dax-lax pon 14.8.2023 10:36

Kad je veći dio mjerenja rute pod vodom čista pretpostavka imu-a. Neki su to bolje sprogramirali, neki baš i ne. Gps gubi podatke svakim utapanjem sata pod vodu, kad dalje preuzima imu, a svatko malo drugačije mlati rukama.

dax-lax pon 28.8.2023 12:38

Djeluje mi kao da je vode saugnul malo. Prvi put očito premalo da oksidirani dijelovi rade kratki spoj, a ovaj put si je više popio. Ako si u zg, nosi u samsung store arena. Tu je i servis. S druge strane, kaj bi ti falilo da se počastiš s jednim gw4/5/6

dax-lax pon 28.8.2023 14:02

Nisu to baš satovi za vodu kako god ih oni reklamirali. Tu se bolje snalazi garmin ak je sport u pitanju. Samsung je malo nelogično dizajniran da bi držalo vodu uvjerljivo. Ok, poklopac se može skinut šarafima ispod kojih je guma/ljepilo, i tu baš ne prolazi voda. Voda prođe na spoju onog srebrnog platea sa senzorima i kućišta. Tu je ljepilo koje jednostavno više nije dobro nakon višegodišnjeg grijanja i hlađenja. Postaje dosta gnjecavo, a tu se još grije i punjenjem. Možeš plivat neko vrijeme bez posljedica. Za nekaj ozbiljnije traži se i ozbiljnija tehnika

CROatVU čet 7.9.2023 23:02

Znate ja imam Huawei watch 2 GT 2 PRO vec  par godina, kupam se sa njim vec 3 ili 4 god po 15 tak dana u 6 i po 15tak dana u 8 mjesecu na Ciovu, vozim SUP, slusam glazbu, skacem, plivam uzivam. Kada se vrati u apartman, operem ga pod umivaonikom ( Cak ni ne ukljucim ono da mi izbacuje vodu sa zvukom ). I sve radi i dan danas kada sam se i ove godine vratio sa mora. O autonomiji ne moramo pricati.  Mislim stvarno sat i pol i za oznju bica i za sve ostalo.Ne kuzim da je netko zadovoljan samsungom koji mora gledati da li ce imati bateriju na njemu da bi danas i sutra vozio bicikli i da mu se sat ne ugasi ,ma dajte

Hexfire pet 8.9.2023 10:34
CROatVU kaže...

Znate ja imam Huawei watch 2 GT 2 PRO vec  par godina, kupam se sa njim vec 3 ili 4 god po 15 tak dana u 6 i po 15tak dana u 8 mjesecu na Ciovu, vozim SUP, slusam glazbu, skacem, plivam uzivam. Kada se vrati u apartman, operem ga pod umivaonikom ( Cak ni ne ukljucim ono da mi izbacuje vodu sa zvukom ). I sve radi i dan danas kada sam se i ove godine vratio sa mora. O autonomiji ne moramo pricati.  Mislim stvarno sat i pol i za oznju bica i za sve ostalo.Ne kuzim da je netko zadovoljan samsungom koji mora gledati da li ce imati bateriju na njemu da bi danas i sutra vozio bicikli i da mu se sat ne ugasi ,ma dajte

 Bitno da si ti sretan. A nama kojima treba smartwatch imamo Samsung.

Lijepi Dzoni pet 8.9.2023 11:52

i ja sam čuo da se mnogi kupaju sa satom (konkretno Garmin), i da mnogi nemaju problema, dok se na forumima javljaju i da imaju problema.....tako da.... to je lutrija hoće li ući voda u sat ili neće....siguran bih bio samo sa satom koji je WR od 200 m

Mrljavi čet 21.9.2023 12:13

UI5 na GW5 Pro

Dosta novih promjena na satu i u samoj aplikaciji Galaxy Wearable.

Kao i na mobitelu, sada se na satu mogu grupirati aplikacije u foldere pa im dodijeliti nazive i boje. Bolji grafički prikaz spavanja (boje i graf), vremenska prognoza je preglednija po satima i danima. Poruke i obavijesti (mail, fb,viber,whatap i sl.) i obavijesti aplikacija su grafički dotjeranije...

 

Ima toga još i svega po malo a uglavnom, vidljiv napredak. Jako dobro.

Mrljavi sub 23.9.2023 21:45

Da se nadovežem...

 

• Nisam ziher da li je Whatsapp bio dostupan kao aplikacija i prije ove nadogradnje. Znam za sideload app ali ovo je službeni download. Kako god, instaliran, stavljen u aplikacije i radi bez beda. Slanje poruka, glasovnih i tekstualnih te primanje istih radi odlično. Postavke Whatsappa na satu je omogućeno dok za Viber nije (vidi screenshot). Nakon instalacije potrebno je u Whatsapp na mobitelu ukucati kod koji se pojavi na satu kako bi se uparili (linkali) i sinkronizirali.

Nisam ziher da li treba u imeniku mobitela omogućiti prikaz kontakta "treće strane", u ovom slučaju za Whatsapp ali ja sam ih uključio. Treba 9 puta kliknuti na naziv "Kontakti" da bi se opcija mogla uključiti (vidi drugi screenshot). 

 

• Instalirao mi se i (nekakav?) barometar. Nije da mi baš treba ali kad je već tu, ok. U postavkama je moguće odrediti neke parametre.

 

• Promijenjena je grafika i animacija početnog screena praćenja spavanja ali i dodana je temperatura kože. Na mobitelu u app Samsung Health razrađeni su prikazi spavanja i dodana je spomenuta 'temperatura kože'.

 

• Dodana je mogućnost pokretanja više timera. Meni je korisno npr. kod kuhanja :)

 

Ne znam zašto ne uključe mjerenje temperature kad već postoji senzor. Pričalo se da budu ali...

 

 

dax-lax ned 24.9.2023 06:34

Whatsapp standalone app je stigao prije kojih mjesec dana. Ja sam ga prekjučer deinstalirao jer mi često notifikacija ponovi iskače nakon nekoliko minuta iako sam je počistio. Iako ima puno manje funkcija, za sad mi bolje odgovara klasična da samo vidim notifikaciju bez dodatnih fičra

mrzech ned 24.9.2023 08:28

Nakon instalacije UI5 na GWpro, sve kao da radi lošije i sporije. Određene telefonske brojeve više ne prepoznaje pa ih prikazuje u numeričkom obliku, a ne kao ime kontakta. I kasne obavijesti.

Ima li netko sličan problem ili da radim reset?

Mrljavi ned 24.9.2023 12:53
mrzech kaže...

Nakon instalacije UI5 na GWpro, sve kao da radi lošije i sporije. Određene telefonske brojeve više ne prepoznaje pa ih prikazuje u numeričkom obliku, a ne kao ime kontakta. I kasne obavijesti.

Ima li netko sličan problem ili da radim reset?

 Hmm, kod mene radi sve fluidno. Instalirao se update na sat i nakon što je odradio svoje, restartao sam ga ali i apdejtao Galaxy Wear. U imeniku nema promjena niti je išta zbrčano. Hint: Ako si prčkao po postavkama animacije u admin modu, možda da ih vratiš na defaultne postavke?

Mrljavi ned 24.9.2023 16:54
dax-lax kaže...
Whatsapp standalone app je stigao prije kojih mjesec dana. Ja sam ga prekjučer deinstalirao jer mi često notifikacija ponovi iskače nakon nekoliko minuta iako sam je počistio. Iako ima puno manje funkcija, za sad mi bolje odgovara klasična da samo vidim notifikaciju bez dodatnih fičra

 Ja nemam takvih ponavljajućih obavijesti. Gledao sam malo online pa se spominje "...Settings > Notifications > App settings > WhatsApp and disable all notifications except for the "incoming message" one to see if that will stop the notification loop."

mirdaVG pon 25.9.2023 11:09

Istu stvar s kontaktima imam i ja na gw5 pro, više se ne prikazuje ima osobe nego samo broj telefona (ne razumijem kako takvu glupost mogu pustiti u 2023. godini). Također više ne mogu napraviti backup sata na cloud, nego samo lokalno preko smart switch-a, koji naravno da ne pronalazi sat jer nemam Samsung mobitel, tako da backup galaxy sata ako nemate Samsung mobitel više ne postoji....

dax-lax pon 25.9.2023 11:47

Bez brige, ne radi backup dobro ni na samsungu od ui5 watch updatea. Fale opcije a i ono kaj je, ne posprema komplet nego samo glavne postavke. Kod mene to iznosi 95kb. Ako hoću uključit da mi sprema na sams cloud, opcija se zatamni i ništa, odeš korak nazad, vratiš se, ugašena opcija. Nekaj su sprčkali ali na ne mislim resetirat za to jer vjerujem da će neki patch uskoro za koji ću ga i tak trebat resetirat. Doduše, došla je opcija "prenesi na novi telefon". To je falilo do sad. Gw4 je u pitanju kod mene

mirdaVG čet 28.9.2023 08:53
dax-lax kaže...
Bez brige, ne radi backup dobro ni na samsungu od ui5 watch updatea. Fale opcije a i ono kaj je, ne posprema komplet nego samo glavne postavke. Kod mene to iznosi 95kb. Ako hoću uključit da mi sprema na sams cloud, opcija se zatamni i ništa, odeš korak nazad, vratiš se, ugašena opcija. Nekaj su sprčkali ali na ne mislim resetirat za to jer vjerujem da će neki patch uskoro za koji ću ga i tak trebat resetirat. Doduše, došla je opcija "prenesi na novi telefon". To je falilo do sad. Gw4 je u pitanju kod mene

 Zanimljiva situacija, jučer bio update za smart switch, aplikacija i dalje ne kuži sat ali ok, ono što je zanimljivo da danas kad sam otvorio galaxy wearable pogledam pod accounts i vidim backup sata od 28.09.2023 u 02:30h. Rekoh super, backup proradio, ali ono što mi sad nije jasno kako je i gdje napravio taj backup jer u 02:30h sat je bio u airplane mode-u i power saving mode-u... Također backup je samo 32kb što je 3 puta manje nego prije. Prije update-a sat mi nikad nije sam napravio backup jer navečer kad idem na spavanje stavljam airplane modu na satu i mobitelu, tako da mi je sad ovo misterija. Danas ionako radim clean flash novog rom-a pa  da vidimo šta će taj backup pokazati. Stvarno su ga ukenjali da to nije normalno, prije si jednostavno stisnuo backup i puf sve je bilo na njihovom cloud-u.

Hexfire pet 13.10.2023 12:40

Naručio sam si sad Watch 6 Classic dok traje ova promocija. Računam da ću prodati tablet koji se dobije za barem 150€ i onda je to već sasvim ok cijena. A i GW4 ću valjda prodati za 40-50€.

 

In other news, na GW4 mi se nakon zadnjeg updatea događa da widgeti samo nestanu i jedino rješenje je staviti neki drugi watch face i onda vratiti ovaj koji inače koristim. Neda mi se sad s tim gnjaviti kad dolazi novi, ali podosta je iritantno. Možda je problem to 3rd party watchfacea koji koristim. 

Zaporožac pet 13.10.2023 13:05
Hexfire kaže...

 

 

In other news, na GW4 mi se nakon zadnjeg updatea događa da widgeti samo nestanu i jedino rješenje je staviti neki drugi watch face i onda vratiti ovaj koji inače koristim. Neda mi se sad s tim gnjaviti kad dolazi novi, ali podosta je iritantno. Možda je problem to 3rd party watchfacea koji koristim. 

Meni ne.

Nakon zadnjeg apdejta sve radi, jedino me sekiralo što se nije htio lagano instalirati, već sam morao gasiti i uključivatii GW4 i Sg23+ više puta.

Ne znam zašto, moraju biti kompatibilni.