Općenito o mobitelima

SE X10 Mini Pro vs SE X8 vs SE Xperia Mini

ogi219 pet 13.7.2012 21:59

Ovako ovih dana malo gledam ove sony ericssone i provao sam ih nekolko... daju mi samopouzdanje jer su nekako čvrsti i nisu onako meki kao htc wildfire s... malo gledam ova navedena tri modela i neznam koji mi je najbolji...

 

Sony Ericsson X10 Mini Pro:  KRITIKE:

                      - Dosta mal ekran

                      - Star android 

                      - Malo RAM-a.

                      - Slabiji procesor

                        

                        POHVALE: {#}

                      - Čvrst

                      - Ima tipkovnicu na razvlačenje

                      - Dobar dizajn

                      - Čvrst....

 

Sony Ericsson X8:  KRITIKE:

               - Malo RAM-a.

               - Starija verzija androida

               - Mal ekran

               - Slabiji procesor

 

               POHVALE: {#}

               - Čvrst

               - Lijep dizajn

               - Kvalitetna plastika

               - Samopouzdan

 

Sony Ericsson XPERIA Mini:  KRITIKE:

                      - Mal ekran za surfanje internetom

                      - Nije bas udoban u ruci

 

                      POHVALE: {#}

                      - Dobar procesor

                      - Dosta dobra količina RAM-a.

                      - Nova verzija androida

                      - Čvrst

                      - Kvalitetna plastika 

                      - Lijep dizajn

                      - Dobra kvaliteta izrade 

 

Znam, najjača je SE XPERIA Mini, ali je dosta mala i nije bas udobna u ruci kao X8... a tu je i X10 Mini Pro koji ima qwerty tipkovnicu...

 

EDIT: Preporučite mi isto neke mobitele koji su čvrsti kao X8 i da ih se nađe polovnih za 400kn-450kn.

in_rust_we_trust pet 13.7.2012 22:29

Sony Ericsson X8:  KRITIKE:

               - Malo RAM-a.

               - Starija verzija androida

               - Mal ekran

               - Slabiji procesor

 

               POHVALE: {#}

               - Čvrst

               - Lijep dizajn

               - Kvalitetna plastika

               - Samopouzdan

 

Kakav je to samopouzdan mobitel? {#}
Inace x8 je ok mobitel,nije najbolji al sluzi svrsi.Stavljanjem drugog kernela i roma dobiva se "zvijer" za 400 kn :)
ogi219 pet 13.7.2012 22:58
mario1990 kaže...
ogi219 kaže...

Ma nerazumin ti se ja u te custom roomove.... 

Možeš o tome pročitati ovdje

 

 a je malan prilično, za tu cijenu još mi padaju na pamet huawei u8650, alcatel ot-990. :)

gdje mogu nabavit huaweia i alcatela, a i sjetio sam se onog tele2fon-a odlican je isprobao san ga u tele2.. super klize igre

mario1990 pet 13.7.2012 23:02


gdje mogu nabavit huaweia i alcatela, a i sjetio sam se onog tele2fon-a odlican je isprobao san ga u tele2.. super klize igre

Na oglasnicima ih je bilo pa pogledaj. 

 da imaš i njega ali cijena prelazi :) dosta je hvaljen, kamera nije loša.

ogi219 pet 13.7.2012 23:09
mario1990 kaže...


gdje mogu nabavit huaweia i alcatela, a i sjetio sam se onog tele2fon-a odlican je isprobao san ga u tele2.. super klize igre

Na oglasnicima ih je bilo pa pogledaj. 

 da imaš i njega ali cijena prelazi :) dosta je hvaljen, kamera nije loša.

a nemam tolko al probam nac polovnog

nOObIlO sub 14.7.2012 12:24

SE Xperia Mini ti se dosta kvari, ekran zna titrat, tipke se same pritiskat, i ostale gluposti, baterija će ti trajat oko 1 dan, a ekran izgleda manji nego što je.

 

jednostavno nisu mobitel "poštimali" sve kako treba. najbolje ti je da uzmeš neki samsung. ili htc.

 

ja sam ga kupio u tele2 dok je bio oko 1300kn, a sad su spustili na 900 + daju još bluetooth slušalicu il tako nešt, čudno mi je da tolko skinu cjenu da "tako dobrom" uređaju.

 

bolje ga preskoči ^^

ogi219 sub 14.7.2012 12:40
nOObIlO kaže...

SE Xperia Mini ti se dosta kvari, ekran zna titrat, tipke se same pritiskat, i ostale gluposti, baterija će ti trajat oko 1 dan, a ekran izgleda manji nego što je.

 

jednostavno nisu mobitel "poštimali" sve kako treba. najbolje ti je da uzmeš neki samsung. ili htc.

 

ja sam ga kupio u tele2 dok je bio oko 1300kn, a sad su spustili na 900 + daju još bluetooth slušalicu il tako nešt, čudno mi je da tolko skinu cjenu da "tako dobrom" uređaju.

 

bolje ga preskoči ^^

a kakav je u kvaliteti u odnosu na x8

in_rust_we_trust sub 14.7.2012 13:49

Uzmi x8.Ne kvari se,ekran je solidan,plastika je cvrsta,baterija zna trajati i par dana.

Jedina zamjerka je njegov official 2.1 softver.Za 10 min ga flesnes na 2.3 i radi ko zmaj.Ako si iz Zadra ja ti to risin bez problema ako uzmes mobitel naravno

ogi219 sub 14.7.2012 13:54
in_rust_we_trust kaže...

Uzmi x8.Ne kvari se,ekran je solidan,plastika je cvrsta,baterija zna trajati i par dana.

Jedina zamjerka je njegov official 2.1 softver.Za 10 min ga flesnes na 2.3 i radi ko zmaj.Ako si iz Zadra ja ti to risin bez problema ako uzmes mobitel naravno

iz splita san ti kralju.. al kad prodam ps2 i mob kupujem x8 :D a sta kazes na galaxy mini, jeli bolji od xperie x8??