DarthMarkus sri 4.1.2023 17:31

Pa jedino to. Inače ih koriste u servisima za vodena ili fanove s dubljim utorima. Na starom R5 doslovno na prednjoj stranici ne paše ni jedan kraći jer je dubok utor. Ako pogledaš video za Antec flow, lik je uzeo duge šarafe od lancoola za psu shroud jerbo ih nema u paketu od Anteca.

1samek sri 4.1.2023 20:24

Ventove praktički ne čuješ, al dok krene jači load onda se čuju. Naprijed je mesh pa je teško sakriti buku, ali nije sad ne znam koliko glasno, jednostavno se osjeti kad počnu jače puhati tj brže se vrtiti.

U paketu dođe 8 tih visokih šarafa, ne znam da li mislio na te ili nekakve još više.

Ja sam stavio i taj kako ga zovu "invert" ventilator koji puše u grafičku, mislim da pridonosi boljem hlađenju, nisam predetaljno testirao jer su mi temperature puno nize u odnosu na staro kućište.

batizg čet 5.1.2023 12:35
DarthMarkus kaže...

Ventovi me malo brinu...Jel su glasni ?

 

BTW nek mi netko konačno napiše gdje nabaviti 25mm šarafe (duge) za front case fanove, jer fektam po servisima i nitko kao nema.

 

probaj Vijci Kranjec

1samek pet 6.1.2023 09:50
Bero_ng95 kaže...

Ljudi moji preporuke apsolutne za kuciste phanteks p400atg i corsair 4000d airflow 

Mozda dva najbolja kucista do 1000kn 

 

Slažem se, pogotovo za ovaj Corsair 4000d airflow, vjerojatno najbolje kućište za te pare, ali praktički nigdje ga nema za kupiti, Protis piše da je dobavljivo, a cijena je za cash.

DarthMarkus pet 6.1.2023 12:53

Moj neki pick bi bio

 

Buđet = gore sponenuti Antec Flow (za 800kn nema bolje) i akcijski pickan Lancool II

 

Oko keka = 
NOVO PHANTEKS
 Eclipse G500A D-RGB (nemojte gledat kod nas, samo računala.hr ga imaju, ali su u tjedan dana odvratno digli cijenu cijelom hardwareu, dakle izbjegavati ovaj web shop) 

 

https://www.caseking.de/phanteks-eclipse-g500a-d-rgb-midi-tower-tempered-glass-schwarz-geph-154.html?sPartner=117&utm_source=idealo&utm_medium=cpc&utm_campaign=idealo&wt_mc=preisvergleich.idealo.feed

 

Najljepše mi je i dalje Be Quiet Pure Base 500FX (u paketu dobijete fantastične Wingse na front panelu)

 

Torrent Compact = da nema skučen cable menadžment bio bi prvi pick

 

Corsairu 4000d airflow ništa ne fali, ali mi je užasno ružno. Ono front mesh je kao da ga je moja pokojna baba heklala. Moj vrlo subjektivan dojam.

 

 

Damir22 pet 6.1.2023 14:31

O tempora, o mores....

Budget za 800kn..

Nekad je budget bio 200-300kn, a 800+kn se smatralo high endom....

Danas su high end sa 4 znamenke, budget malo jeftiniji, a krsa vise ni nema, barem cjenovno....

fromcelltohell pet 6.1.2023 14:45
Damir22 kaže...
 a krsa vise ni nema, barem cjenovno....

 Krša itekako ima, ali da...cijenovno bi svi bili mid-high kategorija.

 

Ja sam nadavno kupio:

 

https://www.silentiumpc.com/en/product/ventum-vt4v-evo-tg-argb-white/

 

i skroz sam zadovoljan dimenzijama i kvalitetom izrade.

 

Kućište je široko i općenito prostrano, mada podržava CPU Coolere do "samo" 159mm visine.

 

Malo deblji materijal nego na Antec NX 220 i Zalman S4+

 

Ventovi su ok, nisu baš najtiši a ARGB je stvarno kvalitetno izveden.

 

Temperature u kućištu i više nego dobre, al' moje komponente i tako nisu neke grijalice.

 

Imao sam prije ovog kućišta Zalman S4+ i u odnosu na njega ovo kućište je

kudikamo bolje izrađeno a i ljepše je.

 

Uglavnom, htio sam bijelo kućište solidne izrade i prihvatljive cijene a to sam upravo i dobio.

 

Vidim sad u Mikronisu po dosta boljoj cijeni nego što je bilo kad sam ga kupio,

 

ali nemaju na stanju nego je pod statusom "na upit"

 

https://www.mikronis.hr/Proizvod/kuciste-silentiumpc-ventum-vt4v-evo-tg-argb-wh-bez-napajanja-p-n-spc295/19279

 

Damir22 pet 6.1.2023 14:51

Ja sam prije 3 godine naletio na zalman s3, ubij me, ali mislim da je kostao ispod 200kn.... I mislio sam da je to "krs", ali toliki budget je bio, nije moglo bolje...

Kuciste ispalo sasvim ok....

Sad gledam, jbt, 400,500,700kn, niti mi se svidja, niti je ista posebno...

fromcelltohell pet 6.1.2023 15:00
Damir22 kaže...
Ja sam prije 3 godine naletio na zalman s3, ubij me, ali mislim da je kostao ispod 200kn.... I mislio sam da je to "krs", ali toliki budget je bio, nije moglo bolje...

Kuciste ispalo sasvim ok....

Sad gledam, jbt, 400,500,700kn, niti mi se svidja, niti je ista posebno...

 Eto, mene je ispao taj Zalman S3+ S4+ kad sam kupovao tamo u 4. mjesecu 2020. negdje oko 370 Kn

i kad ga usporedim sa ovim razlika je nebo-zemlja.

Ok ovo me je izašlo skoro 600 Kn, al' nisam dvojio jer tog Zalmana nisam mogao više gledati.

BTW, Zalman S3+ nije toliko ni loše kućište, al' me je ona blesava prednja stranica baš iziritirala

i zato sam ga zamjenio.

Damir22 pet 6.1.2023 15:06

Da, s3 ima svojih mana, mene je vise izludjelo kuda s kablovima, s zadnje strane je toliko plitak da je prava umjetnost sve sloziti, a i kad slozis najbolje sto mozes, opet je kakica jer ne lici na nista, i jedva vratis bocnu stranicu....

Prednja maska..... Odavno izrezana, izmesarena, modificirana.... Na nesto sto meni barem djeluje ok, o ukusima se ne raspravlja, logicno....

Doduse, nikad dovrsena, fali mesh, fali sitnih dorada, ali.....

DarthMarkus pet 6.1.2023 16:27
Damir22 kaže...
Ja sam prije 3 godine naletio na zalman s3, ubij me, ali mislim da je kostao ispod 200kn.... I mislio sam da je to "krs", ali toliki budget je bio, nije moglo bolje...

Kuciste ispalo sasvim ok....

Sad gledam, jbt, 400,500,700kn, niti mi se svidja, niti je ista posebno...

 Ovisi. U svim ovim kućištima dobiješ dodatne ventove. U BeQUietFX-u, dobiješ 4 komada light wingsa koji koštaju oko 500-600kn. Dakle oko 600kn ventovi plus rgb fan HUB, tako da je vrhunsko kućište još i jeftino.

 

Jedino što mi ne ide u vugla je Fractal sa dizanjem cijena tipa R7>R6>R5>R4. Dakle kućište je praktički isto, a digli su cijenu 3x.

fromcelltohell pet 6.1.2023 16:50
Damir22 kaže...
Da, s3 ima svojih mana, mene je vise izludjelo kuda s kablovima, s zadnje strane je toliko plitak da je prava umjetnost sve sloziti, a i kad slozis najbolje sto mozes, opet je kakica jer ne lici na nista, i jedva vratis bocnu stranicu....

Prednja maska..... Odavno izrezana, izmesarena, modificirana.... Na nesto sto meni barem djeluje ok, o ukusima se ne raspravlja, logicno....

Doduse, nikad dovrsena, fali mesh, fali sitnih dorada, ali.....

 

 Moj bed kolega, ja cijelo vrijeme pogrešno govorim.

Umjesto S4+ na kojeg sam mislio, cijelo vrijeme komentiram S3.

 S3 izgleda dosta bolje od S4+ kojeg sam imao zadnje 2 godine

a koje je sad naslijedio Junior jer mu nije mogao stati 

Arctic Freezer 34 eSports DUO Red koji je također naslijedio od mene u Antec NX 220,

koje je dosta uže od Zalman S4+.

fromcelltohell pet 6.1.2023 16:51
fromcelltohell kaže...
Damir22 kaže...
Ja sam prije 3 godine naletio na zalman s3, ubij me, ali mislim da je kostao ispod 200kn.... I mislio sam da je to "krs", ali toliki budget je bio, nije moglo bolje...

Kuciste ispalo sasvim ok....

Sad gledam, jbt, 400,500,700kn, niti mi se svidja, niti je ista posebno...

 Eto, mene je ispao taj Zalman S3+  S4+ kad sam kupovao tamo u 4. mjesecu 2020. negdje oko 370 Kn

i kad ga usporedim sa ovim razlika je nebo-zemlja.

Ok ovo me je izašlo skoro 600 Kn, al' nisam dvojio jer tog Zalmana nisam mogao više gledati.

BTW, Zalman S3+ nije toliko ni loše kućište, al' me je ona blesava prednja stranica baš iziritirala

i zato sam ga zamjenio.

 Edit: pobrkao model kućišta 

picajzla0707 pet 6.1.2023 20:35
DarthMarkus kaže...

Jedino što mi ne ide u vugla je Fractal sa dizanjem cijena tipa R7>R6>R5>R4. Dakle kućište je praktički isto, a digli su cijenu 3x.

 a jbga, kućište je stvarno vrh, kvaliteta izvrsna, hrpa opcija za vodena hlađenja, sustav kojim mijenjaš iz otvorenog u storage mode

tri kvalitetna 140mm venta + gornja ploča od aluminija zatvorena s zvučnom izolacijom i dodatna aluminijska ploča s prorezima za slučaj kad hoćeš airflow

 

meni osobno je taj define 7 prvi odabir, nedavno sam slagao konfu prijatelju u njega i stvarno je top kućište

prije ljeta ću svoju konfu prebaciti iz fractal arc mini u taj novi define 7, još me kopka phanteks evolv x za koju stoticu više

Damir22 pet 6.1.2023 20:40

S3 je ok kuciste, dosta neugledno, nema fancy rgb, nema otvorenu prednju stranu, nema.......

Cable managment je jako tezak, malo mjesta, sve ostalo je cisto ok.

Bas zbog izgleda i cijene sam ga i svrstao u smece kategoriju, no danas je cijena pravo konverzijska, a izgled je ionako relativan. Da je u rangu koliko sam ga ja platio, rekao bih da je to idealno kuciste za office, home, ili cak i za neki light gaming pc, gdje nema puno kablova i piydarija..... Nesto s apu, m2, clean setup...

Napizdi 4-6 ventova, pa ovaj kabl, pa onaj..... Totalno tijesno i lose...

DarthMarkus sub 7.1.2023 12:57
picajzla0707 kaže...
DarthMarkus kaže...

Jedino što mi ne ide u vugla je Fractal sa dizanjem cijena tipa R7>R6>R5>R4. Dakle kućište je praktički isto, a digli su cijenu 3x.

 a jbga, kućište je stvarno vrh, kvaliteta izvrsna, hrpa opcija za vodena hlađenja, sustav kojim mijenjaš iz otvorenog u storage mode

tri kvalitetna 140mm venta + gornja ploča od aluminija zatvorena s zvučnom izolacijom i dodatna aluminijska ploča s prorezima za slučaj kad hoćeš airflow

 

meni osobno je taj define 7 prvi odabir, nedavno sam slagao konfu prijatelju u njega i stvarno je top kućište

prije ljeta ću svoju konfu prebaciti iz fractal arc mini u taj novi define 7, još me kopka phanteks evolv x za koju stoticu više

 Ja sam još na R5. Da ima PSU shroud i da ga nisam tako izraubao nošenjem ne bi ga mjenjao nikad.

 

Njihovi 140mm ventovi i nisu neka sreća. Barem ovi koje sam ja dobio u paketu.

picajzla0707 sub 7.1.2023 13:10
DarthMarkus kaže...

Njihovi 140mm ventovi i nisu neka sreća. Barem ovi koje sam ja dobio u paketu.

 mda, nisu bili niti na arc seriji neka sreća, prvom prilikom zamijenio sam ih za silent wings

ali pretpostavljam da je to ionako ista stvar sa većinom kućišta

 

ja ne bi tražio zamjenu da nisam uzeo krmaču od grafe, jednostavno je sad moj arc mini neadekvatan

malo mjesta, restriktivni filteri, grafa se grije više nego bi trebalo

iako je sad undervoltana i relativno ok, mislim da će po ljeti biti problem

 

zato bi išao na novo, a define 7 me oduševio

planiram za početak staviti sva tri 140mm fractalova venta sprijeda, uzet svoja dva silent wings za odozada i probat tako

ako ne bude valjalo, uzet ću pet komada novih silent wings 140mm i to će biti to

picajzla0707 sub 7.1.2023 13:34
Valentin17 kaže...

Fractal tipa R5 pa nadalje su po meni jedino dobri za sastavit NAS server sa jedno šest ili osam diskova, za sve ostalo postoje bolje opcije.

 jbga, meni se 'bolje' opcije ne sviđaju

 

tražim silent kućište, klasičnog dizajna i tu je, barem meni, define 7 top

Valentin17 sub 7.1.2023 14:21
picajzla0707 kaže...
tražim silent kućište, klasičnog dizajna i tu je, barem meni, define 7 top

Po meni je za to BeQuiet bilo koji bolja opcija, odmah u startu dobiješ bolje ventilatore od onih škartnih u Fractalu.

Ali mogu razumjeti da ti se više sviđa izgled Fractala kao i većini ljudi.

DarthMarkus sub 7.1.2023 17:14

Izgled je isto subjektivan. Kućište je doslovno crni kvadar, a takvih danas valjda ne manjka na tržištu. Mislim taj minimalizam je prolazio na početku, ali sad u 2023 kad imamo 2343 proizvođača...hm.

 

Najveći problem mu i jeste što je pogodno za neku kućnu serversku platformu jerbo su disk kavezi super modularni (pogotovo za stare 3'5 2'5 meKaničke diskove), ali za neko top gamersko definitvno nije. Jednostavno ga je pregazilo vrijeme.

 

Što se tiče tišine, opet ovisi koliko si voljan uložit u nju. Krkni Silent Wingse i Noctu u bilo što + da ti je u kućištu grafa koja nije turbina  i voila.

forumaš sub 7.1.2023 17:22

Kućište od 200 kn. Povadiš sve ventove osim onog na napajanju, procesoru i grafi, skineš boćnu strancu i smjestiš ga na pod, okrenutog stranici stola ili zidu uz razmak par ventimetara, da svaka komponeta vuće zraka koliko joj treba.

I zaboraviš na sve skupa. Par puta godišnje ispušeš ili isprašiš penzlom i to je to.

mislioc sub 7.1.2023 17:28
forumaš kaže...

Kućište od 200 kn. Povadiš sve ventove osim onog na napajanju, procesoru i grafi, skineš boćnu strancu i smjestiš ga na pod, okrenutog stranici stola ili zidu uz razmak par ventimetara, da svaka komponeta vuće zraka koliko joj treba.

I zaboraviš na sve skupa. Par puta godišnje ispušeš ili isprašiš penzlom i to je to.

 Ovo je tutorial kako dobit najbolji airflow stara je to škola powered by forumaš. 

DarthMarkus sub 7.1.2023 17:50
mislioc kaže...
forumaš kaže...

Kućište od 200 kn. Povadiš sve ventove osim onog na napajanju, procesoru i grafi, skineš boćnu strancu i smjestiš ga na pod, okrenutog stranici stola ili zidu uz razmak par ventimetara, da svaka komponeta vuće zraka koliko joj treba.

I zaboraviš na sve skupa. Par puta godišnje ispušeš ili isprašiš penzlom i to je to.

 Ovo je tutorial kako dobit najbolji airflow stara je to škola powered by forumaš. 

 To je ono, nabacaj sve, ostavi bočnu stranicu otvorenu i radije zapali đoint nego se zajebavaj jer ionako gledaš u monitor ne u kućište.

forumaš sub 7.1.2023 18:09

Pa da stara škola, pa gledam zadnjig godina u ćudu ljudi počeli stavljati kućišta na stol, pa im još to svijetli pored galve, pa slušaju te ventilatore pored galve, pa plaćaju puste novce za kućiša i hlađenja...to su cijeli "projekti" moderno rečeno. Nitko više ne slaže kantu nego je to projekt. 

Kaj ja znam, moguće sam u pralalnom svemiru, zoni sumraka :D