markoal pon 5.7.2021 17:16

Interesira me koja kućišta bi preporučili (ok mi je da je i barebone sa nekim novijim i jačim komponentama) uz nekoliko uvjeta

- stane neka od novijih jačih grafičkih kartica (tipa 3070) - ok je ako se radi i o mini verzijama

- nije bučno

- ima solidne temperature

- lako prenosiv - idealno da stane u malo veći ruksak

- da stane barem par diskova (trenutno mi je u planu 1x2.5" SSD, 1x3.5" HDD, 2xM.2 SSD)

- dobro bi došlo da ima par usb 3.0 naprijed ali nije obavezno

 

Letimično sam gledao šta ima, ne znam sve detalje ali evo par linkova:

 

Zaber Sentry

- Kompaktan, prenosiv (7.5l), malo je teži(~3kg), ali nema ga nigdje kupiti

 

SFF Time

- hr proizvođač, kompaktan, nešto manje mobilan od prethodnog (10l), isto malo težak(~3.6kg), nema filtere za prašinu/zvuk

 

Fractal Design Node 202

- nešto veći od prethodna dva, lošija kompatibilnost i dosta lošije temperature od prethodnih

 

SILVERSTONE ML08
- prenosiv, ali nisam vidio da ga ima kod nas

 

Dan Case A4 SFX

- skuplji, kompaktan, kvalitetan, sandwitch format

 

Lian Li PC-TU150

- puno je veći, podržava puno toga (poput većeg coolera), ručka za prenosivost, ne znam jeli dostupan kod nas

Skyreach 4 mini
- kompaktan, prenosiv (5l), ima mini napajanje, ali shipping s njeho

Ne znam što bi vi preporučili?

steve90 uto 6.7.2021 09:15

Jesi gledao COOLERMASTER NR200?

Od ovih što si ti nabrojao ja bih išao na Dan Case A4 ali to je sve subjektivno jer ja imam slično kućište i sva takva kućišta mi se sviđaju.  Znači ovisi što se tebi sviđa plus sve ovo što si rekao da želiš nagurati unutra (u dan case to sigurno neće stati ili bilo koje kućište ispod 10L).

markoal uto 6.7.2021 13:27
steve90 kaže...

Jesi gledao COOLERMASTER NR200?

Od ovih što si ti nabrojao ja bih išao na Dan Case A4 ali to je sve subjektivno jer ja imam slično kućište i sva takva kućišta mi se sviđaju.  Znači ovisi što se tebi sviđa plus sve ovo što si rekao da želiš nagurati unutra (u dan case to sigurno neće stati ili bilo koje kućište ispod 10L).

 E nisam taj vidio. Gledam neki balans, prvo sam mislio uzeti nešto poput Intel Nuc 9 Extreme i prebaciti se na to, ali su slabe opcije za GPU a i generalno nadogradivost. Trenutno imam MS Black Widow (aka FD Define R5 ~ 50+l) i vučem ga često sa sobom pa će mi bilo što od toga biti ogromna promjena. U njemu je BeQuet (Dark Rock 4) hladnjak i Corsair TX850 napajanjem koje teško stanu u mala kućišta pa ću i njih morat mjenjati (iako sam ih nedavno uzeo), pa mi usput bolje ići na što manje. Kako nosam veći ruksak (starija verzija ovog - Dicota BacPac) u njega dosta stane, moguće da na knap stane i SFF Time.

 

Da stane sve unutar i da je tiho računalo je nešto s čim bi se morao malo igrati, i trebao bi uzeti komponente koje su tiše.

steve90 sri 7.7.2021 07:58

Pvo ne razumijem zašto uopće ići danas na 2.5" SSD i HDD. Uzmeš matičnu s dva m2 utora i mislim da bi to trebalo biti dovoljno (s obzirom na cijene nvme ssd-a trenutno), osim ako ne obrađuješ video file-ove dok nosaš komp okolo. Pogledaj si malo taj NR200, imaš na redditu (LINK) hrpu buildova s njim jer je jako popularno (pretpostavljam najviše zbog cijene, i ono se smatra nekakvim entry kućištem za sff). Znam da je to kućište poprilično prostrano ako se usporedi sa ovim kućištima ispod 10L i da stane stvarno svašta. Možda čak stane i ATX napanje, taj visoki hladnjak za CPU, grafička stane koja god.

Mitohondri sri 7.7.2021 11:40
markoal kaže...

Interesira me koja kućišta bi preporučili (ok mi je da je i barebone sa nekim novijim i jačim komponentama) uz nekoliko uvjeta

- stane neka od novijih jačih grafičkih kartica (tipa 3070) - ok je ako se radi i o mini verzijama

 

 

 

 

Dan Case A4 SFX

- skuplji, kompaktan, kvalitetan, sandwitch format

 

 




Ne znam što bi vi preporučili?

od ovoga sto si naveo Dan Case A4 mi je osobno "wet dream", medutim kosta previse 

 

pogledaj si Silverstone SG13, jeftin, mali, stane u ruksak, ne moras mjenjati napajanje, stane full atx, ide ti unutra 120/140 vodeno hladenje, ako to zelis, i stane RTX 3070 pune velicine (isprobano na Gainward Phoenix modelu)

 

ima ti prednje USB utore, i USB-C ako uzmes C model, imas isto verzije sa zatvorenom prednjom stranom i "mesh" za boji airflow. imam zatvoreno i temperature su tip top, sa 5800X procesorom i 3070Ti kada je bila ta konfiguracija unutra

 

napajanje okrenes tako da ti vent od napajanja glumi ispuh 

NR200P je vece, ima vise mjesta, ali samo SFF napajanje prima i puno je bucnije ako stavis sve sto ide unutra, 2 ventilatora gore plus "rupicaste" stranice, dosta buke, cijena je isto odlicna, ne stane u ruksak

 

SG13 mi se pokazalo kao najbolje SFF kuciste, zato sto je jeftino, stane unutra prakticki sve sto mozes pozeljeti, ATX napajanje, GPU u punoj velicini (ne svaki model naravno, ove sa 3 venta su predugacke u pravilu), vodeno hladenje, stane u ruksak i omjer temp/buke je bolji od ostalih koje sam probao. jedino nije "lijepo" kao neka druga

 

evo ti na slici u prilogu cisto da vidis omjere velicina nekih koje sam imao u trenutku fotkanja

 

ako ti cijena nije bitna, svakako preporuka za Dan

markoal sri 7.7.2021 15:46
steve90 kaže...

Pvo ne razumijem zašto uopće ići danas na 2.5" SSD i HDD. Uzmeš matičnu s dva m2 utora i mislim da bi to trebalo biti dovoljno (s obzirom na cijene nvme ssd-a trenutno), osim ako ne obrađuješ video file-ove dok nosaš komp okolo. Pogledaj si malo taj NR200, imaš na redditu (LINK) hrpu buildova s njim jer je jako popularno (pretpostavljam najviše zbog cijene, i ono se smatra nekakvim entry kućištem za sff). Znam da je to kućište poprilično prostrano ako se usporedi sa ovim kućištima ispod 10L i da stane stvarno svašta. Možda čak stane i ATX napanje, taj visoki hladnjak za CPU, grafička stane koja god.

 Trenutno imam dosta prostora, od bitnijih internih 2.5" 256GB SSD sa Windowsima (kojeg bi probao reuseat neko vrijeme na novoj konfi) i 3.5" 3TB HDD za podatke, kojeg sam skoro popunio. Planirao sam poslije uzeti 2x2TB NVME pa da sam siguran duže vrijeme i ostaviti ovaj jedan od 3.5". Posao mi je izrada video igara, par projekata i programa lako popune prostor, a i igram povremeno igre koje su sve veće i veće.

 

Hvala svima na komentarima, razmislit ću još. Cijena je bitna, ali ako bi uzeo nešto što je dugoročnije, prenosivije, tiše sa dovoljnim opcijama nadogradnje, lakše mi je sad izdvojiti više novca nego poslije kemijati.

Trenutno mi je favorit nešto tipa Dan Case A4, skužio sam da bi mogao stat u moju torbu bez problema, ili pak neki sličan njemu. Zatim SFF Time, trebamo podržati domaće proizvođače, a sviđa mi se što ga zapravo mogu rotirati te ima nešto više opcija.

Friday sub 10.7.2021 09:53

Ja imam Silverstone SG13 u kojem mi je hostan kucni server (i3 10100, 64GB DDR4, 2x SATA SSD). Izuzetno sam zadovoljan sa tim kucistem ali svakako bih preporucio da se koristi sa modularnim napajanjem jer je inace unutra totalni kaos sa zicama. Ako ces ugradjivati vise od jednog sata diska unutra onda ti treba jedan "naopaki" L sata kabel jer normalni L kablovi ne dozvoljavaju da zaklopis kuciste. Isto tako, kad sam stavio ventilator naprijed (Noctua NF-P14s redux) imao sam problema sa vracanjem svega na mjesto te gornji kavez za diskove zapravo nisam mogao stegnuti. Mozda je do mene, ne znam ali cini mi se da bi mozda bilo bolje da sam uzeo 120mm ventilator. Ali bez obzira na sve, vrlo prakticno i prozracno kuciste koje se lako rastavlja/sastavlja.

CyberDemonVZ sub 10.7.2021 14:32

Također ima SG13 i osim što nije dizajnerski u rangu ostalim spomenutima, definitivno preporuke i od mene.

Malene dimenzije, hrpa toga stane unutra, niska cijena, dobro hlađenje (kak je netko reko, okreneš napajanje pa ti služi kao ispuh).

I da, modularno napajanje, ili još bolje, modularno SFX napajanje, onda unutra radiš što želiš :D I kakvo 120mm AIO hlađanje nije na odmet :)

dovla1977 pon 15.5.2023 18:47

Malo da dignem temu. Meni osobno od itx kućišta se sviđa lian li q58, dan cases a4 h20 ako želite vodeno hlađenje i 3 slota grafičku. Dan a4 sfx ako baš želite minimalizam, ali je dosta ograničeno na 2 slota grafičku tako da ne može ništa jače od recimo rtx 4070. Za 16. 05. 2023. Je najavljen dan case c4 sfx, meni izgleda obećavajuće. 

Ja sam uzeo a4 h2o. Malo sam modao bočnu stranu. Prilično sam zadovoljan. Moglo se srediti par sitnica da kućište bude još bolje ali ništa od toga nije veliki minus. 

steve90 uto 16.5.2023 08:14

Odlično, meni izgleda super.

Jesi taj "prozor" našao negdje gotovi ili si 3d printao? Jel taj vodeni blok stvarno toliko blizu stranice kada je kućište zatvoreno ili se samo zbog stakla čini da je tako?

dovla1977 uto 16.5.2023 22:17

Hladnjak, to jest pumpa na procesoru je stvarno blizu stranice. Sad ovako napamet mislim nekih 6 do 7 milimetara. 3d printerom su napravljena 2 prstena. Vanjski i unutrašnji a staklo je ubačeno između. Prvo sam zamislio bez stakla ali onda sam malo razmislio i zaključio da će neko gurati prste gdje ne treba i možda oštetiti ekran...