Grafički programi

Photoshop - Pitanja, odgovori, tutorijali

trackmanijak ned 7.11.2010 19:52
kripto007 kaže...

jel postoji nacin u photoshopu da se ubaci HTML kod koji ce voditi sa bannera koji sam napravio na web stranic. Tj. da se kod ubaci u banner? u photoshopu? 

 

Ptanje tipa: "jel se može prdnut pomoću aluminijske folije?"

trackmanijak ned 7.11.2010 19:54
scenesports kaže...

Kako u photoshopu cs 4 napraviti kolaž, tj. sliku ispod ?

Ideš file>new, izabereš dimenzije slike, i zatim pomoću drag&drop stavljaš slike, svaku možeš promijeniti veličinu pomoću free transform (ctrl+t)

scenesports ned 7.11.2010 19:57
trackmanijak kaže...
scenesports kaže...

Kako u photoshopu cs 4 napraviti kolaž, tj. sliku ispod ?

Ideš file>new, izabereš dimenzije slike, i zatim pomoću drag&drop stavljaš slike, svaku možeš promijeniti veličinu pomoću free transform (ctrl+t)

Stavio bih 5-6 slika jednu do druge i onda to izradio i stavio na zid, kao veliku obiteljsku sliku. Koje dimenzije da odaberem?

ROFLOLMAO pon 8.11.2010 11:19
trackmanijak kaže...
scenesports kaže...
trackmanijak kaže...
scenesports kaže...

Ovisi koliku veličinu u prirodi želiš. imaš pred-definirane dimenzije papira kad ideš na new.

i obavezno stavi pod PPI 150 ili 300. Da nebi na kraju ispala duplo manja slika od potrebne.

zubach sri 10.11.2010 12:44

Evo,imam jedno pitanje.Da li zna netko kako da napravim selekciju koju ću sa Pen Toolom mijenjati po želji?to bi trebao primijeniti na crno bijeloj slici, da to što selektiram bude u boji,tj.da polako prelazi iz boje u crno bijelo,A da taj oblik mijenjam po želji?

zubach sri 10.11.2010 12:44

Evo,imam jedno pitanje.Da li zna netko kako da napravim selekciju koju ću sa Pen Toolom mijenjati po želji?to bi trebao primijeniti na crno bijeloj slici, da to što selektiram bude u boji,tj.da polako prelazi iz boje u crno bijelo,A da taj oblik mijenjam po želji?

Zvjerkan čet 11.11.2010 08:25

Bok!

 

Imam problem, radio sam neke stvari u ps-cs5 i sad slike su niske rezolucije odnosno to su slova i tao, kako da te fajlove iz ps-a premjstim na veču rezoluciju bez rastezanja i gubitka kavalitete da slike budu veće, odnosno ja imam onaj psd fajl, 

 

Dali je to uopće moguće promjenit velićinu slike negdje pa da se sve prilagodi tome?

 

Riješio problem!

kaskader pon 22.11.2010 19:02

Može li mi netko pomoći?
Koristim photoshop portable cs5.....I želio bih ovu sliku ispod kao što vidite izbrisati bio xs i staviti -R-P- ali ne razumijem kako,a da ostane one točkice i sve to.
Može li mi netko pomoći?

Tyberius ned 28.11.2010 18:27

Odaberi font i napisi svoj text. Sad desni klik na text layer i odaberi "blending options". Tu ti sad mogu jedino pomoci da taj text napravim sam i dam ti ga  ili da ga napravim i pricam ti korak po korak. Moeat ces se malo poigrati, ali najbitnije ti je da ti "bevel and emboss" bude dobro postiman i za ovaj rub ces morati "contour" stavit isto.

 

skip uto 26.4.2011 12:16

feather pitanje

 

kako odrezati kutove banera da budu zaobljeni

 

kad oznacim baner i dodam feather npr 10 vidi se kako je selekcija dobila oble kutove ali nekontam kako sad odsjeci te kutove ???

 

thanx

dncrmt sri 27.4.2011 15:04
skip kaže...

feather pitanje

 

kako odrezati kutove banera da budu zaobljeni

 

kad oznacim baner i dodam feather npr 10 vidi se kako je selekcija dobila oble kutove ali nekontam kako sad odsjeci te kutove ???

 

thanx

Feather nije opcija koju ti trebaš.Učini slijedeće:

 

Označi banner>Odi na Select>Modify>Smooth odaberi neki broj i klikni OK

 

Sada odi na Select>Inverse i stisni tipku Del na tipkovnici.

 

Napomena:

 

Ukloni background layer(dva put klikneš na njega i stisneš OK),inače će se,kad stisneš Del,otvoriti opcija za Fill. (Ovo je samo ako radiš sa .JPG fileom)