Automobili

Koji SUV do 16k eura?

BioZZG sri 3.1.2024 21:11

Vrijeme je za novi/rabljeni auto s obzirom da se obitelj povecala.

 

Koji SUV se isplati uzet do nekih 15-17k eura?

 

Benzince gledam jer se vecinom gradom vozimo i par puta more godisnje.

Kadjar mi se nekak cini BB ulozeno dobiveno, ali u tom budzetu mi ide jedino 1.2 tce motor za kojeg kazu da ima podostaa problema.

MasterNerdx uto 9.1.2024 16:15

Probaj pogledati Qashqai/Kadjar(oba su jedan te isti auto) sa 1.3 motorom, mozda ti je koji unutar budgeta. 1.3 su za razliku od 1.2 dosta nahvalili, isti motor je razvijen u suradnji sa Mercedesom te ide i u njihova vozila A/CLA/GLA/C klasa ako se ne varam.

 

Duster nije loš izbor makar ne znam koliko je performantan sa 1.0 motorom, ja imam taj isti 1.0 u Cliu V i zadovoljan sam. 1.3 motor se od nedavno ugrađuje i u Dustera pod oznakom TCe 150 EDC sa automatskim mjenjačem, ali nisam siguran ako bi ti on bio u budgetu, možda bi se eventualno koji iz uvoza našao.

 

Vidim isto da imašŠkodu Karoq u budgetu sa 1.0 motorom, opet ne znam kako se vozi taj auto sa tim motorom, ali nisam čuo da netko govori nešto loše o VW 1.0 motorima. 

 

Kako je cvaja997 napisao CX3/CX5 su također dobri auti, osobno sam se imao priliku voziti u oba auta i CX3 mi je ostavio dojam kao dosta skučen auto pa ne znam koliko bi ti on odgovarao.

 

Od ostalih što mi padaju napamet da bi ti mogli biti zanimljivi su Suzuki Vitara ili SX4, stariji Volvo XC60, možda VW T-ROC ili stariji Tiguran, Kia XCeed/Hyundai Kona, Kia Sportage/Hyundai Tucson, dosta često zanemaren izbor Honda CRV ili Toyota RAV4. Sad sve ovisi koliko ti je prostora potrebno i koji se ženi najviše sviđa.

 

 

Svakako koji god auto(rabljeni) želiš kupiti dobro ga provjeri, jer može izgledati ljepo i hvaljeno, a može biti i najveće groblje ako nije uredno održavan, ako nisi prevište stručan povedi sa sobom nekog tko zna nešto o autima ili odvedi auto na pregled u neki servis kojem vjeruješ ili u ovlašteni. Kada sam ja gledao aute prije koju godinu ovlašteni su naplaćivali oko 400kn pregled vozila što i nije neka cijena, a opet imaš neku potvrdu jel auto dobar ili nije.

 

Također imaš na internetu dosta buyers guideova za svakakve modele pa prouči prije kupnje, a i za preporuku je da provjeriš auto koji te zanima na Carverticalu, to je po meni nekakav prvi korak koji možeš napraviti doma sa kauča, ne košta puno, a možete te spasiti od razvaljenog auta.

 

Sretno sa potragom! 

Vampir001 uto 9.1.2024 16:48
BioZZG kaže...

Vrijeme je za novi/rabljeni auto s obzirom da se obitelj povecala.

 

Koji SUV se isplati uzet do nekih 15-17k eura?

 

Benzince gledam jer se vecinom gradom vozimo i par puta more godisnje.

Kadjar mi se nekak cini BB ulozeno dobiveno, ali u tom budzetu mi ide jedino 1.2 tce motor za kojeg kazu da ima podostaa problema.

 

Znam da pišeš o benzincu, ali za te novce može se pronaći provjereni 1.5 dCi (K9K) sa 7 brzinskim Getrag DCT mjenjačem (Renault ga zove EDC). Unos je zbog malo CO2 oko 500 eura.

baustelac uto 9.1.2024 17:50

Vozim Mazdu CX-30. Ona je između CX 3 i CX 5. CX 3 je zapravo povisena mazda 2, a CX-30 mazda 3. Nema bas puno prtljažnog prostora u mojoj CX-30 (ima isto kao u Mazdi 3), a to ti je dosta bitno. Ja kad stavim djecja kolica u prtljaznik, stane mi jos samo jedan mali kofer.

Kolega ima limuzinsku Škodu Octaviu i ima puno vise prostora straga i u prtljazniku nego kod mene tako da mi je Octavia vise obiteljski auto od mojeg "SUV-a". Mazda je doduše vozno meni ljepša.
Ja bi ti najviše preporučio neku škodu kao obiteljski auto.
Ni Mazda CX 5 nema puno prostora otraga i u prtljažniku što je za mene odlika obiteljskog auta.

baustelac uto 9.1.2024 21:41

Danas se svaki drugi auto reklamira kao SUV. Recimo Mazda reklamira CX-30 kao kompaktni suv. Iz tog sam razloga i naveo suv sa znakovima "suv".

Osobno, najbolji obiteljski auto koji sam ja vozio je Škoda Kodiaq. Ogroman prtljažnik i dovoljno mjesta otraga.

Doduse Kodiaq se tesko moze nabaviti za tu cijenu. Ja da sad kupujem auto cisto iz perspektive obitelji svakako bi ozbiljno razmatrao Octaviu. Zacudio sam se koliko ima u njemu prostora i koja je prednost petih vrata.

cvaja997 uto 9.1.2024 23:05

Pošteno, ali naslov teme je koji SUV do 16K eura. Nađi jedan da nije uništen, star i izvožen. 16K eura nije puno, ali nije ni malo da možeš reć nema veze, ko ga J. Opet, naravno subjektivno, ali da je kolegi malo 16K eura, onda bi kupio novi auto iz salona. 

CroVandal sri 10.1.2024 01:04

Imao sam Mazdu CX 5 AWD 160KS benzinac 4 godine i bio zadovoljan. nije trkaci auto ali ide dobro. ima dovoljno mjesta za cetveroclanu obitelj. Po snijegu ide odlicno. i nikakvih kvarova nisam imao sto je jako bitno. 

Snoozly sri 10.1.2024 09:04

Onda je bolje podebljati malo budžet do cca 20k i gledati Škodu Karoq ili Kamiq kad već mora biti SUV, iako ni to nema veze sa pravim SUVom, ali bar ima i više nego dovoljno prostora za obitelj.

SlavenK sri 10.1.2024 17:28

Zašto me uzeti u obzir monovolumen? Osim ako vam se ne sviđaju takva vozila. Osobno imam VW Touran i sa 2 psa i bebom to je idealno vozilo. Imate u istom stilu Mazdu 5, Opel Zafira.
Lp

blackened_bm sri 10.1.2024 18:47
SlavenK kaže...
Zašto me uzeti u obzir monovolumen? Osim ako vam se ne sviđaju takva vozila. Osobno imam VW Touran i sa 2 psa i bebom to je idealno vozilo. Imate u istom stilu Mazdu 5, Opel Zafira.
Lp

 Slažem se, za obiteljski auto više monovolumen nego SUV. Renault Scenic, Ford C-Max takodjer...

BioZZG uto 16.1.2024 14:21

Hvala ekipa svima na preporukama.

 

Budžet se povećao na nekih 19k E max, za sad gledam Kadjar 1.3 Tce.

Ukoliko smatrate da se za te novce može dobiti nešto kvalitetnije, molim vas sugerirajte :)

 

 

MasterOfDisaster uto 16.1.2024 14:39
BioZZG kaže...

Hvala ekipa svima na preporukama.

 

Budžet se povećao na nekih 19k E max, za sad gledam Kadjar 1.3 Tce.

Ukoliko smatrate da se za te novce može dobiti nešto kvalitetnije, molim vas sugerirajte :)

 

 

Za obitelj je super i Scenic - LINK ili Talisman Grandtour - LINK (jedino što je dizel, ali to nije mana).

Također imaš i Nissan Qashqai, ali veći i bolji izbor je sa dizlašima - ja imam 1.6dCi i dobar mi je, ali ja radim i 25.000 km godišnje.

 

Štupser uto 16.1.2024 16:17

Imam Kadjara 1.5dci, solidan auto, otraga stanu 2 košarkaša, silidno ide, malo troši.Do sada nikakvih problema (150k km)
Ono što me nakon škode octavie smeta je plastika na i oko armature.Gdje god pipneš-škripi.Škoda nakon 340k km sve mekano i utegnuto kao prvi dan.Ako ti to nije problem, go for it.

Vavoom pon 22.1.2024 19:52
BioZZG kaže...

Hvala ekipa svima na preporukama.

 

Ukoliko smatrate da se za te novce može dobiti nešto kvalitetnije, molim vas sugerirajte :)

 

 

 A šta kažeš na VW Touarega 7P? I ja si planiram zemit jednog kad osnujem familiju, sad sam osuđen na Passata 6icu...

ajimerej pon 22.1.2024 22:01

E da hoće lupit dosta veći porez na te besmislene SUVove. Vidim sve više ljudi kupuju/puše te amerčke budalaštine. Aerodinamika OFF, kidanje cesta ON, parkiranje OFF, potrošnja goriva ON, skupe gume ON, skuplje održavanje ON, CO2 maks. ON 🤭
Totalno van pameti, nešto kao kupim terenca i onda ga gonjam po gradu 🤯

Za slične pare se kupi novi avto umjesto izraubanih SUV polovnjaka.

BioZZG pon 22.1.2024 23:12
ajimerej kaže...
E da hoće lupit dosta veći porez na te besmislene SUVove. Vidim sve više ljudi kupuju/puše te amerčke budalaštine. Aerodinamika OFF, kidanje cesta ON, parkiranje OFF, potrošnja goriva ON, skupe gume ON, skuplje održavanje ON, CO2 maks. ON 🤭
Totalno van pameti, nešto kao kupim terenca i onda ga gonjam po gradu 🤯

Za slične pare se kupi novi avto umjesto izraubanih SUV polovnjaka.

 Bio bih najsretniji kad bi se moglo nešto novo kupiti u tom rangu, ali kada jebeni novi clio ili corsa koštaju 20k eura onda znamo koliko je sati.

0x4c756b61 pon 22.1.2024 23:23

Zašto su budalaštine?

- veći clearance - udobnija vožnja

- više prostora za putnike, uglavnom i veći gepek

- preglednost

- praktičnost - lakše ulaženje / izlaženje - nisu svi u cvijetu mladosti i zdravi

 

Od ovog što si nabrojao eventualno bi se parkiranje zbog gabarita moglo smatrati kao mana u gradu?

Pa ne voziš tenka :)

 

Uvijek ću prije odabrati hatchback ili sedan, ali jasne su prednosti takvih auta, ovo mi se čini kao baljezganje samo da se pljuje :)

Strm pon 22.1.2024 23:50
0x4c756b61 kaže...

Zašto su budalaštine?

- veći clearance - udobnija vožnja (zapravo nestabilniji auto, koji nije ništa udobniji od auta iste klase, a često košta kao i auto više klase)

- više prostora za putnike, uglavnom i veći gepek (jednako prostora za putnike i gepek sa autima iste klase, a često košta kao i auto više klase)

- preglednost

- praktičnost - lakše ulaženje / izlaženje - nisu svi u cvijetu mladosti i zdravi (koliko je praktičniji za parkirati??)

 

Od ovog što si nabrojao eventualno bi se parkiranje zbog gabarita moglo smatrati kao mana u gradu? 

Pa ne voziš tenka :) (kupuješ nešta šta ima aerodinamiku tenka, sa time Co2 i potrošnju)

 

Uvijek ću prije odabrati hatchback ili sedan, ali jasne su prednosti takvih auta, ovo mi se čini kao baljezganje samo da se pljuje :)

 Edit

 

Čudno mi je kako još nitko nije Peugeot preporučio, pa tko će drugi nego ja hah

 

Imaš do 19k Peugeot 3008, meni je osobono to dosta bolji izbor od Kađe. Motori su im solidni, od negdje 2020 su riješene sve mane koje su imali, 1.2 PureTech 130ks

Vozio sam sa 3 suputnika i pratećom prtljagom 308, 3008, 508 i 5008 sa tim 1.2 130ks, dobro se snalazi u svim autima. Osobna zamjerka je osjetna razlika u raspoloživoj snazi kad si sam i kad voziš više od dvoje ljudi, dok npr. ista vozila sa 1.5 dizelom 115ks ne osjeti se gotovo uopće

BioZZG pon 22.1.2024 23:56
Strm kaže...
0x4c756b61 kaže...

Zašto su budalaštine?

- veći clearance - udobnija vožnja (zapravo nestabilniji auto, koji nije ništa udobniji od auta iste klase, a često košta kao i auto više klase)

- više prostora za putnike, uglavnom i veći gepek (jednako prostora za putnike i gepek sa autima iste klase, a često košta kao i auto više klase)

- preglednost

- praktičnost - lakše ulaženje / izlaženje - nisu svi u cvijetu mladosti i zdravi (koliko je praktičniji za parkirati??)

 

Od ovog što si nabrojao eventualno bi se parkiranje zbog gabarita moglo smatrati kao mana u gradu? 

Pa ne voziš tenka :) (kupuješ nešta šta ima aerodinamiku tenka, sa time Co2 i potrošnju)

 

Uvijek ću prije odabrati hatchback ili sedan, ali jasne su prednosti takvih auta, ovo mi se čini kao baljezganje samo da se pljuje :)

 Edit

 

Čudno mi je kako još nitko nije Peugeot preporučio, pa tko će drugi nego ja hah

 

Imaš do 19k Peugeot 3008, meni je osobono to dosta bolji izbor od Kađe. Motori su im solidni, od negdje 2020 su riješene sve mane koje su imali, 1.2 PureTech 130ks

Vozio sam sa 3 suputnika i pratećom prtljagom 308, 3008, 508 i 5008 sa tim 1.2 130ks, dobro se snalazi u svim autima. Osobna zamjerka je osjetna razlika u raspoloživoj snazi kad si sam i kad voziš više od dvoje ljudi, dok npr. ista vozila sa 1.5 dizelom 115ks ne osjeti se gotovo uopće

 Sad ce netko rec da sam zadrt, al nedam 19k eura za tri cilindra pa da su i od zlata napravljeni.

 

Al svakako hvala na preporuci!

ajimerej uto 23.1.2024 04:51

Onda najbolje neki kombi ili kamion kupiti, još lakše ulaženje/izlaženje, prostraniji... pa postoje monovolumeni, karavani baš radi takvih stvari. Ili škode oktavija i superb mislim da nema prostranijeg auta. Mazda 6 znam da ju ljudi od preko 2m visine kupuju radi prostranosti/ulaženja/izlaženja. Ili malo manji ali povišeni KIA XCEED (crossover), ali cjenovno "pristupačniji", na glasu kao marka sa najmanje kvarova dugi niz godina...

CroVandal uto 23.1.2024 07:24

Karavani nisu uopce laksi za ulazenje/izlazenje ali meni osobno isto drazi nego SUV, Zadnje sto sam kupovao je bio BMW 3 star 3godine platio 19k eura sa 40tkm Zeni prije toga kupio BMW 2 Active Tourer isto tako 3 godine star platio 15-16k. Sad cijene nisu normalne BMW 3 je oko 28-33 dok BMW 2 Active Tourer krece od 24.  ostali proizvodaci nisu osjetno jeftiniji.  Iduce sto zelim uzet je BMW 5 prije nego predu na elektro.

Santana uto 23.1.2024 07:33
ajimerej kaže...
Onda najbolje neki kombi ili kamion kupiti, još lakše ulaženje/izlaženje, prostraniji... pa postoje monovolumeni, karavani baš radi takvih stvari. Ili škode oktavija i superb mislim da nema prostranijeg auta. Mazda 6 znam da ju ljudi od preko 2m visine kupuju radi prostranosti/ulaženja/izlaženja. Ili malo manji ali povišeni KIA XCEED (crossover), ali cjenovno "pristupačniji", na glasu kao marka sa najmanje kvarova dugi niz godina...

 Takvi automobili se razmnozavaju ko zecevi.

Kad netko u malom autu usere radi takvih automobila onda naravno da mu iduci auto nebu VW Polo nego nesto veliko da bude ravnopravan na cesti iako se sam vozi. 

 

 

Ne vjerujem bas da su nam se obitelji nesto povecale u odnosu na prije 10 godina niti furamo vise stvari sa sobom, al eto odjednom treba puno vise mjesta za sve i sve je vise takvih automobila. 

 

Meni se cini da su tu neki drugi motivi u igri.

 

 

Jedva cekam da mi netko veli kak bu za obitelj treba Ford F-150 

 

Strm uto 23.1.2024 08:39
BioZZG kaže...
Strm kaže...
0x4c756b61 kaže...

Zašto su budalaštine?

- veći clearance - udobnija vožnja (zapravo nestabilniji auto, koji nije ništa udobniji od auta iste klase, a često košta kao i auto više klase)

- više prostora za putnike, uglavnom i veći gepek (jednako prostora za putnike i gepek sa autima iste klase, a često košta kao i auto više klase)

- preglednost

- praktičnost - lakše ulaženje / izlaženje - nisu svi u cvijetu mladosti i zdravi (koliko je praktičniji za parkirati??)

 

Od ovog što si nabrojao eventualno bi se parkiranje zbog gabarita moglo smatrati kao mana u gradu? 

Pa ne voziš tenka :) (kupuješ nešta šta ima aerodinamiku tenka, sa time Co2 i potrošnju)

 

Uvijek ću prije odabrati hatchback ili sedan, ali jasne su prednosti takvih auta, ovo mi se čini kao baljezganje samo da se pljuje :)

 Edit

 

Čudno mi je kako još nitko nije Peugeot preporučio, pa tko će drugi nego ja hah

 

Imaš do 19k Peugeot 3008, meni je osobono to dosta bolji izbor od Kađe. Motori su im solidni, od negdje 2020 su riješene sve mane koje su imali, 1.2 PureTech 130ks

Vozio sam sa 3 suputnika i pratećom prtljagom 308, 3008, 508 i 5008 sa tim 1.2 130ks, dobro se snalazi u svim autima. Osobna zamjerka je osjetna razlika u raspoloživoj snazi kad si sam i kad voziš više od dvoje ljudi, dok npr. ista vozila sa 1.5 dizelom 115ks ne osjeti se gotovo uopće

 Sad ce netko rec da sam zadrt, al nedam 19k eura za tri cilindra pa da su i od zlata napravljeni.

 

Al svakako hvala na preporuci!

Frende uz dužno poštovanje, to nije neka velika lova za koju baš možeš stati i birati, pogotovo ove nazovi SUV-ove, kad budeš davao 35k i više onda zauzmi takav stav...

U međuvremenu, probaj provozati Kadjara pa onda probaj 3008, velika je razlika i u vožnji nećeš primjetiti koliko je cilidara pod haubom, ali ćeš primjetiti koliko je 3008 bolje vozilo.

Ali nebitno to, jako puno sam se navozio Renaulta, i stvarno su top auti, ali po meni je Kadjar promašen auto i ne mogu ga preporučiti. Jako loša kvaliteta izrade kabine, vozio sam više njih i svaki je škripao unutra...

A na primjer Qashqai koji je njemu brat blizanac, je 5 puta bolji auto po pitanju izrade, to bi ti isto preporučio da probaš provozati, imaju iste motore.

sosta uto 23.1.2024 08:55
MasterOfDisaster kaže...
BioZZG kaže...

Hvala ekipa svima na preporukama.

 

Budžet se povećao na nekih 19k E max, za sad gledam Kadjar 1.3 Tce.

Ukoliko smatrate da se za te novce može dobiti nešto kvalitetnije, molim vas sugerirajte :)

 

 

Za obitelj je super i Scenic - LINK ili Talisman Grandtour - LINK (jedino što je dizel, ali to nije mana).

Također imaš i Nissan Qashqai, ali veći i bolji izbor je sa dizlašima - ja imam 1.6dCi i dobar mi je, ali ja radim i 25.000 km godišnje.

 

 Imam grand scenica 3 (1,9 dci), to je stvarno prostran auto, ono što se meni sviđa kod njega je što je iza ravan pod i mogu se staviti i 3 sjedalice ako netko ima potrebe. Također, nedavno sam uzeo i kadjara (16 dci), on je naravno puno manji, to je u stvari "povišeni" megane. Osim toga, ako se razmatra i qashqai, kadjar i qashqai su praktički isti auti, ali kadjar je nešto prostraniji unutra, s time da u qashqai praktički dodirujem glavom krov, pogotovo ako ima panoramski krov (imam 187cm). Trenutni model qashaiija je još niži po tom pitanju.