a1 i nabrzinu pogledao što nude u sadašnjoj ponudi i dobio cijenu od 189 kuna za 2D uslugu koja me zanima. To je bilo brže nego kopati po cjeniku.

Koliko se sjećam, glavni cjenik A1 ima 700-800 stranica.

zelenapaprika čet 3.9.2020 21:41
bunker kaže...

@zelenapaprika

@djigibao

Pa iskreno da ti velim, neznam nakraju razgovora jel bila teta zbunjenija ili ja. Oni kreću od nekakvih 99 kn uz ugovor i onda svaki mjesec nekakvih 30 kn. Problem je kaj bih ja to za 5 televizora i onda cifre baš nisu zanemarive, pogotovo kada uzmemo u obzir kaj se uopće nudi na tim kanalima. I sada sve to vidim na kodiju, samo kad to upogonim na 5 TV-a ode net kvragu...i nisam baš mišljenja da ta kvaliteta programa vrijedi tu cijenu...

Ja ih tražim da mi daju module za 1 kn mjesečno i 3 buketa za 29 kn, znači 30 kn mjesečno, 150 kn za 5 televizora... I to mi puno izgleda za ono kaj se vrti na tim programima, ali preko toga im nedam... Plaćam ja i 80 kn za hrt, i 149 kn za max2, i bonove za 5 mobitela...

 Mi doma imamo Evo TV na jednom televizoru. Mogli bi doplatiti za drugi uređaj, ali to kaj ti veliš, pitanje je vrijede li ti programi ikakvih doplata. Spomenuo sam previše NCIS, FBI, NSA i sličnih serija koje su na isti kalup, loših filmova (baš kad mi se nešto gleda) i sl. 

Nakon što sam ti napisao odgovor, shvatio sam što si zapravio htio napisati o visokim cijenama. 5 komada je ipak previše. I ja plaćam previše internet + telefon + tv + mobitel. I dosegao sam plafon i ne dam više ni lipe. Pogotovo za mobitel. 

sandokan111 čet 3.9.2020 22:11
zelenapaprika kaže...

Nisam ih tražio. Dao sam ti sliku gore. Otišao sam na Web a1 i nabrzinu pogledao što nude u sadašnjoj ponudi i dobio cijenu od 189 kuna za 2D uslugu koja me zanima. To je bilo brže nego kopati po cjeniku.
Koliko se sjećam, glavni cjenik A1 ima 700-800 stranica.

 Znaci nisi. Mozes tak otic i na hrvatskitelekom.hr i dobit "ponudu". Tu se ne prica o takvim ponudama.

zelenapaprika čet 3.9.2020 23:27
sandokan111 kaže...
zelenapaprika kaže...

Nisam ih tražio. Dao sam ti sliku gore. Otišao sam na Web a1 i nabrzinu pogledao što nude u sadašnjoj ponudi i dobio cijenu od 189 kuna za 2D uslugu koja me zanima. To je bilo brže nego kopati po cjeniku.
Koliko se sjećam, glavni cjenik A1 ima 700-800 stranica.

 Znaci nisi. Mozes tak otic i na hrvatskitelekom.hr i dobit "ponudu". Tu se ne prica o takvim ponudama.

Otkrio sam ja "posebne ponude" još davnih dana i pomagao ljudima da ih pronađu i imaju od njih koristi. Tako da...

 

 

mmafan pet 4.9.2020 06:41

Kako ste zadovoljni tcom internetom? Ponudili su mi internet + tel za 199 kn/mj. Brzina prema agentu s kojim sam pričao jest 50 mbit/s, navodno centrala je blizu moje adrese. Radi se naravno o flat netu. Dvoumim se jos izmedu A1 1tb homeboxa i tcoma. S Tcom-om bih trebao potpisati na dvije godine, što mi baš nije drago, ali ako su dobri, preživio bih.

mmafan pet 4.9.2020 07:34
jaZey kaže...
A1 homebox ti ima mjesecni download limit, T-com ima pravi flat, po meni jaki adut za izbor

 Da, baš iz tog razloga naginjem više Tcomu. Uz flat, radi se i o pretpostavljam i stabilnijem internetu od A1 mobilnog.

boatenga pet 4.9.2020 08:22

Pa majku mu nedajte im gušta, internet i telefon ne smijete pristajati na više od 149kn mjesečno..

Čitajte malo ovaj topic..

To je cijena po kojoj ljudima daju..

Kakvih 199kn, ili 250 ili koliko je na njihovim stranicama..

 

Ja sam im otkazao liniju jer mi nisu htjeli dati po toj cijeni, iako sam im naglašavao da znam da nekima daju za toliko..Nakon pregovaranje gdje su spuštali, najniže na 169, nisam htio prihvatiti..Ugasio paricu, da samo vidite kako su bili bezobrazni kad sam odjavljivao, svađao se sa mnom neki nadobudni mladac iz tcom szk..Ugasili liniju nakon kraja isteka roka od 12 dana, i to sa ulaskom u idući mjesec za 20 minuta (iza ponoći, ugasili u 00.20h u novom mjesecu), poslali račun na dvije kune za taj mjesec (2 kn)..Platio sam taj račun sa zadovoljstvom..

 

Prebacio se novom paricom na Iskon i plaćam 119kn, mada jebu sa brzinom imam 30, neće povećaju na 50 iako parica ide do 56-57..

mmafan pet 4.9.2020 08:28

Pročitao sam topic, vidim da neki dobivaju po manjoj cijeni. Ništa budem ih opet zvao, probao nižu cijenu dobiti. Ovih 199 kn je zbilja visoko, pogotovo za 50mbit brzinu i telefon kojeg neću nikad koristiti. Problem je samo što A1 mi jednino na moj adresi moze ponuditi homebox, Tcom je valjda jedini koji mi moze neogranicem kabelski net ponuditi, navodno moze i terrakom za 169 kn, ali oni mi nisu provjereni. Radi se o novoj zgradi u samom centru grada, ali valjda samo Tcom ima kablove, što je ludost u 2020 g.

Gale92 ned 6.9.2020 11:40
mmafan kaže...

Pročitao sam topic, vidim da neki dobivaju po manjoj cijeni. Ništa budem ih opet zvao, probao nižu cijenu dobiti. Ovih 199 kn je zbilja visoko, pogotovo za 50mbit brzinu i telefon kojeg neću nikad koristiti. Problem je samo što A1 mi jednino na moj adresi moze ponuditi homebox, Tcom je valjda jedini koji mi moze neogranicem kabelski net ponuditi, navodno moze i terrakom za 169 kn, ali oni mi nisu provjereni. Radi se o novoj zgradi u samom centru grada, ali valjda samo Tcom ima kablove, što je ludost u 2020 g.

 ako si novi korisnik jednostavno ti neće ponuditi/pristati na nižu cijenu.

 

zelenapaprika ned 6.9.2020 11:56
mmafan kaže...

Pročitao sam topic, vidim da neki dobivaju po manjoj cijeni. Ništa budem ih opet zvao, probao nižu cijenu dobiti. Ovih 199 kn je zbilja visoko, pogotovo za 50mbit brzinu i telefon kojeg neću nikad koristiti. Problem je samo što A1 mi jednino na moj adresi moze ponuditi homebox, Tcom je valjda jedini koji mi moze neogranicem kabelski net ponuditi, navodno moze i terrakom za 169 kn, ali oni mi nisu provjereni. Radi se o novoj zgradi u samom centru grada, ali valjda samo Tcom ima kablove, što je ludost u 2020 g.

 Nemoj biti siguran da ćeš dobiti najnižu cijenu. Da, HT dominira, ali nije ni A1 pasivan, tako da se i on polako širi. Bilo bi zanimljivo saznati prioritete gradnje optike u HT-u.

zelenapaprika ned 6.9.2020 11:57
boatenga kaže...

Pa majku mu nedajte im gušta, internet i telefon ne smijete pristajati na više od 149kn mjesečno..

Čitajte malo ovaj topic..

To je cijena po kojoj ljudima daju..

Kakvih 199kn, ili 250 ili koliko je na njihovim stranicama..

 

Ja sam im otkazao liniju jer mi nisu htjeli dati po toj cijeni, iako sam im naglašavao da znam da nekima daju za toliko..Nakon pregovaranje gdje su spuštali, najniže na 169, nisam htio prihvatiti..Ugasio paricu, da samo vidite kako su bili bezobrazni kad sam odjavljivao, svađao se sa mnom neki nadobudni mladac iz tcom szk..Ugasili liniju nakon kraja isteka roka od 12 dana, i to sa ulaskom u idući mjesec za 20 minuta (iza ponoći, ugasili u 00.20h u novom mjesecu), poslali račun na dvije kune za taj mjesec (2 kn)..Platio sam taj račun sa zadovoljstvom..

 

Prebacio se novom paricom na Iskon i plaćam 119kn, mada jebu sa brzinom imam 30, neće povećaju na 50 iako parica ide do 56-57..

Molim te, poskeniraj račun da vidim tih 119 kuna. Zamagli svoje ime i sve ostale privatne podatke.

ihush ned 6.9.2020 12:08

-hoće, tj upravo to je problem starim korisnicima koje pokušavaju bez popusta prebaciti na novi ugovor-tarifu i tad se moraju cjenkati.. tj ovisi o agentu-cjenkanju-trenutku.. primarni cilj im je povećanje broja korisnika, tek nakon tog zadržavanje cjenjanjem tj ako korisnik zaprijeti raskidom usluge i prelaskom drugom operateru.

.. ovih dana (mjesec ili idući) čekam optiku, povoljnije nego što su trenutno cjenici tj bez uvedenih 30kn .. koje su uveli ovaj mjesec. Prošle godine u isto vrijeme je to napravio a1 +20kn i cjenkanjem neki su dobili sniženje, neki neku dodatnu opciju-paket po cijeni nižeg paketa itd. i sad se ponavlja priča.

-osim problema da je sad kažnjivo u slučaju prelaska nazivanje-cjekanje po hakomu, tj ako operater to radi drugi će reagirati-tužiti i dobiti no tad se operateri đentlmenski dogovre i zaobiđu hakom.

 

-cjenkanje je stvar svake trgovine-ugovora, jedino što nismo navikli da su javne usluge za koje postoji cjenik tako nešto tj za sve korisnike moraju biti jednaki uvjeti.. i jesu, tj osnovni ugovor ne definira paket-cijenu, dok je dodatni ugovor za paket na ugovorni rok-obvezu odnos dvaju strana operater-korisnik i ne tiče se drugih pravnih subjekata tj to nije cjenik nego ugovnor i on je temelj ugovorene cijene, ne po cjeniku nego po ugovoru. Možeš tako dobiti za isti iznos neki dodatni tv paket ili flat tarifu za telefon-međunarodno i sl. .. time se ne mijenja cijena nego paket koji korisnik ima a to nije stvar zakona i ostalih korisnika nego ugovora operatera i korisnika tj hoću li ja manje-više tv kanala ili brzinu interneta ili nešto treće je moja stvar, ne tvoja, kao što mogu uzeti neki uređaj-poklon ili uslugu koju ti ne trebaš dok cijena takvog paketa može biti ista ili različita, ovisno kako se iscjenkaš i traje za taj ugovorni period recimo 24mj.. kad priča opet kreće od nule.

 

-neki dobiju, većina ne traži.. ako ne tražiš nećeš ni dobiti tj tad kažu 'po cjeniku je..' a ti pristaneš (ili ne pristaneš).

 

-ugovor je temelj zakona, temelj odnosa dvaju strana dok zakon-pravila-regulator samo osigurava provođenje i moderira u slučaju spora npr prijevremeni raskid ili neplaćanje/neiuzvršavanje ugovorenog itd..

-ugovor je temelj ispostavljenog računa i račun ovisi o konkretno ugovorenom paketu, ugovorenoj cijeni.. pa tako od prošle godine na a1 imam međunarodne pozive za dodanih 20kn, kao kompenzaciju tj ta opcija je tad koštala 15kn i realno plaćam +5kn više nego prije podizanja cijene +20kn.. neki ništa jer su tako pregovarali, neki plaćaju a nisu ništa dobili.. jer se nisu cjenkali :)

bunker ned 6.9.2020 12:56
ihush kaže...

 

 

-ugovor je temelj zakona, 

 

 Ne... Zakon je temelj ugovora. Temelj je podloga, znači preduvjet, tako da prvo gradiš temelj a onda gradiš zidove ili deku na tom temelju. Tako i prvo mora postojati pravomoćan zakon pa onda se sklapa ugovor unutar zakonskog okvira. Ugovor sklopljen protivno zakonu se proglašava ništavnim ( pravomoćnom sudskom odlukom ) i tada nikoga ne obvezuje... 

 

Ugovor je dogovor dviju strana i taj dogovor nemože biti protivan nekom od važećih zakona, npr ne može HT u ugovor staviti mjesečnu kamatu od 99% za kašnjenje u plaćanju računa jer zakon kaže svoje o toj tematici...

 

boatenga ned 6.9.2020 13:01

Što će ti račun..Pa nisam ja jedini na Iskon-u po toj cijeni..

Nemam telefon (nisam koristio ni kad sam ga imao), dakle samo internet Iskon 119,90 kuna mjesečno, 24 mjeseca..

 

Meni je samo internet dovoljan..Zavisi što kome treba..Recimo ukoliko želiš imat televiziju, kanale za pratit lige prvaka, razne druge lige, možeš sve imat i plaćat preko 400 kuna mjesečno tcom..Što je po meni ludicrous..

Opet pratim sve što me zanima, kompletan nogomet recimo, još nije bilo utakmice da je nisam gledao ako sam htio, liga prvaka, engleska liga, španjolska..

Samo internet je potreban..Kako? Sve piše na bug forumu, samo treba čitati i potruditi se malo..

 

Evo jučer, Engleska-Island, Danska-Belgija, gledao u hd obje utakmice..Danas ću gledat Švicarska-Njemačka..

Toliko..

 

zelenapaprika ned 6.9.2020 14:55
boatenga kaže...

Što će ti račun..Pa nisam ja jedini na Iskon-u po toj cijeni..

 

 Pošalji. Da vidim. Ujednom se mogu pozvati na konkretan račun u pregovorima. Zamagli sve svoje privatne podatke, šifru korisnika i dr.

 

Na iskon.hr ne vidim ništa jeftinije od 159,90 na 24 mjeseca. Samo net.

 

Pošalji skenirani račun.

ihush ned 6.9.2020 15:19
bunker kaže...
ihush kaže...

 

 

-ugovor je temelj zakona, 

 

 Ne... Zakon je temelj ugovora. Temelj je podloga, znači preduvjet, tako da prvo gradiš temelj a onda gradiš zidove ili deku na tom temelju. Tako i prvo mora postojati pravomoćan zakon pa onda se sklapa ugovor unutar zakonskog okvira. Ugovor sklopljen protivno zakonu se proglašava ništavnim ( pravomoćnom sudskom odlukom ) i tada nikoga ne obvezuje... 

 

Ugovor je dogovor dviju strana i taj dogovor nemože biti protivan nekom od važećih zakona, npr ne može HT u ugovor staviti mjesečnu kamatu od 99% za kašnjenje u plaćanju računa jer zakon kaže svoje o toj tematici...

 

 -stvar filozovskog stava.. jer zakon se temelji na vlansištvu, 9/10, ugovori su dio vlasništva-odnosa i osnova zakona jednako kao što ugovor mora biti u skaldu sa zakonom da bi bio važeći-valjan i to se podrazumijeva (ili govoriš o nevažećem ugovoru..) tj implicitno je ugovor u skladu sa zakonom-normama i tad se u slučaju spora upravo temeljem ugovora vodi spor, ne po stavku zakona jer ne definira cijenu-odnos dvaju pojedinih strana poslla-ugovora-vlasništva-usluge.. zakon je okvir, ugovor je temelj, odnosa-posla-računa i žalbe tj suda ako do tog dođe. .. tak da najstraj ali nepotreban ili suprotan smislu-svrsi.

-kao što u dodatku daješ izmišljen primjer nedozvoljene kamate, kao argument koji time nije argument nego i dalje izmišljotina protivna postojećem zakonu i time ugovor postaje ništetan, nepostojeći .. nema ga.

-ugovor postoji i kad ne postoji zakon, međunarodni, sporazumi itd. ili kad ne postoji nadležan sud, viša instanca-jurisdikcija koja bi nametnula provođenje zakona ili ugovora. Ugovor je temelj, povijesno kao stisak ruke i 'riječ' osobe koja nešto obečaje-ugovara dok je razvoj civilizacije stvorio uređene države koja ima zakone, koji se jednako odnose na sve osobe (pravne-fizičke) tj strane ugovora-odnosa tj ugovorom imaš odnos, dok će recimo zakon regulirati kaznu za kršenje ugovorenog, npr zatvor i naknadu štete ali ne regulira samu srž ugovora tj odnosa, kao što ne piše koji paket ćeš ti imati po kojoj cijeni.

-zakon ne regulira cijenu, nego to radi ugovor .. o tome je riječ i ako je samo želja za stalkanjem tad moraš biti malo jači-bolji u argumentaciji (ili pojesti još žganaca) .. nhf.

 

edit: vratiti se na temu, kontekst i možda razumijevanje (kao potrebno da bi ljudi znali svoja prava, kao ih ostvariti, temeljem čega..)...

-upravo tcom podiže cijenu paketa +30kn ... to je jednostrana izmjena bitne stavke ugovora, to je temelj po kojem korisnik ima pravo na prijevremeni (neškodljivi, bez nakanade) raskid ugovorne obveze na štetu-teret operatera tj operater nema pravo potraživanja naknade za raskid koju bi inače ugovorom potraživao i dobio. (primijetite, sve je to zbog-po ugovoru, .. zakon je samo zakon, regulator). Zakon daje pravo korsiniku na neškodljiv raskid, tj jednako to pravo mu daje i sam ugovor, jer je sklopljen i jer je osnova odnosno, svaki raskid ili uzrok za raskid može imati štetne posljedice, dok je u slučaju promjene cijene to stvar operatera tj njegova krivica, njegov teret. Po tom ugovoru, korisnik može raskinuti odnos + može tražiti naknadu za štetu, neisporučivanje ugovorenog, po istoj osnovi kao što to traži operater kad korisnik traži raskid bez takvog prava.

-to pravo daje zakon, tj sam ugovor, ne operater tj ne jedna strana ugovora (mada svatko može dati što želi..), jer zakon u idelau dalje svima jednakost, obje strane jednaka prava-obveze pa i sankcije-naknade.

-osoba koja nema ugovornu obvezu, nema temeljem čega tražiti raskid tj primjenjuje se važeći cjenik, zakon. Tj osoba koja nema ugovornu obvezu-paket, nema pomoć zakona u ovom slučaju mada je zakon isti, jer zakon dozvoljava promjenu cijena.. ugovorna obveza je upravo temelj za ovaj post ili povezane zakone, slučaj kao a1-20kn i sad tcom +30kn.. tj ugovor je osnova, ne zakon, osnova po kojoj jedna strana ima pravo na nešto. Osoba bez ugovorne obveze nema takav ugovor, mada je zakon isti nema ni raskida tj bez ugovorne može kad želi raskinuti korištenje usluge ali istovremeno nema zaštitu za proizvoljnu promjenu cijena koja može biti svaki dan (osim javne usluge, +30 dana za obavijest i stupanje na snagu).

-osoba bez ugovorne obveze ima samo osnovni ugovor o korištenju usluge, ništa više, može kad želi promijeniti operatera ili paket.. bez penala. Zakon je isti, ugovor osnovni+dodatni/paket/ugovorna nisu tj upravo to je razlika, sigurnost, s jedne strane operateru da će korisnik koristiti uslugu određeni period i zato mu daje neku pogodnost, npr nižu cijenu odnosno korisnik kojem bez razloga ni nije cilj raskid odnosno ako već nešto koristi-plaća tad mu odogovara plaćati manje ili dobiti neku pogodnost a to ne daje zakon nego ugovor tj dodatni ugovor na rok-termin tj ugovorna obveza.

-korsnika pod ugovornom se ne tiče postojeći-važeći cjenik za trajanja takvog ugovora jer je on s operaterom ugovorio zasebni cjenik i uvjete za određeni rok i to je 'zakon' tj to je osnova odnosa dok taj ugovor ne istekne ili se razvrgne..

 

-izuzetak, samo kad je sniženje cijena usluge, kad korisnik usluge dobije nešto bez izmjene uvjeta ili cijene kao najosnovijeg temelja odnosta, može automatizmom tj to dozvoljava zakon-hakom.. u svim drugim slučajevima kao podizanje cijene pružatej i korisnik usluge moraju sklopiti novi ugovor po novim uvjetima, koristiti postojeći stari ili raskinuti na štetu onog tko je odgovoran za raskid, dok opet kao izuzetaak operateri-javne djelatnosti-usluge.. nemaju pravo jednostranog raskida osim ako im zakon to pravo da, tj korisnik može raskinuti (i snosi posljedice) dok operater to pravo nema, mora svim korisnicima isporučiti uslugu ako je oni zatraže-ugovore. Zato u ovom slučaju operateri imaju 30 dana za objavu cjenika, kao i rok u kojem korisnik može raskinuti (podrazumijeva se bez štetnosti) prije isteka postojeće ugovorne obveze (do s onima koji nisu pod ugovornom to nema veze), ili ukoliko to propusti automatizmom se usluga nastavlja (ali je to još nejasno.. tj po starom ugovoru, odnosno da bi bilo koji novi ugovor-cjenik bio važeći osim obavijesti potrebno je i papirnato-potpis tj nedvojbena izjava korisnika da pristaje na ugovor po novim uvjetima. .. tako je već godinu precizirano no nitko to ne provodi.. tj svi bi trebali dobiti novi primjerak ugovora-ugovorne obveze na npr 24mj i potpisati ga, tek tad je važeći.. kaže hakom-zakon, no ne inzistira se..)

bunker ned 6.9.2020 16:07


Ihush , zakon i ugovori nemogu biti predmet filozofskog stava jer bi tada svaka budala tumačila i provodila zakone shodno samo svojemu interesu.

Zakoni su produkt težnji za slobodom, jednakosti, nacionalnom ravnopravnosti i ravnopravnosti spolova, mirotvorstvom, socijalnom pravdom, poštivanjem prava čovjeka, nepovredivosti vlasništva, očuvanjem prirode i čovjekova okoliša, vladavinom prava i demokratskim višestranačkim sustavom .... i to ti lijepo piše u članku 3 ustava RH ( https://www.zakon.hr/z/94/Ustav-Republike-Hrvatske ). U članku 5 piše da svi zakoni moraju biti u suglasnosti sa ustavom, pa prema tome nije vlasništvo jedini temelj zakona nego jedan od... Ipak je opće dobro, zdravlje i sl jače od prava na nepovredivost vlasništva i sl....

ihush ned 6.9.2020 16:28

-opet.. filozofski, što je baza-temelj a što nadogradnja. Baza-temelj je ugovor (vs stanja da se poslovi obavljaju bez ikakvog ugovora, regulacije, bezakonja, bez postojanja države-društva.. vakuum..) dok su ljudi udruženi u plemena, gradove, države, zakoni-ustav .. nadogradnja. Piramida.

-što je izvor, što je osnova a što nadogradnja.. može i ustav kao temelj, ako tako želiš tumačiti, no ustav ne regulira ugovornu obvezu tj indirektno ti potvrđujem kako griješiš u načinu mišljenja samom željom dokazati nešto protiv mojeg stava.. :) .. koji je jedini isptavan :)))

-iskoristit ću spominjanje ustava, jer on ne spominje raskid ugovorne i cijenu ili +30kn ili tv iptv pakete maxtva.. jer on to ne radi, on je samo okvir, država, sud, civilizacija i tek u slučaju spora-suda se primijenjuje tj svi niži zakoni moraju biti usklađeni s ustavom, kao što svi ugovori moraju biti u skladu sa zakonom.. ako nisu tad nisu ugovori tj ništetni (kao da ih ni nema, nevažeći).. ako su važeći tad su oni osnova-ZAKON, ne zakon u knjizi zakona, nego zakon po kojem se taj odnos-slučaj-spor sudi, tj taj papir-ugovor je osnova i samo za ono što nije njime definirnano se koristi zakon-ustav.. no tamo nećeš naći npr tko kome treba isplatiti naknadu ili vrati uređaj-modem-mobitel, nećeš naći iznos .. a naći ćeš u ugovoru, jedinom mjestu što se zakona tiče.

sudac je zakon, knjiga zakona je zakon, zakon jačeg je zakon, ugovor je zakon.. velike sise su zakon.. što treba u kojem kontekstu objašnjavati-dokazivati ili osporavati?

 

-kako ti u slučaju prijevremenog raskida ugovorne pomaže ustav? obepravljena manjina ili uskraćeno neko ljudsko pravo? ako nisi zadovoljan možeš na međunarodni sud.. no to s ugovorom nema puno veze ili temom.

-pevibitna zajednica od onog majmuna koji maše bedrenom kosti je stvar odnosa-ugovora, pisanih i nepisanih.. civilizacija je skup tih odnosa, ugovora a zakon je nadogradnja kao što su to ceste-škole vs kuće. Ustav je i dalje zakon.. tj možeš klasificirati zakone po 'jačini' no to je samo semantika-gradacija jednako kao da slonove sortiramo po kilaži ili po boji. Kuća u ulici mora imati kućni broj, prva dobije broj 1, druga broj 2.. možemo izvrnuti-zamijeniti, ulica i kuće su dalje iste, tako je s filozofiranjem koji zakon je ispod-baza ili iznad.. tj baza je jača od nadogradnje jer se nadogradnja oslanja na bazu, baza uvjetuje nadogradnju, kao temelj kuće-zid-krov. Po 'jačini' ustav je viši, pa zakon pa odredbe.. dok su ugovori najniži tj ne ulaze uopće u skupinu zakona, no oni su osnova kao što su to ljudi, jer nema države bez ljudi, ljudi su država.. kad se udruže. Država su ljudi.. zakoni, ali promjenjivo, može nastati-nestati.. ljudi su tu, činjenica, ne država ne zakon-ustav a osnova je odnos-ugovor dvaju strana ili ovisi kako ćemo filozofski na to gledati, no spominjanje zakona-ustava je beskorisno u temi operater-ugovor-ugovorna-cijena i prava potrošača-korsnika.. ustav-zakon samo jamče pravo na npr komunikaciju, internet, ne ostale uvjete ili iznos-cijenu. TO RADI UGOVOR i on je tad zakon-osnova po kojoj se to rješava, ne ustav jer on to ne rješava jer ne sadrži kao ni zakon. Ako u ugovoru piše npr 100mbps tad je to konkretna stavka-uvjet i zakon-ustav s tim nemaju ništa osim odrediti koji sud je nadležan za spor i provesti postupak..

 

kraće, u slučaju spora, operater-korisik, neovisno koja strana, temeljem posotjećeg ugovora, stana traži ugovoreno, penale, isporuku, cijenu.. ugovor = zakon. Zakon-ustav su samo okvir, nemaju veze s konkretnim slučajem ili slučajevima kad će po istom zakonu-ustavu ovisno o ugovoru i kršenju biti ovakva-onakva presuda nadležnog suda.

zelenapaprika ned 6.9.2020 18:55
bunker kaže...

Ihush , zakon i ugovori nemogu biti predmet filozofskog stava jer bi tada svaka budala tumačila i provodila zakone shodno samo svojemu interesu.


 Oprosti, ali tako je sada. Doslovno. Isto kazneno djelo, jedna presuda u Zagrebu, drugačija u Velikoj Gorici.

sandokan111 ned 6.9.2020 19:07
ihush kaže...
ugovor = zakon.

 Ugovor nije = zakon. Niti je ugovor temelj zakona, nema apsolustno nikakvog smisla da bi bio. Krivo si se izrazio gore a ovaj stalka valjda da bude nekad u necem u pravu, a ti branis krivu tezu.

love2ml86 ned 6.9.2020 19:46
zelenapaprika kaže...
bunker kaže...

Ihush , zakon i ugovori nemogu biti predmet filozofskog stava jer bi tada svaka budala tumačila i provodila zakone shodno samo svojemu interesu.


 Oprosti, ali tako je sada. Doslovno. Isto kazneno djelo, jedna presuda u Zagrebu, drugačija u Velikoj Gorici.

Nikada nije isto kazneno dijelo u pitanju. Okolnosti ne mogu biti identične (olakotne, otegotne okolnosti).