Nena ned 15.9.2013 14:42

Znači jako male su šanse da se prođe bez carinjenja na pakete s banggood-a, za vrijednosti boljih mobitela ili tableta... a da li se može naručiti na poštno ležeće u Sloveniju (ili na nekog s adresom u Sloveniji) pa tamo pokupiti bez carinjenja? skupo ne to naše carinjenje kad ti pojedu cca 40% vrijednosti paketa... :(

 

zapravo ako je pošiljka do 150 Eur tada se ne plaća carina već samo PDV 25%? u tom slučaju ne obračunavaju svoje troškove "carinjenja"?

 

{#}

dado16 ned 15.9.2013 14:59
Nena kaže...

Znači jako male su šanse da se prođe bez carinjenja na pakete s banggood-a, za vrijednosti boljih mobitela ili tableta... a da li se može naručiti na poštno ležeće u Sloveniju (ili na nekog s adresom u Sloveniji) pa tamo pokupiti bez carinjenja? skupo ne to naše carinjenje kad ti pojedu cca 40% vrijednosti paketa... :(

 

{#}

40%? ... samo ti uracunaju 25% pdva... mislim stvarno

Nena ned 15.9.2013 15:08
dado16 kaže...
Nena kaže...

Znači jako male su šanse da se prođe bez carinjenja na pakete s banggood-a, za vrijednosti boljih mobitela ili tableta... a da li se može naručiti na poštno ležeće u Sloveniju (ili na nekog s adresom u Sloveniji) pa tamo pokupiti bez carinjenja? skupo ne to naše carinjenje kad ti pojedu cca 40% vrijednosti paketa... :(

 

{#}

40%? ... samo ti uracunaju 25% pdva... mislim stvarno

  ako se ne varam cca 40% vrijednosti (carina+pdv) obračunaju je ako vrijednost paketa prelazi 150 eur jer tada obračunavaju i postupak carinjenja, a ako je <od 150 eur tad valjda obračunaju samo PDV...

sirka666 ned 15.9.2013 15:13
Nena kaže...

  ako se ne varam cca 40% vrijednosti (carina+pdv) obračunaju je ako vrijednost paketa prelazi 150 eur jer tada obračunavaju i postupak carinjenja, a ako je <od 150 eur tad valjda obračunaju samo PDV...

Carina na mobitele je 0%.

Nena ned 15.9.2013 15:43
dado16 kaže...
carina na sve sto narucujes je skoro 0%, neces sigurno narucivati odjecu i stikle...Jedino sto mozda moras platit carinu je za satove, 12%
 

  naručila bi tablet s banggood-a, ako bi uzela jeftiniji uz popust bi me ispalo oko 150 eur, a ako bi uzela malo bolji bi me ispalo oko 190 eur.

 

da li je to ziher da se na tehničku robu vrijednosti većoj od 150 eur ne plaća carina (i carinjenje) već samo PDV? ako je tako, to bi mi bilo super... ima li tko kakav link na carinski zakon/propise?

 

puno hvala... :)

Nena ned 15.9.2013 15:59
Fero kaže...
Nemaš carine na elektroniku i teh. robu, pdv da preko 22eura. Ne treba ti link za carinu ali ga imaš na prvoj stranici tema " Kineski mobiteli ".

  e, super, hvala ti na info!

nani_cropes pon 16.9.2013 11:26

To ti na banggoodu piše, jel tak..

 

Vjerojatno ga nemaju u zalihama pa zato nije poslan, inače bi bio odmah.. Ak odeš sad na njega za crnog piše In stock, usually dispatched in 1 business day, znači da ga imaju dok za bijelog
Usually dispatched in 3-6 days..  Sad zavisi kojeg si ti naručio..  

 

Možda i ako si još nešto naručio, to isto čekaš.. Ja sam recimo naručio screen protectore ali ih nisu imali trenutno pa sam čekao 3-4 dana da krenu zajedno s cubotom.. Ali nije mi žao :P

 

mbaksa pon 16.9.2013 15:53
R4zOR229 kaže...

Hvala, tek sad vidim da pise restock 18-og. Nisam to uopce skuzio kad sam kupovo kupio bi crnog onda tak i onak me bas briga za boju, jos sam gledo zas su dva ista :S

Crni je ljepši! {#} Kontaktiraj ih, reci im da hoćeš crni, možda ti ga odmah i pošalju. {#} Cijena je ista.

dado2202 sri 18.9.2013 08:28
Fero kaže...

Evoooo gaaa danas poslan sa carine na moju poštu. 11 dana mobitel stajao u Zagrebu.{#}

Tvoj samo 11, moj već stoji tamo od 04.09, uz poslanu prepisku računa 10.09.

 

Ako se danas ništa ne makne, sutra zovem...

domeklija čet 19.9.2013 09:17

ajde da započem i ovu temu {#}

kako ide procedura sa vraćanjem moba BAng-u ? imam problema sa mikrofonom i čini mi se da to neću moći riješiti softwerski.

dajte opišite kako ide procedura kontaktiranja, opisa problema, i vraćanja. mislim da treba napraviti neku prijavu na carini ...

Ag008 čet 19.9.2013 11:18

Moraš ih kontaktirati na cservice@banggood.com

U mailu navedi svoj broj narudžbe, obvezno detaljno na engleskom jeziku objasni problem,snimi video problema u praksi ili slike u slučaju oštećenja.

Često ljudi muljaju kako bi dobili dio povrata novca kada netrebaju stoga je snimka obvezna. Sudeći po tvom problemu, to bi dao riješiti i lokalni meštar u servisu.

U Rijeci ti Kineze sasvim dobro popravlja Mobi, Vukovarska 50. 

Fero čet 19.9.2013 14:06
Fabregas4 kaže...

Ljudi il sam corav ili nesto neradim kako treba

kliknem na order tracking u gornjem desnom kutu i radim sve kao na slikama

Sda me zanima gdje je taj tracking number 

 Jesi li se registrirao i logirao nakon kupnje pa onda ideš na My order ili Tracking Order i tamo klikneš na Item No i otvara ti Flyt stranicu gdje ti stoji, ali sve ovisi da li je mobitel bio odmah ili In Stock 1 day, 2-3 days. e onda malo prićekaš da dobiješ taj Item No.

 

 

Edit : Znači sutra narućuju, na zalihi ih nema.