6996 pon 22.8.2022 01:34

Pozdrav ekipa

razbio sam si trenutni mobitel Poco F3 i zamjena ekrana me dodje nekih 2500 kuna, tj tocno iznos novog uredjaja. Sada posto ne zelim mijenjati ekran za tako velik iznos novaca razmisljam se uzeti neki novi uređaj. Za oko mi je zapeo Xiaomi 12 Pro, ali za iznos novaca za koji bih ga kupio ima te neke djecije bolesti (taj proximity senzor nikako ne mogu preboljeti ni na svom Poco F3)

Kako uredjaj ne uzimam na rate nego zapakiranog sa njuskala, sto mi jos mozete preporuciti za te novce ili naravno nesto manje (7k). Poco F3 mi je bio odlican izbor izuzev tog proximity senzora.

Trazim pod obavezno 120 Hz AMOLED nista drugo ne dolazi u obzir. Kamera mi nije najveci prioritet ali Poco mi je za cijenu imao malo ispodprosjecnu kameru. Baterija nije prevelik faktor ali mi treba izdrzati cijeli dan, kategorija gdje mi je Poco jedva pruzao ono sto mi treba u zadnjih par mjeseci.

Nisam neki prevelik fan Samsunga i S22 mi ne bi legao nikako, mozda cak ni S22+. 
Uz mobitel bih si uzeo i neki pametni sat, Huawei watch gt3 mi je zapeo za oko.

Ne znam mozda ni neki IPhone nije los izbor. 

takoder mislite li da ce na jesen biti mozda bolje kupiti uredjaj ako planira izici nesto po mojim zahtjevima (uvjek sam se pitao kakav je Pixel)

 

cijenio bih vasu pomoc i sugestiju

6996 pon 22.8.2022 12:00

Da, zvao sam 3 ili 4 servisa svaki mi je dao tu cijenu. A kada sam gledao zamjenu ekrana prije godinu dana bio je 1000 kuna. Logika ne postoji ali eto sto je tu je. Eventualno ako nadjem neki polovan ekran ali i to je 100 eura

hardcoree pon 22.8.2022 19:12

Ako igra oglasnik ili u dućanu za parsto kuna više Samsung A52s.

Pogledaj recenziju za auto brigtnes

https://m.gsmarena.com/samsung_galaxy_a52s_5g-review-2323p2.php

"The Max Brightness, as achieved with the main slider, isn't all that impressive and just reaches a maximum of 383 nits. However, automatic brightness adjustment works great and managed to boost our unit all the way up to 800 nits - perfectly usable outdoors.

 

Ok su i gore navedeni Xiaomi 11 Lite 5g ili Honor 50, ali moja preporuka je a52s.

6996 pon 22.8.2022 20:52
6996 kaže...

Pozdrav ekipa

razbio sam si trenutni mobitel Poco F3 i zamjena ekrana me dodje nekih 2500 kuna, tj tocno iznos novog uredjaja. Sada posto ne zelim mijenjati ekran za tako velik iznos novaca razmisljam se uzeti neki novi uređaj. Za oko mi je zapeo Xiaomi 12 Pro, ali za iznos novaca za koji bih ga kupio ima te neke djecije bolesti (taj proximity senzor nikako ne mogu preboljeti ni na svom Poco F3)

Kako uredjaj ne uzimam na rate nego zapakiranog sa njuskala, sto mi jos mozete preporuciti za te novce ili naravno nesto manje (7k). Poco F3 mi je bio odlican izbor izuzev tog proximity senzora.

Trazim pod obavezno 120 Hz AMOLED nista drugo ne dolazi u obzir. Kamera mi nije najveci prioritet ali Poco mi je za cijenu imao malo ispodprosjecnu kameru. Baterija nije prevelik faktor ali mi treba izdrzati cijeli dan, kategorija gdje mi je Poco jedva pruzao ono sto mi treba u zadnjih par mjeseci.

Nisam neki prevelik fan Samsunga i S22 mi ne bi legao nikako, mozda cak ni S22+. 
Uz mobitel bih si uzeo i neki pametni sat, Huawei watch gt3 mi je zapeo za oko.

Ne znam mozda ni neki IPhone nije los izbor. 

takoder mislite li da ce na jesen biti mozda bolje kupiti uredjaj ako planira izici nesto po mojim zahtjevima (uvjek sam se pitao kakav je Pixel)

 

cijenio bih vasu pomoc i sugestiju

 

imate li ikakav prijedlog za uređaj?

hardcoree pon 22.8.2022 21:22

Doslovno možeš birati šta god ti pukne. Znači osim Samsunga koji ti ne paše, možeš birati većinu flagshipa iz 2022.

Realme gt2 pro, (Realme neo gt 3/gt 3t kao jeftinije) Motorola edge 30/30 pro, oneplus flagshipe, oppo x5/pro ako nalete. Čak i iPhone 13 ako se protegneš.

 

zuper pon 22.8.2022 23:47

Gledaj uređaje sa 8+ Gen 1 procesorom jer je razlika u bateriji ogromna. Tako da Xiaomi 12 Pro bi ja izbjegavao.
OnePlus 10T to nudi za 730 eura.
Novi iPhone izlazi za koji tjedan pa će 13 serija biti nešto jeftinija. 13 Pro Max bi onda možda mogao pasti na 7000 novi

crowolf sri 24.8.2022 09:08
6996 kaže...

Pozdrav ekipa

razbio sam si trenutni mobitel Poco F3 i zamjena ekrana me dodje nekih 2500 kuna, tj tocno iznos novog uredjaja. Sada posto ne zelim mijenjati ekran za tako velik iznos novaca razmisljam se uzeti neki novi uređaj. Za oko mi je zapeo Xiaomi 12 Pro, ali za iznos novaca za koji bih ga kupio ima te neke djecije bolesti (taj proximity senzor nikako ne mogu preboljeti ni na svom Poco F3)

Kako uredjaj ne uzimam na rate nego zapakiranog sa njuskala, sto mi jos mozete preporuciti za te novce ili naravno nesto manje (7k). Poco F3 mi je bio odlican izbor izuzev tog proximity senzora.

Trazim pod obavezno 120 Hz AMOLED nista drugo ne dolazi u obzir. Kamera mi nije najveci prioritet ali Poco mi je za cijenu imao malo ispodprosjecnu kameru. Baterija nije prevelik faktor ali mi treba izdrzati cijeli dan, kategorija gdje mi je Poco jedva pruzao ono sto mi treba u zadnjih par mjeseci.

Nisam neki prevelik fan Samsunga i S22 mi ne bi legao nikako, mozda cak ni S22+. 
Uz mobitel bih si uzeo i neki pametni sat, Huawei watch gt3 mi je zapeo za oko.

Ne znam mozda ni neki IPhone nije los izbor. 

takoder mislite li da ce na jesen biti mozda bolje kupiti uredjaj ako planira izici nesto po mojim zahtjevima (uvjek sam se pitao kakav je Pixel)

 

cijenio bih vasu pomoc i sugestiju

REALME GT NEO 2 5G 128GB 8GB DUAL BLACK 2899kn

 

https://www.gsmarena.com/realme_gt_neo2-11074.php

 

Display    Type    

AMOLED, 120Hz, HDR10+, 1300 nits (peak)
Size    6.62 inches, 105.8 cm2 (~85.7% screen-to-body ratio)
Resolution    1080 x 2400 pixels, 20:9 ratio (~398 ppi density)
Protection    Corning Gorilla Glass 5


Main Camera    

Triple    64 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.73", 0.8µm, PDAF
8 MP, f/2.3, 16mm, 119˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm
2 MP, f/2.4, (macro)
Features    LED flash, HDR, panorama
Video    4K@30/60fps, 1080p@30fps, gyro-EIS

Selfie camera    

Single    16 MP, f/2.5, 26mm (wide), 1/3.09", 1.0µm
Features    HDR, panorama
Video    1080p@30fps, gyro-EIS
Sound    Loudspeaker    Yes, with stereo speakers

mp3david pon 29.8.2022 11:02

1.9 izlazi nova Xperia 5 (IV)

7.9 izlaze novi Iphonei

8.9 izlaze nove Motorole

Negdje tokom rujna/listoapda izlaze Xiaomi 12T modeli..

I sad kad malo rezimiram, ima li uopce ista zanimljivo?
Iphonei ce biti vjerojatno i skuplji, Sony takoder, dam se kladit oko 8 milja da ce biti nov model.
Xiaomi modeli ce biti vjerojatno skupi u pocetku ali ce mu jako brzo pasti cijena, jedino mi ostaje Motorola, i kakvim ce se pokazati...

Čekam jesen i nove modele pa da vidim hoce li biti ista zanimljivo i oke, jer za sada mi se cini da mi je jedino S22+ logican izbor, zbog dimenzija, a po prvim novostima S23 serija nece imati nikakve dizajnerske promjene, samo novi čip.

Ima li jos koga da ceka neke od ovih nadolazecih modela?

R36 pon 29.8.2022 17:23
mp3david kaže...
1.9 izlazi nova Xperia 5 (IV)

7.9 izlaze novi Iphonei

8.9 izlaze nove Motorole

Negdje tokom rujna/listoapda izlaze Xiaomi 12T modeli..

I sad kad malo rezimiram, ima li uopce ista zanimljivo?
Iphonei ce biti vjerojatno i skuplji, Sony takoder, dam se kladit oko 8 milja da ce biti nov model.
Xiaomi modeli ce biti vjerojatno skupi u pocetku ali ce mu jako brzo pasti cijena, jedino mi ostaje Motorola, i kakvim ce se pokazati...

Čekam jesen i nove modele pa da vidim hoce li biti ista zanimljivo i oke, jer za sada mi se cini da mi je jedino S22+ logican izbor, zbog dimenzija, a po prvim novostima S23 serija nece imati nikakve dizajnerske promjene, samo novi čip.

Ima li jos koga da ceka neke od ovih nadolazecih modela?

 iPhone 14 Pro...trenutno na 13 Pro.

 

Imam doma S21+...sluzi za gledanje crtica klincima. Ne mogu se vise vratit na Android a probao sam.

 

 

 

 

mp3david uto 30.8.2022 11:31

Kad bi postojao iphone na androidu odma bih ga uzeo.
Ali na iphoneu svaku sitnicu moras placati.
Mislim da zivimo u vremenu u kojemu sada svaku ali bas svaku glupost moras placati,ili da bi nesto koristio,da nebi imao reklama.
Pa bome mi placa nije takva da bih ja koristio iphone da bi svaku aplikaciju mogao normalno koristiti.

Na adroidu skinem krekiran apk file i imam pro verziju spotifya,vpna,skidam igre koje kod nas nisu dostupne na google play.
Mogu instalirati sve sta god zelim,na iphoneu nista osim app storea.
Zbog toga iphone nikako, dokle god im sustav bude toliko ogranicen.

evang uto 30.8.2022 12:36

Bok svima ,trenutno koristim Xiaomi Mi9T  koji se lagano bliži kraju svog života pa gledam malo sa čime ga zamijeniti.

Ne bi rekao da sam hard-core korisnik ali koristim mob na dnevnoj bazi standardno, ukoliko mob nema nekakvih konkretnih zamjerki vjerovatno ću ga koristiti 2+ godine.

Kužim da možda imam nekakve nebulozne zahtjeve za današnje pojmove ali volio bi naći neki "upper-midrange" ,ekvivalent tom Mi9T, da bude korektno zaokružen mob.

 

Kod novijih Xiaomi modela me odbija njihov problem sa proximity senzorom.

Gledao sam Motorole Edge 20/30 , da li mislite da bi Edge 20 pro za 4300kn bio ok kupnja s obzirom da je prošlogodišnji model?

Otvoren sam za sve prijedloge ,budžet idealno 2500-3500kn ali bi mogao rastegnut do 5000.

 

Danke!

Alex Mercer uto 30.8.2022 13:21

S20 FE/S21 FE (snapdragon verzije, naravno) su po meni najbolji non-flagship mobiteli na trzistu. Sve tri straznje kamere iznadprosjecne, ravni ekran sa 120hz, odlicne perfomanse, solidna baterija, sd card slot na s20fe. Jedina mana je slabasna prednja kamera.

vepar uto 30.8.2022 14:07
evang kaže...

Bok svima ,trenutno koristim Xiaomi Mi9T  koji se lagano bliži kraju svog života pa gledam malo sa čime ga zamijeniti.

Ne bi rekao da sam hard-core korisnik ali koristim mob na dnevnoj bazi standardno, ukoliko mob nema nekakvih konkretnih zamjerki vjerovatno ću ga koristiti 2+ godine.

Kužim da možda imam nekakve nebulozne zahtjeve za današnje pojmove ali volio bi naći neki "upper-midrange" ,ekvivalent tom Mi9T, da bude korektno zaokružen mob.

 

Kod novijih Xiaomi modela me odbija njihov problem sa proximity senzorom.

Gledao sam Motorole Edge 20/30 , da li mislite da bi Edge 20 pro za 4300kn bio ok kupnja s obzirom da je prošlogodišnji model?

Otvoren sam za sve prijedloge ,budžet idealno 2500-3500kn ali bi mogao rastegnut do 5000.

 

Danke!

 Preskupo. Ja sam prije 2 mjeseca kupio Edge 20 Pro za 3000kn novu. Dobar mob. Nije savršen, ali sve radi kao treba...Po meni dobra kupnja je S20 FE Snapdragon verzija. Možeš pogledati Realme GT Neo2, zbog performansi. Mani se Exynosa i Snapdragona 888, jer su rastrošni i griju se. Nije toliko bitno ako si nezahtjevan, ali ako puno snimaš video i igraš igre, ti procesori su fail....

R36 uto 30.8.2022 21:57
zuper kaže...
Ista stvar i sa S21+ kojeg ne voliš.
Namjestio ga jednom dok ga kupio i to je to. Ništa komplicirano. Jednostavan za uporabu, ne zamara, baterija za cijeli dan.

 Na Samsungu, Xiaomiu uvijek neki k...

 

Dovoljno je proletio po temi o njima i sve ti je jasno.

 

Xiaomi još nije proximity senzor riješio...šta vise da pričam.

 

Da Huawei ima Google - bio bi na njemu - mislim na P ili Mate liniju.

 
ps. I bitna prednost IPhonea 13 Pro - kompaktan je. Neda mi se kupovat cigle kao npr S22 Ultra da bi imao top kameru...

 

 

 

 

 

 

 

R36 uto 30.8.2022 22:03
mp3david kaže...
Kad bi postojao iphone na androidu odma bih ga uzeo.
Ali na iphoneu svaku sitnicu moras placati.
Mislim da zivimo u vremenu u kojemu sada svaku ali bas svaku glupost moras placati,ili da bi nesto koristio,da nebi imao reklama.
Pa bome mi placa nije takva da bih ja koristio iphone da bi svaku aplikaciju mogao normalno koristiti.

Na adroidu skinem krekiran apk file i imam pro verziju spotifya,vpna,skidam igre koje kod nas nisu dostupne na google play.
Mogu instalirati sve sta god zelim,na iphoneu nista osim app storea.
Zbog toga iphone nikako, dokle god im sustav bude toliko ogranicen.

Davno sam prestao igrat igrice...zadnje sto smo igrali je bio PUBG i to kad je bio lockdown za vrijeme Corone...

 

krekane apk filove i sl sam skidao davnih dana. Radi 5 eura svaka 3mj mi se neda zajebavat s krekani spotfyem i sl.

Netko troši na cigarete svaki dan 35kn, ja mjesečno potrošim na Netflix, IPTV, Cloud i sl 200-300kn i miran sam.

 

 

mp3david uto 30.8.2022 23:12

Svaku aplikaciju koju koristim nema ako os nesto bez reklama plati, pa nek mi neko da placu takvu da to sve mogu platiti.
Dobro pa na androidu sve mos krekano skinuti, ali mi se zbog toga iphone ne uzima..onak skinem spotify slusam pjesme odjednom tisina, iskoristen mjesecni limit za free..ma u klinac naso pro apk file i sad sve radi vrhunski.

WackyZG sri 31.8.2022 08:17
mp3david kaže...
Svaku aplikaciju koju koristim nema ako os nesto bez reklama plati, pa nek mi neko da placu takvu da to sve mogu platiti.
Dobro pa na androidu sve mos krekano skinuti, ali mi se zbog toga iphone ne uzima..onak skinem spotify slusam pjesme odjednom tisina, iskoristen mjesecni limit za free..ma u klinac naso pro apk file i sad sve radi vrhunski.

 Offtopic je ali boldano je dezinformacija kakve nema. Razlika između free i plremium Spotify je u tome što na free imaš limit preskakanja pjesama, ne možeš isključiti shuffle kod preslušavanja albuma i reklame nakon svake druge - treće pjesme. Kakav crni limit free pjesama. 

Izvor: ja koji 22 dana mjesečno koristim free Spotify na putu do i s posla. 

ocean77 sri 31.8.2022 10:37
Nlghthawk kaže...

Trenutno imam pocophone F1 (sa puknutim ekranom ,  ) 

 

Da li se može naći išta za 200€ a da nije puno gori od F1 i da je ekran po mogućnosti manji od F1 (6,18)

 

Kako je netko gore vec predlozio...P30, osjetno bolji mob od F1 za manje od 200E.

Evo moj P30 je neki dan dobio najnoviji EMUI 12.

mp3david sri 31.8.2022 10:45

Mozda je tako sada,ali u vrijeme kad sam skinio pro verziju meni je pokazalo neku obavijest i nije htjelo dalje pustati pjesme..tako da neznam..
U svakom slucaju ima ogranicenja koja me zivciraju.
Ali uglavnom rijec je o mobitelima, i s obzirom da je android susav na kojem mozes sve, najvise me vesesli sta ce od noviteta izaci sad uskoro ove jeseni