Srce Isusovo sri 14.6.2023 11:06
Ivan(4) kaže...

Sve je to lepo, ali mi se ne da igrati ispočetka... Plus malo je zaheb doći ljudima koji su već kupili naslov i reći "Ćao, unapredili smo tvoju i našu omiljenu igru i sada imaš 30fps".

 Negdje sam pročitao da će raditi ovi stari sejvovi. A što se tiče konzola, boli me kurac za njih...

Ivan(4) sri 14.6.2023 11:40

Verujem da će raditi stari saveovi, ali ako ne kupujem ekspanziju i ako želim iskusiti igru u trenutnom stanju... Za više od par sati šetanja po gradu i eventualno odrađivanja ponekog zaostalog side questa, čini mi se da bi trebalo krenuti ispočetka, ili barem nekog dosta ranog savea.

antimadridista sri 28.6.2023 12:53
Srce Isusovo kaže...
Ivan(4) kaže...

Sve je to lepo, ali mi se ne da igrati ispočetka... Plus malo je zaheb doći ljudima koji su već kupili naslov i reći "Ćao, unapredili smo tvoju i našu omiljenu igru i sada imaš 30fps".

 Negdje sam pročitao da će raditi ovi stari sejvovi. A što se tiče konzola, boli me kurac za njih...

 A kad ti sjebu PC portove onda je žaljka i plakanje kako nas kompanije kradu. Zašto su potrebne ovakve podjele? Svi igramo iste igre i najebemo kad-tad.

Srce Isusovo čet 29.6.2023 09:06
antimadridista kaže...

 A kad ti sjebu PC portove onda je žaljka i plakanje kako nas kompanije kradu. Zašto su potrebne ovakve podjele? Svi igramo iste igre i najebemo kad-tad.

 mene ne kradu jer ne kupujem niti igram igre od đibera/studia poput EA, ubisoft, bethesda i ne znam kojih još seronja... Boli me kurac za konzole jer nemam konzolu (imao sam prije ali nije to za igre koje ja volim igrati) i ne mislim trošit svoje simpatije i vrijeme brinući brigu kako drugom igra radi i/ili ne radi.... 

 

Ono o čemu imam što za reć je to da su neki điberi kupili onu special edition govno od xboxa cyberpunked themed i onda na kraju to govno ne može tj neće moči niti pokrenuti ovaj DLC. e to je prava cyberpunk distopije i smjeh ali, i dalje me boli kurac za njih. Nitko ne plaće za mnom što ne mogu igrait bloodborne na PC-u tako da..

x18x05x čet 29.6.2023 09:31
Srce Isusovo kaže...
antimadridista kaže...

 A kad ti sjebu PC portove onda je žaljka i plakanje kako nas kompanije kradu. Zašto su potrebne ovakve podjele? Svi igramo iste igre i najebemo kad-tad.

 mene ne kradu jer ne kupujem niti igram igre od đibera/studia poput EA, ubisoft, bethesda i ne znam kojih još seronja... Boli me kurac za konzole jer nemam konzolu (imao sam prije ali nije to za igre koje ja volim igrati) i ne mislim trošit svoje simpatije i vrijeme brinući brigu kako drugom igra radi i/ili ne radi.... 

 

Ono o čemu imam što za reć je to da su neki điberi kupili onu special edition govno od xboxa cyberpunked themed i onda na kraju to govno ne može tj neće moči niti pokrenuti ovaj DLC. e to je prava cyberpunk distopije i smjeh ali, i dalje me boli kurac za njih. Nitko ne plaće za mnom što ne mogu igrait bloodborne na PC-u tako da..

 Sad Isus plače kad vidi kako pišeš po forumu.

Lovac ned 9.7.2023 11:30

Bolesno :D Al ne budem više C2077. Iduće godine kad zamijenim PC s Ryzen 8xxx/RTX 5xxx HW (ako bude love). Probao sam path tracing i začudo ide dosta dobro te izgleda bolesno i s 3080Ti (doduše DLSS performance). A to je poprilična mrcina od GPUa. Do onda bude i ekspanzija ispolirana, a novih modova bude na lopate. Ovaj Cyberpunk polako postaje "novi Crysis".
I sad kad sam igrao, ima neki BladeRunner mod koji vam toplo preporučam; dodaje reklame i detalje iz filma kao i soundtrack i JAKO paše igri.

forumaš ned 9.7.2023 11:36

Ovi grafički benefiti ne vrijed ni desetinu cijene potrebnog hardvera IMO, igra izgleda fenomenalno bez ray tracinga, i izvodi se se potpuno glatko. 

Odigrao sam ju uzduž i poprijeko ali po ulicama ne šetam i ne razgledavam, trčim ili se vozim, igram.

forumaš ned 9.7.2023 15:59
Cansee kaže...
Spellcaster kaže...

 

tu je samo grafika dobra. Jel obraćate pozornost na ponašanje NPC-eva?? I dalje kao zombiji šetaju, dođu do jedne točke pa se vraćaju pa opet nazad. Koliko su kvalitetniji i pametniji NPC-evi u GTA5 koji je izašao 2013., ili u Red dead redemption 2 koji je izašao 2018

Gdje se to vidi na ovom videu?

 

Ima ih puno, simuliraju gradsku gužvu. U parkovima neki se grupiraju i pričaju međusobno, na znak opasnosti razbježe se. Nose kišobrane, puše na uglu, zaustavljaju se na kiosku, gledaju mobitel, čekaju zeleno na pješačkom, neki su stari i spori, drugi hodaju ko napuhanci, treći su normalni itd.

Jedino kaj mi je smiješno loše je količina onih kaj se drže za bolesno rame :D NPC u ovoj igri nisu igriv element bitan za priču ili gameplay, tu su kao kulisa, atmosfera gradskog života.

antimadridista ned 9.7.2023 21:44
forumaš kaže...

Baš to. Zadnji GTA je izašao prije deset godina pa sad igramo ovo, i ovo nije GTA nego SF Blade Runner.

 Kakve veze ima o kojem žanru se radi? AI nebi trebao biti toliko glup u igri ovolikog budžeta. Da ne govorim da su

prije izlaska igre iz CDPR pričali baš o AI i NPCevima i kako će biti "next level". Ne moraš ih baš u vezi svega braniti.

Ivan(4) ned 9.7.2023 23:05

Kruženje NPCjeva i slične stvari su mi bili razočarenje kada sam ih prvi put uočio. Nakon što sam shvatio šta igra jeste, a šta nije, i prepustio se misijama i gigovima, uglavnom mi "plitkoća" sveta u igri više nije smetala, jer je bar 95% vremena nisam ni primećivao - misije dobro funkcionišu, a manjkavosti o kojima pričamo se uglavnom ne primete dok se po gradu vozi od tačke A do tačke B. Onda s vremena na vreme na nekoj lokaciji primetim NPCjeve koji svi dolaze do istog mesta i naglo se okreću nazad, naiđem na vozilo koje sam napustio na ulici i vidim kolonu iza njega, upadnem u pucnjavu sa nekom bandom, a civilni NPC mi odjednom ušeta pred nišan, potpuno nesvestan onoga što se oko njega dešava, nakon čega se spawnuje policija... i to mi u tom trenutku malo pokvari uživanje, ali generalno, u okviru onoga što jeste, igra dobro funkcioniše. Naravno da ostaje mali žal za onim što nije i maštanje o tome kako bi to izgledalo.

Hexfire pon 10.7.2023 07:15

Molim samo bez "igra nije završena" komentara. Svi dobro znamo kad i u kakvom stanju je igra izašla i koliko je koštala. Ne pričamo ovdje o nekom Early Access naslovu ili live service igri. Jer sad ispada da trebamo biti sretni što se veliki CD Project Red udostojio popraviti svoj totalni krš od igre. Gameri imaju lošije pamćenje od zlatnih ribica. 

Spellcaster pon 10.7.2023 09:28
Hexfire kaže...

Molim samo bez "igra nije završena" komentara. Svi dobro znamo kad i u kakvom stanju je igra izašla i koliko je koštala. Ne pričamo ovdje o nekom Early Access naslovu ili live service igri. Jer sad ispada da trebamo biti sretni što se veliki CD Project Red udostojio popraviti svoj totalni krš od igre. Gameri imaju lošije pamćenje od zlatnih ribica. 

 Da su odgodili PS4 i XONE verziju igra ne bi bila toliki krš na samom izlasku

Cansee pon 10.7.2023 10:26
forumaš kaže...
Cansee kaže...
Spellcaster kaže...

 

tu je samo grafika dobra. Jel obraćate pozornost na ponašanje NPC-eva?? I dalje kao zombiji šetaju, dođu do jedne točke pa se vraćaju pa opet nazad. Koliko su kvalitetniji i pametniji NPC-evi u GTA5 koji je izašao 2013., ili u Red dead redemption 2 koji je izašao 2018

Gdje se to vidi na ovom videu?

 

Ima ih puno, simuliraju gradsku gužvu. U parkovima neki se grupiraju i pričaju međusobno, na znak opasnosti razbježe se. Nose kišobrane, puše na uglu, zaustavljaju se na kiosku, gledaju mobitel, čekaju zeleno na pješačkom, neki su stari i spori, drugi hodaju ko napuhanci, treći su normalni itd.

Jedino kaj mi je smiješno loše je količina onih kaj se drže za bolesno rame :D NPC u ovoj igri nisu igriv element bitan za priču ili gameplay, tu su kao kulisa, atmosfera gradskog života.

 

a brate mili, na 2:00 auto samo stane bez razloga na cesti, a iza njega se nakuplja kolona. Pa u GTA 4 su drugi auti bili sposobni zaobilazi i psovati ti mater dok to rade. To me odmah ubolo u oči jer se sjećam toga još od početka igre. Onda pogledaj od 4:19 onu tuku u florescentnoj jakni kako hoda pa stane pa se vrati nazad kao zombi. A da ne pričam o konstantnom međusobnom sudaranju NPC-eva koje izgleda katastrofa. 

 

A da je to sve i ok, da nema takvih stvari, svejedno ostaje potpuno promašena prilika interakcije sa NPC-evima. Pogledaj šta je napravio RDR2, sa svima možeš komunicirati do određene granice i to izgleda puno življe zbog toga. A CP2077 je mogao odvesti stvari korak dalje, mogli su također napraviti da na sličan način možeš komunicirati sa NPC-evima i mogli su napraviti neku shemu da možeš odvući NPC-eve negdje u mračnu uličicu pa im povaditi augmente, e to bi bila jebena mehanika

Cansee pon 10.7.2023 10:48
Hexfire kaže...

Molim samo bez "igra nije završena" komentara. Svi dobro znamo kad i u kakvom stanju je igra izašla i koliko je koštala. Ne pričamo ovdje o nekom Early Access naslovu ili live service igri. Jer sad ispada da trebamo biti sretni što se veliki CD Project Red udostojio popraviti svoj totalni krš od igre. Gameri imaju lošije pamćenje od zlatnih ribica. 

 

Ja pamtim jako dobro, baš ovu situaciju i sjećam se jako dobro cijelog procesa još od prve najave 2012. godine, pa onih BEEP tweetova, pa trailera pa cijelog marketinga i ciljanog obmanjivanja gamerskog puka, kakvog se ne bi posramio ni Sanaderov HDZ.

 

Nakon manje od godine dana smo već imali ekipu ovdje koja je tvrdila kako su gameri krivi jer su "tiskali" što raniji izlazak Cyberpunka. Pazi ti te tvrdnje, kao da smo mi sami postavili onaj famozni datum izlaska u travnju 2020., eto skupilo se nas tu četvero sa bug.hr pa smo poslali depešu CDPRu da igra mora tada biti gotova. Onaj novinar Jasno Schrier je kasnije došao do programera koji su mu rekli da su se šokirali kad im je prvi put bilo rečeno da je to datum izlaska. Rekli su da to u najluđim snovima ne može biti odrađeno.  

 

A da ne pričamo da je za igru zapravo bio spas što je izašla u toliko lošem stanju, jer je to prikrilo druge, puno dublje probleme, a to je da igra sama po sebi najblaže rečeno nije ni blizu Witchera 3, ali ni blizu, neusporedivo.

 

Instalirat ću je ponovno kad izađe taj veličanstveni update, ali iskreno očekivanja su mi na nuli.

Vandit pon 10.7.2023 11:13

Upravo to. Ako nešto koristiš kao marketinški punchline onda ću bogami obratiti pozornost na to i kritizirati ako je loše. A NPC-evi u CP-u su komedija. Da PR nije na sva zvona oglašavao kako su stvorili imerzivan svijet stvorili sa NPC-evima kao "pravim" ljudima, vjerojatno ne bi ni obraćao pozornost na njih. Iskomentirao bi kako je to slabija strana igre i move on.

Ivan(4) pon 10.7.2023 12:37
Cansee kaže...

 ...

A da ne pričamo da je za igru zapravo bio spas što je izašla u toliko lošem stanju, jer je to prikrilo druge, puno dublje probleme, a to je da igra sama po sebi najblaže rečeno nije ni blizu Witchera 3, ali ni blizu, neusporedivo.

 ...

 Drugi ugao: da je igra blizu Witchera 3, nikad je ne bih odigrao. Svojevremeno sam odigrao Deus Ex: Human Revolution, bio oduševljen, i ubrzo zatim video jedan od prvih trailera za CP2077 uz opis tematike i zapamtio da je to nešto što ću hteti da pogledam. Koliko već godina kasnije, igra izlazi, i ja dobijam tačno ono što sam očekivao i, iako daleko od savršenstva, sasvim mi je lepo legla, takva kakva jeste. I ne znam koliko puta sam, neposredno nakon izlaska CP-a, pročitao razočaranu konstataciju "Fuj, pa ovo je kao Deus Ex" (baš to poređenje), a meni je to zapravo bilo super, i upravo ono čemu sam se nadao.

 

Mislim da jedno 50% kritika Cyberpunka dolazi od ljudi koji su fanovi prethodnih CDPR-ovih igara i koji su očekivali nekakvog Sci-Fi Witchera 3 i prosto ne mogu da se pomire s time da ova igra nije RPG. Sa druge strane, nema razloga zašto bi igra morala da bude RPG i, da je pravi RPG, kao što sam već rekao, verovatno (sigurno) je ne bih odigrao.

 

Vandit kaže...

Upravo to. Ako nešto koristiš kao marketinški punchline onda ću bogami obratiti pozornost na to i kritizirati ako je loše. A NPC-evi u CP-u su komedija. Da PR nije na sva zvona oglašavao kako su stvorili imerzivan svijet stvorili sa NPC-evima kao "pravim" ljudima, vjerojatno ne bi ni obraćao pozornost na njih. Iskomentirao bi kako je to slabija strana igre i move on.

 A ti si počeo igrati videoigre juče, pa ne znaš da kad se za neku igru napiše da su stvorili imerzivan svet bogato popunjen "pravim ljudima" to znači upravo ono što smo dobili u CP2077? Jer da, evo ne da mi se nabrajati sve te silne igre gde svaki NPC ima u sebi ekvivalent ChatGPT-ja, ali sa zasebnim psihološkim profilom. Bukvalno za svaku iole open world igru u poslednjih 10 (više?) godina pišu te iste stvari i svede se na to da NPC-jevi postoje i imaju neku svoju rutinu i poneki ima malo bolji skriptirani dijalog. Sećam se da su ljudi očekivali da će moći ući u klub, izabrati random NPC-ja, upoznati se s njim (njom) započeti neki trajni odnos, ono, igrati neki first person Sims (kome je to zapravo poenta cele igre, a opet su sami NPC-jevi fundamentalno retardirani, tako da ljudima posle izvesnog vremena najveći gušt u igri bude da ih za*ebavaju). Iskreno, ako je neko stvarno mislio da je to realno... njegov problem. EDIT: Izvinjavam se zbog svadljivog tona, ali stvarno svaka open world igra poslednjih 10-15 godina ima isti marketing blurb i ono, do sada stvarno mislim da svi znamo šta to otprilike znači. I da, "uđem u klub, krenem se upucavati random komadu itd", ljudi su stvarno pisali da su očekivali tako nešto.