Automobili

Auti - ultimativna tema

jozef sri 11.1.2023 15:58
Stric_Jura kaže...

gle nakon 44 KWh Leafa za firmu (energetska agencija, zeleno se nosi) pajdo uzeo novo službeno avto - Škoda Oktavija 2 zapeta nula TeDe-i....

 

 

 a to je vjerojatno stvar potreba, a ne toga valja li električni auto ili ne. Pošto se u 90% slučajeva vozim na dulje relacije meni auto na struju ne odgovara. Računao sam nedavno i ispada mi da na 300km autoceste s tako nekim skromnijim električnim moram stajati ukupno preko 40 minuta. Za to vrijeme kad natočim gorivo piše mi doseg 1100km. Evo prošli vikend išli na izlet u Veneciju, ni tamo ni nazad se nisam nigdje zaustavljao (živio Schengen!). To ne bi mogao niti Teslom LR.
Kad preselimo u kuću vjerojatno ću prije ili kasnije uzeti i neki jeftiniji električni kao drugi auto za lokalnu vožnju.

RuskeGTT sri 11.1.2023 16:50

ajde odite malo na motointegrator...ustede su BRUTALNE, ja vise neznam tko kupuje u hr dijelove, bio andelko ili da imas 40% rabata u vecim ducanima preko mehanicara ili frenda...neisplativo do bola

na vilicama i ulju ustedim 60 eura sa izracunatih 15e dostave...znaci da je dostava dzabe, usteda bi bila jos veca

Stric_Jura sri 11.1.2023 18:03

a tu smo...

 

Dacia Spring/renault Twingo i moj favorit Microlino - el. auto kao 2. auto u obitelji, pokriva 3/4 potreba unutar grada... a i više...

 

ali opet dati 15-16.000 € za sekundarni auto ? ja novce ne čupam iz prkneta....

domac5 sri 11.1.2023 19:14
RuskeGTT kaže...

ajde odite malo na motointegrator...ustede su BRUTALNE, ja vise neznam tko kupuje u hr dijelove, bio andelko ili da imas 40% rabata u vecim ducanima preko mehanicara ili frenda...neisplativo do bola

na vilicama i ulju ustedim 60 eura sa izracunatih 15e dostave...znaci da je dostava dzabe, usteda bi bila jos veca

 Nije ti bas sve jeftinije na motointegratoru, isti filteri su mi cak koji euro jeftiniji kod fransoe a ne placas ni dostavu 15 eura, meni se to jedino isplati ako je jos uvijek motul ulje po normalnoj cijeni tamo.

Primjer kvacilo za astru j koje inace u tokicu dode preko 8000 kn

RuskeGTT sri 11.1.2023 19:40
domac5 kaže...
RuskeGTT kaže...

ajde odite malo na motointegrator...ustede su BRUTALNE, ja vise neznam tko kupuje u hr dijelove, bio andelko ili da imas 40% rabata u vecim ducanima preko mehanicara ili frenda...neisplativo do bola

na vilicama i ulju ustedim 60 eura sa izracunatih 15e dostave...znaci da je dostava dzabe, usteda bi bila jos veca

 Nije ti bas sve jeftinije na motointegratoru, isti filteri su mi cak koji euro jeftiniji kod fransoe a ne placas ni dostavu 15 eura, meni se to jedino isplati ako je jos uvijek motul ulje po normalnoj cijeni tamo.

Primjer kvacilo za astru j koje inace u tokicu dode preko 8000 kn

 na motul se i referiram

prosli servis sam uzeo od njih, bili su me jeftiniji i od tehnoluba, uvoznika u hr

x360gamer sri 11.1.2023 20:28

Nakon puno kalkulacija i već povećanja budžeta za nekoliko tisuća eura nego sam prvobitno mislio potrošiti... Shvatio sam da trenutno ne mogu po novi auto u salon.
Bilo bi lijepo, međutim auto nije prioritet trenutno.
Vratio sam se tako na Mazdu 3 2019 koja ima još skoro 2 godine produženog tvorničkog jamstva.
Problem je da je auto u DE, malo sam se dop s auto kućom (opet Turci ili Arapi ili nešto takvoga) i poslali su mi servisnu knjižicu.
Po tome vidim da je auto u jamstvu i da je prolazio servise u Mazda salonu.
Kod nas u Mazdi su mi rekli da po VIN broju sve štima.
Jel ima netko možda još neki savjet?
Auto je zadnji puta bio na servisu prije 18000 km / 4. Mjesec 22. i idući mu je za 2000 km ili 4. Mjesec ove godine.
Možda nazvati kuću u kojoj vidim da je stalno servisiran? Ima netko car vertical viška pa da proda da ne kupujem dupli?

 

Edit:

Malo gledam kod nas šta se nudi.

Zapelo mi za oko ovo? Mišljenja?

tigerija sri 11.1.2023 22:07
x360gamer kaže...

Nakon puno kalkulacija i već povećanja budžeta za nekoliko tisuća eura nego sam prvobitno mislio potrošiti... Shvatio sam da trenutno ne mogu po novi auto u salon.
Bilo bi lijepo, međutim auto nije prioritet trenutno.
Vratio sam se tako na Mazdu 3 2019 koja ima još skoro 2 godine produženog tvorničkog jamstva.
Problem je da je auto u DE, malo sam se dop s auto kućom (opet Turci ili Arapi ili nešto takvoga) i poslali su mi servisnu knjižicu.
Po tome vidim da je auto u jamstvu i da je prolazio servise u Mazda salonu.
Kod nas u Mazdi su mi rekli da po VIN broju sve štima.
Jel ima netko možda još neki savjet?
Auto je zadnji puta bio na servisu prije 18000 km / 4. Mjesec 22. i idući mu je za 2000 km ili 4. Mjesec ove godine.
Možda nazvati kuću u kojoj vidim da je stalno servisiran? Ima netko car vertical viška pa da proda da ne kupujem dupli?

 

Edit:

Malo gledam kod nas šta se nudi.

Zapelo mi za oko ovo? Mišljenja?

 

Koliko bi dao za tu mazdu i koliko ima KM?

 

i30 fastback - Nedugo mi je mehanicar rekao da nebi uzimao 1.0 L tricilindrasa jer ne rade glatko ko 4 cilindrasi i teze potezu. Al auto meni dobro izgleda (vizualno).

https://www.ultimatespecs.com/car-specs/Hyundai/111707/2019-Hyundai-i30-Fastback-10-T-GDI.html

Evo za usporedbu cijene: https://i.imgur.com/2eOQoBK.png

Pretpostavljam da je 2019 malo poskupio. Slika je iz 2018.

Al nisam ja neki majstor za aute, pa vidi sta ti drugi kazu.

 

Mislim da ovdje mozes provjeriti VIN prije nego kupis (na car vertical ili gdje vec). Pokaze ti da li uopce ima nekih zapisa. https://www.autodna.com/?gclid=CjwKCAiAk--dBhABEiwAchIwkW8zoRHO28E6th4sbtsoZ2doORVn1v3oGyj1pFiuRa_t8PD04FTujRoC7iMQAvD_BwE

Ovdje imas 20% popusta na car vertical: https://www.youtube.com/watch?v=aRiUsRUyELA&ab_channel=MATKO

Nadam se da kaze bolje za DE aute, jer za jedan auto iz HR, od velike firme, nije prikazalo sve; manje kvarove, sve servise, etc. Al ne znam kako taj car vertical funkcionira. Mozda bolje za razvijenije drzave.

 

BTW, zvao si Mazdu, dao VIN i pitao da li je sve ok sa autom? I sve sto su ti rekli je da sve stima?

 

Za ostalo ne znam.

x360gamer sri 11.1.2023 22:26

Ukupno bi dao oko 17500 eura.
Što je dosta ispod cijene i to me muči - iako u servisu sve po servisnoj štima.
Blizu 120k km.

Najviše me strah što moram dati pare i neću osobno vidjeti auto dok ne bude gotovo sve.

Ovaj Hyundai je i meni lijep, međutim otpada pošto je manualna klima. Ne vjerujem od toliko opreme da nema auto.

Gledam na njuški neki i30 n line za 18k eura.
Auto top izgleda.
140 ks 1.4.

Nisam više pametan ni sam, a ponuda kod nas je očajna.
Opel definitivno ima najbolji omjer opreme i cijene.

tigerija sri 11.1.2023 23:38
x360gamer kaže...
Ukupno bi dao oko 17500 eura.
Što je dosta ispod cijene i to me muči - iako u servisu sve po servisnoj štima.
Blizu 120k km.

Najviše me strah što moram dati pare i neću osobno vidjeti auto dok ne bude gotovo sve.

Ovaj Hyundai je i meni lijep, međutim otpada pošto je manualna klima. Ne vjerujem od toliko opreme da nema auto.

Gledam na njuški neki i30 n line za 18k eura.
Auto top izgleda.
140 ks 1.4.

Nisam više pametan ni sam, a ponuda kod nas je očajna.
Opel definitivno ima najbolji omjer opreme i cijene.


Ovdje vidim neke cijene novih Mazda 3 (koliko su bile 2019): https://ams.hr/mazda-3/

Ja isto gledam da uzmem neki auto.

Gledam SLO i DE. I raspitat cu se da li se isplati uzeti sa Madarske.

Ja svakako prije kupnje zelim sjesti u model auta koji planiram kupiti. Bilo bi idealno  i probati auto koji planiram kupiti, ali ako uzimas u DE, to je malo teze.

 

Imas https://avto.net , pa mozda ima tamo nesto. SLO.

Poznanik tamo uzeo Reno Clio za 60tkn, 2014, do 100tkm, i 3tkn svi troskovi uvoza.

 

Frend prije par godina kupio CX5 u DE za 20t Eura. Mislim da je samo provjerio sve i unio bez da proba. Mislim da nije imao nikakvih problema. Jos ga ima.

 

Kod nas prodaju aute ko vino, vise KM visa cijena. Koliko vidim samo DE i SLO se isplati. Ne znam za Madarsku.

 

Nebi li N linija trebala imati puno vise konja?

https://hyundai.hr/cjenici/i30-n-cjenik.pdf

zdgrunf čet 12.1.2023 10:18
x360gamer kaže...


Auto je zadnji puta bio na servisu prije 18000 km / 4. Mjesec 22. i idući mu je za 2000 km ili 4. Mjesec ove godine.

 Mene ovo brine, tko mijenja ulje na tolike intervale? Vidi u servisnoj da li su uvijek bili tako veliki intervali, jer 20 000 je pun k.

Genoxxx čet 12.1.2023 10:26
zdgrunf kaže...
x360gamer kaže...


Auto je zadnji puta bio na servisu prije 18000 km / 4. Mjesec 22. i idući mu je za 2000 km ili 4. Mjesec ove godine.

 Mene ovo brine, tko mijenja ulje na tolike intervale? Vidi u servisnoj da li su uvijek bili tako veliki intervali, jer 20 000 je pun k.

Najčešće oni koji su u lizingu i puno voze autoput... Primjerice bmw u tom slučaju ima interval na 30k km

x360gamer čet 12.1.2023 10:28
zdgrunf kaže...
x360gamer kaže...


Auto je zadnji puta bio na servisu prije 18000 km / 4. Mjesec 22. i idući mu je za 2000 km ili 4. Mjesec ove godine.

 Mene ovo brine, tko mijenja ulje na tolike intervale? Vidi u servisnoj da li su uvijek bili tako veliki intervali, jer 20 000 je pun k.

 

Genoxxx kaže...
zdgrunf kaže...
x360gamer kaže...


Auto je zadnji puta bio na servisu prije 18000 km / 4. Mjesec 22. i idući mu je za 2000 km ili 4. Mjesec ove godine.

 Mene ovo brine, tko mijenja ulje na tolike intervale? Vidi u servisnoj da li su uvijek bili tako veliki intervali, jer 20 000 je pun k.

Najčešće oni koji su u lizingu i puno voze autoput... Primjerice bmw u tom slučaju ima interval na 30k km

 Ulje i filter po servisnoj je mijenjan svakih 20k km.

Izgleda da je stvarno vožen samo po autocesti, jer ne znam kako bi u prosjeku svakih 7 mjeseci natukao 20 000 kmu gradu.

 

Očito ga se sad riješio prije većeg servisa na 120 000 km.

tigerija čet 12.1.2023 10:40
x360gamer kaže...
Ima tko car vertical viška da se dogovorimo da ne kupujem 2?

 Ja imam 2 izvjestaja. Zasto ne kupis jedan po 16 evra sa 20% popusta?

Ili uzmes na VIN DNA za 13 evra.

 

Mislim, mogu ti dati jedan, al kako mislis da ti dam? Ili da pogledam umjesto tebe?

hahhaajaads čet 12.1.2023 11:19
domac5 kaže...
RuskeGTT kaže...

ajde odite malo na motointegrator...ustede su BRUTALNE, ja vise neznam tko kupuje u hr dijelove, bio andelko ili da imas 40% rabata u vecim ducanima preko mehanicara ili frenda...neisplativo do bola

na vilicama i ulju ustedim 60 eura sa izracunatih 15e dostave...znaci da je dostava dzabe, usteda bi bila jos veca

 Nije ti bas sve jeftinije na motointegratoru, isti filteri su mi cak koji euro jeftiniji kod fransoe a ne placas ni dostavu 15 eura, meni se to jedino isplati ako je jos uvijek motul ulje po normalnoj cijeni tamo.

Primjer kvacilo za astru j koje inace u tokicu dode preko 8000 kn

 Fransoa sam si sejvao bio nedavno, s obzirom da na proljece moram mjenjat zadnje diskove/plocice + prednje plocice i svjecice, kod fransoe mi ispadne 172€ dok na motointegratoru 185€ (+ 15€ dostava), definitivno najjeftiniji u HR.

cauchy čet 12.1.2023 12:46

xgamer ja bih na tvome mjestu još pogledao koje točno dijelove pokriva produžena garancija koju si spominjao, a zatim provjerio dijelove koje ne pokriva (pogotovo ako su skupi prilikom popravka).

Osobno nikad ne bih kupovao auto bez testne vožnje, čak ni novog iz tvornice. Treba osjetiti kako se auto vozi pa tada zaključiti odgovara li.

zdgrunf čet 12.1.2023 12:52
Genoxxx kaže...
zdgrunf kaže...
x360gamer kaže...


Auto je zadnji puta bio na servisu prije 18000 km / 4. Mjesec 22. i idući mu je za 2000 km ili 4. Mjesec ove godine.

 Mene ovo brine, tko mijenja ulje na tolike intervale? Vidi u servisnoj da li su uvijek bili tako veliki intervali, jer 20 000 je pun k.

Najčešće oni koji su u lizingu i puno voze autoput... Primjerice bmw u tom slučaju ima interval na 30k km

 Ma sve 5! I moj ima interval od 30.000km. Moš mislit kako ga nisam prepolovio, barem. Moderne gluposti zbog flotnih vozila da im ispadne jeftinije održavanje. Za nas građane, sranje.

gamer34 čet 12.1.2023 13:50
hahhaajaads kaže...

 Fransoa sam si sejvao bio nedavno, s obzirom da na proljece moram mjenjat zadnje diskove/plocice + prednje plocice i svjecice, kod fransoe mi ispadne 172€ dok na motointegratoru 185€ (+ 15€ dostava), definitivno najjeftiniji u HR.

 

Meni bome na motointegratoru kosarica ukupno 300eur, a kod fransoa 363eur sto je poprilicna razlika. Naravno, to je bez ukljucenog troška mailboxde koji mi je tesko procijeniti koliko bi iznosio posto ne znam dimezije posiljke, ali i dalje mislim da motointegrator ispada povoljniji.

Genoxxx čet 12.1.2023 13:54
gamer34 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Fransoa sam si sejvao bio nedavno, s obzirom da na proljece moram mjenjat zadnje diskove/plocice + prednje plocice i svjecice, kod fransoe mi ispadne 172€ dok na motointegratoru 185€ (+ 15€ dostava), definitivno najjeftiniji u HR.

 

Meni bome na motointegratoru kosarica ukupno 300eur, a kod fransoa 363eur sto je poprilicna razlika. Naravno, to je bez ukljucenog troška mailboxde koji mi je tesko procijeniti koliko bi iznosio posto ne znam dimezije posiljke, ali i dalje mislim da motointegrator ispada povoljniji.

Zašto mailbox? Koliko vidim za hr je 15eur

tigerija čet 12.1.2023 14:09
cauchy kaže...

xgamer ja bih na tvome mjestu još pogledao koje točno dijelove pokriva produžena garancija koju si spominjao, a zatim provjerio dijelove koje ne pokriva (pogotovo ako su skupi prilikom popravka).

Osobno nikad ne bih kupovao auto bez testne vožnje, čak ni novog iz tvornice. Treba osjetiti kako se auto vozi pa tada zaključiti odgovara li.

 Slazem se.

Ja sam za garanciju cuo da cesto idu 5 godina i do 100tkm. Procitao sam da je ovdje produzeno za 2 godine. Ali auto ima vec 120tkm. E sad...

Ako vec ne mozes probati auto koji kupujes, provozaj taj isto model - pitaj na fejsu ili odi u salon. Da vidis kakva su sjedala, kako auto vozi, poteze, kakvo je kvacilo... Npr cuo sam da i30 ima dosta mekano kvacilo. Barem bi ja tako i tako mi svi govore.

x360gamer čet 12.1.2023 15:21

Jamstvo provjereno u 4 Mazda salona, postoji još 18 mjeseci ili do 150k km.. Kolega s foruma je provjerio preko CV, sve štima.
Auto je bio baš leasing, vraćen i prodaje se.
Sve mi se čini legit

hrčak čet 12.1.2023 19:39

Pozdrav, za BMW 320d, 2011 godina, 120 kW, koliko bi koštalo u Zagrebu da se ugase DPF i EGR? Jedan poznanik traži 300 eura pa sad ne znam da li je to redovna tarifa ili malo pretjerano. Hvala

Strm čet 12.1.2023 22:35

Preporučio bi motointegrator

Evo vam popis dijelova šta trebam mijenjati na autu

Jedina razlika između njih i kreše je šta nisam mogao isto ulje naći, tj motointegrator nema 5w40 ulje za dizele samo za skutere lol

Razlika u cijeni za identične dijelove osim vrste ulja je oko 120eur

sveupitni pet 13.1.2023 10:36

Meni je Muha prije par godina na e90 napravio EGR,DPF off + mapiranje za 300e.  Sače iz DPF mi je mehaničar izbacio besplatno u zamjenu sa njih.  Prije godinu dana mi je f30 mapirao za 250e

hrčak pet 13.1.2023 12:35
sveupitni kaže...

Meni je Muha prije par godina na e90 napravio EGR,DPF off + mapiranje za 300e.  Sače iz DPF mi je mehaničar izbacio besplatno u zamjenu sa njih.  Prije godinu dana mi je f30 mapirao za 250e

 Imate možda kontakt od navedenog majstora i gdje se točno nalazi u Zagrebu? Hvala