Grafički programi

Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

CyberDemonVZ ned 27.8.2017 18:58
tklasic kaže...

Hvala još jednom CyberDemonVZ. Samo me zanima, koje tutoriale bi mi preporučio za AI(crtanje ikona i kasnije njihovo uređivanje, te općenito nešto za početnike).

 Sorry, nisam nikad radio u AI, niti se bavio njime...

Na Youtube sam do sad pronašao sve što me zanimalo :D

micho0305 pon 11.9.2017 03:53
tklasic kaže...

Hvala još jednom CyberDemonVZ. Samo me zanima, koje tutoriale bi mi preporučio za AI(crtanje ikona i kasnije njihovo uređivanje, te općenito nešto za početnike).

 AI ti nije za crtanje ikona. Kao da s multi funtional turbo electrick tool zabijaš čaval u zid. Uzmi čekić, ima alata puuuuno jednostavnijih za crtanje i stvaranje ikona,free. Zguglaj malo, Icon workshop etc

 

CyberDemonVZ pon 11.9.2017 08:26
micho0305 kaže...
tklasic kaže...

Hvala još jednom CyberDemonVZ. Samo me zanima, koje tutoriale bi mi preporučio za AI(crtanje ikona i kasnije njihovo uređivanje, te općenito nešto za početnike).

 AI ti nije za crtanje ikona. Kao da s multi funtional turbo electrick tool zabijaš čaval u zid. Uzmi čekić, ima alata puuuuno jednostavnijih za crtanje i stvaranje ikona,free. Zguglaj malo, Icon workshop etc

 

 Koliko vidim, dobio je zadatke koje rješava u točno određenim programima.

zombie sri 20.9.2017 20:29

Da li je moguće realizirati sljedeću zamisao: htio bih sliku, zapravo, jedan znak sa slike, nalijepiti na drugu sliku, ali tako da taj znak ne pokriva ono što je na prvoj slici nego da je proziran, da se može vidjeti sadržaj prve slike. Da li je to moguće, i koliko je lako izvodljivo?

res03pem sri 20.9.2017 20:35
zombie kaže...

Da li je moguće realizirati sljedeću zamisao: htio bih sliku, zapravo, jedan znak sa slike, nalijepiti na drugu sliku, ali tako da taj znak ne pokriva ono što je na prvoj slici nego da je proziran, da se može vidjeti sadržaj prve slike. Da li je to moguće, i koliko je lako izvodljivo?

 izrezes znak,naljepis ga na drugu sliku i smanjis opacity toga znaka i to je to. 

zombie čet 21.9.2017 00:55

Ima još jedna stvar. Na slici je simbol crne boje, a sva pozadina je bijela. Da li mogu promijeniti boju simbola? Pokušao sam primjerom sa YouTube-a, gdje moraš ići po rubovima željenog dijela slika da bi promijenio boju, ali problem je što je simbol dosta uvrnut, tako da ne bi izgledalo lijepo. Ako ne može u Photoshop-u, može li u Paint-u?

dzelo čet 21.9.2017 20:01

Pa mozes promjeniti, samo selektiras i onda promjenis boju onoga sto je selketovano. Sad hoce li ti biti tesko da selektujes, to je drugo. Ne bi ti trebao biti problem, ako je kako kazes, da je simob crn,a pozadina bijela, ne bi ti trebao biti nikakav problem. Mozes cak i sa Qucik Selection Tool, jer je velika razlika medju bojama, tako da ce to ovaj alat bez problema selektovati. 

MatijaZG sri 24.1.2018 13:11

Imam Photoshop CS6. Nemam baš iskustva sa Photoshopom opčenito. Volio bih na slici koju sam uploadao polovicu znaka od BMWa prebaciti na Alfin. Treba biti dijagonalno odrezano. Kako to učiniti? Vjerujem da je totalna glupost. U AutoCADu znam po 5/6 raznih metoda za doći do određenog rezultata, ali Photoshop mi je totalna nepoznanica

CyberDemonVZ čet 25.1.2018 14:17
micho0305 kaže...

koju polovicu? biti će bm/lfa, kako bi ti to, pojasni pa ću ti pojasnit i ja

 

 Mislim da hoće napraviti rez npr. Od gore desno do dolje lijevo, i da se vidi samo gornji lijevi kut jednog i donji desni kut drugog znaka.

Vjerojatno i da se krugovi lijepo spajaju.

MatijaZG čet 25.1.2018 14:24
micho0305 kaže...

koju polovicu? biti će bm/lfa, kako bi ti to, pojasni pa ću ti pojasnit i ja

 

 Kao što kaže čovjek iznad, mislio sam ostaviti gornju lijevu polovicu BMWa i donju desnu Alfe. Malo sam mozgao i probao sam paintom povući dijagonalu na znaku BMWa tako da mi u Photoshopu raspoznaje to kao granicu i označi željenu polovicu. Problem je što mi označuje i dijelove bijele podloge, a srebrni vanjski krug djelomično ostaje izbačen. Nije baš neka solucija ali nisam imao baš vremena se pozabaviti detaljnije Photoshopom.

res03pem čet 25.1.2018 15:50
MatijaZG kaže...
micho0305 kaže...

koju polovicu? biti će bm/lfa, kako bi ti to, pojasni pa ću ti pojasnit i ja

 

 Kao što kaže čovjek iznad, mislio sam ostaviti gornju lijevu polovicu BMWa i donju desnu Alfe. Malo sam mozgao i probao sam paintom povući dijagonalu na znaku BMWa tako da mi u Photoshopu raspoznaje to kao granicu i označi željenu polovicu. Problem je što mi označuje i dijelove bijele podloge, a srebrni vanjski krug djelomično ostaje izbačen. Nije baš neka solucija ali nisam imao baš vremena se pozabaviti detaljnije Photoshopom.

 kako nemam photoshop instaliran i nisam dugo radio s njim, no mislim da ide ovako nekako. prvo bi trebao selectati sto zelis sa selection toolom(mislim da bi ti cak i onaj magic selection uspio jer se jasno vide granice) i onda si to kopiras i stavis na drugi znak. kada to stavis samo oznacis drugu polovicu znaka(prvoga) i obrises ju..

sada ako si me skuzio :) davno sam to radio no tako bi trebalo biti(vjerojatnije iam i jednostavnije rjesenje, no ovo je nabrzinu nesto)

 

EDIT: Imas iznad moj post u kojem sam stavio link na yt kako izrezati nesto.. samo prati to i ezz .

CyberDemonVZ sub 14.4.2018 23:16
0mnia_x kaže...

da li mi netko moze reci zasto su mi slike koje ubacim u PS lose kvalitete, i imaju edgy rubove, isto tako je i sa tekstom.
edit: dimenzije datoteke koje radim su 1200x200px i stavila sam res 300

 Što radiš?

Rukom crtane slike želiš prebaciti u digitalnu sliku veličine 1200x200?

 

Ubaci ih u Photoshop u mnogo većoj rezoluciji. Npr 6000x1000, obradi ih i onda smanji na 1200x200.

 

 

P.S. 200 pixela visine ti je relativno malo.

regoć uto 8.1.2019 05:29

molio bih pomoc....

dessava mi se sljedece kod alata u photoshopu...

kada zelim koristiti jedan od alata nebitno što npr.za brisanje oko uređivanja slike ne prikazuje mi se onaj kružic nego krizic....zašto se to desava da bi nakon nekog vremena nestalo pa se ponovno vratilo na taj kružic...nadam se da sam bio razumljiv...ako netko zna odgovor...ili kako i gdje da to namjestim da se to ne gubi ...posto mi je tesko raditi sa tim križicem...