limun sub 21.6.2008 03:29
Superbeast kaže...
limun kaže...

evo i nekih stvari od mene..

radjeno u 3ds maxu rendano sa standardnim rendererom osim zadnje slike koja je sa vray plugom izrendana.

 

 Svaka cast!
Jako su lijepi!
Pogotovo ovaj zadnji!
 zahvaljujemNamigiva...a za ovaj prvi model pokusavam naci proizvodjaca,pa da materijaliziram ideju...
Assassin uto 24.6.2008 10:29
noob007 kaže...

Hvala....Cool

 

Trešnje su malo starije pa mi se nedaju prepravljat.......tu sam viježbao displacement najviše (drvo, zdijela)

 Na tim tresnjama drvo izgleda jako dobro!! Zdjela se bas i ne vidi od tih tresanja, ali drvo je odlicno!
Branimir2412 pon 21.7.2008 13:21
unknown kaže...

iako ovo nije moj 3d model već od nooba007 zanima me jesi ti neki haker šalim se jer to novi 3ds max jer  ja imam 2008 ?

i jer šta promjenjeno drstično u njemu?

 3D Max 9 je izašao prije 3D Max-a 2008, najnoviji je 3D Max 2009 (razlika za onog od 9 Osmijeh)
Promjene kod najnovijeg 3D Max-a su vidljive čime se upali program, na svakome od onih 4 razdjeljena djela postoje u kutovima pomagala koja
olakšavaju rad (napravljeno nešto u stilu prečaca za određene funkcije). Nisam previše radio u 2009 , jer sam bio skinuo izgleda verziju koja nije uključivala
sve one materijale koji inače dolaze pa sam se vratio ubrzo na 2008, ali 2009 je više za one koji počinju raditi upravo radi ovih prečaca koji su napravljeni
u kutovima onih 4 mala ekrana u kojima se modelira (naravno te funkcije se mogu isključiti) Eto to je ono malo što sam primjetio u kratkom vremenu dok sam
ga koristio.
noob007 pon 21.7.2008 23:15

@ Unknown...ta čaša je iz tutoriala za kaustiku, i radio sam je u max-u 9, ne 2009 (jeb...eni Autodesk, lihvari)

 

@Jure bez kulture.....Afrika ti je odlična, i ideja i realizacija, jedino ona "cute" slikica sucks big time Smijeh

Berko sri 23.7.2008 03:15

@Branimir2412

Iskreno, verzija max-a 2009 nije ništa drugo do malo ušminkana verzija 2008. I ne donosi ništa novo što bi bilo iole bitno, dakle, to je tipična Autodeskova navlakuša da izvuku još love. A ta kocka koja je u uglu svakog Viewporta je samo iskopirana iz Maye, koja je također njihova. Sve te "novosti" koje su oni stavili u verziju 2009 nisu dostatne ni za prosječni update, a o "novoj" verziji programa da i ne govorimo. Evo lista nekih "novih" stvari koje donosi verzija 2009: http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/index?siteID=123112&id=7658360

Ja osobno preskaćem neparne verzije 3d studia, jer su premale ralike i novosti između dvije verzije.

Berko ned 24.8.2008 16:13

Ajde da malo probudimo ovu temu...

Evo par mojih friških i manje friških radova:

 

Nedavno završena vizualizacija sportske dvorane: http://3dhr.net/gallery/2466/

I jedan stariji projekt kojeg sam jućer stavio online kao video clip: http://3dhr.net/gallery/2467/

 

I samo malo da se nadovežem na onu raspravu oko toga što je bitnije za rendanje: za sada je jedino procesor taj koji renda neku 3d scenu i što jaći i sa čim više jezgri time bolje. Svrha grafičke je da renda scenu dok radite na njoj (dakle u viewportu), ali se nadam da će se to uskoro promjenti, te da ćemo moći i grafičke kartice koristiti za rendanje kao što koristimo procesor....