Općenito o mobitelima

SE X10 Mini Pro vs SE X8 vs SE Xperia Mini

nix0 ned 15.7.2012 12:24
ogi219 kaže...

Ovako ovih dana malo gledam ove sony ericssone i provao sam ih nekolko... daju mi samopouzdanje jer su nekako čvrsti i nisu onako meki kao htc wildfire s... malo gledam ova navedena tri modela i neznam koji mi je najbolji...

 

Sony Ericsson X10 Mini Pro:  KRITIKE:

                      - Dosta mal ekran

                      - Star android 

                      - Malo RAM-a.

                      - Slabiji procesor

                        

                        POHVALE: {#}

                      - Čvrst

                      - Ima tipkovnicu na razvlačenje

                      - Dobar dizajn

                      - Čvrst....

 

Sony Ericsson X8:  KRITIKE:

               - Malo RAM-a.

               - Starija verzija androida

               - Mal ekran

               - Slabiji procesor

 

               POHVALE: {#}

               - Čvrst

               - Lijep dizajn

               - Kvalitetna plastika

               - Samopouzdan

 

Sony Ericsson XPERIA Mini:  KRITIKE:

                      - Mal ekran za surfanje internetom

                      - Nije bas udoban u ruci

 

                      POHVALE: {#}

                      - Dobar procesor

                      - Dosta dobra količina RAM-a.

                      - Nova verzija androida

                      - Čvrst

                      - Kvalitetna plastika 

                      - Lijep dizajn

                      - Dobra kvaliteta izrade 

 

Znam, najjača je SE XPERIA Mini, ali je dosta mala i nije bas udobna u ruci kao X8... a tu je i X10 Mini Pro koji ima qwerty tipkovnicu...

 

EDIT: Preporučite mi isto neke mobitele koji su čvrsti kao X8 i da ih se nađe polovnih za 400kn-450kn.

Ja ti savjetujem Xperiu Mini (ako mislis na drugu generaciju onu s 1 ghz procesorom itd.) zato sto je najnovija od svih njih iako ima malen ekran naviknes se na to , a ako bude kakvih problema (ako kupujes novi) imas garanciju ako polovni uzmi neki za kojeg si siguran da ih nema ..Taj mob ima zasad sve najnovije..dobar procesor , dosta ram-a , dobru kameru , novi android te je najbolji izbor među sva tri navedena moba barem po mom misljenju

ogi219 ned 15.7.2012 13:33
hitmanovich kaže...

xperia mini definitivno najkvalitetniji odabir.malen,a moćan{#}podržava gledanje hd videa na yubitou + hd snimanje.većinu aplikacija pokreće bez problema,a ni surfanje nije tako loše.

ok

Izzy uto 24.7.2012 23:18

Imam Xperiu Mini i prezadovoljan sam! Imam je 4 mjeseca i nisam primjetio problem s tipkama na dodir. Istina, zna se dosta zagrijati, ali radi bez greske.

 

Jedino bi ipak bilo bolje da ima obicne tipke iz razloga toga sto nekada mi se dogodi da pritisnem tipku "BACK" dlanom. A treperenje ekrana se uvelike smanjilo nadogradnjom na 2.3.4 Android. Gotovo da vise ni ne postoji.

Ionako je tu garancija pojavi li se neki problem.

 

Po meni to je vrhunski mobitel za tu cijenu.

lovac82 sub 28.7.2012 12:32
nOObIlO kaže...

SE Xperia Mini ti se dosta kvari, ekran zna titrat, tipke se same pritiskat, i ostale gluposti, baterija će ti trajat oko 1 dan, a ekran izgleda manji nego što je.

 

jednostavno nisu mobitel "poštimali" sve kako treba. najbolje ti je da uzmeš neki samsung. ili htc.

 

ja sam ga kupio u tele2 dok je bio oko 1300kn, a sad su spustili na 900 + daju još bluetooth slušalicu il tako nešt, čudno mi je da tolko skinu cjenu da "tako dobrom" uređaju.

 

bolje ga preskoči ^^

Imam Xperiju mini, da taj problem je imala..... to je pregrijavanje, odnosno nije pregrijavanje ali mobac si "umisli" da je vruc pa ono... polude back i menu tipke. (dakle, jedno je s drugim povezano). No, u servisu su vec upoznati s tim problemom i problem je rjesiv.... ja sam ga odnjeo i od tada bas nikakvih problema, sto se tice titranja slike, istina je ali to se vrlo vrlo rijetko kada dogada, mobitel treba biti bas pod odredenim kutem, a ima onaj jedan ROM koji rijesava taj problem (ne znam vise koji, ugl ja sam na officialnom 2.3.4). Inace je mob zvijer, nista mi ne steka, mogu sve raditi.... i doci ce ICS.