CikaSpaso pet 2.5.2008 14:47

Pošto sam vidio da na forumu ima par ljudi iz BiH, zanima me koje pakete ADSL-a koristite. Mislim da imamo najgore pakete u Europi pa tako, ako možete, napišete par komentara, ili ako neko zna neke novosti koje bi se mogle pojaviti u vezi ADSL-a.

 

Ja koristim HT Mostar Start paket, 1024/128 kbit/s, 4GB prometa. Košta 30 KM, oko 120 kuna.

 

Čuo sam da bi ove godine T-Com trebao kupiti HT Mostar i znam da će mnogi reči da sam lud, ali jedva čekam da se to desi. Ljudi, nemamo FLAT uopće, a da o cijenama i ne govorim. Dobar bi bio i neki komentar iz Hrvatske na T-Com ili sl.


Karma is a funny thing
kompotko pet 2.5.2008 14:54
CikaSpaso kaže...

Pošto sam vidio da na forumu ima par ljudi iz BiH, zanima me koje pakete ADSL-a koristite. Mislim da imamo najgore pakete u Europi pa tako, ako možete, napišete par komentara, ili ako neko zna neke novosti koje bi se mogle pojaviti u vezi ADSL-a.

 

Ja koristim HT Mostar Start paket, 1024/128 kbit/s, 4GB prometa. Košta 30 KM, oko 120 kuna.

 

Čuo sam da bi ove godine T-Com trebao kupiti HT Mostar i znam da će mnogi reči da sam lud, ali jedva čekam da se to desi. Ljudi, nemamo FLAT uopće, a da o cijenama i ne govorim. Dobar bi bio i neki komentar iz Hrvatske na T-Com ili sl.


 Nije T-Scum tak dobar. Nama 1GB na 2048/256 kbit/s je 100 kn.... 10GB je 140... A Flat 180 kn. Donedavno je bilo još gore. 5GB 140, a flat 220...
Schumix pet 2.5.2008 15:23
CikaSpaso kaže...

Pošto sam vidio da na forumu ima par ljudi iz BiH, zanima me koje pakete ADSL-a koristite. Mislim da imamo najgore pakete u Europi pa tako, ako možete, napišete par komentara, ili ako neko zna neke novosti koje bi se mogle pojaviti u vezi ADSL-a.

 

Ja koristim HT Mostar Start paket, 1024/128 kbit/s, 4GB prometa. Košta 30 KM, oko 120 kuna.

 

Čuo sam da bi ove godine T-Com trebao kupiti HT Mostar i znam da će mnogi reči da sam lud, ali jedva čekam da se to desi. Ljudi, nemamo FLAT uopće, a da o cijenama i ne govorim. Dobar bi bio i neki komentar iz Hrvatske na T-Com ili sl.


I ja koristim istu ADSL uslugu. Ne znam tko tebi plaća račune, ali cijena je redovna oko 40 KM (29+5+PDV), dakle još gore. osim možda ako potpišeš ugovor na 50 godina pa ti cigani daju popust na najam modema, fuj.
CikaSpaso pet 2.5.2008 15:32
Schumix kaže...
CikaSpaso kaže...

Pošto sam vidio da na forumu ima par ljudi iz BiH, zanima me koje pakete ADSL-a koristite. Mislim da imamo najgore pakete u Europi pa tako, ako možete, napišete par komentara, ili ako neko zna neke novosti koje bi se mogle pojaviti u vezi ADSL-a.

 

Ja koristim HT Mostar Start paket, 1024/128 kbit/s, 4GB prometa. Košta 30 KM, oko 120 kuna.

 

Čuo sam da bi ove godine T-Com trebao kupiti HT Mostar i znam da će mnogi reči da sam lud, ali jedva čekam da se to desi. Ljudi, nemamo FLAT uopće, a da o cijenama i ne govorim. Dobar bi bio i neki komentar iz Hrvatske na T-Com ili sl.


I ja koristim istu ADSL uslugu. Ne znam tko tebi plaća račune, ali cijena je redovna oko 40 KM (29+5+PDV), dakle još gore. osim možda ako potpišeš ugovor na 50 godina pa ti cigani daju popust na najam modema, fuj.
 Da, računao sam bez PDV-a. Nisam ni ja potpisao ugovor (htjeo sam ali se baba koja radi u HT-u izderala na mene zato što nije znala šta je ugovor :-)). Treba napomenuti da je "najbolji" paket 3072/384 kbit/s sa 12GB prometa i košta oko 340 kuna. Tako kada vi u Hrvatskoj pomislite da vam je internet sranje, pogledajte nas.

Karma is a funny thing
PROTECTOR pet 2.5.2008 15:42
CikaSpaso kaže...

Pošto sam vidio da na forumu ima par ljudi iz BiH, zanima me koje pakete ADSL-a koristite. Mislim da imamo najgore pakete u Europi pa tako, ako možete, napišete par komentara, ili ako neko zna neke novosti koje bi se mogle pojaviti u vezi ADSL-a.

 

Ja koristim HT Mostar Start paket, 1024/128 kbit/s, 4GB prometa. Košta 30 KM, oko 120 kuna.

 

Čuo sam da bi ove godine T-Com trebao kupiti HT Mostar i znam da će mnogi reči da sam lud, ali jedva čekam da se to desi. Ljudi, nemamo FLAT uopće, a da o cijenama i ne govorim. Dobar bi bio i neki komentar iz Hrvatske na T-Com ili sl.


 Nemoj se toliko veseliti tome. T-konj sam traži dodatno tržište gdje će ubirati pare i držati monopol. Ne piše vam se dobro ako kupe HT Mostar.

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Vakaka čet 15.5.2008 14:01

PROTECTOR kaže...
 Nemoj se toliko veseliti tome. T-konj sam traži dodatno tržište gdje će ubirati pare i držati monopol. Ne piše vam se dobro ako kupe HT Mostar.
 Nek nam se piše isto ko i vama i ja zadovoljan, trenutno je ovdje katastrofa što se cijena tiče.
Btw koristim ovaj paket:
ADSL PROFI 3072/384
brzina downloada: 3072 kbit/s
brzina uploada: 384 kbit/s
uključeni promet: 12 GB
To je najbolje što imaju... naravno i najskuplje, sa pdv-om izađe negdje oko 330-340kn kad se preračuna iz KM-ova.
Pa sad se tuži na cjene u Hrvatskoj Izlanuo se.
I što je najgore od svega, jednostavno nezamislivo, totalno neshvatljivo je to što nemogu skinut AOC a iman key (samo 12GB uključen promet), to im nikad neću oprostit Mršti se

DrNasty čet 15.5.2008 14:10

Mene racun ubi...

4096/384 kb, 9 GB prometa, sve to za sitnicu od nekih 200 kuna Bogataš

U Sarajevu ima dosta privatnih providera, ali u mom gradu za bilo sta ozbiljnije, BH Telekom je jedini izbor.

Navedena cijena je nakon snizenja, prije par mjeseci je isti paket bio oko 270 kuna.

 

Kad ce bolja vremena doci? Plač


Nudim profesionalne usluge: Pucanje u zrak na vjencanjima, povracanje na koncertima, opijanje na proslavama, parazitsko izlezavanje... Kontaktirajte me za kvalitetnu uslugu.
zeleni pet 16.5.2008 16:54
DrNasty kaže...

Mene racun ubi...

4096/384 kb, 9 GB prometa, sve to za sitnicu od nekih 200 kuna Bogataš

U Sarajevu ima dosta privatnih providera, ali u mom gradu za bilo sta ozbiljnije, BH Telekom je jedini izbor.

Navedena cijena je nakon snizenja, prije par mjeseci je isti paket bio oko 270 kuna.

 

Kad ce bolja vremena doci? Plač


Svaki pocetak je tezak. Daj mu 2-3 godine, pa ce i kod nas cijena poceti silaziti. Najveci problem je losha ekonomska situacija, ne mogu bas svi priustiti dsl. Nema musterija, nema mjesta za konkurenciju, monopolista rula. Fazon je u tome sto bh telecom vjerovatno nema sistema za preprodavanje infrastrukture, i dok god vlada ne odredi drugacije, neche ga ni biti.

1337
boxer sub 17.5.2008 01:40

djeste B&H ekipa, sta se radi,,,vidim kukate na adsl,,,evo i mene da zajedno placem s vama,,,,Plač

Evo i ja sam korisnik ht mostar adsl paket 1024/192 4 gigabajta, ,,40 km finalna cijena,,,(vec sam doguro do limita a sredina mjeseca, izgleda da cu debelo probit limit) po meni ovaj ht mostar je najlosiji sto se tice odnosa ponuda/cijena em slaba ponuda, em skupi,,nemaju freezone koliko ja znam, a isto tako ni flat,,,,al bi me bas zanimalo koliko bi im kostao flat,,,,300km +++??? U globalu Ht mostar najlosiji, bhnet ima dosta bolji omjer ponuda/cijena, al jeb*ga nema ga kod mene u Posavini,,

Imamo neki klan u CoD2 pa pricam sa ekipom preko Teamspeaka (ima nas iz BiH, Hrvatske, Srbije itd) pa kad oni pocnu pricati o svojim konekcijama i limitu i flatu i cijenama meni dodje da opalim boxerom modem!!! Ovi iz Rs-a imaju bolje ponude, a takodjer Sarajevo koje ima dosta konkurencije i sa kablovskim internetom, neznam ali kad sam otisao jaranu na Alipasino tek je uveo neki kablovski internet flat za nekih 35 km,,,,ja cisto po**dio....a kad sam cuo da ovaj jedan nas iz klana u Holandiji ima neki opak internet na optici,,,,i da skine film u par minuta,,,dodje mi da bjezim iz Bosne,,,,,

Sve to meni smrdi da su se tri glavna operatera dobro dogovorili, svako ima monopol na svom teritoriju, ima svoj dio kolaca, niko se nikom nemjesa u poso,,,drzava masno naplacuje svoj dio,,a mi smo prinudjeni na njihova pravila igre, i veoma bi volio kad bi dosao neki drugi operater i malo uzdrmo ovo trziste i napravio bolju konkurenciju pa bi se i ovi nasi PAPCI malo uplasili,,,,pa napravili bolje ponude,,ili bi se onako hajducki dogovorili sa vladom, ekspresno donijeli neki zakon, i ubili u pojam novog operatera sa nenormalnom birokratijom,,,,

Jedini izlaz iz ovog corsokaka ako hoces bolji, brzi, jeftiniji internet je da se preselis u drugi dio drzave, kantona,,,,ili uzmes kofere i pobjegnes u Europu...

 

scorpion667 sub 17.5.2008 03:18

Eh ekipa ja sam se klonio ADSL-a i zbavio sebi Pincom WIC Wireless internet. Brzina i nije neka velika (768/192) al meni je sasvim dovoljno. Bitno je da je flatSmijeh (iako najcese skinem oko 25-30GB). Cuo sam da sada stavljaju novi link tako da ce brzine biti još bolje. Za ovaj paket placam točno 49KM mjesečno (oko 180kn) i po meni je ovo daleko najisplativiji način povezivanja na internet u BiH.


CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ
2 GB RAM 667MHZ
ASUS 7300 GT @ 475/920
asusdvd sub 17.5.2008 11:04

ADSL Start 1024/192, najskuplji u EuropiSmijeh

 

Majku im njihovu, kao da imamo viška para. Bilo bi dobro da do kraja raspravite što će biti sa cijenama ako T-Com kupi HT Net...


Doć će Zoka da vas roka
boxer sub 17.5.2008 12:44
asusdvd kaže...

ADSL Start 1024/192, najskuplji u EuropiSmijeh

 

Majku im njihovu, kao da imamo viška para. Bilo bi dobro da do kraja raspravite što će biti sa cijenama ako T-Com kupi HT Net...


 ja tu informaciju prvi put ovdje cujem, ali iako sam pesimista po prirodi, nadam se boljoj ponudi i jeftinijim cijenama, jel zdravorazumski bi novi igrac na trzistu trebao ponuditi primamljive cijene kako bi se probio na novo trziste i sebi osigurao mjesto pod suncem, pa se onda kasnije razvijao...zivi bili pa vidili....ali kako rece jedan neka nam je sudbina isto kao korisnicima u Hrvatskoj sa T-Com i ja cu biti zadovoljan, jer ipak te su cijene daleko bolje nego ove sadasnje..
boxer sub 17.5.2008 13:50

i znate sto me jos ljuti kod Ht mostar,,,,npr, vidio sam kod mnogih ponuda da se samo zaracunava download u promet dok je upload free,,,,Ht mostar uracunava oboje u ukupni promet,,,,jos jedan VELIKI MINUS od mene....


"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
Ivan(4) sub 17.5.2008 14:23

Da dopunim izveštaj o cenama ADSL-a u regionu stanjem u Srbiji: Što se tiče ponuđenih brzina, debelo zaostajemo. Ja trenutno imam 512/64kbps i to plaćam (u zavisnosti od kursa) 120-125kn. Dobra strana je da je u pitanju flat, loša je da moj provajder guši P2P i to u kombinaciji sa bednim aploudom rezultira krajnje mizernim brzinama kad mi padne na pamet da skinem neki torent.

 

Što se uticaja potencijalnog dolaska T-Coma u Bosnu tiče ovo su neke moje pretpostavke. Ako bi T-Com došao da bude konkurencija vašem monopolisti, onda biste mogli očekivati pad cena, no, kako on prosto kupuje vašeg monopolistu, najverovatnije na žalost neće biti posebno brzih promena. Tome u prilog ide i tekst iz "Buga" od pre (čini mi se) godinu i nešto koji se bavio cenama ADSL-a u zemljama bivše SFRJ. Tada je T-Com već bio vlasnik telekoma u Makedoniji i Crnoj Gori a tamošnje cene su bile grozno visoke.

CikaSpaso sub 17.5.2008 15:08
Ivan(4) kaže...

 Što se uticaja potencijalnog dolaska T-Coma u Bosnu tiče ovo su neke moje pretpostavke. Ako bi T-Com došao da bude konkurencija vašem monopolisti, onda biste mogli očekivati pad cena, no, kako on prosto kupuje vašeg monopolistu, najverovatnije na žalost neće biti posebno brzih promena.

To je istina. T-Com će doći u BiH jedino kupovinom HT Mostara, zato što ga je več vlasnik 39.1 %, a još jedan dio pripada HT-u iz Zagreba. To znači da će sve ostati isto, ali mislim da bi se cijene ipak trebale smanjiti. Nakon nekog vremena, naravno.

Karma is a funny thing
Vakaka sub 17.5.2008 21:20
dado2 kaže...

i ja imam ht start, i nisam ni na koji način ni mrvice zadovoljan uslugom.

 Ma nemoš ni bit, dok god nema flat u ponudi sve ostalo je mazanje očiju, cjena mi nije problem koliko me ograničenje prometa živcira a što se tiče WIC to mi je presporo.
Ako misle da ovo tržište nema budućnosti neka samo stave flat rate i spuste cjene paš vidit koliko će novih preplatnika dobit.
Nadam se da ću dočekat flat u ponudi prije mirovine Belji se
boxer uto 20.5.2008 20:50
scorpion667 kaže...

Eh ekipa ja sam se klonio ADSL-a i zbavio sebi Pincom WIC Wireless internet. Brzina i nije neka velika (768/192) al meni je sasvim dovoljno. Bitno je da je flatSmijeh (iako najcese skinem oko 25-30GB). Cuo sam da sada stavljaju novi link tako da ce brzine biti još bolje. Za ovaj paket placam točno 49KM mjesečno (oko 180kn) i po meni je ovo daleko najisplativiji način povezivanja na internet u BiH.


 Blago tebi na tom Pincomu----isao sam na stranicu i pokriven je samo jedan dio Hercegovine, u Posavini ima samo ht Mostar oces-neces....crnjak2

"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
Alen uto 20.5.2008 21:10

ja sam iz tuzle i imam bihnetov adsl 3gb 2048/256, prije mi je bio paket 1024/128, pa su povecali upload na 192 i onda su i download i upload povecali na duplu brzinu, promijenili pakete i smanjili cijene. Prije su bili paketi od 3,5 i 9gb i onda su uveli 1,3,9. Oni od 5 su presli na 9. Sta da vam kazem povecanje brzine i to naduplo se ne primjeti u normalnom surfanju, jedino ako se nesto skida...mada nemam tu neke koristi kod brzine bolje da su limit povecali, evo sad kako su povecali brzinu masovno prelazim limit :d, ali eto barem je za 10KM jeftinija konekcija... znaci prije sam je placao 35KM, a sada 25Km bez pdv-a... sta da vam kazem ipak je u pitanju 10Km, dobro je to, najvaznije je da cijene padaju, ali eto konkurencija radi cuda... i sto se tice konacnog utiska... nisam zadovoljan moze to i bolje :D .. pozdrav svim bosancima i hercegovcima


Sve što možeš sad ostavi za kasnije
scorpion667 uto 20.5.2008 23:57
boxer kaže...
scorpion667 kaže...

Eh ekipa ja sam se klonio ADSL-a i zbavio sebi Pincom WIC Wireless internet. Brzina i nije neka velika (768/192) al meni je sasvim dovoljno. Bitno je da je flatSmijeh (iako najcese skinem oko 25-30GB). Cuo sam da sada stavljaju novi link tako da ce brzine biti još bolje. Za ovaj paket placam točno 49KM mjesečno (oko 180kn) i po meni je ovo daleko najisplativiji način povezivanja na internet u BiH.


 Blago tebi na tom Pincomu----isao sam na stranicu i pokriven je samo jedan dio Hercegovine, u Posavini ima samo ht Mostar oces-neces....crnjak2

 Jesi gledao providera ZONA. Malo su losiji od Pincoma (manje brzine) ali ipak je flat. Njihova stranica ti je www.zona.ba

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ
2 GB RAM 667MHZ
ASUS 7300 GT @ 475/920
boxer sri 21.5.2008 00:08

scorpion667 kaže...
 Jesi gledao providera ZONA. Malo su losiji od Pincoma (manje brzine) ali ipak je flat. Njihova stranica ti je www.zona.ba

 nikad cuo za ove,,,,mada mi je primamljiva ponuda ipak slaba je brzina (trenutno je skoro duplo slabija od moje) jer cesto igram CoD2 i CoD4,,,,,cekat cu bolje dane,,,,,Plač

"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali

Dark Prince sri 21.5.2008 18:46
zeleni kaže...

Nemoj samo zone svega ti. Provider s onakim sajtom... sam me nasmijavaju  :)


Upravu si, mislim da je bolje da ga nikako nemaju, onako se samo sramote...
Ja bih volio da imam vezu preko kablova, pa makar i 1G paket, vako mi je pun kufer laganja i velikog pinga,
FPS nesmijem ni pomisliti da zaigram preko neta, jedino WoW ide nekako (minimalni ping 200, max preko 2 sekunde)..
Btw. Zona 4G paket
boxer sri 21.5.2008 18:55

pa koliko sam dosad vidio posle pincoma,  bhtelecom je najisplativiji,,,mislim onaj paket od 9 gb i brzina 4mbit oko 50 km,,,,,imaju freezonu pa ti dodje kao neka zamjena za flat,,,,


"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
AdoX čet 22.5.2008 16:01

bh telecommov paket 9G

brzina downloada:4096k/bits

brzina uploada: 384k/bits

limit downloada: 9gb

limit uploada: neogranicen

50 km - to dodje oko 185 kn

meni je ovo dovoljno ,, a nije nes ni skupo za mene


@do