mcf pet 13.1.2023 09:39

Dosao mi je S.
Kreirati cu account iz UK regije i probati dodati 2 godine turskog live servisa po uputama sa 74. strane.

Glupo pitanje.. trebam kupiti jednu igru koja nije u live servisu. Vidim da je ima jeftino na nekoj stranici plati.market za tursku regiju.. ili na allcdkeys neke druge regije. Jel mogu ja to dodati na moj account (koji ce biti uk regija pretpostavljam)? Trebam upalit vpn i dodati game code na PCu?

Edit - ili samo trazim global verziju, ta bi trebala radit bez ikakvih problema i vpna?

Hvala!

mcf sub 14.1.2023 18:03

Kupio jednu igru za EU regiju, dodao kljuc i pokrenuo bez problema i bez vpna (uk regija na ms accountu), eto, mozda nekog zanima :)

Idem sad potrazit negdje red dead 2, mislio sam da je u game passu ali izgleda da vise nije :(

MEGATAMA sub 14.1.2023 18:13
mcf kaže...
Kupio jednu igru za EU regiju, dodao kljuc i pokrenuo bez problema i bez vpna (uk regija na ms accountu), eto, mozda nekog zanima :)

Idem sad potrazit negdje red dead 2, mislio sam da je u game passu ali izgleda da vise nije :(

RDR2 su odavno maknuli,bio je svega par mjeseci na gamepassu.

Ako nisi odigrao kupi igru,remek djelo 🥂

MedO1337 sub 14.1.2023 21:18
mcf kaže...
Uh, htio sam ga kupiti po prepurici kolege iznad.. zbilja tolko lose izgleda na S?

Prema mom iskustvu da. Igrao sam ga na običnom, debelom PlayStationu 4, i izgledao mi je bolje. Sad Googlanjem vidim da Series S zapravo ima verziju RDR2 koju je imao Xbox One S, a ona nije ni Full HD.

 

S druge strane, piše da Xbox Series X vrti 4K verziju, ali nažalost u 30 FPS-a.

MEGATAMA sub 14.1.2023 21:26
MedO1337 kaže...

Kako se RDR2 vrti na Xbox Series X?

 

Probao sam ga na Seriesu S i koma je. Čini mi se da nije ni Full HD rezolucija, užasno sve mutno bilo... Sad kad sam nabavio X, mogao bih se okušati opet.

Ja sam ga uzeo na disku za Xbox one X i na njemu sam ga odigrao,na zalost igra nije dobila nikakav patch za nove konzole pa se vrti kao na starima,30fps,reza itd.Mislim da XsS vrti xone verziju dok XsX vrti xone X verziju po pitanju rezolucije ali nisam 100% siguran.

MEGATAMA ned 15.1.2023 16:12
Del_Boy97 kaže...

ma nabijem taj rockstar, kako su to remek djelo zapostavili može ih bit sramota što se tiče prebacivanja na nove konzole i red dead onlinea

 

 

Pa znas kakvi su oni,dobit cemo remaster ediciju sa 60fps za 70eu.

Da su izdali patch za XsX ja bih jos jednom prosao RDR2......stravicno dobra igra.

s.schultheiss ned 15.1.2023 17:00

Pozdrav ekipa!

Ovako.. Trebao bih pomoć. Potpuno sam novi korisnik xboxa, dosad bio na PSu tako da nemam pojma kako stvari funkcioniraju. Tj. mislio sam da mi je jasno ali, kao što ću sada objasniti, mislim da sam se preračunao..

Uzeo sam 2 godine Xbox Live Golda za Tursku. To sam redeemao bez većih problema, pretplata je trenutno aktivna na accountu. E sad, nakon toga sam uzeo 1 mjesec Ultimate-a (također za Tursku) ali, kada ga idem redeemat, forsa me da provajdam payment method za Tursku a to naravno nemam. Jesam usrao sve do kraja ili se da spasit situacija?

Hvala unaprijed!

s.schultheiss ned 15.1.2023 17:27

Probao sam već ovaj scenarij ali kada pokušam napraviti upgrade za 1 funtu mi samo iskoči poruka "You currently have a subscription from a different region". Forsa me konstantno na Tursku regiju (zato što je Gold turski) a ako se tamo prebacim onda me traži turski payment method. Začarani krug

MadDogMattis ned 15.1.2023 17:28
s.schultheiss kaže...
Pozdrav ekipa!

Ovako.. Trebao bih pomoć. Potpuno sam novi korisnik xboxa, dosad bio na PSu tako da nemam pojma kako stvari funkcioniraju. Tj. mislio sam da mi je jasno ali, kao što ću sada objasniti, mislim da sam se preračunao..

Uzeo sam 2 godine Xbox Live Golda za Tursku. To sam redeemao bez većih problema, pretplata je trenutno aktivna na accountu. E sad, nakon toga sam uzeo 1 mjesec Ultimate-a (također za Tursku) ali, kada ga idem redeemat, forsa me da provajdam payment method za Tursku a to naravno nemam. Jesam usrao sve do kraja ili se da spasit situacija?

Hvala unaprijed!

 nisi, prebaci na UK i tamo uzmi Ultimate ili kupi bon za jedan mjesec turskog Ultimatea i onda ce ti sve to konvertirati.

s.schultheiss ned 15.1.2023 19:28
MadDogMattis kaže...
s.schultheiss kaže...
Pozdrav ekipa!

Ovako.. Trebao bih pomoć. Potpuno sam novi korisnik xboxa, dosad bio na PSu tako da nemam pojma kako stvari funkcioniraju. Tj. mislio sam da mi je jasno ali, kao što ću sada objasniti, mislim da sam se preračunao..

Uzeo sam 2 godine Xbox Live Golda za Tursku. To sam redeemao bez većih problema, pretplata je trenutno aktivna na accountu. E sad, nakon toga sam uzeo 1 mjesec Ultimate-a (također za Tursku) ali, kada ga idem redeemat, forsa me da provajdam payment method za Tursku a to naravno nemam. Jesam usrao sve do kraja ili se da spasit situacija?

Hvala unaprijed!

 nisi, prebaci na UK i tamo uzmi Ultimate ili kupi bon za jedan mjesec turskog Ultimatea i onda ce ti sve to konvertirati.

 

E to je začarani krug koji sam spomenuo:

- ako prebacim acc na bilo koju drugu regiju i probam upgrade onda mi viče da mi je trenutni subscription (gold) u drugoj regiji i ne da mi

- uzeo sam već Ultimate 1month pass za tursku ali kad ga idem redeemat me traži validni turski payment method (kojeg nemam) zato što se pri upgradeu automatski aktivira recurring billing i, koliko sam shvatio, ne mogu zaobići taj korak

the chosen one07 ned 15.1.2023 21:12

Gdje ti je regan Xbox? Na koju regiju?
Ako je regan u UK onda kupis GamePass kod za UK i tamo ga redeemas preko VPN-a.

Ja sam gore opisao slicnu situaciju; xbox acc mi je na USA, kupio 2 god Golda i regao preko VPN za regiju u kojoj su kupljeni, kupio 1 mjesec Gampass za USA i preko VPN-a aktivirao za USA i sve mi se konvertiralo.

MadDogMattis ned 15.1.2023 21:23
s.schultheiss kaže...
MadDogMattis kaže...
s.schultheiss kaže...
Pozdrav ekipa!

Ovako.. Trebao bih pomoć. Potpuno sam novi korisnik xboxa, dosad bio na PSu tako da nemam pojma kako stvari funkcioniraju. Tj. mislio sam da mi je jasno ali, kao što ću sada objasniti, mislim da sam se preračunao..

Uzeo sam 2 godine Xbox Live Golda za Tursku. To sam redeemao bez većih problema, pretplata je trenutno aktivna na accountu. E sad, nakon toga sam uzeo 1 mjesec Ultimate-a (također za Tursku) ali, kada ga idem redeemat, forsa me da provajdam payment method za Tursku a to naravno nemam. Jesam usrao sve do kraja ili se da spasit situacija?

Hvala unaprijed!

 nisi, prebaci na UK i tamo uzmi Ultimate ili kupi bon za jedan mjesec turskog Ultimatea i onda ce ti sve to konvertirati.

 

E to je začarani krug koji sam spomenuo:

- ako prebacim acc na bilo koju drugu regiju i probam upgrade onda mi viče da mi je trenutni subscription (gold) u drugoj regiji i ne da mi

- uzeo sam već Ultimate 1month pass za tursku ali kad ga idem redeemat me traži validni turski payment method (kojeg nemam) zato što se pri upgradeu automatski aktivira recurring billing i, koliko sam shvatio, ne mogu zaobići taj korak

 AKo nista ne prolazi, onda se javiš na support i žicas ih da ti riješe problem, mislim da je već netko od ekipe ovdje rješavao taj isti problem sa supportom.

Ja sam isto radio sa turskim kodovima ako se ne varam i nisam imao nikakvih problema. Na PC-u sam ukucao kodove preko VPN-a i onda aktivirao besplatni GPU.

s.schultheiss ned 15.1.2023 23:47

Da ostavim update: uspio sredit problem.

Umalo sam odustao budući da što sam duže čitao i istraživao, bilo je očito da neću moć zaobići problem turskog payment methoda. Billing adresa mi je u startu bila krivo postavljena i Gold koji sam aktivirao je zbog toga bio region lockan. Zato nisam mogao uzeti Ultimate za funtu ili euro, javljao je da je trenutni sub u drugoj regiji (turskoj). Adresu/regiju uopće nisam mogao maknuti iz billinga budući da je bila povezana s Goldom.

S druge strane, turski ultimate pass nisam mogao redeemati zato što mi je trebala turska payment metoda kako bih u startu mogao pristati na recurring billing jerbo bez toga ne možeš redeemat Ultimate pass.

Spas: one-use virtualna Revolut kartica, dodao ju kao payment metodu, pvezala se u turskoj valuti. Nakon toga redeemao 1month Ultimate pass turski, odabrao tu virtualnu karticu i sredio problem.

Eto, ako će netko napravit istu glupost u budućnosti i imat isti problem, možda pomogne.

Hexfire sri 18.1.2023 07:55

Daleko od toga da nema tu odličnih stvari, ali baš bode ovaj TBD u oko. Skoro sve je TBD što baš ne ulijeva povjerenje da će stvarno sve i izaći ove godine. 

 

Ali ako računam da će 90% toga stvarno doći ove godine onda se možda premislim oko otkazivanja gamepassa nakon 3 godine.