fer-de-lance čet 8.12.2022 19:15
Damir22 kaže...

The devils hour (2022)

E, ovo je vec nesto drugo.
Odlican primjer kako pricati kompliciranu pricu, a opet da sve bude jasno. 6 vrhunskih epizoda, koncentriranih na pricu, bez fillera, skretanja paznje na nebitne stvari, svaka scena, svaka rijec i svaka sekunda je bitna.

Teska serija za pratiti, trazi koncentraciju i paznju, ali, vraca sve nazad, itekako. Za razliku od vecine serija ovog tipa, gdje gledatelj uvijek ima upitnik iznad glave "sta se tu desava", ovdje je apsolutno jasno sto se desava, no upitnik je "zasto se to desava". Kako rekoh, radnja nije bas linearna, zahtjeva paznju, neke stvari sam znao premotavati nazad i ponovo gledati, jer mi je promaknuo kakav detalj.

Neke rupe ostanu, ne razjasni se direktno bas svaki detalj, no, kako je serija obnovljena za dvije nove sezone - jedva cekam. Iako serija ima neki kraj, moze se i nastaviti, ako budu isli ovim stopama, bit ce maestralno.

Glumci vrh, ne zelim nista spojlati, no seriju su iznjeli s nevjerovatnom realnoscu, rijetko serija uspije gledatelja ubjediti s tako uvjerljivom glumom.

P. Cappaldi je vec u dr.who pokazao da mu odlicno leze mracnije uloge, ovdje je posao odradio vrhunski....

Ideja serije je jako iednostavna - zena se budi svaku noc u isto vrijeme, ima nocne more.....

Svakako preporuka za gledati, samo 6 epizoda vrhunske price, ideje, i realizacije.

Jedina mana je sto nema novih epizoda, moram cekati, da vidim sto su dalje smislili.

Da, fantastična serija, obavezna za pogledati.

A za drugu sezonu je jasno kaj se bude događalo, zadnjih par kadrova ti govori sve.

Ukratko, 9.37/10 tek takvih 

(i čisti dokaz da se može kad se hoće, a 2024. stiže i prije nego kaj mislimo, valjda ne budu svi išli američkim stopama).

 

luka998 ned 18.12.2022 14:19

Ne gledam baš serije, previše se vremena mora utrošiti. Možete mi preporučiti neke kvalitetne, ali zabavne serije?

Molim spisak. 

 

Sve što sam u životu odgledao:

House - volio sam prve dvije sezone

Better Call Saul - samo prva sezona, nisam mogao odgledati bilo mi dosadno

Casa del papel - odgledao samo 1. sezonu, bilo mi bezveze

Boyz - odgledao 1. sezonu, bezveze, iako ima zanimljivih likova

Wednesday - odgledao 1. sezonu, dobro krene, na kraju sve zbrzaju, 2. vjerojatno neću gledati

 

Znate li neku seriju koja jede sve ove? GoT nisam gledao, previše mi ima sezona... BB također i nisam zainteresiran za takvu radnju... 

HOME123456 ned 18.12.2022 15:33
luka998 kaže...

Ne gledam baš serije, previše se vremena mora utrošiti. Možete mi preporučiti neke kvalitetne, ali zabavne serije?

Molim spisak. 

 

Sve što sam u životu odgledao:

House - volio sam prve dvije sezone

Better Call Saul - samo prva sezona, nisam mogao odgledati bilo mi dosadno

Casa del papel - odgledao samo 1. sezonu, bilo mi bezveze

Boyz - odgledao 1. sezonu, bezveze, iako ima zanimljivih likova

Wednesday - odgledao 1. sezonu, dobro krene, na kraju sve zbrzaju, 2. vjerojatno neću gledati

 

Znate li neku seriju koja jede sve ove? GoT nisam gledao, previše mi ima sezona... BB također i nisam zainteresiran za takvu radnju... 

 Prodaj televizor!

x18x05x ned 18.12.2022 15:39
luka998 kaže...

Ne gledam baš serije, previše se vremena mora utrošiti. Možete mi preporučiti neke kvalitetne, ali zabavne serije?

Molim spisak. 

 

Sve što sam u životu odgledao:

House - volio sam prve dvije sezone

Better Call Saul - samo prva sezona, nisam mogao odgledati bilo mi dosadno

Casa del papel - odgledao samo 1. sezonu, bilo mi bezveze

Boyz - odgledao 1. sezonu, bezveze, iako ima zanimljivih likova

Wednesday - odgledao 1. sezonu, dobro krene, na kraju sve zbrzaju, 2. vjerojatno neću gledati

 

Znate li neku seriju koja jede sve ove? GoT nisam gledao, previše mi ima sezona... BB također i nisam zainteresiran za takvu radnju... 

 Prestani gledati TV.

Hexfire ned 18.12.2022 20:13
SaintGriz kaže...
Hahah dobar savjet! Evo ja gledam Better Call Saul, pa to je genijalna serija, jebeno genijalna. Ima svoj identitet a opet i taj štih Breaking Bada.

 I ja trenutno, jučer sam počeo 5. sezonu. Jedino što mi je nešto zabavnija kad je "Better Call Mike".

luka998 pon 19.12.2022 21:27

Vidio sam ovdje preporuku za True Detective.

 

Odgledao 1. sezonu.

Dobra je.

Definitivno kvalitetu ima.

Mogla je biti još bolja.

Zašto (VELIKI SPOJLERI):

Pa jednostavno su trebali više para uložiti. Kakva je lokacija ono na kraju, kao da su u mom selu snimali. Kakav je to rad kamere? Ne može ti zenit biti toliko loš, a do tada je dosta toga bilo briljantno. Malo anticlimactic. Očekivao sam nekog brutalnijeg i inteligentnijeg tipa na kraju. Očekivao sam da će se cijeli sustav razotkriti, a ne samo neki intelektualno oštećeni pijun. 

Posmatrač pon 19.12.2022 21:57
luka998 kaže...

Vidio sam ovdje preporuku za True Detective.

 

Odgledao 1. sezonu.

Dobra je.

Definitivno kvalitetu ima.

Mogla je biti još bolja.

Zašto (VELIKI SPOJLERI):

Pa jednostavno su trebali više para uložiti. Kakva je lokacija ono na kraju, kao da su u mom selu snimali. Kakav je to rad kamere? Ne može ti zenit biti toliko loš, a do tada je dosta toga bilo briljantno. Malo anticlimactic. Očekivao sam nekog brutalnijeg i inteligentnijeg tipa na kraju. Očekivao sam da će se cijeli sustav razotkriti, a ne samo neki intelektualno oštećeni pijun. 

 Najveca vrijednost TD serije jeste gluma i dijalozi i kompletna atmosfera. Imao si pogresna ocekivanja. Meni licno jedna od najboljih serija ikad. Prva scena kada metju progovori me automatsku uvukla u radnju....

Pricam o prvoj sezoni. Druga i treca isto dobre ali tesko je nadmasiti prvu sezonu....

Jednostavno serija kojoj ne trebaju efekti i akcija....

luka998 pon 19.12.2022 22:10
Posmatrač kaže...
luka998 kaže...

Vidio sam ovdje preporuku za True Detective.

 

Odgledao 1. sezonu.

Dobra je.

Definitivno kvalitetu ima.

Mogla je biti još bolja.

Zašto (VELIKI SPOJLERI):

Pa jednostavno su trebali više para uložiti. Kakva je lokacija ono na kraju, kao da su u mom selu snimali. Kakav je to rad kamere? Ne može ti zenit biti toliko loš, a do tada je dosta toga bilo briljantno. Malo anticlimactic. Očekivao sam nekog brutalnijeg i inteligentnijeg tipa na kraju. Očekivao sam da će se cijeli sustav razotkriti, a ne samo neki intelektualno oštećeni pijun. 

 Najveca vrijednost TD serije jeste gluma i dijalozi i kompletna atmosfera. Imao si pogresna ocekivanja. Meni licno jedna od najboljih serija ikad. Prva scena kada metju progovori me automatsku uvukla u radnju....

Pricam o prvoj sezoni. Druga i treca isto dobre ali tesko je nadmasiti prvu sezonu....

Jednostavno serija kojoj ne trebaju efekti i akcija....

 Slažem se, ali ne treba baš i od gov*na raditi pitu. Mogli su malo više uložiti u taj kraj, dosta toga mi je nedorečeno. Radnja je prekompleksna za onakvog tupca na kraju. 

gocc01 uto 20.12.2022 19:46
luka998 kaže...

Ne gledam baš serije, previše se vremena mora utrošiti. Možete mi preporučiti neke kvalitetne, ali zabavne serije?

Molim spisak. 

 

Sve što sam u životu odgledao:

House - volio sam prve dvije sezone

Better Call Saul - samo prva sezona, nisam mogao odgledati bilo mi dosadno

Casa del papel - odgledao samo 1. sezonu, bilo mi bezveze

Boyz - odgledao 1. sezonu, bezveze, iako ima zanimljivih likova

Wednesday - odgledao 1. sezonu, dobro krene, na kraju sve zbrzaju, 2. vjerojatno neću gledati

 

Znate li neku seriju koja jede sve ove? GoT nisam gledao, previše mi ima sezona... BB također i nisam zainteresiran za takvu radnju... 

 

S obzirom da ti sve gore navedeno nije zabavno, idemo redom; 

 

It's always sunny in Philadelphia

 

Shameless

 

Norsemen

 

Future Man

 

Netko će primjetiti obrazac 🙂

 

Ako se niti ovdje ne nađeš, u serijama koje su suprotnost a kvalitetom blizu ako ne i u rangu gore navedenima, slažem se sa savjetima kolega da prodaš televizor 

 

HOME123456 sri 21.12.2022 05:06
Posmatrač kaže...
dadotb kaže...

The PACT odlicna HBO serija, 6 epizoda, sjajan zaplet i rasplet neocekivan, dosta dobrih glumaca, od mene 8+

 Imaju dvije ;) Na koju ti mislis?

 Je li problem zalijepiti link?

Zaporožac sri 21.12.2022 06:11
gocc01 kaže...
Ako se niti ovdje ne nađeš, u serijama koje su suprotnost a kvalitetom blizu ako ne i u rangu gore navedenima, slažem se sa savjetima kolega da prodaš televizor 

 

On gleda na pici monitoru... 

evo Luki, vjerojatno će mu se jedna serija svidjeti..

 

To su sve njemu možda manje poznate, većinom novije...

Starije nisam ni uvodio u spisak

 

Ja bih mu preporučio po abecedi, neka bude lagan kad bude gledao...

 

Ad. vitam, American Gods, Beforeigners, billy the kid, Biohackers, Childholds, Clickbait, Designet survivor, foundation, FROM, Godfather of harlem, Halo, Keep Breathing, Liar, Lost in Space, Lupin, Manifest, Mayans

night Sky, Ozark, Quarry, Ragnarok, Raised by Wolwes, Raising dion, Reacher, Resident Alien, Safe, See, Severance, stranger Things, suspicion, the Capture,  the man who fell to earth, the nevwers, the old man, the rising, The sandman, the silent sea, the terminal list, the tourist, the watcher, the wheel of time, the north wather,vigil, war of the worlds, welcome to eden

 

 

MasterOdisasteR pet 23.12.2022 00:50
luka998 kaže...

Vidio sam ovdje preporuku za True Detective.

 

Odgledao 1. sezonu.

Dobra je.

Definitivno kvalitetu ima.

Mogla je biti još bolja.

Zašto (VELIKI SPOJLERI):

Pa jednostavno su trebali više para uložiti. Kakva je lokacija ono na kraju, kao da su u mom selu snimali. Kakav je to rad kamere? Ne može ti zenit biti toliko loš, a do tada je dosta toga bilo briljantno. Malo anticlimactic. Očekivao sam nekog brutalnijeg i inteligentnijeg tipa na kraju. Očekivao sam da će se cijeli sustav razotkriti, a ne samo neki intelektualno oštećeni pijun. 

 LOL.

MEGATAMA pon 26.12.2022 11:21

Pogledao 2 epizode ove nove Witcher miniserije.

Zanimljivo mi je gledat jer je to ipak Witcher svijet ali....glumci su poprilicno losi i neke scene su odglumljene u klasi jeftinijih B filmova i to mi je unistilo imerziju...kad razmisljam o losoj glumi a ne o radnji.

 

Apsolutno nemam nista protiv homoseksualnosti ali zasto su morali na silu ugurat da je prva ljubavna scena gdje se dva frajera ljube,druga izjava ljubavi je gdje zenska pati za svojom zenskom.....cemu to?

Ovako sam dobio dojam da su mi isporucili promotivnu poruku homoseksualnosti a ne logican sljed dogadjaja/radnje....steta.

 

Inace sad kruzi internetom da je Henry Cavill dobio otkaz iz Witchera jer je zenski dio postave prigovarao na njegovo forsiranje autenticnosti knjigama a one to smatraju sovinizmom,toksicnim itd.Ne mora bit da je ovo istina ali kad vidim sta su napravili sa ovom mini serijom djeluje mi itekako realno......

 

Uglavnom,ja cu pogledat zadnju epizodu gdje je on Witcher i nakon toga vise ne.

Ja naprimjer nisam pogledao niti jednu epizodu She Hulka,volim DC,Marvel,SF,stripove,knjige itd ali imam svoju granicu tolerancije.

I na kraju,moj novac je moj i ja placam Netflix a ne oni mene 🥂

Cansee pon 26.12.2022 12:08
MEGATAMA kaže...

 

Inace sad kruzi internetom da je Henry Cavill dobio otkaz iz Witchera jer je zenski dio postave prigovarao na njegovo forsiranje autenticnosti knjigama a one to smatraju sovinizmom,toksicnim itd.Ne mora bit da je ovo istina ali kad vidim sta su napravili sa ovom mini serijom djeluje mi itekako realno......

 

 

 

nevjerojatno je koliko su feministice retardirane i koju razinu retardiranosti dosežu svaki sljedeći dan.

 

svakome tko je i prolistao knjige je jasno koliko je pisac protežirao žene, koliko su žene bitne u knjigama, Ciri je lezba, a pobačaji se izvode na svakom čošku. Baš se vidi po načinu pisanja koliko je Sapkowski za žene, a pazite to su knjige iz 90ih, i on je tada javno proklamirao ta sva ženska prava, pogotovo pobačaj, i to u Poljskoj koja je izrazito katolička zemlja. 

 

I sad dođu kvočke i pričaju kako je knjiga toksična, šovinistička. Ono što njima smeta je to što je muškarac glavni lik, to njih ubijau pojam, i to vam je dragi kolege forumaši čisti šovinizam usmjeren protiv muškaraca. I nek je otišao, svaka mu čast, a te alapačetine neće napraviti ni prosječnu seriju da im daš 3 života za to.