Kvod uto 22.3.2022 16:57
Taraba kaže...

Da li je Phanteks Eclipse P400 dobro kučište za jedan i7-7700k + Sapphire RX580 i par SSD? Jel će komponente imati dovoljno zraka zbog zatvorene prednje strane ili ne??? What you think boisss???

Pozdrav,

 

Ili samo naruči mesh, tak sam ja napravio i nikavih problema s protokom zraka, 2 x 140 mm za intake 1 x 120mm za exaust.

 

Lp,

Taraba uto 22.3.2022 18:42

Imam ja Phanteks P400A. napred 2 140mm Silent Arctic i jedan od 120mm iza Silent Arctic, tako da mi je to ok, ovo je za stari komp, sad se još premišljam jer dtari Antec je polako na izdisaju, imam ga više od 10 godina u pogonu.

Kvod sri 23.3.2022 16:51
Taraba kaže...

Imam ja Phanteks P400A. napred 2 140mm Silent Arctic i jedan od 120mm iza Silent Arctic, tako da mi je to ok, ovo je za stari komp, sad se još premišljam jer dtari Antec je polako na izdisaju, imam ga više od 10 godina u pogonu.

Krivo sam skužio, 

 

Onda mi se čini najvarijanta P 300 mesh i deri.

 

Lp,

Cro0212 sri 18.5.2022 08:58

Pozdrav, evo ovako slazem si pc, komponente su dosle
ASUS rog strix z590 - f
Intel core i5-11600k
NZXT Kraken Z53 hladenje
Ram 16gb corsair
Corsair rm850 w
Graficka rtx3070
2xssd

Sad me zanima koje bi kuciste bilo dobro, planirao sam ili NZXT H510 FLOW ili CORSAIR 4000D FLOW koje je bolje. Lp

J(CRO) čet 2.6.2022 15:05

Da, imam naviatec gaming pro sa 3 prednja i jednim zadnjim ventilatorom. Jedan od tri ventilatora sa prednje strane užasno buči prve 3 minute kad pokrenem PC. Doduše naviatec je neko low end smeće kako sam skužio pa me ne čudi. Kučište je staro uskoro 3 godine,a to se prvi put dogodilo prije nekih 5-6 mjeseci. Sve ostalo radi kako spada, a ventilatori rade solidan posao.

soulwire čet 2.6.2022 19:48
J(CRO) kaže...

Da, imam naviatec gaming pro sa 3 prednja i jednim zadnjim ventilatorom. Jedan od tri ventilatora sa prednje strane užasno buči prve 3 minute kad pokrenem PC. Doduše naviatec je neko low end smeće kako sam skužio pa me ne čudi. Kučište je staro uskoro 3 godine,a to se prvi put dogodilo prije nekih 5-6 mjeseci. Sve ostalo radi kako spada, a ventilatori rade solidan posao.

 Može li se ta 3 ventas zamineniti sa brand imenom koji nije navia?

rocko9 uto 7.6.2022 16:27
MESFET kaže...

Gdje kupiti Sama IM01 kutiju kod nas?

 Nasao na redditu

 

" Where are you located? The case goes by different names in different regions, but it's essentially the same. Maybe it has another name where you live?

  • Inter-Tech IM-1 Pocket (Norway, Germany, Netherlands

  • Sama IM01 (USA)

  • Tecware Fusion

  • Krux Naos

  • Cube Gaming Axel

  • Itek Evole (Italy)

  • Nox Hummer Vault (Portugal, Spain)

  • Zeb Woodan (India)

  • CST 350 Plus [USB-C model] (Norway) "

 

Kod nas ga ne mogu pronaci, ima ga u DE i computeruniverse prodaje, ne znam samo kolika je dostava do HR.  link

MENIT ned 10.7.2022 09:15

Ekipa, našao sam na (nažalost) edigitalu BitFenix mITX Portal, bijeli, obrnuti layout. Nikad čuo, nikad vidio. Jel valja to išta? Mislim da bi uz bijelog Aliena25 sjelo ko budali šamar.
Imati negdje kod nas za kupit ili samo kod njih:(

forumaš ned 10.7.2022 15:57

Gledaš kućišta sa mesh prednjom stranicom. Izbjegavaš ona koja imaju punu strancu sa prorezima sa strane. Ili kupiš bilo koje i držiš boćnu starnicu otvorenom, kućiše okreneš prema zidu ili stranici stola uz nekoliko cm odmaka.

Bero_ng95 čet 25.8.2022 06:01

Ekipa dajte neki prijedlog za kućište uvjet je bijela boja te tražim maksimalan air flow sa što manjom bukom.
Trenutno imam phanteks p400atg white kućište je super ali smatram da sigurno ima i boljih
Jer nex gpu će trošit struje tako da hlađenje ne treba ignorirati

Gemmy čet 25.8.2022 06:25

ja isto razmisljam uzet bijelo kuciste

 

favoriti su mi corsair 4000 flow i lian li dynamic snow.

 

najveci problem kod bijele kombinacije mi je cijena. lijan li je skoro 200 eura bez ventova i onda treba jos nadodat extra 150 za 6 ventova, i jos 150 za bijelo vodeno da to lici na nesto. white tax :D

picajzla0707 čet 25.8.2022 08:57
Gemmy kaže...

najveci problem kod bijele kombinacije mi je cijena. lijan li je skoro 200 eura bez ventova i onda treba jos nadodat extra 150 za 6 ventova, i jos 150 za bijelo vodeno da to lici na nesto. white tax :D

 što će ti 6 ventova, pa ne tjeraš ga da poleti 

Gemmy čet 25.8.2022 09:14

Ako se ide na bijelo kuciste s prozirnom stranicom se cilja na izgled jelda?

Pogledaj kako izgledaju samo s tim jednim/dva venta u crnoj boji u bijelom kucistu kako po deafaltu dolaze, i kako s setovima od 3 venta.

Imam fractal 6 koji je izvrstan, super temp, zvucna izolacija.
Ali je ogroman, crn i sakriven ispod stola( case jel?). Sada sljedeci puca na estetiku

picajzla0707 čet 25.8.2022 09:23
Gemmy kaže...
Ako se ide na bijelo kuciste s prozirnom stranicom se cilja na izgled jelda?

svijet je otišao kvragu, kompovi se slažu u izloge, auti se više lickaju nego voze, muški skupljaju više tenisica nego ženske cipela...

Gemmy čet 25.8.2022 09:30

A mozes i curom/zenom biti koja je bez sminske sva prirodna, ili da ima sminke i sredi se za van. Ali nije bitan izgled nego ono sta je unutra jel?

Neznam nikoga da je isao sredivati komp lici na nesto i da stoji u izlogu, nego da se koristi i izgleda lijepo. Jedno ne iskljucije drugo

rocko9 čet 25.8.2022 10:43
Bero_ng95 kaže...
Ekipa dajte neki prijedlog za kućište uvjet je bijela boja te tražim maksimalan air flow sa što manjom bukom.
Trenutno imam phanteks p400atg white kućište je super ali smatram da sigurno ima i boljih
Jer nex gpu će trošit struje tako da hlađenje ne treba ignorirati

 Zasto ga uopce mijenjas, imas odlicno kuciste eventualno kupi neke kvalitetne ventilatore i to je to. Jedino ako te zuljaju pare i zelis sve zamjenit.

 

Lian Li O11 XL

Lancool II Mesh

4000D/5000D Airflow 

7000D Airflow ( dosta veliko kuciste )

Fractal torrent

 

Ovo su samo neki od prijedloga...

 

 

picajzla0707 čet 25.8.2022 12:44
Gemmy kaže...
Jbga nisi skuzio poantu.

Kupi najeftiniji mesh case s ventom napred i iza i sakrij ga, i nema problema

 nisi ni ti 

 

radije kupim 3 vrhunska venta, nego 6 šarenih gluposti

tako sam i napravio, fractal kućište i tri silent wings 3

ne govorim da moraš kupit jeftino, nego da što više ventova nema smisla

 

funkcionalno gledajući ofkors, za curke je ionako boja i rgb najbitnija stavka