MasterOfDisaster pon 30.1.2023 13:05
hahhaajaads kaže...

 Je, 700 eura na konzolu, i 1000 eura za tv koji nije lockan na 60hz...  i uz to hrpetina popularnih mp igara nema (+ ps plus placanje mjesecno). 

Gle, pričaš napamet.

Kupio PS5 za 5.500 kn + kupio Sony 55X89J (HDMI 2.1 - 120 Hz) za 4.500 kn, znači suma od 10.000 kn za te pare ne mogu ni kupti RTX 4080.

Godišnja pretplata na PS+ je 330 kn na akciji uzeta.

Pa ti sada razmisli šta je povoljnije.

volegradele pon 30.1.2023 13:15

Povoljnije je ono sto si mozes priustit i ono sto ti treba..ja sam ovisnik o PC i kad bih ugrabio koju konzolu opet bih imao PC..ovako imam samo PC i mogu igrat gotovo sve sto pozelim bez da cijelu kucu maltretiram sa istim..oni u dnevnoj gledaju svoje a ja u sobi peglam..evo sad ide jos jedan komp u djeciju jer klinci su narasli komp im svakodnevno treba za skolu/fax…a ja ko ja ovisnik o hardweru bio i ostao pa sad 10 Rangroka na PS izaslo…

MasterOfDisaster pon 30.1.2023 13:25
volegradele kaže...
Povoljnije je ono sto si mozes priustit i ono sto ti treba..ja sam ovisnik o PC i kad bih ugrabio koju konzolu opet bih imao PC..ovako imam samo PC i mogu igrat gotovo sve sto pozelim bez da cijelu kucu maltretiram sa istim..oni u dnevnoj gledaju svoje a ja u sobi peglam..evo sad ide jos jedan komp u djeciju jer klinci su narasli komp im svakodnevno treba za skolu/fax…a ja ko ja ovisnik o hardweru bio i ostao pa sad 10 Rangroka na PS izaslo…

Slažem se. Pošto živim u kući, kupio 3 TV-a, u svojoj sobi imam komp i TV sa PS5, u dnevnom boravku 65" Samsung za gledanje ostatka obitelji i još jedan mali TV 32" Samsung u knjižnici nek se nađe ako zatreba. Također bio okorijeli PC gamer, ali iskreno pošto sam već ostario jednostavno mi je ugodnije zavalit se u fotelju uzet kontroler i igrat na 55" TV-u u 4K rezoluciji i guštati, naravno kada mi vrijeme to omogući pošto imam klinca od 1,5 godine koji mi jede manje više cijeli dan do njegovog spavanja, a noć je moja 

rokonja pon 30.1.2023 13:57
volegradele kaže...
Povoljnije je ono sto si mozes priustit i ono sto ti treba..ja sam ovisnik o PC i kad bih ugrabio koju konzolu opet bih imao PC..ovako imam samo PC i mogu igrat gotovo sve sto pozelim bez da cijelu kucu maltretiram sa istim..oni u dnevnoj gledaju svoje a ja u sobi peglam..evo sad ide jos jedan komp u djeciju jer klinci su narasli komp im svakodnevno treba za skolu/fax…a ja ko ja ovisnik o hardweru bio i ostao pa sad 10 Rangroka na PS izaslo…

  Ako češ tražit i nađeš dobrog doktora, javi. Jer očito smo u istom problemu.

lobotomac90 pon 30.1.2023 14:32

Vjerojatno je, samo u manjem broju, jer su naši barem koliko toliko svjesni da po toj cijeni neće prodat ništa 

Samo nek im stoje kad su cijene takve, možda se opameti Nvidia kada skontaju da i je slaba prodaja, iako sumnjam.

Ima li nekih informacija o nadolazećoj rtx 4070, kada će, kakva će bit ili smo i dalje na nagađanjima?

nikonja pon 30.1.2023 15:33

Koga ne srbe pare ludo nek pričeka, inflacija će gurat i dalje pad potražnje i to će napravit svoje htjeli oni to ili ne.... možda ne sutra ili za tjedan dana ali kroz koji mjesec se zna situacija popravit, iako sumnjam da čak ako i spuste cijene za 15/20% da će bit ikakva navala, jer kupit novu grafulju za masne pare pa mlatit stare igrice je malo jadno....

hahhaajaads pon 30.1.2023 17:08
MasterOfDisaster kaže...
hahhaajaads kaže...

 Je, 700 eura na konzolu, i 1000 eura za tv koji nije lockan na 60hz...  i uz to hrpetina popularnih mp igara nema (+ ps plus placanje mjesecno). 

Gle, pričaš napamet.

Kupio PS5 za 5.500 kn + kupio Sony 55X89J (HDMI 2.1 - 120 Hz) za 4.500 kn, znači suma od 10.000 kn za te pare ne mogu ni kupti RTX 4080.

Godišnja pretplata na PS+ je 330 kn na akciji uzeta.

Pa ti sada razmisli šta je povoljnije.

Dobro ali, kuzis da ne igraju svi iste igre kao i ti ?  Pretpostavljam da si vise SP igrac, jer koji ce ti k "4k" TV da igras mp pucacine na ultra postavkama... I tak, ja danas sa 1660ti koja realno kosta malo vise od 100€ igram PUBG na 160+ fpsa, Rust na 130+, BF4 na 300+, Apex Legends na 150+ na 1080p (igrao i na vecim rezama ali nije to to...). I flickovima i aim assistu necu nit pricat...

Horned Reaer pon 30.1.2023 17:32
vrx kaže...

bio neki dan u ADM-u, polica iza pulta prodavača prepuna rtx 4xxx grafa.....

 neće ih po tim cijenama prodati nikada jer iz njemačke si možeš jeftinije naručiti ako se baš odlučiš za kupnju!

Lageri su puni i kod veleprodajnih dobavljača također 

 

Boris grozni pon 30.1.2023 18:16
Cansee kaže...
hahhaajaads kaže...
nikonja kaže...
Cansee kaže...
nikonja kaže...
dery kaže...
nikonja kaže...

Hit na tržištu koje ludo pada i gdje se količinski još uvijek prodaje bolje 3 serija nego 4 je ipak malo upitno... ali ej nek se narod veseli jer ipak treba opravdat zašto daš preko 1t eur za grafičnu karticu 

 Polovna slabija rtx3090 su cijenom jednake kao 4070ti mora bit hit. Kupuj dok ima

Ne pada mi na pamet u svakom slučaju dat više od 400 eur za grafičnu karticu tako da ni jednu ni drugu ne doživljavam.... malo mi je suludo bacat tolike pare samo za igranje igrica na kompu, a što je najgore ništa pametno nema ni za igrat. 

U svakom slučaju moja polovnjakuša od 270 eur 3060ti je više nego dovoljna za moje potrebe, tako da se sada samo divim količini ljudi koji su spremni bacit preko 1t eur za igranje, ali svakome svoje!

 

ljudi nek troše na šta hoće, meni je čudno kad netko za cipele ili torbicu da tisuću ili dvije ili više eura, ali glavni problem je dobro detektiran a to je da se nema šta igrati, odnosno nije da se baš ništa nema za igrati, ali trenutno nemamo baš u najavi nekakvu igru koja bi bila razlog za trošak, a i da imamo mogli bi očekivati da će izaći na konzole u odličnom stanju a da će port za PC bit užas, tako da ti đabe da si na gpu dao i 3000 eura, e to je ono što je najveći problem PC gaminga. I onda onaj koji je dao 600-700 eura za konzolu ima bolje iskustvo nego onaj koji je dao hipotetski 5000 eura za PC.

 Što je najgore nikad se nije više isplatilo kupit konzolu i zaboravit na grafične...

 Je, 700 eura na konzolu, i 1000 eura za tv koji nije lockan na 60hz...  i uz to hrpetina popularnih mp igara nema (+ ps plus placanje mjesecno). 

 

da, kad se uzima u obzir cijena konzola vs PC treba imati i na umu cijenu TV-a, samo što mnogi i imaju dobre ili odlične televizore iako nisu nikad gejmali nešto niti to planiraju

 

ali svejedno, u usporedbi s tom cijenom, ajmo reći da koštaju PS5, TV i PS pretplata oko 2000 eura. Kakav ćeš PC sa monitorom i periferijama kupiti za te novce?

 

Ali ja potpuno razumijem ljude koji će dati na PC i 4-5 ili više tisuća eura, meni je to jasno, da mogu i ja bi tako, iako nisam dosad uopće dao malo, ali i dalje se opet vraćamo na početni problem a to je da igre u prosjeku izlaze u puno boljem stanju na konzole nego PC.

 

 

 Nebi vjerovao no podatak da je proslu godinu prodano samo cca 4mil Oled TV sve ti je jasno a to se kao smatra Top TV prakticki koji god brand uzeo razlike su nikakve! vecini ne treba niti priblizno takav Tv!

MasterOfDisaster pon 30.1.2023 19:26
hahhaajaads kaže...
MasterOfDisaster kaže...
hahhaajaads kaže...

 Je, 700 eura na konzolu, i 1000 eura za tv koji nije lockan na 60hz...  i uz to hrpetina popularnih mp igara nema (+ ps plus placanje mjesecno). 

Gle, pričaš napamet.

Kupio PS5 za 5.500 kn + kupio Sony 55X89J (HDMI 2.1 - 120 Hz) za 4.500 kn, znači suma od 10.000 kn za te pare ne mogu ni kupti RTX 4080.

Godišnja pretplata na PS+ je 330 kn na akciji uzeta.

Pa ti sada razmisli šta je povoljnije.

Dobro ali, kuzis da ne igraju svi iste igre kao i ti ?  Pretpostavljam da si vise SP igrac, jer koji ce ti k "4k" TV da igras mp pucacine na ultra postavkama... I tak, ja danas sa 1660ti koja realno kosta malo vise od 100€ igram PUBG na 160+ fpsa, Rust na 130+, BF4 na 300+, Apex Legends na 150+ na 1080p (igrao i na vecim rezama ali nije to to...). I flickovima i aim assistu necu nit pricat...

Sve jasno, ali ne igram MP igre nego SP. Nadalje ima 32" monitor i ispod te veličine ne idem, a na tome se ne može igrati 1080p, mislim može, ali oči će ti otpasti nakon 2 sata. Moj monitor ima 2K rezu i za to moraš imati ok grafu, ne preskupu, ali opet dobru, svaka nova igra je sve više zahtijevna, govorim o SP igrama i tebi grafa je nakon 2-3 godine zastarijela do bola, moraš suludo smanjivati detalje da fps-ovi ne bi suludo padali. Toga na PS5 nema i to je dobra stvar.

picajzla0707 pon 30.1.2023 19:31
MasterOfDisaster kaže...

Moj monitor ima 2K rezu i za to moraš imati ok grafu, ne preskupu, ali opet dobru, svaka nova igra je sve više zahtijevna, govorim o SP igrama i tebi grafa je nakon 2-3 godine zastarijela do bola, moraš suludo smanjivati detalje da fps-ovi ne bi suludo padali. Toga na PS5 nema i to je dobra stvar.

 i na ps je svaka nova igra sve zahtjevnija, pa je zato prilagode smanjujući postavke ili fps

to možeš napraviti i na pc-u

hahhaajaads pon 30.1.2023 19:45
MasterOfDisaster kaže...
hahhaajaads kaže...
MasterOfDisaster kaže...
hahhaajaads kaže...

 Je, 700 eura na konzolu, i 1000 eura za tv koji nije lockan na 60hz...  i uz to hrpetina popularnih mp igara nema (+ ps plus placanje mjesecno). 

Gle, pričaš napamet.

Kupio PS5 za 5.500 kn + kupio Sony 55X89J (HDMI 2.1 - 120 Hz) za 4.500 kn, znači suma od 10.000 kn za te pare ne mogu ni kupti RTX 4080.

Godišnja pretplata na PS+ je 330 kn na akciji uzeta.

Pa ti sada razmisli šta je povoljnije.

Dobro ali, kuzis da ne igraju svi iste igre kao i ti ?  Pretpostavljam da si vise SP igrac, jer koji ce ti k "4k" TV da igras mp pucacine na ultra postavkama... I tak, ja danas sa 1660ti koja realno kosta malo vise od 100€ igram PUBG na 160+ fpsa, Rust na 130+, BF4 na 300+, Apex Legends na 150+ na 1080p (igrao i na vecim rezama ali nije to to...). I flickovima i aim assistu necu nit pricat...

Sve jasno, ali ne igram MP igre nego SP. Nadalje ima 32" monitor i ispod te veličine ne idem, a na tome se ne može igrati 1080p, mislim može, ali oči će ti otpasti nakon 2 sata. Moj monitor ima 2K rezu i za to moraš imati ok grafu, ne preskupu, ali opet dobru, svaka nova igra je sve više zahtijevna, govorim o SP igrama i tebi grafa je nakon 2-3 godine zastarijela do bola, moraš suludo smanjivati detalje da fps-ovi ne bi suludo padali. Toga na PS5 nema i to je dobra stvar.

 Meni 1080p top, prije dok sam imao vremena i po 12+ sati sam derao bez problema, postavke tak i tak stavljam na niske zbog veceg FPSa i opcenito boljeg uocavanja neprijatelja a nove igre su kao sto sam rekao, srot, zadnji put kad sam odigrao SP je 2014 u BF4, prvi i zadnji put Btw, 3.5g stara 1660ti, budem ju imao vjerovatno jos jedno god-dvije i mjenjat cu je cisto da je nesto novije unutra...

forumaš pon 30.1.2023 19:46

tebi grafa je nakon 2-3 godine zastarijela do bola, moraš suludo smanjivati detalje da fps-ovi ne bi suludo padali. Toga na PS5 nema i to je dobra stvar.

 Grafa mi je starija od dvije godine i tjera igre ko blesava, sve i jednu. Tjerati će još barem dvije godine ako ne i duže.

MasterOfDisaster pon 30.1.2023 23:21
picajzla0707 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Moj monitor ima 2K rezu i za to moraš imati ok grafu, ne preskupu, ali opet dobru, svaka nova igra je sve više zahtijevna, govorim o SP igrama i tebi grafa je nakon 2-3 godine zastarijela do bola, moraš suludo smanjivati detalje da fps-ovi ne bi suludo padali. Toga na PS5 nema i to je dobra stvar.

 i na ps je svaka nova igra sve zahtjevnija, pa je zato prilagode smanjujući postavke ili fps

to možeš napraviti i na pc-u

To je relativno šta si rekao, na ps5 imaš samo modove za igre tj. performance od 60 fps ili 120 fps ili quality mode koji je najčešće 30 fps, ali detalji do max-a. Pa svatko ima mogućnost da odabere. za obične smrtnike u igri vizualna razlika između quality moda i performance je zanemariva, osim ako ono ideš lagano i sada razgledaš detalje, a to realno ako radi 5% igrača max.

 hahhaajaads kaže...

 Meni 1080p top, prije dok sam imao vremena i po 12+ sati sam derao bez problema, postavke tak i tak stavljam na niske zbog veceg FPSa i opcenito boljeg uocavanja neprijatelja a nove igre su kao sto sam rekao, srot, zadnji put kad sam odigrao SP je 2014 u BF4, prvi i zadnji put Btw, 3.5g stara 1660ti, budem ju imao vjerovatno jos jedno god-dvije i mjenjat cu je cisto da je nesto novije unutra...

Mislim sada tvoj komentar da od 2014. nije izašla niti jedna dobra SP igra je onako bedast, jer to nije istina. To što tebi nije gušt igrat SP igre je već druga stvar.

forumaš kaže...

tebi grafa je nakon 2-3 godine zastarijela do bola, moraš suludo smanjivati detalje da fps-ovi ne bi suludo padali. Toga na PS5 nema i to je dobra stvar.

 Grafa mi je starija od dvije godine i tjera igre ko blesava, sve i jednu. Tjerati će još barem dvije godine ako ne i duže.

Imamo iste grafe i još se relativno dobro drži radi DLSS-a inače bi bilo ono malo gadno skidanje detalja i kvalitete grafičkih postavki barem što se tiče 2K rezolucije, a o 4K (na kojoj PS5 radi) nemamo šta pričati jer to RTX 3060Ti ne može gurati na high postavkama, a kamo li na ultra, možda na medium postavkama i ovisno od igre do igre.

picajzla0707 uto 31.1.2023 06:19
MasterOfDisaster kaže...

To je relativno šta si rekao, na ps5 imaš samo modove za igre tj. performance od 60 fps ili 120 fps ili quality mode koji je najčešće 30 fps, ali detalji do max-a. Pa svatko ima mogućnost da odabere. za obične smrtnike u igri vizualna razlika između quality moda i performance je zanemariva, osim ako ono ideš lagano i sada razgledaš detalje, a to realno ako radi 5% igrača max.

 detalji do max?

mislim da nema šanse, to su u novijim igrama detalji na medium u najboljem slučaju, fino tjunirani da se na tri metra na televizoru ne vide toliko nedostaci

o smanjivanju rezolucije da ne govorim, primjerice da bi moglo goniti rt na spajdermenu u 4k, sve refleksije su prikazane u 1080p i tako gdje god mogu snize postavke

forumaš uto 31.1.2023 06:47
MasterOfDisaster kaže...
picajzla0707 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Moj monitor ima 2K rezu i za to moraš imati ok grafu, ne preskupu, ali opet dobru, svaka nova igra je sve više zahtijevna, govorim o SP igrama i tebi grafa je nakon 2-3 godine zastarijela do bola, moraš suludo smanjivati detalje da fps-ovi ne bi suludo padali. Toga na PS5 nema i to je dobra stvar.

 i na ps je svaka nova igra sve zahtjevnija, pa je zato prilagode smanjujući postavke ili fps

to možeš napraviti i na pc-u

To je relativno šta si rekao, na ps5 imaš samo modove za igre tj. performance od 60 fps ili 120 fps ili quality mode koji je najčešće 30 fps, ali detalji do max-a. Pa svatko ima mogućnost da odabere. za obične smrtnike u igri vizualna razlika između quality moda i performance je zanemariva, osim ako ono ideš lagano i sada razgledaš detalje, a to realno ako radi 5% igrača max.

 hahhaajaads kaže...

 Meni 1080p top, prije dok sam imao vremena i po 12+ sati sam derao bez problema, postavke tak i tak stavljam na niske zbog veceg FPSa i opcenito boljeg uocavanja neprijatelja a nove igre su kao sto sam rekao, srot, zadnji put kad sam odigrao SP je 2014 u BF4, prvi i zadnji put Btw, 3.5g stara 1660ti, budem ju imao vjerovatno jos jedno god-dvije i mjenjat cu je cisto da je nesto novije unutra...

Mislim sada tvoj komentar da od 2014. nije izašla niti jedna dobra SP igra je onako bedast, jer to nije istina. To što tebi nije gušt igrat SP igre je već druga stvar.

forumaš kaže...

tebi grafa je nakon 2-3 godine zastarijela do bola, moraš suludo smanjivati detalje da fps-ovi ne bi suludo padali. Toga na PS5 nema i to je dobra stvar.

 Grafa mi je starija od dvije godine i tjera igre ko blesava, sve i jednu. Tjerati će još barem dvije godine ako ne i duže.

Imamo iste grafe i još se relativno dobro drži radi DLSS-a inače bi bilo ono malo gadno skidanje detalja i kvalitete grafičkih postavki barem što se tiče 2K rezolucije, a o 4K (na kojoj PS5 radi) nemamo šta pričati jer to RTX 3060Ti ne može gurati na high postavkama, a kamo li na ultra, možda na medium postavkama i ovisno od igre do igre.

 Upravo igram forzu motorsport 7 4K max detalji i tjera to bez problema, ima snage za više od 60 fpsa i igra ni nema dlss. Inače večinu toga igram na 1440p a kaj se tiče PS5 tak je itamo uz dinamičke rezolucije. 4K mod na ps5 je često 30 fpsa tak da ljudi koriste performance mod na 1440p tj rezoluciju koja se mijenja dinamočki ili se koristi neka od upscale tehnika, fsr koji je lošiji itd. Detalji su daleko od max, imaš analize na DF kanalu pa pogledaj ...tamo se snaga PS5 uspoređuje sa rtx 2070 grafom.

MasterOfDisaster uto 31.1.2023 07:47
picajzla0707 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

To je relativno šta si rekao, na ps5 imaš samo modove za igre tj. performance od 60 fps ili 120 fps ili quality mode koji je najčešće 30 fps, ali detalji do max-a. Pa svatko ima mogućnost da odabere. za obične smrtnike u igri vizualna razlika između quality moda i performance je zanemariva, osim ako ono ideš lagano i sada razgledaš detalje, a to realno ako radi 5% igrača max.

 detalji do max?

mislim da nema šanse, to su u novijim igrama detalji na medium u najboljem slučaju, fino tjunirani da se na tri metra na televizoru ne vide toliko nedostaci

o smanjivanju rezolucije da ne govorim, primjerice da bi moglo goniti rt na spajdermenu u 4k, sve refleksije su prikazane u 1080p i tako gdje god mogu snize postavke

Max detalji su relativan pojam na PS5, ali zato većina igara izgleda prelijepo i fluidno. Svaka iduća igra na PS5 izgleda bolje i lijepše. Naravno da ima igara koje od izlaska nisu optimizirane, ali takvih na PS5 ima enormno manje nego PC-u. I nadalje ostaje da mi je ugodnije uvalit se u fotelju i igrati igru na 55" TV-u nego sjediti za stolom za 32" monitorom, ali mislim da to govori starost i ljenost   

forumaš kaže...
MasterOfDisaster kaže...
picajzla0707 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Moj monitor ima 2K rezu i za to moraš imati ok grafu, ne preskupu, ali opet dobru, svaka nova igra je sve više zahtijevna, govorim o SP igrama i tebi grafa je nakon 2-3 godine zastarijela do bola, moraš suludo smanjivati detalje da fps-ovi ne bi suludo padali. Toga na PS5 nema i to je dobra stvar.

 i na ps je svaka nova igra sve zahtjevnija, pa je zato prilagode smanjujući postavke ili fps

to možeš napraviti i na pc-u

To je relativno šta si rekao, na ps5 imaš samo modove za igre tj. performance od 60 fps ili 120 fps ili quality mode koji je najčešće 30 fps, ali detalji do max-a. Pa svatko ima mogućnost da odabere. za obične smrtnike u igri vizualna razlika između quality moda i performance je zanemariva, osim ako ono ideš lagano i sada razgledaš detalje, a to realno ako radi 5% igrača max.

 hahhaajaads kaže...

 Meni 1080p top, prije dok sam imao vremena i po 12+ sati sam derao bez problema, postavke tak i tak stavljam na niske zbog veceg FPSa i opcenito boljeg uocavanja neprijatelja a nove igre su kao sto sam rekao, srot, zadnji put kad sam odigrao SP je 2014 u BF4, prvi i zadnji put Btw, 3.5g stara 1660ti, budem ju imao vjerovatno jos jedno god-dvije i mjenjat cu je cisto da je nesto novije unutra...

Mislim sada tvoj komentar da od 2014. nije izašla niti jedna dobra SP igra je onako bedast, jer to nije istina. To što tebi nije gušt igrat SP igre je već druga stvar.

forumaš kaže...

tebi grafa je nakon 2-3 godine zastarijela do bola, moraš suludo smanjivati detalje da fps-ovi ne bi suludo padali. Toga na PS5 nema i to je dobra stvar.

 Grafa mi je starija od dvije godine i tjera igre ko blesava, sve i jednu. Tjerati će još barem dvije godine ako ne i duže.

Imamo iste grafe i još se relativno dobro drži radi DLSS-a inače bi bilo ono malo gadno skidanje detalja i kvalitete grafičkih postavki barem što se tiče 2K rezolucije, a o 4K (na kojoj PS5 radi) nemamo šta pričati jer to RTX 3060Ti ne može gurati na high postavkama, a kamo li na ultra, možda na medium postavkama i ovisno od igre do igre.

 Upravo igram forzu motorsport 7 4K max detalji i tjera to bez problema, ima snage za više od 60 fpsa i igra ni nema dlss. Inače večinu toga igram na 1440p a kaj se tiče PS5 tak je itamo uz dinamičke rezolucije. 4K mod na ps5 je često 30 fpsa tak da ljudi koriste performance mod na 1440p tj rezoluciju koja se mijenja dinamočki ili se koristi neka od upscale tehnika, fsr koji je lošiji itd. Detalji su daleko od max, imaš analize na DF kanalu pa pogledaj ...tamo se snaga PS5 uspoređuje sa rtx 2070 grafom.

Gle, par igara radi ok na 4K sa max detaljima na RTX 3060Ti, ali 90% njih ne radi dobro i ne može se doći do 60 fps ni u snovima - to je činjenica. Također moraš znati da snaga PS5 i nekog boljeg kompa nije usporediva, naravno da je komp jači, ali igre za PS5 se totalno drugačije rade i one rade odlično na PS5 jer su za njega i isključivo rađene.

Mislim da smo sada dobrano otišli

itomic009 uto 31.1.2023 08:05
forumaš kaže...

tebi grafa je nakon 2-3 godine zastarijela do bola, moraš suludo smanjivati detalje da fps-ovi ne bi suludo padali. Toga na PS5 nema i to je dobra stvar.

 Grafa mi je starija od dvije godine i tjera igre ko blesava, sve i jednu. Tjerati će još barem dvije godine ako ne i duže.

 Grafu si platio ono 3900kn, jel tak?

picajzla0707 uto 31.1.2023 12:43
MasterOfDisaster kaže...

Max detalji su relativan pojam na PS5, ali zato većina igara izgleda prelijepo i fluidno. Svaka iduća igra na PS5 izgleda bolje i lijepše. Naravno da ima igara koje od izlaska nisu optimizirane, ali takvih na PS5 ima enormno manje nego PC-u. I nadalje ostaje da mi je ugodnije uvalit se u fotelju i igrati igru na 55" TV-u nego sjediti za stolom za 32" monitorom, ali mislim da to govori starost i ljenost   

 relativno ili ne, činjenica je da na ps ne dobiješ max postavke, u novim igrama možda niti mid/high, a ako iste trikove upotrijebiš na pc-u, lako dođeš do sličnih rezultata s puno slabijim hardverom od onog koji je trenutno aktualan i preskup

još ako pc spojiš na televizor da si udaljen par metara od njega, i low/mid postavke će isto izgledat 'prelijepo i fluidno'

 

jasno da je to na ps dovedeno do perfekcije i da su te low postavke skoro pa nevidljive, da se automatsko spuštanje rezolucije na zamijeti previše, ali je isto blesavo svaki put spominjati rtx 4080 ili 4090 kao primjer hardvera kad se vuku paralele s plejkom

potrudi se oko postavki i ne gledaj ekran na pola metra gdje vidiš puno bolje svaki nedostatak, pa se i na pc-u može sa slabijim hardverom doći do ugodnog gejmanja i izgleda sličnog onome na plejki, ali ono što na plejki nemereš je dići te postavke kad imaš priliku, jer je hw takav kakav jest, sad već poprilično zastario i sve teže se nosi s novim igrama

 

naravno, tu je i psihološki moment, jer na plejki je tako kako je i pomiriš se s tim, dok na pc znaš da ima bolje i onda najčešće boluješ od upgrejditisa 

forumaš uto 31.1.2023 16:38
MasterOfDisaster kaže...
picajzla0707 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

To je relativno šta si rekao, na ps5 imaš samo modove za igre tj. performance od 60 fps ili 120 fps ili quality mode koji je najčešće 30 fps, ali detalji do max-a. Pa svatko ima mogućnost da odabere. za obične smrtnike u igri vizualna razlika između quality moda i performance je zanemariva, osim ako ono ideš lagano i sada razgledaš detalje, a to realno ako radi 5% igrača max.

 detalji do max?

mislim da nema šanse, to su u novijim igrama detalji na medium u najboljem slučaju, fino tjunirani da se na tri metra na televizoru ne vide toliko nedostaci

o smanjivanju rezolucije da ne govorim, primjerice da bi moglo goniti rt na spajdermenu u 4k, sve refleksije su prikazane u 1080p i tako gdje god mogu snize postavke

Max detalji su relativan pojam na PS5, ali zato većina igara izgleda prelijepo i fluidno. Svaka iduća igra na PS5 izgleda bolje i lijepše. Naravno da ima igara koje od izlaska nisu optimizirane, ali takvih na PS5 ima enormno manje nego PC-u. I nadalje ostaje da mi je ugodnije uvalit se u fotelju i igrati igru na 55" TV-u nego sjediti za stolom za 32" monitorom, ali mislim da to govori starost i ljenost   

forumaš kaže...
MasterOfDisaster kaže...
picajzla0707 kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Moj monitor ima 2K rezu i za to moraš imati ok grafu, ne preskupu, ali opet dobru, svaka nova igra je sve više zahtijevna, govorim o SP igrama i tebi grafa je nakon 2-3 godine zastarijela do bola, moraš suludo smanjivati detalje da fps-ovi ne bi suludo padali. Toga na PS5 nema i to je dobra stvar.

 i na ps je svaka nova igra sve zahtjevnija, pa je zato prilagode smanjujući postavke ili fps

to možeš napraviti i na pc-u

To je relativno šta si rekao, na ps5 imaš samo modove za igre tj. performance od 60 fps ili 120 fps ili quality mode koji je najčešće 30 fps, ali detalji do max-a. Pa svatko ima mogućnost da odabere. za obične smrtnike u igri vizualna razlika između quality moda i performance je zanemariva, osim ako ono ideš lagano i sada razgledaš detalje, a to realno ako radi 5% igrača max.

 hahhaajaads kaže...

 Meni 1080p top, prije dok sam imao vremena i po 12+ sati sam derao bez problema, postavke tak i tak stavljam na niske zbog veceg FPSa i opcenito boljeg uocavanja neprijatelja a nove igre su kao sto sam rekao, srot, zadnji put kad sam odigrao SP je 2014 u BF4, prvi i zadnji put Btw, 3.5g stara 1660ti, budem ju imao vjerovatno jos jedno god-dvije i mjenjat cu je cisto da je nesto novije unutra...

Mislim sada tvoj komentar da od 2014. nije izašla niti jedna dobra SP igra je onako bedast, jer to nije istina. To što tebi nije gušt igrat SP igre je već druga stvar.

forumaš kaže...

tebi grafa je nakon 2-3 godine zastarijela do bola, moraš suludo smanjivati detalje da fps-ovi ne bi suludo padali. Toga na PS5 nema i to je dobra stvar.

 Grafa mi je starija od dvije godine i tjera igre ko blesava, sve i jednu. Tjerati će još barem dvije godine ako ne i duže.

Imamo iste grafe i još se relativno dobro drži radi DLSS-a inače bi bilo ono malo gadno skidanje detalja i kvalitete grafičkih postavki barem što se tiče 2K rezolucije, a o 4K (na kojoj PS5 radi) nemamo šta pričati jer to RTX 3060Ti ne može gurati na high postavkama, a kamo li na ultra, možda na medium postavkama i ovisno od igre do igre.

 Upravo igram forzu motorsport 7 4K max detalji i tjera to bez problema, ima snage za više od 60 fpsa i igra ni nema dlss. Inače večinu toga igram na 1440p a kaj se tiče PS5 tak je itamo uz dinamičke rezolucije. 4K mod na ps5 je često 30 fpsa tak da ljudi koriste performance mod na 1440p tj rezoluciju koja se mijenja dinamočki ili se koristi neka od upscale tehnika, fsr koji je lošiji itd. Detalji su daleko od max, imaš analize na DF kanalu pa pogledaj ...tamo se snaga PS5 uspoređuje sa rtx 2070 grafom.

Gle, par igara radi ok na 4K sa max detaljima na RTX 3060Ti, ali 90% njih ne radi dobro i ne može se doći do 60 fps ni u snovima - to je činjenica. Također moraš znati da snaga PS5 i nekog boljeg kompa nije usporediva, naravno da je komp jači, ali igre za PS5 se totalno drugačije rade i one rade odlično na PS5 jer su za njega i isključivo rađene.

Mislim da smo sada dobrano otišli

Jako puno igara radi na 4k, praktički sve starije od 3-4 godine, sto je ogroman broj. Puno novijih igara radi na 4k uz dlss. Ono što ne radi igram na 1440p..a apsolutno sve i jedna igra je igriva na toj grafi, koja je stara dvije godine i ne pokazuje znakove zastarijevanja...Sony igre, microsoft igre, mulitiplatform igre, pc igre, nitendo igre preko emulatora i ni za jednu od njih ne plaćam online  servis, sve su kompatibilne sa novim hardverom, ne moram plaćati više za igru ako je za noviji hardver, mogu ih kupovati u različitim online trgovinama koje si međusobno konkuriraju cijenom, epic stalno dijeli besplatno. 

 

Kaj se upgrejditisa tiče isto će osjetiti konzolaši kad uskoro izađe PS5 pro.

 

 

hahhaajaads uto 31.1.2023 18:33
MasterOfDisaster kaže...

Mislim sada tvoj komentar da od 2014. nije izašla niti jedna dobra SP igra je onako bedast, jer to nije istina. To što tebi nije gušt igrat SP igre je već druga stvar.

 

Pa ja velim ono kaj je popularnije i sta odrzava popularnost, a ne tipa Cyberpunk koji u 12mj ima 800k igraca a 2mj. slj. god ima 40k igraca, je SP igra ali hebes takvu igru koju platis 60+€ a dobijes mozda 200 sati gameplaya...

MasterOfDisaster uto 31.1.2023 19:01
forumaš kaže...

Jako puno igara radi na 4k, praktički sve starije od 3-4 godine, sto je ogroman broj. Puno novijih igara radi na 4k uz dlss. Ono što ne radi igram na 1440p..a apsolutno sve i jedna igra je igriva na toj grafi, koja je stara dvije godine i ne pokazuje znakove zastarijevanja...Sony igre, microsoft igre, mulitiplatform igre, pc igre, nitendo igre preko emulatora i ni za jednu od njih ne plaćam online  servis, sve su kompatibilne sa novim hardverom, ne moram plaćati više za igru ako je za noviji hardver, mogu ih kupovati u različitim online trgovinama koje si međusobno konkuriraju cijenom, epic stalno dijeli besplatno. 

 

Kaj se upgrejditisa tiče isto će osjetiti konzolaši kad uskoro izađe PS5 pro.

 

 

Gle imamo iste kartice i da puno igara radi na 4K jednostavno mi je nevjerojatno, onda ekipa sa techpowerup-a (With these performance numbers, RTX 3060 Ti is an excellent choice for gamers using the 1440p resolution. It also has enough horsepower to handle 4K, but you'll have to reduce details a little bit in the most demanding games. - to je bilo prije 3 godine) laže, ja nemam 4K monitor, ali znam da ima igara koje mi se muče na 2K rezi na ultra postavkama još nekako high, ali moram smanjiti još neke druge grafičke postavke da to bude barem 60 fps-a, ja ne znam jel je tebi onda 30 fps na 4K ok. Znam da ćeš reći da je i na PS5 tako, ali za neko čudo manje se osjeti nego na monitoru, na monitoru baš koma izgleda 30 fps-a.

Uglavnom i PS Store također daruje 3 igre svaki mjesec, u prijevodu 36 igara za godinu dana i nije loše, na PS Store-u stalno su neke akcije i možeš kupiti 20€-30€ hitova koliko ti srce želi, također na njuški imaš hrpu disc izdanja igara po odličnim cijenama, koje kada prođeš možeš bez beda opet prodati dalje.

hahhaajaads kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Mislim sada tvoj komentar da od 2014. nije izašla niti jedna dobra SP igra je onako bedast, jer to nije istina. To što tebi nije gušt igrat SP igre je već druga stvar.

 

Pa ja velim ono kaj je popularnije i sta odrzava popularnost, a ne tipa Cyberpunkkoji u 12mj ima 800k igraca a 2mj. slj. god ima 40k igraca, je SP igra ali hebes takvu igru koju platis 60+€ a dobijes mozda 200 sati gameplaya...

Vidi se da ne igraš SP igre, 200h u SP igri je van pameti dužina gameplay-a, neki prosjek je 20h-60h i to je super, COD SP traje max 8h. Uglavnom, ja sam igrač koji želi proći hrpetinu igara, viditi hrpetinu sadržaja i žanrova, a ne igrati 2 žanra i 5 igrica i u svakoj imati 5.000 h (to je meni osobno gubljenje vremena), ali ima nas svakakvih i to je čar života, svatko voli nešto

forumaš uto 31.1.2023 19:10
MasterOfDisaster kaže...
forumaš kaže...

Jako puno igara radi na 4k, praktički sve starije od 3-4 godine, sto je ogroman broj. Puno novijih igara radi na 4k uz dlss. Ono što ne radi igram na 1440p..a apsolutno sve i jedna igra je igriva na toj grafi, koja je stara dvije godine i ne pokazuje znakove zastarijevanja...Sony igre, microsoft igre, mulitiplatform igre, pc igre, nitendo igre preko emulatora i ni za jednu od njih ne plaćam online  servis, sve su kompatibilne sa novim hardverom, ne moram plaćati više za igru ako je za noviji hardver, mogu ih kupovati u različitim online trgovinama koje si međusobno konkuriraju cijenom, epic stalno dijeli besplatno. 

 

Kaj se upgrejditisa tiče isto će osjetiti konzolaši kad uskoro izađe PS5 pro.

 

 

Gle imamo iste kartice i da puno igara radi na 4K jednostavno mi je nevjerojatno, onda ekipa sa techpowerup-a (With these performance numbers, RTX 3060 Ti is an excellent choice for gamers using the 1440p resolution. It also has enough horsepower to handle 4K, but you'll have to reduce details a little bit in the most demanding games. - to je bilo prije 3 godine) laže, ja nemam 4K monitor, ali znam da ima igara koje mi se muče na 2K rezi na ultra postavkama još nekako high, ali moram smanjiti još neke druge grafičke postavke da to bude barem 60 fps-a, ja ne znam jel je tebi onda 30 fps na 4K ok. Znam da ćeš reći da je i na PS5 tako, ali za neko čudo manje se osjeti nego na monitoru, na monitoru baš koma izgleda 30 fps-a.

Uglavnom i PS Store također daruje 3 igre svaki mjesec, u prijevodu 36 igara za godinu dana i nije loše, na PS Store-u stalno su neke akcije i možeš kupiti 20€-30€ hitova koliko ti srce želi, također na njuški imaš hrpu disc izdanja igara po odličnim cijenama, koje kada prođeš možeš bez beda opet prodati dalje.

hahhaajaads kaže...
MasterOfDisaster kaže...

Mislim sada tvoj komentar da od 2014. nije izašla niti jedna dobra SP igra je onako bedast, jer to nije istina. To što tebi nije gušt igrat SP igre je već druga stvar.

 

Pa ja velim ono kaj je popularnije i sta odrzava popularnost, a ne tipa Cyberpunkkoji u 12mj ima 800k igraca a 2mj. slj. god ima 40k igraca, je SP igra ali hebes takvu igru koju platis 60+€ a dobijes mozda 200 sati gameplaya...

Vidi se da ne igraš SP igre, 200h u SP igri je van pameti dužina gameplay-a, neki prosjek je 20h-60h i to je super, COD SP traje max 8h. Uglavnom, ja sam igrač koji želi proći hrpetinu igara, viditi hrpetinu sadržaja i žanrova, a ne igrati 2 žanra i 5 igrica i u svakoj imati 5.000 h (to je meni osobno gubljenje vremena), ali ima nas svakakvih i to je čar života, svatko voli nešto

dvije i pol godine od izlaska grafe. reakao sam da na 4K rade parktički sve igre izašle prije 3-4 godine i nisam rekao na max detaljima koji su sami sebi svrha, a to je hrpa naslova.

Evo dao sam ti primjer forza motorspor 4K mmax detalji vrhunski grafički naslov 60+ fpsa, igra ne podržava DLSS.

 

S druge strane kupiš PS5 i do danas još nema 60 fps patch za RDR2, nego ga igraš na 30 fpsa.

MasterOfDisaster sri 1.2.2023 08:45
forumaš kaže...

dvije i pol godine od izlaska grafe. reakao sam da na 4K rade parktički sve igre izašle prije 3-4 godine i nisam rekao na max detaljima koji su sami sebi svrha, a to je hrpa naslova.

Evo dao sam ti primjer forza motorspor 4K mmax detalji vrhunski grafički naslov 60+ fpsa, igra ne podržava DLSS.

 

S druge strane kupiš PS5 i do danas još nema 60 fps patch za RDR2, nego ga igraš na 30 fpsa.

Stalno spominješ Forza Motosport koja je izašla 2017. godine, pa normalno da igra radi ok na 4K, ali eto ja bi igrao novije naslove, a ne iz 2017. godine.

Nadalje spominješ RDR2 koja uopće nije PS5 igra i samo dobra volja developera će nešto napraviti po tom pitanju, a do sada developere boli dupe za PS5 i to je ok. Normalno da neće svi hitovi za PS4 dobiti patch za PS5.