Griz uto 1.4.2014 23:15

Koliko dobro ovo kučište izolira buku? Koliko su efikasne ove spužve iznutra? Trenutno imam zalman z9 plus i s njim sam potpuno zadovoljan osim što ova rupičasta bočna strana propušta svu buku van. To mi ne smeta za igre jer igram sa slušalicama, ali dok gledam filmove ili slušam muziku malo nervira. Dnevni boravak je odlično zvučno izoliran tako da je pc praktički jedini izvor buke u prostoriji zbog čega još više dolazi do izražaja. Zanima me da li bi prebacivanje na fractala išta pomoglo i koliko? Kolika se realno razlika može očekivati? Konfa je iz "moj pc".

bigbalabuto sri 2.4.2014 13:20

Kuciste treba da mi stigne veceras ili sutra u toku dana, nadam se da cu imati vremena da sve sklopim do vikenda, kad to uradim javim sve vezano za buku. Imam CoolerMaseter-ov hladnjak za procesor V6GT koji je dosta bucan vidjet cu kako ce se ponasati u novom okruzenju stim da ce kod potpuno zatvorene stranice biti i tisi nego kod mene jer sam narucio ono sa prozorom

Kamikaza1600vti sri 2.4.2014 13:55
Griz kaže...

Koliko dobro ovo kučište izolira buku? Koliko su efikasne ove spužve iznutra? Trenutno imam zalman z9 plus i s njim sam potpuno zadovoljan osim što ova rupičasta bočna strana propušta svu buku van. To mi ne smeta za igre jer igram sa slušalicama, ali dok gledam filmove ili slušam muziku malo nervira. Dnevni boravak je odlično zvučno izoliran tako da je pc praktički jedini izvor buke u prostoriji zbog čega još više dolazi do izražaja. Zanima me da li bi prebacivanje na fractala išta pomoglo i koliko? Kolika se realno razlika može očekivati? Konfa je iz "moj pc".

u gamingu se tek čuje grafa malo (gtx 670 AMP), filmovi, surfanje i slično je ko da nema kompa u prostoriji, dva ili tri case venta od fractala i stoc cooler na procu (i7 3770K), spužva kvalitetna i iznutra sve to izgleda super

inače to je od cimera PC i side panel je bez prozora

MasterG sri 2.4.2014 14:36

evo da se nadovežem na temu, posjedujem navedeno kučište titanium gray i oduševljen sam izvedbom. Od organizacije kablova sve do prigušenja zvuka...

ali nemojte očekivati čuda, to se i dalje čuje jer sve više manje ovisi o ventilatorima koje imate unutar njega i naravno grafičkoj koja pri opterećenju ide na max okretaja...ali kažem vam ja sam zadovoljan jako...u biti čak mi je malo prevelika, kad sam usporedio sa kučištem sa starog kompa bilo je onak jbte led di će mi to stat, stvarno je velika razlika.

Baš se osjeća zašto ovo kučište košta 100eur, od vrata na prednjoj strani, 2 usb 3.0 konektora na prenjem panelu, do spužve za prigušenje koja ima jako veliku gustoću.

 

U biti jedini problem koji ja vidim kod sebe (tj ja sam kriv) je da sam strgao 3.5mm jack za slušalice na prednjem panelu, jer kako mi je kučište ispod stola a slušalice sam uključio u njega, potegnuo sam nogom (u žaru borbe na bf4) i strgao konektor -.-''

rastavio sam kučište da vidim di je problem, ne čini mi se previše komplicirano, ali onak ne znam ništa o struji pa se bojim prčkat...ako netko voljan to mi popravit neka se javi :D

bigbalabuto čet 3.4.2014 20:36
Griz kaže...

Koliko dobro ovo kučište izolira buku? Koliko su efikasne ove spužve iznutra? Trenutno imam zalman z9 plus i s njim sam potpuno zadovoljan osim što ova rupičasta bočna strana propušta svu buku van. To mi ne smeta za igre jer igram sa slušalicama, ali dok gledam filmove ili slušam muziku malo nervira. Dnevni boravak je odlično zvučno izoliran tako da je pc praktički jedini izvor buke u prostoriji zbog čega još više dolazi do izražaja. Zanima me da li bi prebacivanje na fractala išta pomoglo i koliko? Kolika se realno razlika može očekivati? Konfa je iz "moj pc".

 

Kao sto rekoh kuciste stiglo sve slozeno po pravilima dva venta u njemu jedan na prednjoj strani drugi na zadnjoj, CPU kuler CM V6GT dosta bucan sa dva ventilatora u ovome kucistu se prakticki i ne cuje :) (mislim da sa skroz zatvorenom bocnom stranicom to djeluje jos bolje) jedino sto se cuje su dva venta od fractala koji su dosta tihi na 5v a na 12v su dosta bucni mislim da su na 7v podnosljivi :) graficka se svakako ne cuje pa sa tim nemam problema. Ovo je sve u uslovima normalnog rada kad se sve od grafike i cpu-a nalozi na nekih 100% :) onda to dobija i neki drugi ritam :) ali nije ni blizu kao sto je bilo hehe. Sto se temperatura tice u stanju mirovanja sa ventovima podesenim na low odnosno 5v razlika je nekih 4-6 stupnjeva u odnosu na staro kuciste, sa vent na max ovo pada na razliku do 3 stupnja stim da moram napomenuti da sam na predhodnom kucistu ima jos dva venta ;)

 

uglavnom sve jako dobro sljaka tako da od mene ima sve preporuke

 

evo i koja slika

bigbalabuto pet 9.5.2014 11:03

Evo da se nadovezem na moj prijasnji post jer sam dopunio kuciste sa jos dva Fractalova 140mm venta :), sad tek vidim  da je ovo kuciste prava bomba :). Temperature su za 2 do 3 stupnja nize nego kod predhodnog kucista a citavih 6-8 stupnjeva u odnosu na ovo kuciste sa dva ventilatora, nivo buke se podigao za nijansu jer sam sa gornje strane kucista stavio jedna vent a pritom sam izgubio na tom djelu zvucnu izolaciju :). Uglavnom ko se odluci za kupovinu ovoga kucista ako su mu jako bitne temperature obavezno 4x vent na njega.

vrinho uto 17.2.2015 20:49

U 2 minute guglanja saznaš. Kartica je duga 295 mm a u kučište kad su kavezi gore instalirani ide kartice do 295 mm (znači bude išlo na knap), kad ih izvadiš onda idu grafe do 430 mm dužine.

johnyaces777 pon 2.3.2015 01:52

maš ih u centro.hr po 78kn,i koliko želiš 140mm...sad sve zavisi koje želiš...http://www.nabava.net/hladnjaci-za-komponente__470/fractal-design-hladnjak-hladnjak-za-kuciste-140mm__9253651

mene zanima opčenito informacije oko rasporeda i dodavanja dodatnih ventilatora,iako san malo zabrinut oko tih nekih problema,koji kao nastanu ako se dodaju dodatni,pa se prebacuju modovi,pa se komp restarta i slično,isto kao i da postane "glasnije",jer zasad se nit ne čuje i volio bi da ostane tako i u budučnosti...dakle,može se dodat extra 5,ali vjerujem da nije potrebno...2 ili 3 bi bila sasvim dovoljna,pa netko tko se kuži da mi razjasni kako s time postupat...hvala :)

johnyaces777 sri 18.3.2015 23:32

a ne znan,ima si link za 78kn ove od 140mm,jer mi je glupo stavljat manji,a i neki drugi za neku sitnu uštedu...koliko znan imaju već dva unutra tvornički,samo me brine jel meni to uistinu "baš" potrebno,hoće li pojaćat zvuk,jeer sad ne čujen komp uopće,tišina mi je dosta bitna...a ne znan ni kako ih "postavit" i kakvu shemu izabrat,ali ne radin nikakav OC,iako iman K proc i kućište i BeQuiet3dark rock i slično...ali ne vjerujem da su sad zato neke prevelike temperature,samo san htio postići nekakav "optimum" oko toga,eto...stoga san tražio "stručno mišljenje" od nekog :)