Internet

MAXadsl promjena paketa-pomoc

291bm sub 25.12.2010 23:09

Evo ovako, odlučio sam malo preći sa paketa od 15gb na flat, pa pošto ne mogu dočekati kraj mjeseca htio bi promjeniti paket na flat samo u onim njihovim uputama ne razumijem kako se to "proporcionalno" računa. 

"Mjesečna naknada za odabrani paket prometa računa se proporcionalno tj. prema broju dana koliko je odabrani paket u tekućem mjesecu bio aktivan."

E sad da na primjer da još večeras promijenim paket ja sam pokušao doći u bit tog računanja pa mi je ispalo da bi mi račun za ovaj mjesec mogao stići od oko 135 kn, a ja sam to računao tako da sam dane uzeo u postotku i onda tako računao pa me zanima da li i oni to tako računaju, ako ne onda kako, unaprijed hvala! :)

Idealist sub 25.12.2010 23:53

da, ali samo paket! brzina se ne dijeli. znaci da ce ispasti skuplje...

 

EDIT: bolje cekaj kraj mjeseca (tako su mi rekli i na sluzbi za korisnike). ja sam tako promijenio paket i zajebo se. em ne znam koliko sam potrosio, em ne znam kak naplacuju to sve skupa. i em sam dobio veci racun...

Sint1 sub 25.12.2010 23:58

Sto god napravia nemoj slucajno nazvati 08009000 i ne daj boze njih pitati kako to stvarno ide. Uvijek je bolje sam mudrovati oko promjene paketa i cijena usluga od T-com-a jer sigurno neces pogrijesiti.

XXX-Man ned 26.12.2010 00:03
Idealist kaže...

da, ali samo paket! brzina se ne dijeli. znaci da ce ispasti skuplje...

 

EDIT: bolje cekaj kraj mjeseca (tako su mi rekli i na sluzbi za korisnike). ja sam tako promijenio paket i zajebo se. em ne znam koliko sam potrosio, em ne znam kak naplacuju to sve skupa. i em sam dobio veci racun...

pa brzina ostaje ista, znači da je i po istoj cijeni...razlika je u cijeni paketa...

dobio si veći račun? a što si mislio da će bit manji?

Idealist ned 26.12.2010 00:19

dobio sam neocekivano veci racun....

 

krivo sam rekao. paket naplacuju u cijelosti, a brzinu naplacuju manje. znam da je u necemu caka. kao, rekla mi zenska da oni ne znaju koliko si potrosil u tim danima, bla bla...

XXX-Man sri 29.12.2010 22:53
291bm kaže...

e pa da ne otvaram novu temu bez veze, ono ima tamo u toj promjeni i neki flat uz ugovornu obavezu od 12 mjeseci, jer se taj može kasnije prebacit na 15 i nastavit s tim ugovorom? 

0800 9000 rješava sve tvoje probleme...i nebi vjerovao besplatno je

291bm čet 30.12.2010 12:32
XXX-Man kaže...
291bm kaže...

e pa da ne otvaram novu temu bez veze, ono ima tamo u toj promjeni i neki flat uz ugovornu obavezu od 12 mjeseci, jer se taj može kasnije prebacit na 15 i nastavit s tim ugovorom? 

0800 9000 rješava sve tvoje probleme...i nebi vjerovao besplatno je

 

 

Ma oni su po meni pre-zbunjeni, zovem u 10 naveče, kaže ona meni dobar dan {#}, a i na mobitelu sam pojačao do kraja zvuk pa ih svejedno ne čujem kad pričaju.

Idealist ned 2.1.2011 21:12
291bm kaže...

e pa da ne otvaram novu temu bez veze, ono ima tamo u toj promjeni i neki flat uz ugovornu obavezu od 12 mjeseci, jer se taj može kasnije prebacit na 15 i nastavit s tim ugovorom? 

ne moze...

the_freefighter21 uto 18.1.2011 06:52
Razer_Copperhead kaže...

Znači sada se odmah promijeni paket, a ne više početkom mjeseca?

To je valjda do 1.7. kad promjeniš paket, sljedeći dan već ga imaš...

 


VAŽNO! Promjene u načinu aktivacije paketa!

Od 01.07.2010. promjene MAXadsl paketa realiziraju se po izmijenjenim pravilima. Dosadašnje pravilo po kojem je odabrani paket aktivan od sljedećeg mjeseca promijenjeno je pa sada odabrani paket postaje aktivan odmah sljedeći dan. Izaberete li danas promjenu paketa, isti će vam biti aktivan već od sutra!

Paket možete promijeniti jednom u 30 dana tj. između dva zahtjeva za promjenom MAXadsl paketa mora proći najmanje 30 dana.

Mjesečna naknada za odabrani paket prometa računa se proporcionalno tj. prema broju dana koliko je odabrani paket u tekućem mjesecu bio aktivan.

Moby25 sub 19.2.2011 13:16

Evo, ovako:

 

Jučer sam prešao sa 15 gb ( bez ugovorne obveze ) na flat (12.mj ugovor ) i kad sam krenuo računati koliko će mi doći račun, dobio sam ovako:

Do jučerašnjeg dana sam na paketu 15gb potrošio 13.94 gb ( nije bilo prekoračenja 15 gb )

 

za 15 gb -- 59.48 / 28 = 2.12 * 18 = 38.16 kn

 

za flat  -- 79 / 28 =  2.82 * 10 = 28.21  kn

 

max adsl promet =   66.37 kn

 

+

 

Brzina 4 mbit-- 79.64 kn

--------------------------------------

 

Sveukupno: 146.01 kn

--------------------------------------

 

Jesam li ja to dobro izračunao i dali će mi doći takav račun bez obzira koliko sad ja gb na flatu potrošio!?

 

Hvala unaprijed! :)

 

blacko sub 19.2.2011 13:30

Prvo, SVAKA PROMJENA PAKETA SE GLEDA OD SLIJEDEĆEG DANA. To je "novo" pravilo koje vrijedi još od sedmog mjeseca valjda.

NHF kolega, capsi da sa istakne i da svi više znaju.

 

Drugo, gleda se razmjerno danima korištenja, a ne podacima, pa sukladno tomu si možeš preračunati.

18/28=0,643 x cijena 15GB

+

10/28=0,357 x cijena Flat

 

Provjereno  {#}

 

edit: s tim da je to paket, na to nadodaš cijenu brzine koja ti ostaje ista i voila!

Moby25 sub 19.2.2011 13:33
blacko kaže...

Prvo, SVAKA PROMJENA PAKETA SE GLEDA OD SLIJEDEĆEG DANA. To je "novo" pravilo koje vrijedi još od sedmog mjeseca valjda.

NHF kolega, capsi da sa istakne i da svi više znaju.

 

Drugo, gleda se razmjerno danima korištenja, a ne podacima, pa sukladno tomu si možeš preračunati.

18/28=0,643 x cijena 15GB

+

10/28=0,357 x cijena Flat

 

Provjereno {#}

 

edit: s tim da je to paket, na to nadodaš cijenu brzine koja ti ostaje ista i voila!

 

znači da sam ja dobro izračunal!?