ring4ping uto 14.4.2020 17:04

Pošto sam vidio da nas ima par korisnika ove platforme pa eto da otvorim temu za sve koje koriste GeForce Now(GFN) i za one koji će to možda tek postati. Nije nikakva reklama, ja sam to isprobavao na free account(sat vremena igranja svaki put kad ulaziš u igru ali onda si na čekanju) i odlučio se za Founder account(6 sati igranja + upadaš odmah) 5,50 eura mj. Ja sam mislio da je za Evropu sve bilo rasprodano..a tako je i bilo i meni prikazivalo jedno vrijeme,no ipak sam došao do plaćenoga accounta. Kao što sam naveo u jednoj drugoj temi platio sam preko paypala, jer ako ideš direktno preko kartice onda se ne prikazuje Hrvatska a bome nema ni Evrope...već samo par zemalja.

Brzina neta mi je 30 mbps download,upload 5mbps. Kad je gužva ili kad su serveri preoptećeni onda se baš i ne može igrat npr. AC Syndicate(free sa Epic store),zvuk distorzija,slika kasni itd. WoT nije toliko ali kad radi onda leti, tako i sa AC Syndicate.

Ukratko(što se i ne bi baš reklo na tekstu) ja sam zadovoljan zasad, jer sa mojom konfiguracijom sam probao igrat AC i odmah sam odustao. I da evo lista igara koje su podržane na GFN.

 

I mali dodatak o temi...osvrt od kolege prihvaćen pa da još malo doradim temu. Iako ima link za GFN, da objasnim malo o samoj stream platformi ilti cloud servisu. Dakle vi s ovom platformom ne skidate svoje igre koje ste kupili na svoj PC, nego sve ide preko njihovih servera. Evo sistemskih zahtjeva za PC. Dakle na linku za GFN odaberete download gdje vam stoji da li hoćete aplikaciju za Windows,Mac ili njihov Nvidia Shield i Android(potonje sam pokušao na svoj mob install ali mal je stariji pa ne podržava). Sad pravo da vam kažem ne mogu se sjetit kako ide cijeli postupak čim skinete app pa do reganja ali ovdje su česta pitanja o GFN. Evo i youtube tutorial iliti kako napraviti račun za GFN(taj video mi se čini ok za proučit kako ide registracija).

Uglavnom kada odradite registraciju imate dvije opcije računa, besplatnu s kojom imate 1h igranja, ali da naglasim ako izađete iz jedne igre nakon sat vremena pa pokrenete drugu opet dobijate 1h i onda se opet možete vratit prvoj igri koju ste igrali i tako unedogled(tj. 1h unedogled:).

I mana je ili caka u bespla verziji što morate čekati na red da uđete u igru, ja sam 2-3 puta ušao dosta brzo ali zadnjih par puta je odbrojavao od br 400..

Za plaćenu verziju 5,50 iliti Founder možete igrati 6h, 3mj gratis pa tek onda naplata,upadate odmah i imate raytracing efekte(samo one igre koje to podržavaju npr Control Control).

E sad najveća šteta je što puno izdavača i developera nisu podržali GFN pa su povukli svoje igre,npr Rockstar,Bethesda,nema EA igara,Blizzard itd(iako ne razumijem zašto no eto).Zato sam i stavio link što podržava pa eto da se lakše odlučite. Post je malo podugačak ali ako još šta treba dodati slobodno nadopišite sami ili mogu i ja ako sam šta izostavio(vjerojatno jesam).

Uživajte...

Envy sri 15.4.2020 10:40

Od početak sam na usluzi GFN (i biti ću do 9. maja koliko mi važi onaj Account od 3 mjeseca gratis) pa mogu reći da sam iz početnog razočarenja doživio totalno oduševljenje.
Evo nekih stvari za znati:
- Ne bitno je koja je zemlja u pitanju kada se registruje/kupuje ili šta već. Bitno je da mi sa područja Balkana odaberemo Server EU Central 3 a to je Frankfurt dok je već EU Centra 4 Paris.

- Ja lično nisam u zadnje dvije sedmice primjetio nikakvu mogućnost ne igranja bilo da je gužva ili ne. Skoro sve ide podmazano. I zanimljivo da je ping manji nego na lokalnim mrežama preko Swticheva kada smo igrali UT u 1999. godini.
- Ova lista igranja je jako dobra i tu je prvi put vidim. Ne mora se ručno tražiti igra.

Za sada toliko od mene.

greysaint0 sri 15.4.2020 14:08

Iskreno, uz rizik da zvučim kao da pričam s visoka, za ovu temu bi trebalo 3 stvari:

 

- bolji uvodni post da se ljude kratko informira o čemu se radi

- kraći naslov; "GeForce Now" je dovoljno, ne znam čemu "općenito"

- vlastiti podforum posvećen cloud gaming servisima jer ovo realno ne spada pod PC, niti konzolaški gaming nego je svojevrsna 3. grana

 

S druge strane, pohvaljujem inicijativu da se konačno otvori tema za GFN.

ring4ping čet 23.4.2020 22:19

Vidim da se baš ne koristi tema pa da ju mal updejtam. Geforce Now i dalje gubi igre ali ja ću i dalje zasad ostat jer stvarno mislim da ovo i dalje vrijedi. Mislim da se ima čega igrat i sa svim ovim besplatnim igrama poput World of Tanks,Destiny 2,Eve online itd.. Ja recimo ostajem samo bez Mad Max(WB game) koji sam nedavno kupio. Ali ipak ostaju Epic games,Valve tj. steam, Ubisoft, Bandai namco(Tekken,Dark Souls). Tako da ima se šta igrat. 

Envy pet 24.4.2020 11:14
ring4ping kaže...

Vidim da se baš ne koristi tema pa da ju mal updejtam. Geforce Now i dalje gubi igre ali ja ću i dalje zasad ostat jer stvarno mislim da ovo i dalje vrijedi. Mislim da se ima čega igrat i sa svim ovim besplatnim igrama poput World of Tanks,Destiny 2,Eve online itd.. Ja recimo ostajem samo bez Mad Max(WB game) koji sam nedavno kupio. Ali ipak ostaju Epic games,Valve tj. steam, Ubisoft, Bandai namco(Tekken,Dark Souls). Tako da ima se šta igrat. 

Za ovo gubljenje igara stvarno ne vidim nikakav smisao. Prodavaču je u interesu da mi proda igru. Jednom kada mi proda igru šta njega boli briga na čemu ću ja igrati. Možda nemam drugog izbora niti adekvatnog hardware tako da sam siguran da je neka čudna politika u pitanju. Kakava - pojma ne'am.

Primjer Destiny 2: Koristim GeForce Now upravo radi te igre. Detalji svi na maximumu odvrnuti, i valjda je bungiu u korist da vidim taj šareni svijet ma max postavkama pa možda onda i kupim extenziju ili nešto od mikrotransakcija. Još da dodam da instalacija i učitavanje sve ide na GeForce Now serverima, drugim riječima instantno.

Moguće da napraviti farmu servera sa svim igrama koje mi želimo i nije baš lagan izazov ali vidjeti ćemo šta će servis da donese u narednim mjesecima. Za sada su mnogo toga popravili. Nema više upisivanja steam šifre non stop.
Neke igre koje su dostupne na više platforma sada se može birati na kojoj platformi imamo datu igru.
Besplatne igre sada se mogu igrati. Ništa od toga nije bilo moguće na početku prestavljanja platforme.

ring4ping pet 24.4.2020 15:57
Envy kaže...
ring4ping kaže...

Vidim da se baš ne koristi tema pa da ju mal updejtam. Geforce Now i dalje gubi igre ali ja ću i dalje zasad ostat jer stvarno mislim da ovo i dalje vrijedi. Mislim da se ima čega igrat i sa svim ovim besplatnim igrama poput World of Tanks,Destiny 2,Eve online itd.. Ja recimo ostajem samo bez Mad Max(WB game) koji sam nedavno kupio. Ali ipak ostaju Epic games,Valve tj. steam, Ubisoft, Bandai namco(Tekken,Dark Souls). Tako da ima se šta igrat. 

Za ovo gubljenje igara stvarno ne vidim nikakav smisao. Prodavaču je u interesu da mi proda igru. Jednom kada mi proda igru šta njega boli briga na čemu ću ja igrati. Možda nemam drugog izbora niti adekvatnog hardware tako da sam siguran da je neka čudna politika u pitanju. Kakava - pojma ne'am.

Primjer Destiny 2: Koristim GeForce Now upravo radi te igre. Detalji svi na maximumu odvrnuti, i valjda je bungiu u korist da vidim taj šareni svijet ma max postavkama pa možda onda i kupim extenziju ili nešto od mikrotransakcija. Još da dodam da instalacija i učitavanje sve ide na GeForce Now serverima, drugim riječima instantno.

Moguće da napraviti farmu servera sa svim igrama koje mi želimo i nije baš lagan izazov ali vidjeti ćemo šta će servis da donese u narednim mjesecima. Za sada su mnogo toga popravili. Nema više upisivanja steam šifre non stop.
Neke igre koje su dostupne na više platforma sada se može birati na kojoj platformi imamo datu igru.
Besplatne igre sada se mogu igrati. Ništa od toga nije bilo moguće na početku prestavljanja platforme.

 Baš se i ja to pitam za boldano.Ali još mogu shvatit Microsoft jer imaju svoju cloud platformu,Google Stadia tek ovih dana ponudila bespla verziju koju ni ne mož koristit u ovim krajevima(probo sam). Ali sve mi se više čini što se tiče tih platformi za cloud gaming, biće ko je potkovaniji taj će imat igre,bez obzira na servis da li ga možeš koristit u svom kraju da tak kažem. Ni ja ne mogu shvatit da njima smeta di mi igramo svoje kupljene igre, meni ovo pogotovo paše jer ja AC Origins nema šanse da igram na svojoj konfiguraciji a na Geforce šibam na full detaljima. Dakle čim ga odigram sljedeći je AC Odyssey,jer baš volim taj serijal tj prvo onaj Syndikalni moram preć pa redom. Al kao što kažeš popravilo se dost toga npr. igram u zadnje vrijeme WoT i ping je nekad na 20ms. A prije nekih tjedan dana pa ukratko nije bio tolki :) I stvarno mi čudno da nas nema više za GFN,iako je rasprodana Europa, al ja sam uspio kolegi napravit founder account sa njegovim mailom al prek mog paypala. Jer meni još uvijek prikazuje na Operi da se joinam za founder...a kak ja to mogu nemam pojma.

I da spomenem farme servera...malo da se  našalim, ako već farme svinja,krava propadaju po Slavoniji,Baranji itd.. eto riješenja da ih iskoristimo.. :)

 

greysaint0 sub 25.4.2020 10:57

Gubljenje igara je vrlo jednostavno objasniti; dok je nVidia držala uslugu besplatnom (u beta testiranju), nije nikome ništa smetalo. Kad su počeli naplaćivati €/$5 Founder's pretplatu sa najavom da će u budućnosti poskupiti (iskreno očekujem 2 tier-a pretplate, Founder's za $10 i nekakav Premium tier za $15 sa 4K/60 ili 1440p/120 rezolucijama/framerate-ovima), izdavači i developeri su počeli tražiti od nVidia-e lovu. Koliko pratim po redditu i nekim drugim mjestima, 4 su osnovna razloga zašto GFN gubi igre:

 

- loša komunikacija, mnogi izdavači i developeri ne razumiju što je GFN uopće (to se vidi i po nekim tweetovima)

- neki veliki izdavači planiraju svoje cloud gaming platforme (navodno uskoro) i ne žele davati konkurenciji svoje igre

- neki su potpisali sa Google-om ekskluzivu za Stadiu

- neki izdavači i developeri jednostavno, kad su čuli da nVidia naplaćuje pretplatu, su tražili lovu da njihove igre budu prisutne na servisu

 

Da ne spominjem potpuni nedostatak ikakvog marketinga (pravo je čudo da servis ima više od milijun pretplatnika unatoč tome) i to što nVidia cijelu stvar vodi vrlo amaterski. Osobno bi itekako htio da usluga uspije pošto moj laptop sa GTX1050 više ništa ne može pristojno vrtiti a ne daje mi se  10 000 kn za pošteni novi (mjesta za desktop nemam). Next gen konzole mi se nekako ne kupuje jer imam pristojnu Internet konekciju (150 Mpbs) pa bi rado prešao na Cloud servise. Da je Stadia dostupna u HR, odmah bi uzeo pretplatu jer jako želim odigrati Doom Eternal.

Envy pon 27.4.2020 11:55
greysaint0 kaže...

Gubljenje igara je vrlo jednostavno objasniti; dok je nVidia držala uslugu besplatnom (u beta testiranju), nije nikome ništa smetalo. Kad su počeli naplaćivati €/$5 Founder's pretplatu sa najavom da će u budućnosti poskupiti (iskreno očekujem 2 tier-a pretplate, Founder's za $10 i nekakav Premium tier za $15 sa 4K/60 ili 1440p/120 rezolucijama/framerate-ovima), izdavači i developeri su počeli tražiti od nVidia-e lovu. Koliko pratim po redditu i nekim drugim mjestima, 4 su osnovna razloga zašto GFN gubi igre:

 

- loša komunikacija, mnogi izdavači i developeri ne razumiju što je GFN uopće (to se vidi i po nekim tweetovima)

- neki veliki izdavači planiraju svoje cloud gaming platforme (navodno uskoro) i ne žele davati konkurenciji svoje igre

- neki su potpisali sa Google-om ekskluzivu za Stadiu

- neki izdavači i developeri jednostavno, kad su čuli da nVidia naplaćuje pretplatu, su tražili lovu da njihove igre budu prisutne na servisu

 

Da ne spominjem potpuni nedostatak ikakvog marketinga (pravo je čudo da servis ima više od milijun pretplatnika unatoč tome) i to što nVidia cijelu stvar vodi vrlo amaterski. Osobno bi itekako htio da usluga uspije pošto moj laptop sa GTX1050 više ništa ne može pristojno vrtiti a ne daje mi se  10 000 kn za pošteni novi (mjesta za desktop nemam). Next gen konzole mi se nekako ne kupuje jer imam pristojnu Internet konekciju (150 Mpbs) pa bi rado prešao na Cloud servise. Da je Stadia dostupna u HR, odmah bi uzeo pretplatu jer jako želim odigrati Doom Eternal.

Meni ako je to točno liči na totalnu glupost.

Prije svega da izdavači i developeri ne razumiju šta je GFN!? Malo mi čudno, kao da zidar ne razumije crvenu ciglu od siporeksa.
Nema mi ni smisla da je usluga besplatna. Farme su to servera koji gutaju struju.. Primjerica meni dodjeljenja Quadro RTX-ca koja je cijenom na tržištu oko 8.000 USD, da ne spomenem da se igra instalira na GFN serveru i odatle instant pokreće. To je za mene dodatni poticaj da kupim primjerice Doom Eternal.

Što se tiče Exluziva i to mi nekako nije jasno. Kojem izdavaču ili developeru je cilj da plasira na ograničeno tržište nešto što može da ide svugdje. I to pod četvrtu crticu isto mi nema smisla. Ja da imam razvijenu igru volio bih da igrače ne opterećujem da mi moja igra bude na milion SSD-ova koja je teška primjecie 100 GB.

Puno mi ovo sve liči na kršenje prava potrošača. Kao da mi prodavač neće kupiti uslugu jer je čuo da garažu moram posebno kupiti ili ju nemam uopšte.

Kao što rekoh povlačenje igara je neka čudna politika u pitanju. Ako se povlače mada ja u zadnje vrijeme vidim sve više i više igara.

ring4ping pon 27.4.2020 15:44
Envy kaže...
greysaint0 kaže...

Gubljenje igara je vrlo jednostavno objasniti; dok je nVidia držala uslugu besplatnom (u beta testiranju), nije nikome ništa smetalo. Kad su počeli naplaćivati €/$5 Founder's pretplatu sa najavom da će u budućnosti poskupiti (iskreno očekujem 2 tier-a pretplate, Founder's za $10 i nekakav Premium tier za $15 sa 4K/60 ili 1440p/120 rezolucijama/framerate-ovima), izdavači i developeri su počeli tražiti od nVidia-e lovu. Koliko pratim po redditu i nekim drugim mjestima, 4 su osnovna razloga zašto GFN gubi igre:

 

- loša komunikacija, mnogi izdavači i developeri ne razumiju što je GFN uopće (to se vidi i po nekim tweetovima)

- neki veliki izdavači planiraju svoje cloud gaming platforme (navodno uskoro) i ne žele davati konkurenciji svoje igre

- neki su potpisali sa Google-om ekskluzivu za Stadiu

- neki izdavači i developeri jednostavno, kad su čuli da nVidia naplaćuje pretplatu, su tražili lovu da njihove igre budu prisutne na servisu

 

Da ne spominjem potpuni nedostatak ikakvog marketinga (pravo je čudo da servis ima više od milijun pretplatnika unatoč tome) i to što nVidia cijelu stvar vodi vrlo amaterski. Osobno bi itekako htio da usluga uspije pošto moj laptop sa GTX1050 više ništa ne može pristojno vrtiti a ne daje mi se  10 000 kn za pošteni novi (mjesta za desktop nemam). Next gen konzole mi se nekako ne kupuje jer imam pristojnu Internet konekciju (150 Mpbs) pa bi rado prešao na Cloud servise. Da je Stadia dostupna u HR, odmah bi uzeo pretplatu jer jako želim odigrati Doom Eternal.

Meni ako je to točno liči na totalnu glupost.

Prije svega da izdavači i developeri ne razumiju šta je GFN!? Malo mi čudno, kao da zidar ne razumije crvenu ciglu od siporeksa.
Nema mi ni smisla da je usluga besplatna. Farme su to servera koji gutaju struju.. Primjerica meni dodjeljenja Quadro RTX-ca koja je cijenom na tržištu oko 8.000 USD, da ne spomenem da se igra instalira na GFN serveru i odatle instant pokreće. To je za mene dodatni poticaj da kupim primjerice Doom Eternal.

Što se tiče Exluziva i to mi nekako nije jasno. Kojem izdavaču ili developeru je cilj da plasira na ograničeno tržište nešto što može da ide svugdje. I to pod četvrtu crticu isto mi nema smisla. Ja da imam razvijenu igru volio bih da igrače ne opterećujem da mi moja igra bude na milion SSD-ova koja je teška primjecie 100 GB.

Puno mi ovo sve liči na kršenje prava potrošača. Kao da mi prodavač neće kupiti uslugu jer je čuo da garažu moram posebno kupiti ili ju nemam uopšte.

Kao što rekoh povlačenje igara je neka čudna politika u pitanju. Ako se povlače mada ja u zadnje vrijeme vidim sve više i više igara.

 I meni nema smisla taj bespla dio,ali ajd bar sam isprobao pa mi se svidjelo i imao sreće pa sad imam i founder. Vjerojatno mu je to i namjena. Za Founders i ja očekujem da će biti i skuplji al u godinu dana se može još svašta izdogađat.

 

I slažem se da su se jako slabo izreklamirali, prije će mo ih mi sami korisnici izreklamirat, ja sam već naveliko hvalio kolegama s posla i ostalima kolko je ovo dobra stvar. E sad sa SSD-ovima je možda isto problem pa i sa ostalom periferijom,jer ako ovo radi pa i Stadia i ostali, onda će dosta gubit i sami proizvođači tih periferija.

 

Uostalom i Nvidia je među njima. Ali ja isto i dalje ne mogu shvatit bez obzira koji su razlozi odlaska igara.

 

Uostalom ja dosad nisam baš ni kupovao igre(veliku većinu pokupio na Epic store) ali dosad sam već 3 kupio,neki dan baš uzeo Elite:Dangerous(spazio ju na Humble Bundle za 7,50 eura) jer me zainteresirala i svidjela mi se grafika a i podržana je na GFN. Pokrenuo sam ju i ostao sam paf sa silnim detaljima a iako sam ju tek počeo vidim da nije baš za svakog no polako..

Gajotres uto 28.4.2020 09:17

Ne znaći nužno da će poskupiti. Iskreno ne znam kako je s GPU-ovima u cloudu ali recimo CPU, RAM i HDD u VM-ovima su sve sherani resursi. Vjerojatno i raćunaju na to da kornisnici ne koriste uslugu non stop.

Santana uto 28.4.2020 09:21
Envy kaže...
greysaint0 kaže...

Gubljenje igara je vrlo jednostavno objasniti; dok je nVidia držala uslugu besplatnom (u beta testiranju), nije nikome ništa smetalo. Kad su počeli naplaćivati €/$5 Founder's pretplatu sa najavom da će u budućnosti poskupiti (iskreno očekujem 2 tier-a pretplate, Founder's za $10 i nekakav Premium tier za $15 sa 4K/60 ili 1440p/120 rezolucijama/framerate-ovima), izdavači i developeri su počeli tražiti od nVidia-e lovu. Koliko pratim po redditu i nekim drugim mjestima, 4 su osnovna razloga zašto GFN gubi igre:

 

- loša komunikacija, mnogi izdavači i developeri ne razumiju što je GFN uopće (to se vidi i po nekim tweetovima)

- neki veliki izdavači planiraju svoje cloud gaming platforme (navodno uskoro) i ne žele davati konkurenciji svoje igre

- neki su potpisali sa Google-om ekskluzivu za Stadiu

- neki izdavači i developeri jednostavno, kad su čuli da nVidia naplaćuje pretplatu, su tražili lovu da njihove igre budu prisutne na servisu

 

Da ne spominjem potpuni nedostatak ikakvog marketinga (pravo je čudo da servis ima više od milijun pretplatnika unatoč tome) i to što nVidia cijelu stvar vodi vrlo amaterski. Osobno bi itekako htio da usluga uspije pošto moj laptop sa GTX1050 više ništa ne može pristojno vrtiti a ne daje mi se  10 000 kn za pošteni novi (mjesta za desktop nemam). Next gen konzole mi se nekako ne kupuje jer imam pristojnu Internet konekciju (150 Mpbs) pa bi rado prešao na Cloud servise. Da je Stadia dostupna u HR, odmah bi uzeo pretplatu jer jako želim odigrati Doom Eternal.

Meni ako je to točno liči na totalnu glupost.

Prije svega da izdavači i developeri ne razumiju šta je GFN!? Malo mi čudno, kao da zidar ne razumije crvenu ciglu od siporeksa.
Nema mi ni smisla da je usluga besplatna. Farme su to servera koji gutaju struju.. Primjerica meni dodjeljenja Quadro RTX-ca koja je cijenom na tržištu oko 8.000 USD, da ne spomenem da se igra instalira na GFN serveru i odatle instant pokreće. To je za mene dodatni poticaj da kupim primjerice Doom Eternal.

Što se tiče Exluziva i to mi nekako nije jasno. Kojem izdavaču ili developeru je cilj da plasira na ograničeno tržište nešto što može da ide svugdje. I to pod četvrtu crticu isto mi nema smisla. Ja da imam razvijenu igru volio bih da igrače ne opterećujem da mi moja igra bude na milion SSD-ova koja je teška primjecie 100 GB.

Puno mi ovo sve liči na kršenje prava potrošača. Kao da mi prodavač neće kupiti uslugu jer je čuo da garažu moram posebno kupiti ili ju nemam uopšte.

Kao što rekoh povlačenje igara je neka čudna politika u pitanju. Ako se povlače mada ja u zadnje vrijeme vidim sve više i više igara.

 Politika je ta da ce svaki izdavac htjet napravit svoj could sistem i rezervirat svoje igre samo za njega.

Envy uto 28.4.2020 11:52
Santana kaže...
Envy kaže...
* * *


Kao što rekoh povlačenje igara je neka čudna politika u pitanju. Ako se povlače mada ja u zadnje vrijeme vidim sve više i više igara.

 Politika je ta da ce svaki izdavac htjet napravit svoj could sistem i rezervirat svoje igre samo za njega.

Nema logike nikakve. Izdavači da prave svoj cloud sistem širom svijeta koristeći tuđe resurse (preskupe grafičke, servere) i to širom svijeta možda im ide u prilogoj jedino da uz pretplatu svog Cloud sistema daju besplatne igre.
Sa druge strane, već imaju gotova rješenja za distribuciju (Steam, Epic itd) igara i sada za kompletno Streamanje.
Meni lično kao krajnjem juseru odgovara da im platim igru i stream i to višestruko ću uštedjeti nego kupnjom jedne moćne RTX-ce. Instalacija na remote, pokretanje na remote a računar radi u Idle i troši 200W, ušteda još i na struji i na prostoru na SSD-u. Win-Win situacija i za timove koje razivjaju igre i naravno za krajnjeg juzera.

Dobar primjer je Moon Studios GmbH koji je napravio možda i najbolji platformer ikada: Ori and Blind Forest i Ori and the Will of the Wisps koji je kao izdavača odabrao Microsoft Game Studios. Takvi mali izdavači imali bi priliku da biraju hoće li Microsofta, Steam ili Epica (ovaj potoniji sa najvećom maržom u zaradi prema deeloperima) a krajnji juser da bira odakle će da Stream igru da li sa GFN ili Google Stadia ili nešto deseto što će se pojaviti.

Mada lično od Googla se ježim: postali su kao margarin baš u sve se miješaju. A što im ne ide - ide u groblje zvano RIP by Google.

Envy uto 28.4.2020 14:10
Santana kaže...

pa nema smisla al to se događa isto kak svaki izdavac hoce imat svoje store

 

to mozes vidjet i kod filmova i serija

svaki ima svoj streaming servis pa na stotine ih ima

budale pohlepne

Je, zato od nas neće praviti budale mada mislim da je daleko lakše napraviti Stream servis nego Cloud gaming.

Ja sam oduševjem GFN uslugom pogotovo kada znam ja sa Balkana a server mi u Frankfurtu i stvarno je impresivno da imaš milion Inputa (pomjeranje i klikanje mišem) i da za manej od 20ms imaš povratnu sliku. Sjećam se prije 22 godine kada smo kupovali Switch da nas 4-ro igra Unreal Tournament i/ili Age of Empires u LAN-u i u LAN-u znači imali smo veći lag nego od moje kuće do Germanije pa nazad.
A da ne govorim da igra koju igram Destiny 2 je "odvrnuta" na svim max detaljima.

Eh sada meni taj Founder račun traje besplatno do 9. Maja pa ću da vidim kako to oni misle naplaćicati. Ako bude mjesec za mjesec.. tko zna. Javit ću sve ovdje.

Inače vidljiv je trud ljudi iz Nvidije iako to nije na razini kompanije a valjda je trebalo taj Core napraviti da tako fenomenalno funkcioniše. A iskreno developeri igara (pogotovo) znaju šta prave i kome prave pa bih prvo njih krivio pa tek onda ostale.

Eh da nije sve bajno evo i sledećeg slušajeva. Imama Subnauticu preko Epica ali mi GFN javlja neku grešku. Sad ne znam da li je do Epica (jer igre koje igram preko GFN-a uglavnom imam ana Steamu) ili do nečeg trećeg. Probam nekad kad završim Ozark seriju pa da vidim jesu li to šta popravili.

ring4ping uto 28.4.2020 21:34

Polako ali sigurno će se to sve više otkrivat što je krenulo po zlu ili nekom dobru zašto se to tako sve izdogađalo sa GFN. Evo primjer Stadia..znači ove zime im dolaze Fifa i Madden a Jedi:Fallen Order ove jeseni..već se tu vidi ko je kome prišao ili prešao..

Za Subnauticu vidim da GFN podržava samo ako ju imaš na Steamu,to je na onom spisku igara sa linka šta je podržano.

greysaint0 sri 29.4.2020 09:34

Nvidia je rekla u jednom intervjuu prije par mjeseci da ne misle potpisivati nikakve komercijalne ugovore sa izdavačima i developerima nego će ih pustiti da sami dođu.

 

IMO, maloumna taktika pored Google-a i ostalih igrača koji će vjerojatno rado odriješiti kesu za ekskluzive i prisutnost određenih hitova na platformi. Da ne spominjem da je vjerojatno svima Stadia draža jer moraš ponovo kupiti igru koji si već (možda) kupio.

 

Trebali bi početi potpisivati ugovore, dignuti cijenu pretplate ako je u tome stvar i IMHO, ukinuti free tier (staviti 2 mjeseca free trial i to je to). Diže mi se želudac kad ljudi kažu da mi je €5 puno. Preskočiti jedan odlazak u McDonalds ili neku sličnu glupost na koju ljudi bacaju pare svaki mjesec i već je tu lova za GFN. 

ring4ping sri 6.5.2020 15:23
Gajotres kaže...

Metro Exodus gotov. Nadam se uskoro da će staviti FC5 New dawn ako ne odo igrati Diviniti Original Sin 2. Sad mi čak i WoT radi ok

 Koliko vidim na popisu igara ima i Far Cry 5 New Dawn(ali vidim da stoji sa uplay store,ne znam da li bi podržalo ako uzmeš na Steam-u). Ja bi recimo volio da ubace od Crytek-a Ryse Son of Rome,relativno starija igra,igram ju na mojoj grafičkoj nvidia Quadro 2000 1gb,pa mi izgleda vrhunski,iako sam morao smanjit detalje i sve ostalo. Igra je meni odlična zasad i koliko znam prošla je dosta ispod radara. Iako na službenom forumu ima opcija da se traži igra koju bi htio da se pojavi ali nisam još vidio da su odgovorili na zahtjeve.

Envy sri 6.5.2020 20:13

Da li netkome od vas ističe ona 3 mjeseca gratis period? Meni ističe 9. maja pa ni sam ne znam da li da produžujem.
Dojadio mi Destiny 2. Hoće 35 € za expanziju. Mogu dobiti max 3,5 €.

ring4ping čet 4.6.2020 22:27
encoding kaže...

Koje brzine interneta imate? Jel treba optika il se da na starome bakru igrati komotno?

 Ja sam na Iskonu 30 mbps download i 5 mbps upload. Ping 25 ms. Bez optični net. :) Meni radi sasvim komotno, trza kao što sam već pisao vjerojatno do servera ili nešt drugo jer u kasnijim satima radi odlično. A i nekad zavisi izgleda i do igre. Recimo AC Syndicate danas igrao popodne i trzalo,pokrenem odma Watch Dogs i radi bez problema.

Četvrtkom inače objavljuju igre koje dolaze na GFN al zasad su te sve slabiji naslovi(tipa ne znam da se vrate neki naslovi koji su bili dostupni u beti)..danas su to Pro cycling Manager 2020 i Overcooked(sa Epic Store koji je besplatan za uzet do idućeg četvrtka).

pr0n_addict uto 16.6.2020 21:53

Danas sam platio Founders GFN i probao Kingdom Come koji je prilično štekao pa sam odustao, ali recimo Witcher 3 (max postavke) radi sasvim pristojno. Koliko sam uspio shvatiti na Reddit-u to dosta ovisi o hardveru na VM-u kojeg ti dodijele za rendering igre.

Imam T-Com optiku (200/100) i nisam postavio automatski server jer mi je klijent "pronalazio" drek od servera (barem prema onom testu konekcije) pa sam malo isprobao različite EU server i zasad mi najbolje radi EU Central 3.

Treba tu još ispolirati dosta stvari kao i bitno proširiti listu dostupnih igara (nije toliko do nvidije koliko do pohlepnih izdavača koji bi pet puta prodali istu igru istoj osobi, da se njih pita), ali sve u svemu nije uopće loše - dapače, ugodno sam iznenađen.

greysaint0 sri 17.6.2020 12:35
pr0n_addict kaže...

Danas sam platio Founders GFN i probao Kingdom Come koji je prilično štekao pa sam odustao, ali recimo Witcher 3 (max postavke) radi sasvim pristojno. Koliko sam uspio shvatiti na Reddit-u to dosta ovisi o hardveru na VM-u kojeg ti dodijele za rendering igre.

Imam T-Com optiku (200/100) i nisam postavio automatski server jer mi je klijent "pronalazio" drek od servera (barem prema onom testu konekcije) pa sam malo isprobao različite EU server i zasad mi najbolje radi EU Central 3.

Treba tu još ispolirati dosta stvari kao i bitno proširiti listu dostupnih igara (nije toliko do nvidije koliko do pohlepnih izdavača koji bi pet puta prodali istu igru istoj osobi, da se njih pita), ali sve u svemu nije uopće loše - dapače, ugodno sam iznenađen.

Neki serveri imaju velik broj najlošijih kartica (mislim da je to 2060c) pa je veća šansa da ćeš naletiti na takvu. Ja zasad nisam dobio niti na jednoj igri ništa manje od 2080c i sve se vrti glatko. Igram na Frankfurt data centru koji je ujedno i najbolji za naše područje jer je najbliži. Koliko sam čitao na redditu, navodno da se vrlo skoro sprema proširenje tog servera pa bi stvari trebale lakše disati.

 

Što se tiče igara, srećom, tu su se stvari stabilizirale zbog novog opt-in pristupa koji je nVidia primjenila prije nego je naplata počela. Vjerujem da će kroz neko vrijeme se dobar dio izdavača vratiti, ali ne računam na Microsoft (spremaju xCloud) i EA jer navodno i oni pokreću svoj streming servis.

 

 

pr0n_addict sri 17.6.2020 14:45
greysaint0 kaže...
...

Neki serveri imaju velik broj najlošijih kartica (mislim da je to 2060c) pa je veća šansa da ćeš naletiti na takvu. Ja zasad nisam dobio niti na jednoj igri ništa manje od 2080c i sve se vrti glatko. Igram na Frankfurt data centru koji je ujedno i najbolji za naše područje jer je najbliži. Koliko sam čitao na redditu, navodno da se vrlo skoro sprema proširenje tog servera pa bi stvari trebale lakše disati.

 

Što se tiče igara, srećom, tu su se stvari stabilizirale zbog novog opt-in pristupa koji je nVidia primjenila prije nego je naplata počela. Vjerujem da će kroz neko vrijeme se dobar dio izdavača vratiti, ali ne računam na Microsoft (spremaju xCloud) i EA jer navodno i oni pokreću svoj streming servis.

 

 

Puno hvala na savjetu, probat ću onda taj frankfurtski jer mi ovaj trenutni uvijek dodijeli 2060c (Ctrl + Alt + F6 za provjeru, ingame) koja i nije bogzna što.

Što se tiče igara jedino mi je žao što ne mogu igrati Dishonored serijal jer je Bethesda povukla praktički sve svoje igre s GFN-a prije koji mjesec.

ring4ping sub 21.11.2020 22:50

Nisam dugo pisao u temi ali ova vijest bi mogla bit dobra..sve ovisi od Nvidie i samih developera/izdavača igara.

Iako im popis igara raste,dodavanje novih je u najmanju ruku skroman,skoro pa loš. Iako Ubisoft je ostao pri svome i podržava GfN,tako da imamo priliku igrat najnovijeg Assassins Creed-a i Watch Dogs Legion, pretpostavljam sa visokim grafičkim postavkama i raytracing efektima. Ne mogu reć kako izgledaju jer ih nemam,jer imam šta igrat..što kupljenih(Control,AC Origins i Odyssey,Rise of Tomb Raider-izgleda fenomenalno btw,Deus Ex/Mankind Divided,Just Cause 3 its itd..) što besplatnih većina sa Epica, i ostalih(Spellbreak,AC Syndicate,Steep,Watch Dogs 1 i 2, Blair Witch,Far Cry 3 itd itd).

Uglavnom ja sam i dalje zadovoljan s uslugom,čak sam jedno vrijeme igrao na mobu jer sam bio bez kompa dost dugo, i iznenadio se ugodno. Iako je bilo povremenog zastajkivanja ali pretpostavljam da bi trebao bolji router sa 5ghz kao što i sami naglašavaju i brži internet.

 

MasterG čet 6.5.2021 09:18

Pozz da dignem temu iz mrtvih...

 

jel netko ima account i kako to ide?

jeste li zadovoljni, koja je poanta itd...

 

Nisam baš siguran jesam li shvatio (čak i nakon gledanja videa na youbitou) kako to funkcionira.

 

Dakle 800+ naslova je instalirano negdje na cloudu i ne trebaš zapravo imati igru instaliranu na svom kompu da ju pokreneš?

Samo se moraš prihjaviti na "platformu" (steam, origin, ubisoft...) gdje POSJEDUJEŠ igru jel?

I onda se igra pokrene (ako imaš premium) instant bez ikakve instalacije itd.

Jesam li dobro shvatio?

 

 

Jel to funkcionira ok?

Jeste li zadovoljni?

jeste imali kakvih problema?

 

Vidio sam da se može prijaviti na Epic games i na Steam...ali nisam vidio za origin i ostale (doduše nisam baš nešto detaljno pogledao za sada)

nakon prijave sve tvoje igre (koje su dostupne an Geforce now) su dostupne tamo?

 

Hvala

ring4ping čet 6.5.2021 23:45
MasterG kaže...

Pozz da dignem temu iz mrtvih...

 

jel netko ima account i kako to ide?

jeste li zadovoljni, koja je poanta itd...

 

Nisam baš siguran jesam li shvatio (čak i nakon gledanja videa na youbitou) kako to funkcionira.

 

Dakle 800+ naslova je instalirano negdje na cloudu i ne trebaš zapravo imati igru instaliranu na svom kompu da ju pokreneš?

Samo se moraš prihjaviti na "platformu" (steam, origin, ubisoft...) gdje POSJEDUJEŠ igru jel?

I onda se igra pokrene (ako imaš premium) instant bez ikakve instalacije itd.

Jesam li dobro shvatio?

 

 

Jel to funkcionira ok?

Jeste li zadovoljni?

jeste imali kakvih problema?

 

Vidio sam da se može prijaviti na Epic games i na Steam...ali nisam vidio za origin i ostale (doduše nisam baš nešto detaljno pogledao za sada)

nakon prijave sve tvoje igre (koje su dostupne an Geforce now) su dostupne tamo?

 

Hvala

 Bome ja nisam dugo isto bio na temi a bilo je najava i novosti. Ne puno ali dost bitnih..

  • Jedna od najbitnijih je da više u Hrvatskoj pa i ostatku Europe se više ne može koristiti 5  mjesečna pretplata jer je sad 10 . Dakle ima bespla verzija gdje imaš 1h da isprobaš kak ti se sviđa i kak to šljaka ali tu ima veliki ALI koji sadrži da ili ćeš upasti odmah(bilo nekad prije 1 god kad sam ja slučajno upao),ili ćeš čekati na red za igru koju imaš tj. koja/e su podržane. A i nema famozni RTX kao kod founder računa kod kojeg je vrijeme neograničeno(barem sam ga ja tako doživio jer me nije nikad izbacilo prijevremeno).

Znači ova bespla nije loša da isprobaš kak to radi iako sumnjam da tu kad dođeš na red da dobiješ dobru Cloud graf kartu pa te navuku na uslugu...ALI..u mom slučaju su to uspjeli. Čak sam bio sretan s bilo čim što dobijem(i još nisam ni znao da možeš pogledat koju grafu si dobio na korištenje...Ctrl-Alt-F6).

E sad da pokušam objasnit po pitanjima koja si ti upitao...

Imam account već godinu dana i upao sam u founders for life(koji košta 5 eu) jer sam valjd od skoro od početka započeo s pretplatom.

Ide tako da se pretplatiš(sada nažalost 10 eu mj..ako hoćeš biti Founder) a Founder pretplata je da ne čekaš na red kao kod bespla verzije da uđeš u igru..(iako kod igara poput Cyberpunk 2077 su tek izašle se čekalo i u Founder pretplati,to sam čitao po netu..)

  • Što se tiče mene ja sam i više nego zadovoljan..igre u cloudu(nema instalacije na svoj PC) igru kupiš koja ti se sviđa tj. nažalost samo ona koja je podržana na platformi Geforce Now list. Dakle u beta verziji ih je podržavalo jaaako puno izdavača alii duga je priča zašto se to ne događa a na ovom linku imaš preko koje trgovine si uzmeš i koja ti najviše odgovara iako kolega je imao problema sa aktiviranjem AC igri od ubisofta sa Epic store-a...iako ja nisam uopće imao problema ni sa jednom trgovinom.
  • Što se tiče brzine interneta i ostalih pitanja eo link.
  • Zasad su dostupne ige samo koje su podržane a trgovine su Steam, Epic, Ubisoft Connect i GoG...Origin ipak ne. 
  • Ovdje pratiš reddit gdje svaki četvrtak objavljuju koje "nove" igre su ubačene koje možeš igrati..pod nove neke čim izađu su dostupne(ali recimo kad je izašao Cyberpunk 2077 bio je cirkus jer su ju svi htjeli igrat odmah..jer su ju zato i kupili jelte..no ipak ovakav cloud je bio prevelik zalogaj za ovako hype igru).
  • Imao sam problema...naravno ni blizu onoga kako neki imaju kako tvrde koji imaju puno veče brzine neta od mene,ali i sa ovom našom infrastrukurom ja sam i više nego zadovoljan i dalje...
  • Nisam baš objasnio naj,naj ali po meni je jakoo dobra stvar u svemu tome da ti ne treba neki jak PC, treba ti solidan net..u men 30 mbps down i upload 5 mbps pa radi dobro..nema instalacije na PC...
  • Uglavnom ne znam ni ja šta bi još trebao napisat i opisat..u temi ima dost tog napisano iako je kratka ali nije problem uskočit oko daljnih pitanja i odgovora...