MEGATAMA pon 21.11.2022 13:38
zvone07 kaže...
Sve su kvačice zelene, osim kad isključim Dolby Vision for gaming, onda je kod njega žuti trokut.

To definitivno nesto nije kako treba,ajde da vidis razliku izmedju hdr10 i DV razumio bih ali izmedju prikaza 60 i 120hz nema razlike bilo da upalim na kompu,Ps5 ili  XsX.

 

Jel igras u game modu?...ne znam vise ni sta da te pitam da probamo nac rijesenje....

zvone07 pon 21.11.2022 13:44
MEGATAMA kaže...
zvone07 kaže...
Sve su kvačice zelene, osim kad isključim Dolby Vision for gaming, onda je kod njega žuti trokut.

To definitivno nesto nije kako treba,ajde da vidis razliku izmedju hdr10 i DV razumio bih ali izmedju prikaza 60 i 120hz nema razlike bilo da upalim na kompu,Ps5 ili  XsX.

 

Jel igras u game modu?...ne znam vise ni sta da te pitam da probamo nac rijesenje....

Hvala ti na trudu, svakako zanimljiv problem.

 

Evo na netu nađem hrpu tema gdje ljudima Dolby Vision izgleda isprano i čudno, dok kod mene DV izgleda odlično.

Običan HDR već ima slabije boje, ali je zanimljivo da tek kad dignem na 120Hz slika se pogorša drastično. 

 

Igram u Game modu da, kažem, ne vjerujem da je problem u postavkama tv-a jer su namještene po Vincentovom videu i stvarno izgleda vrhunski.

Promijenio sam i kabel, isto.

Zanimljivo da je kod frenda na C1 identično na 60 i 120 ali opet, C1 podržava DV u 120Hz, C9 ne. Što opet ne objašnjava promjenu u prikazu na C9 kad se isključi DV...

MEGATAMA pon 21.11.2022 13:58
zvone07 kaže...
MEGATAMA kaže...
zvone07 kaže...
Sve su kvačice zelene, osim kad isključim Dolby Vision for gaming, onda je kod njega žuti trokut.

To definitivno nesto nije kako treba,ajde da vidis razliku izmedju hdr10 i DV razumio bih ali izmedju prikaza 60 i 120hz nema razlike bilo da upalim na kompu,Ps5 ili  XsX.

 

Jel igras u game modu?...ne znam vise ni sta da te pitam da probamo nac rijesenje....

Hvala ti na trudu, svakako zanimljiv problem.

 

Evo na netu nađem hrpu tema gdje ljudima Dolby Vision izgleda isprano i čudno, dok kod mene DV izgleda odlično.

Običan HDR već ima slabije boje, ali je zanimljivo da tek kad dignem na 120Hz slika se pogorša drastično. 

 

Igram u Game modu da, kažem, ne vjerujem da je problem u postavkama tv-a jer su namještene po Vincentovom videu i stvarno izgleda vrhunski.

Promijenio sam i kabel, isto.

Zanimljivo da je kod frenda na C1 identično na 60 i 120 ali opet, C1 podržava DV u 120Hz, C9 ne. Što opet ne objašnjava promjenu u prikazu na C9 kad se isključi DV...

Evo sad sam pitao na AVForums pa cemo vidjet dali ce netko znat rijesenje problema.

patoHD pon 21.11.2022 14:36

Pozdrav,

 

Novi sam korisnik Xbox-a Series X. Nemam kreiran Microsoftov account.

Ukoliko kreiram novi Microsoft account i na njemu podesim regiju na Uk, trebam li VPN za aktivaciju "12 MONTH XBOX LIVE GOLD MEMBERSHIP - EU & UK - XBOX ONE/360" sa CDKeys?
Planiram kupiti samo godinu dana za početak te ih konvertirati u Game Pass Ultimate za 1 funtu.

Prošao sam vodič na 74. strani, no puno bi mi značilo da provjerim još jednom prije kupnje pošto uzimam Membership za istu regiju na koju ću postaviti account.

 

Hvala!

hrka11 pon 21.11.2022 15:11

koja je sad najveca razlika izmedju xbox x i ps5 ?
Samo par ekskluzivnih naslova za sony ili ? nisam u tom svijetu pa mozda znas bolje nisam pratio dosta to.Planiram nabavit jednu od konzola i rijesti se pca.

x18x05x pon 21.11.2022 15:14
patoHD kaže...

Pozdrav,

 

Novi sam korisnik Xbox-a Series X. Nemam kreiran Microsoftov account.

Ukoliko kreiram novi Microsoft account i na njemu podesim regiju na Uk, trebam li VPN za aktivaciju "12 MONTH XBOX LIVE GOLD MEMBERSHIP - EU & UK - XBOX ONE/360" sa CDKeys?
Planiram kupiti samo godinu dana za početak te ih konvertirati u Game Pass Ultimate za 1 funtu.

Prošao sam vodič na 74. strani, no puno bi mi značilo da provjerim još jednom prije kupnje pošto uzimam Membership za istu regiju na koju ću postaviti account.

 

Hvala!

 Stavi US acc. Jeftinije su igre tamo. 

assassin.st pon 21.11.2022 16:19
Hexfire kaže...
Cri.Lu99 kaže...

 Što bi ovo sada konkretno značilo? Da sada idem uzeti ultimate bi li mi prošlo?

 Po tome što piše, ako i dalje možeš kupiti key negdje onda će proći. Ali ubuduće bi trebalo biti otežano uopće nabaviti key. Dok god bude bude, kad ne bude vraćam se na Playstation.

 Umjesto 90€ za 3god, kupis global key koji je oko 150€ i opet imaš 3 god.. po meni je veći problem ako ukinu opciju da se 36mj golda pretvore u 3god GP Ultimate..

zvone07 pon 21.11.2022 17:01

MEGATAMA 

Nevjerojatno, ali našao sam rješenje.

Bilo je potrebno staviti Colour Space na PC RGB umjesto default.

Pretpostavljam da je to zato jer je HDMI izlaz na kojem je Xbox u PC Mode, ne vidim drugi razlog.

 

Ali eto, ako netko ima sličan problem ovo je očito rješenje.

Sada je jednak prikaz na 60 i 120Hz.

 

Hvala još jednom na pomoći.

MEGATAMA pon 21.11.2022 17:18
zvone07 kaže...

MEGATAMA 

Nevjerojatno, ali našao sam rješenje.

Bilo je potrebno staviti Colour Space na PC RGB umjesto default.

Pretpostavljam da je to zato jer je HDMI izlaz na kojem je Xbox u PC Mode, ne vidim drugi razlog.

 

Ali eto, ako netko ima sličan problem ovo je očito rješenje.

Sada je jednak prikaz na 60 i 120Hz.

 

Hvala još jednom na pomoći.

Znas da sam te htio pitat dali je mozda u pc modu pa nije nastelano kako treba ali zaboravio 🤣

Bitno da si rijesio 💪💪💪💪

assassin.st pon 21.11.2022 17:58

Evo ipak stize XsX s MS storea direktno u HR.

 

Na kraju je ispalo da mailboxde adresa ne prolazi kao shipping ni billing adresa, to mi je bio problem kod realiziranja narudzbe. 

 

EDIT: Disclaimer oko iznosa (po stavkama je bez VAT-a, ispod je puni iznos od 548,98€ koji je plaćen..)

 

 

SaintGriz pon 21.11.2022 21:29
assassin.st kaže...

Evo ipak stize XsX s MS storea direktno u HR.

 

Na kraju je ispalo da mailboxde adresa ne prolazi kao shipping ni billing adresa, to mi je bio problem kod realiziranja narudzbe. 

 

 

 Gdje si ga kupio za tu cijenu, jel imaš link?

assassin.st pon 21.11.2022 23:01
SaintGriz kaže...
assassin.st kaže...

Evo ipak stize XsX s MS storea direktno u HR.

 

Na kraju je ispalo da mailboxde adresa ne prolazi kao shipping ni billing adresa, to mi je bio problem kod realiziranja narudzbe. 

 

 

 Gdje si ga kupio za tu cijenu, jel imaš link?

Na MS DE storeu, puna je cijena dolje navedena (konzola 499,99€ i ovaj kontroler s USBom za 48,99€), ovo gore je bez VAT-a izgleda.

 

Jedino što sam preko giftcardova nafilao račun pa me ispalo oko 470€ kredit od 550€..

Tvpronlem uto 22.11.2022 11:06

sta se dogada na kraju
da li mogu jos uvijek kupiti turski live gold pa konvretirati na ultimate?

p.s. iako sam vec imao ultimate godinu dana, kada udem na xbox.com opet mi nudi opciju za 1funtu? jel se ikom dogodilo ista slicno?

assassin.st uto 22.11.2022 12:47
Tvpronlem kaže...

sta se dogada na kraju
da li mogu jos uvijek kupiti turski live gold pa konvretirati na ultimate?

p.s. iako sam vec imao ultimate godinu dana, kada udem na xbox.com opet mi nudi opciju za 1funtu? jel se ikom dogodilo ista slicno?

Da, mozes, samo je bitno da ti istekne stara pretplata. Vezano za ovo za 1 funtu ne znam, ja sam platio cijeli mjesec uz ova 3x12mj golda da bih dobio GPU 3god.

Tvpronlem uto 22.11.2022 13:25
assassin.st kaže...

Da, mozes, samo je bitno da ti istekne stara pretplata. Vezano za ovo za 1 funtu ne znam, ja sam platio cijeli mjesec uz ova 3x12mj golda da bih dobio GPU 3god.

 koji si kupia?
je li turski jos uvik najjeftini?

Tvpronlem uto 22.11.2022 13:35

acc mi je bia na US region te sam sad prominia na UK ali evo vec pola sata ne mogu kupiti ultimate preko UK stranice 

stalno piše "Change your Microsoft store region. You currently have a subscription from a different region. If it still doesnt work please contact customer support"
Koliko zna potrajat to da oni promjene regiju ili nesto krivo radim? 

MEGATAMA ned 27.11.2022 07:41
Tvpronlem kaže...

vidim da se reklamira da se uz gamepass dobije i apple music i tv gratis

kako to claimate, jer kada udem u gamepass perks, nema toga u ponudi

 Apple Tv sam vidio ali nisam iskoristio za Music nisam siguran....pogledat cu kasnije.

MEGATAMA ned 27.11.2022 21:51
Tvpronlem kaže...

vidim da se reklamira da se uz gamepass dobije i apple music i tv gratis

kako to claimate, jer kada udem u gamepass perks, nema toga u ponudi

Sad sam provjerio,ima po 3 mjeseca free tv i music,ja sam na De regiji.

antimadridista pon 28.11.2022 14:57
Dr.Feel kaže...

Neznam zasto je gamivo uveo porez...Sa kodom ispadne 40e, a onda na zadnjem koraku sa porezom croatia mi dode jos vise od igre 45.15e. Ako promijenim drzavu trazi potvrdu drzave sa sms porukom.

 Aha ja sam u Irskoj i meni je bilo 42e na kraju. Ali i 45 mislim da je super ponuda s obzirom da je igra praktički tek izašla.