Grafički programi

3D Modeling - Iskustva, programi, problemi i dr.

Tinx ned 11.7.2010 17:56
Zekida kaže...
a DreamWorks, autori Shreka,Kung fu panda,oni koriste Mayu za svoje filmove.

Niti jedan studio ne koristi samo jedan software kao npr. Mayu. Naravno koriste i nju, ali uz još mnogo drugih softwera. Et...

Rabenbal ned 11.7.2010 19:30
4ucker kaže...

...Koji je vama lakše skontati? Blender ili 3D Max? ...točnije koji po vama ima bolje korisničko sučelje.

svako sucelje si uredis kako zelis. max moze biti odbojan a moze i blender, kak si napravis tak ti bude.

Zekida pon 12.7.2010 17:46

jel znate di mogu naći reference za onu žutu pticu Tweety iz onog crtića s onom bakom detektivkom i onim crnim mačkom što stalno lovi tog twetya,tražio sam i nisam uspio naći pa ako vi možda znate dajte mi link jel bi ga želio napraviti i ukomponirati u neku scenu,da iskušam naučeno znanje u mayi.

Hambrle pon 12.7.2010 18:11
Zekida kaže...
jel znate di mogu naći reference za onu žutu pticu Tweety iz onog crtića s onom bakom detektivkom i onim crnim mačkom što stalno lovi tog twetya,tražio sam i nisam uspio naći pa ako vi možda znate dajte mi link jel bi ga želio napraviti i ukomponirati u neku scenu,da iskušam naučeno znanje u mayi.

Na ovog mislis?

Rabenbal pon 12.7.2010 20:50
Zekida kaže...
da ta žuta ptica,ima slika ali nema blueprintsa ili pogleda od napred ili sa strane.

ako budes ovisan o blueprintsima nista neces konkretno postici. vjezbaj iz referenci, blueprinti su ti eventualno potrebni za tehnikalije, za organiku i karikature bas ih i nema. osim ako ih si sam ne nacrtas.

Zekida pet 16.7.2010 22:07

jel mi možete reći neke tutove kako u mayi u postaviti hdri materijal na neki objekt,našao sam samo tutorial za mayu 4.5,pa ako mi možete reć,bio bih zahvalan,jer na slijedeći model želim staviti hdri.

Tinx pet 16.7.2010 22:10
Zekida kaže...
jel mi možete reći neke tutove kako u mayi u postaviti hdri materijal na neki objekt,našao sam samo tutorial za mayu 4.5,pa ako mi možete reć,bio bih zahvalan,jer na slijedeći model želim staviti hdri.

Misliš, kako postaviti hdri osvjetljenje, jel? A ne hdri kao materijal?

Rabenbal ned 18.7.2010 16:37
Zekida kaže...
postoji li nekakav alternativni program za UV kao UV Layout,samo da je potpuno besplatan.

kao sto rekoh. mnogi trebaju prvo naucit samu 3d jezgru. nisi ni svjestan sto sve maya i max mogu i prva greska je trazenje nekakvih dodataka koji su samo izvedeni iz osnovnog programa. max i maya osim sto sluze za modeliranje, moze se u njima raditi i video montaza, osim toga mogu se i dodavati spec efekti ali i kreirati, animirati u svim segmentima, bejkati i raditi sa zvukom. imas unfold 3d koji je hajde reci cu najnapredniji dodatak unwrapu, svi ostali kao textporter i unwrella su ciste kopije osnovnih fukncija maxa i maye pri unwrapu i to losiji, da ne bude zabune. prednost unfolda zasto je tako popularan je zato sto sve odradi u 2 klika, dok da bi ste unfold napravili u maxu ili mayi treba malo vise vremena.