Legacy uto 6.6.2023 19:51

Naslov je popularan kako kazem ali graficki i izgledom je to na nivou igara iz 2017te.

 

Danasnji pojam grafike su:

 

Requiem

Atomic Heart

Cyberpunk sa path tracingom

Star Wars Survivor

Hogwarts

Chernobylite enhanced

The Calisto Protocol

Dead Island 2

Steel Rising

Guardians of the Galaxy

Resident Evil 4 remake

 

Bez FSR 2 ili dlss se mozes slikat sa ovim igrama na 4k, vjerojatno oko 40fps prosjek uz RT

 

notloB uto 6.6.2023 20:39
Legacy kaže...

Naslov je popularan kako kazem ali graficki i izgledom je to na nivou igara iz 2017te.

 

Danasnji pojam grafike su:

 

Requiem

Atomic Heart

Cyberpunk sa path tracingom

Star Wars Survivor

Hogwarts

Chernobylite enhanced

The Calisto Protocol

Dead Island 2

Steel Rising

Guardians of the Galaxy

Resident Evil 4 remake

 

Bez FSR 2 ili dlss se mozes slikat sa ovim igrama na 4k, vjerojatno oko 40fps prosjek uz RT

 

 To se kaže, ukoliko sam te dobro razumio, igra nije grafički najzahtjevnija, aaa naslov nema veze s kompleksnošću, zahtjevnošću ili intenzitetom grafičke prezentacije u igri.

MEGATAMA uto 6.6.2023 20:45
win10pro kaže...

4k je bacanje love, pol pixela se ni ne vidi. Upscale je dobra opcija za tolku rezoluciju. 1440p DLSS quality izgleda odlično na 32" monitoru, jedva da se vidi razlika.

Cekaj...native se ne vidi ali je upscale dobra opcija...necemu sto se ne vidi.

 

Legacy uto 6.6.2023 21:04
win10pro kaže...

4k je bacanje love, pol pixela se ni ne vidi. Upscale je dobra opcija za tolku rezoluciju. 1440p DLSS quality izgleda odlično na 32" monitoru, jedva da se vidi razlika.

 Pa poanta i je da ne vidis piksele. Em sta upscale je gimmick jer je piksel fizicka stvar na svakom ekranu i nemozes ga promjeniti (ni povecati ni smanjiti).

Legacy uto 6.6.2023 21:20

Dlss je nesto drugo, on pomocu AI "popravlja detalje na slici" a ne napravi od karikiram 1440p ekrana 4k ekran ili 1080p ekran. 

 

Naravno ima i svojih mana kao artefakti, ghosting itd...

 

 

Sjecam se prije kad bi ekipa koristila vsr i dsr i pricala kako imaju sliku sa ekranom manje rezolzcije kao ovi koji imaju ekran vece rezolucije, a pikseli na ekranu jednako vidljivi, samo se nabijao AA na sliku koji bi nesto izostrio sliku.

win10pro uto 6.6.2023 21:53
MEGATAMA kaže...
win10pro kaže...

4k je bacanje love, pol pixela se ni ne vidi. Upscale je dobra opcija za tolku rezoluciju. 1440p DLSS quality izgleda odlično na 32" monitoru, jedva da se vidi razlika.

Cekaj...native se ne vidi ali je upscale dobra opcija...necemu sto se ne vidi.

 

 Za native 4k treba stalno imat top gpu svake generacije. A na kraju oči ne vide sve te pixele. Zato je DLSS balanced taman za 4k, i tjera ga dosta slabiji gpu.

Cryogenic uto 6.6.2023 23:39
win10pro kaže...

4k je bacanje love, pol pixela se ni ne vidi. Upscale je dobra opcija za tolku rezoluciju. 1440p DLSS quality izgleda odlično na 32" monitoru, jedva da se vidi razlika.

 Itekako se vidi razlika 2k i 4k. Ono što ja nisam vidio razliku to je 4k vs 8k.

Boris grozni uto 6.6.2023 23:57
Cryogenic kaže...
win10pro kaže...

4k je bacanje love, pol pixela se ni ne vidi. Upscale je dobra opcija za tolku rezoluciju. 1440p DLSS quality izgleda odlično na 32" monitoru, jedva da se vidi razlika.

 Itekako se vidi razlika 2k i 4k. Ono što ja nisam vidio razliku to je 4k vs 8k.

 Naravno da se vidi, nativni 4k bez ikakvog peglanja aa i sl shema na recimo 32" je dosta nazubljeno, barem meni, tek na 20"@4k covjek apsolutno više ne vidi piksel ako pricamo o desktopu i gledanju s cca 50cm!

Legacy ned 18.6.2023 20:33

Bezveze spominjes taj overdrive kad on ima nekih 5-7% veci impact nego na Radeonu. Ovo je cisti problem procesora koji ni kad su novi bili nisu bili vrli za gaming a kamoli sada. 

 

Vec bi sa jednim r5 7600 imao cca 50% veci rezultat.

Legacy ned 18.6.2023 21:44

Pa ako koristis turbo kantu od procesora kao zen 1/refresh uz grafu koja je miljama ispred tog procesora, naravno rezultat je ocekivan.

Svi koji imaju nesto moderno od Comet Lake ili zen 3 nadalje to su jednocifrene razlike, uglavnom vidljive na manjoj rezoluciji, ostalo je do ciste snage IPC-a i frekvencije gdje su Raptor i ZEN 4 opet dosta ispred a overhead od drajvera je zanemariv.

EDIT

Ryzen 5600 košta 1000kn, tko si barem to nemoze osigurati za novu grafu nemora ni igrat, a ove starudije ionako vise niti nema u prodaji.

Boris grozni ned 18.6.2023 23:59

Imam gpu za 4k za koji je i namjenjena, prek 5g sam na 4k i sve moje grafe
su vjecito na 99%, jedino što vrtim na 1080p su tu i tamo neki video na youtubeu😁 i7 8700 hladi jaja vec 5+g😂😂toliko o cpu overhead evo plačemo i ja i cpu🥱😃