Ner0 pet 26.3.2010 12:06

 Nakon što nas je Witcher prije tri godine totalno omađijao, za početak one sljedeće sprema se njegov nastavak

Prije tri godine svijet fantazijskih RPG-a potresla je jedna divna igra. Da, govorimo o prvom Witcheru; neočekivano dobrom naslovu poljskih programera koji je svim zapadnjacima pokazao kako se rade prave fantazije. Njegovi autori jučer su pak ekskluzivno potvrdili da rade na novom nastavku! Stoga smo vrlo sretni što vam možemo dati lagani uvid u Witchera 2 koji već po prvim dostupnim materijalima izgleda daleko bolje od originala. Dvojku i dalje radi tim CD Projekt Red, a igra će i dalje biti temeljena na novelama stanovitog poljskog autora Andrzeja Sapkowskog. Za neupućene - Andrzejeve fantasy novele govore o jednom mračnom svijetu u kojemu se ljudi, vilenjaci i patuljci mrze i preziru te spletkare jedni protiv drugih. A upravo će spletkarenje pokvarenog vilenjaka Lorvetha i misterioznog čovjeka znanog samo kao Kinglsayer biti okosnica nove igre.

Witcher 2 će započeti tamo gdje je prvi dio stao te ćete opet voditi junaka Geralta koji će se uplesti u konspiraciju vezanu uz ubojstvo kralja. Toliko informacija o priči, jer u našoj poslovičnoj maniri ne želimo odavati nikakve spoilere. No zato vam možemo reći pomoću čega će se radnja odvijati. Prvenstveno pomoću vrlo zanimljivog sustava dijaloga. Kao i prije, Witcher će imati tzv. tempirane dijaloge u kojima morate u određenom vremenu izabrati odgovor ili će igra automatski odgovoriti po defaultu. Međutim, grane razgovora sada će biti još različitije te imati još veći utjecaj na razvijanje radnje i questova. Također, vaši suborci će se non-stop ubacivati u razgovore te će navodno imati vrlo izražene i nezavisne karaktere.

Nadograđena je i borba. Garetha ćemo sada gledati iz nešto veće blizine, jer je kamera postavljena tako da do izražaja dođe veća brutalnost igre. Borba će biti i puno fluidnija te brža. Npr. bez problema ćemo napraviti dva-tri brza zamaha te ih u combo stilu završiti teškim napadom. Vratit će se i borbene poze, samo što ćemo sada koristiti različite udarce iz različitih poza u svakom mogućem trenutku. Drugim riječima, neće biti potrebno ručno odabrati pojedinu pozu da bismo iskoristili neki njezin specifični potez. Sve u svemu, naglasak na akciji i efektnim spellovima bit će veći nego prije, ali to ni u kojem slučaju ne bi trebalo poglupiti igru. Smatramo da će se pomoću ovoga Witcher 2 probiti do još većeg broja igrača. Podsjećamo, prvi dio je samo na PC-ju prodan u nekoliko milijuna primjeraka.

Vratit će se i romansa! Međutim, i ona je totalno promijenjena te je Witcher sada u stanju 'bariti' mnoštvo ženskih likova pomoću dijaloških opcija i povremenih davanja darova. Ako u tome uspije, otključat će se romantična sekvenca! Npr. saznali smo da će jedna čarobnica čarolijom skinuti svoju odjeću i pozvati našeg momka da joj se pridruži u jezeru. Normalno, nakon toga slijedi fade to black te sretna lica naših golupčića. Kao što možete vidjeti u foršpanu, grafika više nema veze s prvim dijelom. Engine je drastično optimiziran i ušminkan, pa će Witcher biti pravi raj za oči. A sada nešto interesantno: Witcher 2 se prvenstveno razvija za PC, dok je verzija za Xbox 360 još vrlo upitna. To je odličan podatak koji garantira da ova igra, baš kao ni recentni Metro 2033, neće imati previše konzolaških kompromisa. Brusite svoje mačeve i učite spellove te očekujte dolazak Witchera 2 na početku 2011. godine.

 

 

Iz knjiga su, osim igre, nastali i TV serija i film Witcher, čije kadrove možete vidjeti u ovom Isječku

Danny_HR sub 17.4.2010 13:37
The White Wolf kaže...

nikako mi se ne svida gameplay ni grafika a likovi izgledaju totalno nezivo u usporedbi s jedinicom geralt izgleda ko da ima 15 godina. Sve vise mi dvojka lici na promasaj Mršti se

Složio bi se s tobom ovdje.

Nekako mi djeluje da je moovement potpuno drugačiji, sve je na neki način izvedeno kao bilo koja klasična hack n slash igra, neka akcijska avantura ili nešto slično. Primjerice Fable ili Assassins Creed.

 

Ne sviđa mi se ova promjena. A i novi combat sistem mi je gori od staroga.

 

Šteta... :(

wyks ned 18.4.2010 08:12

Ne sviđa mi se novi izgled Geralta, onaj stari je bio unikatan

The White Wolf kaže...

da je igra ostala slicna ovoj alpha verziji http://www.youtube.com/watch?v=JciyoGmnGyo bila bi perfektna jer izgleda kao poboljsana jedinica a oni su je totalno unistili i sad izgleda kao  fable :(

Ovdje borba izgleda dosta dobro, kao da su boss borbama dali veću važnost, da se ipak razlikuju od borbe s minionima.

Šteta ako su mjenjali.

 

Borba mi i nije neki faktor u rpg igrama, glavno da su kontrole logične i da nema nekih nebuloza.

Mislim da u jednom klasičnom RPG-u borba nikako ne smije postati glavna stvar.

boxer ned 18.4.2010 12:00

Meni na ovim novim prezentacijama Geralt izgleda još bolje, a borba mi ne izgleda ništa lošije od one iz prvog dijela.

Svojim izgledom pomalo mi vuče na Dantea iz Devil May Cry. Ostaje za vidjeti kako će biti na kraju i kakva će biti priča.

xxxxx ned 18.4.2010 12:07

Meni izgleda ok, borba mi slično izgleda samo malo fluidnija i brža, a vjerojatno će biti na sličnom principu.

Sviđa mi se mogućnost preskakanja i penjanja.

Ma bit će to super igra samo nek priča bude dobra.

The White Wolf ned 18.4.2010 12:17
boxer kaže...

Meni na ovim novim prezentacijama Geralt izgleda još bolje, a borba mi ne izgleda ništa lošije od one iz prvog dijela.

Svojim izgledom pomalo mi vuče na Dantea iz Devil May Cry. Ostaje za vidjeti kako će biti na kraju i kakva će biti priča.

 

wyks ned 18.4.2010 12:18
The White Wolf kaže...
boxer kaže...

Meni na ovim novim prezentacijama Geralt izgleda još bolje, a borba mi ne izgleda ništa lošije od one iz prvog dijela.

Svojim izgledom pomalo mi vuče na Dantea iz Devil May Cry. Ostaje za vidjeti kako će biti na kraju i kakva će biti priča.

ali vise nema macje oci...

Što nisu te oči pokazatelj Witchera?

 

Ako se dobro sjećam tako se skuži da je u zadnjoj animaciji u prvom dijelu assassin na kralja bio witcher

boxer ned 18.4.2010 12:40
The White Wolf kaže...
boxer kaže...

Meni na ovim novim prezentacijama Geralt izgleda još bolje, a borba mi ne izgleda ništa lošije od one iz prvog dijela.

Svojim izgledom pomalo mi vuče na Dantea iz Devil May Cry. Ostaje za vidjeti kako će biti na kraju i kakva će biti priča.

ali vise nema macje oci...

Tko kaže?

boxer ned 18.4.2010 17:13
The White Wolf kaže...

jedino od svega sta mi se svida na novom geraltu je bolji oziljak i rep...kuka za trofeje mu je sad na ledima ono loool   i di je zaboga njegov silver sword ???

Mislim da previše cjepidlačiš. Dobit ćeš bolju grafiku, nadam se dobru priču, stil borbe, par novih poteza i tebe sad smeta što tipu ne svijetle oči u mraku i što mačeve drži jedan pored drugog.

Ostaje za vidjeti, nadam se da ćemo onda donositi kvalitetnije komentare kada igra izađe.

harpy21 ned 18.4.2010 20:21

A što je s posljedicama iz prvog dijela? Da li će biti potreban save iz prvog nastavka, kao u slučaju mass effect s obzirom na mnoštvo odluka koje ste mogli obavljati u prvom nastavku ili će igra biti neovisna, bez povezanosti s prvim dijelom?