Bonbon

ne prelazite u BonBon (MONSTRUMI)

blagus uto 16.8.2016 10:16
Mojpismonosa kaže...
blagus kaže...

Na bonovima van paketa jako brzo odlete novci.

 Nije li na bonovima isto? Bar meni dode sms da pricam po cijeni kao iz paketa, nakon sto potrosim sve jedinice iz istog. Draze mi je na bonove, nek je i tih par kuna jeftinije a i volim unaprijed platit.

 

Sto se tice LTE-a, nije li da bonbon podrzava samo 4G? (HSDPA+HSUPA su sad poceli zva 4G, to je nekad bio 3G i za mene jos uvijek i jest 3G)

 

EDIT: izgleda da podrzavaju bas LTE, moze li tko od vas to potvrdit?

4G označava mobilnu mrežu četvrte generacije, a LTE je tehnologija odabrana za 4G standard. Ne znam na što misliš pod "baš 4G" i "samo 4G", jer (u Hrvatskoj)  je 4G = LTE.

HSxPA su 3G tehnologije i ne sjećam se da je itko u Hrvatskoj njih reklamirao kao 4G. Imaš neki primjer?

 

A što se tiče cijena izvan paketa, možda je to neka promocija ili nisu promijenili info, na webu piše da se na bonovima nakon potrošenog paketa obračunava po osnovnoj tarifi.

Mirko935 uto 16.8.2016 11:28
tnakir kaže...

Imaju 4G, ja u ST imam cca 70/60Mbps u stanu.

 A koliko ga ima? I jesu li ti i drugdje tako brzine? Ovako subjektivno, ne mislim da hodaš okolo i mjeriš

Jer po Zagrebu ima još na par mjesta "rupe" u signalu u kojima se prebacuje na EDGE, kamoli kakve LTE priče, pa znam da nikako nije za vjerovati njihovim kartama pokrivenosti i sličnim glupostima. A ne da mi se zaje*avati s prebacivanjem broja opet ako će taj LTE biti samo ikonica pri vrhu ekrana.

tnakir uto 16.8.2016 12:04
Mirko935 kaže...
tnakir kaže...

Imaju 4G, ja u ST imam cca 70/60Mbps u stanu.

 A koliko ga ima? I jesu li ti i drugdje tako brzine? Ovako subjektivno, ne mislim da hodaš okolo i mjeriš

Jer po Zagrebu ima još na par mjesta "rupe" u signalu u kojima se prebacuje na EDGE, kamoli kakve LTE priče, pa znam da nikako nije za vjerovati njihovim kartama pokrivenosti i sličnim glupostima. A ne da mi se zaje*avati s prebacivanjem broja opet ako će taj LTE biti samo ikonica pri vrhu ekrana.

Split je neloše pokriven (di nema 4G imam 3G, Čiovo također), obala je općenito dobro pokrivena. Primjetija sam da se ovo ljeto 4G signal znatno proširio. Na bonbonu već godinu-dvije dana, zbilja zadovoljan (osim sporog supporta, ali s obzirom koliko plaćam, ne mogu se žaliti).

xerexy uto 16.8.2016 12:09

Ja sam u bonbonu odavno nikad ni jedan problem nisam ima mogu samo riječi pohvale uputit taj svoj problem bi trebao s njima riješit mislim da če se to riješiti povoljno i za tebe i njih !

 

Sretno!

R36 uto 16.8.2016 12:55
imaiden322 kaže...
Jucer sam kupil bon od 88kn, aktiviral najveci paket neta od 5GB...sve ok, a danas provjerim stanje MB i imam samo 130MB od 5GB. pogledam potrosnju podataku na mobu, pise oko 500MB. I to nije to. Aktiviral sam mali paket razgovora za 10kn (50min). Provjerim nakon toga i dalje imam 27min iz proslog mjeseca. Danas su mi opet aktivirali male razgovore iako sam ih deaktiviral. Uzeli su 10kn za nist, opet isto stanje minuta.

Zovem ih vec 2 dana, danas vec 5. put, a njihova jedina isprika je da su im sve linije zauzete. Online chat isto nicem ne sluzi. Na poruke na fejsu ne odgovaraju.

To su monstrumi kojih se treba cuvati. Slucaj s Tele2, nadoplatim bon s 50kn, 50kn nema na racunu. Zovem ih i nakon kaj sam se deral na njih 5min ipak su vratili tih 50kn. Svi su oni lazovi i lopovi.

U bonbon-u sam od početka i nikad nikakvih problema. Cijela obitelj je u BonBonu i nikakvih proeblema. Meni se jave na facebook chat za minutu-dvije.

 

Kladim se da nešto krivo radiš...

 

A ako su ti zabunom aktivirali male razgovore., javi im se, vratit će ti lovu kao i meni!!!

 

 

 

tnakir uto 16.8.2016 14:21
Tony Marconi kaže...

Ma, ne lupaj.

Imaju podršku kakvu oni žele da imaš.

Ista firma, malo zafrkancije.

 

Sad je 4G postao ludilo.

Dajte mi maks brzine 3G i ja zadovoljan.

 

Odeš u tvom Splitu u Iskon i sve riješiš.

Ne laprdaj.

Šta da? Taj dio nisam znao. Ja sam ih kontaktirao samo preko fb/twittera, taj tip supporta mi ide na zivce. Od kad postoji ta opcija?

ZdravkoZ uto 16.8.2016 14:59

Svi koji misle preći na Tele 2 moraju znati da će im kvaliteta razgovora u slušalici biti znatno slabija i lošija bez obzira na uređaj.Što se 3G i 4G tiče tu su se puno popravili( bar je tako u Zg)

Mojpismonosa uto 16.8.2016 16:01
blagus kaže...

4G označava mobilnu mrežu četvrte generacije, a LTE je tehnologija odabrana za 4G standard. Ne znam na što misliš pod "baš 4G" i "samo 4G", jer (u Hrvatskoj)  je 4G = LTE.

HSxPA su 3G tehnologije i ne sjećam se da je itko u Hrvatskoj njih reklamirao kao 4G. Imaš neki primjer?

 

A što se tiče cijena izvan paketa, možda je to neka promocija ili nisu promijenili info, na webu piše da se na bonovima nakon potrošenog paketa obračunava po osnovnoj tarifi.

 Kako to da u tom slucaju na otoku Ciovo iPhone 4 i iPhone 4S pokazuju 4G indikator? Ciovo nema LTE signal (samo HSDPA+HSUPA sto je efektivno do 80ak Mbps) a iPhone 4 i 4S nemaju LTE hardver. Ko tu koga. I ne nije samo iPhone taj koji pokazuje 4G a nema LTE hardver.

 

Kazem ti, od negdje 2010. je 4G malo prosirio podrucje definicije preko 3G-a...

Mirko935 uto 16.8.2016 16:08
Mojpismonosa kaže...

 Kako to da u tom slucaju na otoku Ciovo iPhone 4 i iPhone 4S pokazuju 4G indikator? Ciovo nema LTE signal (samo HSDPA+HSUPA sto je efektivno do 80ak Mbps) a iPhone 4 i 4S nemaju LTE hardver. Ko tu koga. I ne nije samo iPhone taj koji pokazuje 4G a nema LTE hardver.

 

Kazem ti, od negdje 2010. je 4G malo prosirio podrucje definicije preko 3G-a...

 Zato što je Apple lažljivi gad, kao i mreže koje HSPA nazivaju 4G-om. Koliko ja znam, ITU i ekipa nisu promijenili definicije, samo ovi điberi lažljivi.

Mojpismonosa uto 16.8.2016 16:23
Mirko935 kaže...

 Zato što je Apple lažljivi gad, kao i mreže koje HSPA nazivaju 4G-om. Koliko ja znam, ITU i ekipa nisu promijenili definicije, samo ovi điberi lažljivi.

 Znao sam da ce se nac neki ovakav pametnjakovic. Od 2011. HSPA+ se naziva mrezom 4. generacije iako je 3., samsung galaxy plus (jedinica) takoder pokazuje 4G signal, jel moram slike i videe stavljat? Znam da ciovo nema LTE signala.

 

EDIT: A bome ni taj galaxy.... Pa nemres vjerovat lijepo napisem da iPhone nije jedini i eto fino dode tu neki epl hejter. Svadaj se u nekoj drugoj temi.

Mirko935 uto 16.8.2016 16:48
Mojpismonosa kaže...

 Znao sam da ce se nac neki ovakav pametnjakovic. Od 2011. HSPA+ se naziva mrezom 4. generacije iako je 3., samsung galaxy plus (jedinica) takoder pokazuje 4G signal, jel moram slike i videe stavljat? Znam da ciovo nema LTE signala.

 

EDIT: A bome ni taj galaxy.... Pa nemres vjerovat lijepo napisem da iPhone nije jedini i eto fino dode tu neki epl hejter. Svadaj se u nekoj drugoj temi.

Ali pametnjaković... Volim bahatu klinčuriju s vrijeđanjem... Why the fuck bi mene trebalo biti briga šta Samsung Galaxy Plus piše? Jesam rekao da Samsung ne laže? Zaboli me ona stvar šta seru i Apple i Samsung i mreže. Ako nisi primijetio, a očigledno nisi, svi oni imaju jako puno koristi i nula ulaganja s tom 4G ikonicom.

 

Dakle, ekipa iskorištava glupost ITU-a (ili se i njih nekako malo "podmazalo" da se ne reguliraju prestrogo definicije), prodaju ti malo bržu 3G mrežu pod 4G i ti fucking sretan i još ih braniš vezano za to? Pa ja ću se upucati... Onda sam ja "pametnjaković"...

Mojpismonosa uto 16.8.2016 17:00

Nebum se svadao s tobom kad se ne potrudis procitat moje postove, ali za slucaj da ostatak ekipe nije shvatio moju poruku.

 

Htjedoh rec, jedino kak biti siguran jeste li bas na LTE mrezi je provjerit kojom infrastrukturom je mob spojen na internet, sad je li to ikonica "LTE" ili kakva aplikacija ne znam, jer ne posjedujem smartphone da to provjerim. Vec sam prije napomenuo da od 2011. HSPA+ sluzbeno spada pod mrezu 4. generacije i ocito su vecina proizvodaca mobilnih telefona usvojili takvu nomenklaturu. To nema nikakve veze koliko je neki proizvodac lazljiv ili ne, za to je kriv tko god je uveo zabunu pa da tu brkamo mreze 4. generacije i LTE (koji je samo podskup iste). Nikog ja tu ne branim, ali okrivit proizvodaca mobilnih aparata je krivo kad je prica ipak kompliciranija.

 

Zato eto cisto eksperimentalno, moze netko podijelit tu na bug forumu screenshot mobitela spojenog na bonbon mrezu i kakvom aplikacijom/indikatorom da je spojen na LTE infrastrukturu. Zanimljivo bi bilo i usporedba s "obicnim" 4G, iako za 5GB prometa dosta je i tih nesto manje od 100 Mbps :)

 

EDIT: kad smo vec kod ITU (iternacionalna "komisija" za telekomunikacije, regulatorna agencija kao i nas HAKOM samo, ocito, internacionalna), u ozujku 2008. definiraju 4G kao mobilnu mrezu koja ima mogucnost pristupa internetu briznom od 100Mbps, ali oni to nisu predlozili vec samo prihvatili. Obzirom da nas HSPA+ podrzava teoretski i do 220Mbps, a tek nekad prelazi 100, 4G it is.

Mirko935 uto 16.8.2016 17:52
Mojpismonosa kaže...

 Na Androidu se u meniju koji se otvara sa *#*#4636#*#* može vidjeti točno tip mreže, kao i postaviti da se koristi samo LTE itd.

 

Možemo se mi prepirati koliko hoćemo, ali prvotno je trebao LTE (ili čak samo LTE-A) biti 4G. Mreže su se počele glupirati kao i proizvođači jer bi to zahtijevalo izdatke i zbog toga su na kraju u ITU-u odustali od strogog definiranja 4G-a, "Božo Petrov sindrom". Ako je tebi to ok iako ti ide na štetu, samo uživaj :) Ja ne priznam 4G ako ne piše LTE. :P

Mojpismonosa uto 16.8.2016 18:06
tnakir kaže...
Ja na Ciovu (Slatine) imam 4G signala, do prije pola godine dam tamo imao edge. Imam HTC One

 

Evo kolega mirko veli kak se na androidu provjeri na kojoj si tocno mrezi, pa nam javi. Mozes i neki speedtest ako imas viska prometa.

 

Mirko935 kaže...

 

 Na Androidu se u meniju koji se otvara sa *#*#4636#*#* može vidjeti točno tip mreže (...)

 

Mirko935 uto 16.8.2016 18:54
Mojpismonosa kaže...

 Btw, gdje si ti našao HSPA od 220 Mbps? Tek Advanced HSPA+ ide preko 42, do 84 ili 168, a toga kod nas nema, koliko mi je poznato. I operateri kažu na kartama pokrivenosti HSPA+ do 42. Ili sam nešto propustio? 

mikulam sri 17.8.2016 08:58

ponukan raspravom žrtvovao sam 100-ak MB prometa na bonbon internet SIM pketu od 5 GB i proveo tri testa sa Microsoft Network Speed Test aplikacijom. Lokacija - širem centru Zagreba, u razini i na oko 500 metara od bazne stanice. Signal izvrstan.

Rezultati su (osim upload-a) uglavnom osrednji za 3G mrežu. Ping je bio 47-68 ms, Download 8,94-9,13 Mbps. Dakle, ništa blizu 4G LTE mreže, premda se tako identificira.

Testovi su napravljeni jučer i jutros pri različitim razinama zagušenja mreže pa su, smatram reprezentativni. Rezultati su na priloženim slikama.

Kopsi1304 sri 17.8.2016 09:11
Mojpismonosa kaže...

Cudno vidis, bonbon koristim od kad postoje, i relativno sam zadovoljan.

 

Nikad nisam imao spomenutih problema, a uzimao sam svakojake pakete, zadnja 2 mjeseca 5GB pakete. Support koristim na twitteru i uvijek mi se jave unutar minute. Moguce da su nekaj zaribali sam kazem da ovo tvoje nije pravilo.

 

Inace imaju bonbon svojih musica, i to velikih. Samo sto su u mom slucaju isplativiji od ostalih. Ovo zadnje poskupljenje paketa je tek jedan njihov gadan potez... Nocni mocni isto mazanje ociju.

 

Nisam sad siguran, ali cini mi se jedina mreza s "pretplatom" (uvjetno receno pretplata se kod njih moze ostvariti i bonovima, pogotovo uz online sucelje koje je relativno ok, ne morate nikakve infromacije ostavit) bez naplate uspostave poziva.

 VIP nema uspostave pozive. Ja koristim ovaj njihov plan za mlade, 4GB interneta po 4G brzini, besplatni pozivi prema vip fiksnim i mobilnim linijama i 1000minuta prema drugim mrežama, besplatne poruke i nema uspostave poziva za 125kn mjesečno

Mirko935 sri 17.8.2016 10:40
Kopsi1304 kaže...

 VIP nema uspostave pozive. Ja koristim ovaj njihov plan za mlade, 4GB interneta po 4G brzini, besplatni pozivi prema vip fiksnim i mobilnim linijama i 1000minuta prema drugim mrežama, besplatne poruke i nema uspostave poziva za 125kn mjesečno

 Di si to našao, frend? Ta tarifa je 220 kn, a ne 125. Uz obvezu na dvije godine 160, a to mi ne pada napamet uzimati.

  

 

mikulam kaže...
evo još jedan test, proveden upravo sada

ping 69 ms; download 9,95 Mbps upload; 4,78 Mbps

ma nema to veze s 4G mrežom

 Dobar ;) Evo, pokrenuo sam par puta test na vipnetu jednom 14/7, drugi put 20/16 na LTE-u. Na Tomatu između 8 i 22 download, upload 1.5-3 bez LTE-a jer ga kod njih nema. Tu na Španskom, Oranicama, Rudeš...

Zato i pitam ovdje ima li smisla zbog LTE-a se prebacivati jer mi se ovi naši provideri baš ne trude da osiguraju poštene brzine. Jedino je ping je dosta manji na LTE-u, ali nije da ću "gejmati" preko njega tako da mi je svejedno je li 25 ili 50 ms.

Kopsi1304 sri 17.8.2016 11:06

Mirko935

Pa pretplata je ugovorna obveza.. govorimo o pretplati 

 

160kn je kada uz pretplatu kupuješ uređaj, makni kvačicu sa "kupujem uređaj" i bit je 140kn mjesečno. Uz to imam trio paket u vipa i dobijam još "kombiniraj i uštedi" te mi umanjuju za 25kn, iz čega ispada 115kn u to nije uključena naplata radio frenkvencije +10kn iz čega je total 125kn 

 

Trio paket u vipu imam Internet 50Mbits download / 7.5Mbits upload (M tarifa), Prošireni TV paket (~140 programa - M tarifa) / Telefon (S tarifa) dobio popust jer sam produžio ugovor na još dvije godine sveukupno 210kn -25 zbog kombiniraj i uštedi od mobitela (da sveukupno je -50kn taj kombiniraj i uštedi).

 

Mjesečno taj trio + mobitel pretplata plaćam ~340kn. Neki put moram resetirati router je mi bricka brzina na 4Mbits ali to se dogodi 2-3 puta mjesečno, problem se otkloni kad ugasim i upalim router, inače sam zadovoljan

 

PS: Vidim sada da dobiješ još 20kn popusta ako ti još netko u obitelji ima mobitel na pretplatu u VIP-u, ali smanjili su popust od "kombiniraj i uštedi" sa 25 na 15kn ali opet dobro 

fer-de-lance sri 17.8.2016 11:48
Mojpismonosa kaže...
Mirko935 kaže...

 Zato što je Apple lažljivi gad, kao i mreže koje HSPA nazivaju 4G-om. Koliko ja znam, ITU i ekipa nisu promijenili definicije, samo ovi điberi lažljivi.

 Znao sam da ce se nac neki ovakav pametnjakovic. Od 2011. HSPA+ se naziva mrezom 4. generacije iako je 3., samsung galaxy plus (jedinica) takoder pokazuje 4G signal, jel moram slike i videe stavljat? Znam da ciovo nema LTE signala.

 

EDIT: A bome ni taj galaxy.... Pa nemres vjerovat lijepo napisem da iPhone nije jedini i eto fino dode tu neki epl hejter. Svadaj se u nekoj drugoj temi.

 Ne širi dezinformacije,HSDPA i HSUPA mreže,kao i + varijante spadaju pod tzv.3.5G mreže.

Kod njih se povećanje bandwitha postiže povećanjem broja carriera,bez mogućnosti promjene modulacijskih parametara,što uz nedostatak QoS usluge i mogućnosti govornih usluga spriječava te mreže u kvalificiranje pod termin 4G mreže.

Ako itko pokazuje LTE ili 4G ikonu za 3.5G mrežu,radi se o lažnom reklamiranju i zavaravanju kupaca,te bi njihovi mobiteli bili zabranjeni na tržištu(uz iznimku Applea).

I da,nemoj se ni raspravljat sa mnom,to mi je struka,te sam imao predavače koji su glavni projektanti mreže kod naših operatera,te sam i odradivao stručnu praksu pod njima.

LP

Mirko935 sri 17.8.2016 12:15
Kopsi1304 kaže...

 Ne, ne, ne, pretplata je ono kad ti dolazi kući račun svakih 30 dana umjesto da kupuješ bonove. Ugovorna obveza je ono kad potpišeš da nećeš prestati plaćati pretplatu ili se prebaciti kod drugog operatera dvije godine. Nemojmo brkati pojmove

 

Ja hoću pretplatu jer mi se ne da nikako razmišljati o bonovima, čak ni toliko da jednom mjesečno stisnem na webshopu da kupim jedan bon, ali mi ne pada napamet vezati se ugovorom, pogotovo kad vidim kolika su govna postali sa tarifama, 45 različitih cijena ovisno o ovim glupostima... Evo, ta tarifa je od 125 kn do 220 kn za potpuno istu uslugu. Pa je li to normalno??? Nikad toga prije nije bilo, bila je jedna cijena, uz ugovornu obvezu bi dobio mobitel uz uštedu od par hiljada kuna, nije bilo ovih pizdarija da ti napiše cijena mobitela: 2500 kn i sitno pored +otplata na rate 79 rata po 450 kn. +tarifa skuplja za 50 kn jer si kupio mobitel. Koji k**??? Mrš u 3pm... Prije je bila cijena s popustom ako se vežeš, uz dodatni popust za vjernost (ako se tko sjeća +club bodova na T-Mobileu, mogli su se super popusti tako dobiti, oko 1200 kn ni or'o ni kop'o) i to je to. Ove sad kombinacije moraš proučavati tjedan dana da shvatiš tko tu koga je*e i koliko će ti para uzeti. I na kraju ti cijena mobitela ispadne veća nego da ga kupiš otključanog u je*enom dućanu na rate na Amex ili whatever i uzmeš neku tarifu kod ovih fejk mreža poput tomata i bonbona.

 

Evo, neki dan kupio mobitel od 6000 kn. Tj. kupljen mi je protivno mojoj volji :D Isti mobitel je u Vipnetu u "slobodnoj prodaji" 8000. Nemam vipnetov TV ni internet jer mi H1 daje bolje uvjete za to. Uzmimo da imam tarifu na tomatu sa 5 GB ili bonbonu. Minuta oko 1000, SMS-a 50-100. Na bonbonu me u dvije godine troškovi vezani za mobitel ispadnu 6000+24*110=8640 kn, u tomatu 96 kn više.

U Vipnetu ima tarifa sa 4 GB tek XL s kojom me izađe 1699+(120+210+10+5)*24=9979 kn. Budući da još uvijek nemam 28 mogu iskoristiti tu promociju za mlade na nižoj tarifi i onda dođe na 9479. Da mi stvarno treba baš 5 GB i da imam 28 morao bih na XXL tarifu gdje me ispadne 11239 kn. Pa ti meni reci da oni danas daju ikakve popuste.

U to uračunaj da ovako imam otključan mobitel i mogućnost prijeći na bilo koju drugu mrežu sutra ako mi netko ponudi bolje uvjete. I da je mobitel kupljen na gotovinu bio bi 600 kn jeftiniji, znači sve bi bilo 8000 kn s mobitelom kupljenim u dućanu.

 

Nekad su popusti za mobitele uz ugovornu obvezu zaista bili popusti. Dobiješ ga 2000 kn jeftinije, imaš potpuno iste uvjete što se tiče tarife, nije bila cijena tarife uz mobitel, bez mobitela, uz ugovor, bez ugovora i ostala čuda i stvarno se isplatilo uzeti mob kod operatera. Ovo danas je strahota. Nekad je imati pretplatu značilo da ćeš uštedjeti, što je i logično jer operater ima garanciju da ćeš dvije godine plaćati njegove usluge, a danas je daleko jeftinije uzeti bonove i mobitel u dućanu što je protivno svakom zdravom razumu. Ali opet ljudi vide samo onu veliku cijenu koja se čini puno manjom od normalne i na kraju popuše 2-3 hiljade kuna za bezveze.

 

Sorry na rantu, nije usmjeren na tebe nego na govna operaterska. Kad je već tema o MONSTRUMIMA, kako kaže autor... hahahaha

Kopsi1304 sri 17.8.2016 12:46

A evo skužio sam iz ovog romana da si isfrustriran mobilnim operaterima ali ono... Čisto da obijasnim jer si malo dezinformiran sa ovim novim stvarima..

 

1) Slažem se da je prije bilo puno bolje i pregledije kupiti mobitel na pretplatu.. sad su počeli s tim forama plati sad toliko pa otplaćivaj toliko itd... strava. Uglavnom što se tiče toga "zaključan na mrežu", sve što je potrebno je da pošaljem imei svog mobitela sa slikom računa operatera u kojeg si ga kupio (vip,tcom,tele2.. nebitno) i u roku od 45 dana dobiješ kod za otključavanje mobitela na sve mreže besplatno od njih. 

 

2) Meni je vezivanje ugovorom sasvim ok ako je cijena usluge stvarno korektna, a ovo što sam dobio je stvarno korektno jer ovu istu uslugu (pogotovo trio paketa) drugi operateri nude za 350+kn, ja sam dobio za 210 mjesečno. 

 

3) Što se tiče kupnje samog mobitela u 99% slučaja ćeš proći jeftinije ako uzmeš uređaj iz trgovine poput Neutrino mobile, protis, edigital i slično. Cijene možeš uspoređivati preko stranice nabava.net, sve što je potrebno je upisati ime (model) mobitela koji tražiš. Ta otplata uređaja ako kupiš mobitel u nekog operatera je takav bullshit jer kad pogledaš platiš više nego što bi inače trošio... Okej imaš galaxy S7 za 1700kn jednokratno, i to bi bilo divno da tarifa koja ide uz njega nije XXXL+ koja košta 500+kn mjesečno, iz čega te mobitel izađe puno puno skuplje kad pogledaš... Zato mobitel kupiš u trgovini, a tarifu uzmeš na ugovornu obvezu bez kupnje uređaja ako si nađeš tarifu koja ti odgovara, meni je plan za mlade u vip-a baš sjeo kad pogledam što se sve dobije za 125kn mjesečno 

 

 

Mirko935 sri 17.8.2016 13:06
Kopsi1304 kaže...

 Hahaha, hvala :)

 

1) Znam ja za otključavanje uređaja. Zaboravio sam da je uvedeno prošle godine da ti ga moraju i pod ugovornom obvezom otključati. Opet, komplikacija bezvezna. Ne znam koji je onda uopće više smisao zaključavanja osim da imaš malo više posla s njima. :D

 

2) I meni je ok ako je cijena korektna, ali cijene nisu baš korektne već par godina. S ovim kombinacijama s njihovim paketima za kuću te ispadne ok cijena, ali onda si vezan na sve strane za njihovu uslugu.

 

3) Naravno da znam za nabavu, ali hvala svejedno. :) U tome i je problem, kakvog smisla ima da ja kupujem od njih mobitel koji mi reklamiraju kao 1700 kn umjesto 6500, a kad uzmeš kalkulator u ruke na kraju dobiješ računicu za 30 % goru nego da kupim mobitel drugdje. Nekad si zaista mogao kupiti mobitel tako da uštediš tih 4800 kn, danas ćeš tako platiti 2000 kn više. Da regulatorne agencije rade svoj posao, to bi se smatralo lažnim oglašavanjem i bilo bi zabranjeno.

 

Evo, još imaš i druge fore, ograničavanje LTE-a, kod T-Mobilea za svaku tarifu drugačiji limit, kod Tomata ga uopće ne možeš koristiti, kad ih pitaš za to na facebooku ti obrišu post hahaha kod Simpe i Bonbona limit na 75, kome se uopće da baviti tim sranjima? Kao da njih nešto košta da ti daju LTE koliko ide, sve su to samo forice da naivno uzmeš 100 kn skuplju tarifu. Ionako imaš tih jadnih par GB prometa i po punoj brzini bi ga potrošio u par minuta.

 

Ma nije da sam toliko frustriran operaterima, frustriran sam kad god me netko laže i prodaje mi muda pod bubrege.