Boris grozni čet 25.5.2023 15:59
win10pro kaže...

Ta inno3d nije baš tiha, plus je dual slot. Mada temp su ok.

 A nisam ni ja nesto odusevljen tim brandom no ajde kao x3 je model, koliko sam uspio iskopati temp su oko 70+°c u loadu i kao da nije pretjerano glasna, javim dojmove svakako!

Boris grozni pet 26.5.2023 16:35

Došla prinova, rtx 4070ti inno3d x3 model.

     

Totalno iznenadenje kvalitetom izrade, nemam rijeci.

Sve je utegnuto i nema ni komadica plastike grafa je cijela od aluminija i iiiiizniiiiimno čvrsta.
Leti sve u 200fpsa@4k

Miran 5g.
Temperature su zakucane na 74°c, rpm na nekih 55%, i takt je takoder zakucan na 2700+! Prezadovoljan :)

MasterOfDisaster pet 26.5.2023 16:59
Boris grozni kaže...

Došla prinova, rtx 4070ti inno3d x3 model.

     

Totalno iznenadenje kvalitetom izrade, nemam rijeci.

Sve je utegnuto i nema ni komadica plastike grafa je cijela od aluminija i iiiiizniiiiimno čvrsta.
Leti sve u 200fpsa@4k

Miran 5g.
Temperature su zakucane na 74°c, rpm na nekih 55%, i takt je takoder zakucan na 2700+! Prezadovoljan :)

Ma šta 200fpsa@4K, ma 500fpsa@4K

 

A RTX 4090 daje 1000fpsa@4K

 

Svaka čast, popravio si mi dan, fala

 

 

DarthMarkus sub 27.5.2023 12:57
Boris grozni kaže...

Došla prinova, rtx 4070ti inno3d x3 model.

     

Totalno iznenadenje kvalitetom izrade, nemam rijeci.

Sve je utegnuto i nema ni komadica plastike grafa je cijela od aluminija i iiiiizniiiiimno čvrsta.
Leti sve u 200fpsa@4k

Miran 5g.
Temperature su zakucane na 74°c, rpm na nekih 55%, i takt je takoder zakucan na 2700+! Prezadovoljan :)

 To je Inno i  Hercules...Prva moja, mislio sam da sam tenk kupio.

nikonja sri 31.5.2023 16:17

Nadao sam se nešto od 4060ti ali sada kad vidim cijene i mizernu razliku u odnosu na moju 3060ti, mirne volje čekam 5060ti - jedino što mi fali je malo više vRAM-a ali jbg.... preživit ću.

 

A sudeći prema rezultatima prodaje i moru negativnih informacija nekako sumnjam da će itko pomirisat ovo osim možda 16GB verzije koja je zanimljiva ali sa malkice previsokom cijenu za to što nudi.

Literally no one wants to buy Nvidia’s RTX 4060 Ti | Digital Trends

Azmo pet 2.6.2023 10:00

Molim jedno objašnjenje.

 

Zapeo sam za 4070 TI. E sad vidim da su uveli neki novi 12 pinski konektor za napajanje. Adapteri koliko vidim dolaze s karticama. Vidio sam da u slučaju ASUS GeForce RTX 4070 Ti STRIX OC dolazi adapter 3u1 dok kod nekih drughi kartica dolazi 2u1. Da li u slučaju ASUS kartice koja ima 3u1 sva 3 moraju biti uštekana u napajanje ili jedan može biti slobodan? S obzirom da je kod drugih dovoljan 2u1 to me zbunjuje. 

 

Ima li tko iskustva s time?

X3M pet 2.6.2023 12:08
Azmo kaže...

Molim jedno objašnjenje.

 

Zapeo sam za 4070 TI. E sad vidim da su uveli neki novi 12 pinski konektor za napajanje. Adapteri koliko vidim dolaze s karticama. Vidio sam da u slučaju ASUS GeForce RTX 4070 Ti STRIX OC dolazi adapter 3u1 dok kod nekih drughi kartica dolazi 2u1. Da li u slučaju ASUS kartice koja ima 3u1 sva 3 moraju biti uštekana u napajanje ili jedan može biti slobodan? S obzirom da je kod drugih dovoljan 2u1 to me zbunjuje. 

 

Ima li tko iskustva s time?

 zavisi od toga, na koji nacin je pojedini proizvodac ogranicio "power delivery"

 

ako ti grafa ima 2, gurni 2, ako grafa ima 3, gurni 3, jer je to tako s razlogom

evincar pet 2.6.2023 15:15
Azmo kaže...

Ali nemam 3 na napajanju nego 2 koliko mi treba za trenutnu karticu. Jel to znači da moram u napajanje uštekat dodatni treći kabel?

ASUS TUF 4070 TI - ima 2 konektora

ASUS STRIX 4070 TI -  ima 3 konektora

 

TUF-icu možeš bez problema staviti.

lmutak sub 3.6.2023 23:00

Napravio Heaven benchmark (taj jedini imam) sa Palit Omniblack rtx 4090 ako koga zanima....

 

Ryzen x3700 stock

Patriot viper 3200 DDR4 16gb

Napajanje 850w

Asus x570p

SSD samsung 1tb

 

Grafa je stock....

 

 

 

 

MasterOfDisaster ned 4.6.2023 16:08
lmutak kaže...

Napravio Heaven benchmark (taj jedini imam) sa Palit Omniblack rtx 4090 ako koga zanima....

 

Ryzen x3700 stock

Patriot viper 3200 DDR4 16gb

Napajanje 850w

Asus x570p

SSD samsung 1tb

 

Grafa je stock....

 

 

 

 

Zanimljivo, RTX 4090 je malo bolja u Heaven benchmarku od moje RX 6950XT, a dva i pol puta skuplja.

Ali, ok to je u ovom benchmarku, u igrama je još brža.

Boris grozni ned 4.6.2023 21:06
MasterOfDisaster kaže...
lmutak kaže...

Napravio Heaven benchmark (taj jedini imam) sa Palit Omniblack rtx 4090 ako koga zanima....

 

Ryzen x3700 stock

Patriot viper 3200 DDR4 16gb

Napajanje 850w

Asus x570p

SSD samsung 1tb

 

Grafa je stock....

 

 

 

 

Zanimljivo, RTX 4090 je malo bolja u Heaven benchmarku od moje RX 6950XT, a dva i pol puta skuplja.

Ali, ok to je u ovom benchmarku, u igrama je još brža.

 ne laži cak je i 4070ti brza, inace i moja je u teskom bottlenecku kamoli 4090, prastari test!

forumaš ned 4.6.2023 21:21
win10pro kaže...

Naigrao sam se sa RT i sa 3060Ti koja sad vrijedi 300€. Osim cyberpunka i dying light, većina toga nije tolko zahtjevno.

 

Niti ne instaliram više igru ako nema RT..

 Te dvije igre plus Metro i Control , eventualno Spiderman....doslovno sve drugo nikakvi vizualni benefiti uz pad performasi. Sve novo kaj izlazi uz RT je sranje od optimizacije popue zadnjeg star warsa, RE ili hogwarts ledacy...rt moraš tražiti povečalom, praktički je nevdljiv osim u rezanju fpsa, Tak da sam ja skroz digno ruke od istog, i igram se bez tog sranja.

picajzla0707 pon 5.6.2023 00:26
forumaš kaže...

 Te dvije igre plus Metro i Control , eventualno Spiderman....doslovno sve drugo nikakvi vizualni benefiti uz pad performasi. Sve novo kaj izlazi uz RT je sranje od optimizacije popue zadnjeg star warsa, RE ili hogwarts ledacy...rt moraš tražiti povečalom, praktički je nevdljiv osim u rezanju fpsa, Tak da sam ja skroz digno ruke od istog, i igram se bez tog sranja.

 nazivaš neku tehnologiju sranjem zbog igara koje je loše implementiraju 

 

btw. ima dosta igara koje relativno dobro ili čak izvrsno implementiraju rt, svakako vidljivo i bez povećala, uz ove što si nabrojao tu su još portal, deatloop, doom ethernal, watch dogs, wolfenstein, chernobylite, pa čak i igricama koje jako ograničeno koriste tu tehnologiju, poput shadow of tomb raider, mogu se vidjeti poprilične razlike kad se dobro iskoriste prednosti tehnologije

 

jbga, i ja sam mogao neke tehnologije, odnosno grafičke opcije iz crysisa ili stalkera zvati sranjem zato jer ih nisam niti mogao isprobati u svoje vrijeme, pa ipak kad sam ih iznova igrao s mogućnosti da maxam sve postavke, razlika se itekako vidjela, bez obzira što sam se u njima itekako zabavio i na low postavkama

 

od vremena kad sam počeo gejmat na zx spectrumu ili čak kasnije na amigi 500 do danas, grafika se drastično popravilai svaka od novih tehnologija je uzimala svoj danak u perfomansama i svaka je imala primjere bolje i lošije implementacije, ali generalizirati kako je nešto sranje, još uz primjere loše implementacije kao primjer, je sranje samo po sebi

 

notloB pon 5.6.2023 13:54
R3nchi kaže...
De nemojte tako o RT, rasplakati cete picajzlu.. Inece koja korist od toga u FPS igrama.. Pogotovo doom.pa to je ultrabrza rokacina..

 Želim da se krv i smrtna rana presijava pod rt dok motorkom pilim demone.