Automobili

Auti - ultimativna tema

Boris grozni uto 23.8.2022 19:27
domac5 kaže...
Boris grozni kaže...

Pozdrav, koje bi gume tj oznaku trebao gledati za Passata 2008g 140ks Karavan, pitam zbog opterecenja i sl? Sad su na njemu nekakve Sava 205 55r16 91H a uzeo bi sad nove, dali je potrebno uzeti jace gume?

 Ne, slobodno ostani na tim oznakama..

A kakve si imao, zimske ljetne ili cjelogodisnje? Sad vec ima novijih i boljih modela nego prije 

 Imao sam Hp 2 zimsku, trebam nove!

domac5 uto 23.8.2022 19:35
Boris grozni kaže...
domac5 kaže...
Boris grozni kaže...

Pozdrav, koje bi gume tj oznaku trebao gledati za Passata 2008g 140ks Karavan, pitam zbog opterecenja i sl? Sad su na njemu nekakve Sava 205 55r16 91H a uzeo bi sad nove, dali je potrebno uzeti jace gume?

 Ne, slobodno ostani na tim oznakama..

A kakve si imao, zimske ljetne ili cjelogodisnje? Sad vec ima novijih i boljih modela nego prije 

 Imao sam Hp 2 zimsku, trebam nove!

 Moze se uzet solidni hankook ili kleber krisalp hp3 ako nades za slicne novce 

unknown sri 24.8.2022 17:37

Radi li netko u okolici Zagreba MAT finish?
ODnosno da preko metallic boje stavi Mat boju? ili da ju Matira? Znate kaj hocu reci. :P
Auto bi mi jebacki izgledao u toj izvedbi!

ZooZ čet 25.8.2022 15:36

Bolje se ostavi tog posla. Mat boja izgleda odlično na nekim autima, ali nakon 5 godina izgleda kao kurac.

Nemožeš je polirat, svaka crtica i udubljenje se vidi. Ako već hoćeš mat onda bolje folija ili plastidip.

MasterG čet 25.8.2022 22:38

pozdrav,

planiram kupiti korišteni Renault Megane Grandtour (Bose ili GT-line), recimo 2018god cca do 110tkm...vidim da se kreću po cca 16 000eur.

Iskreno ne razumijem se baš previše u aute...ako ima koja dobra duša na što da obratim pažnju.

ima li nekih generalnih problema? Iako razumljivo da je sve to mačak u vreći

Obavezno bih tražio servisiran u ovlaštenom servisu sa uvidom u servisnu knjigu te bih vjerojatno išao provjeriti auto u njihov servis.

 

Razmišljam da idem kod negog preprodavača, vidim da neki nude i G1 jamstvo 24mj...ima li tko iskustva sa time, jel vrijedi to išta ili je to muljaža?

 

Hvala

WackyZG pet 26.8.2022 08:55
MasterG kaže...

pozdrav,

planiram kupiti korišteni Renault Megane Grandtour (Bose ili GT-line), recimo 2018god cca do 110tkm...vidim da se kreću po cca 16 000eur.

Iskreno ne razumijem se baš previše u aute...ako ima koja dobra duša na što da obratim pažnju.

ima li nekih generalnih problema? Iako razumljivo da je sve to mačak u vreći

Obavezno bih tražio servisiran u ovlaštenom servisu sa uvidom u servisnu knjigu te bih vjerojatno išao provjeriti auto u njihov servis.

 

Razmišljam da idem kod negog preprodavača, vidim da neki nude i G1 jamstvo 24mj...ima li tko iskustva sa time, jel vrijedi to išta ili je to muljaža?

 

Hvala

Renault Megane Owner Reviews: MPG, Problems & Reliability | Carbuyer

Renault Megane - Common problems - Car-Recalls.eu

Renault Megane (2016 - 2020) used car review | Car review | RAC Drive

 

Prema ovome, kao i svaki auto, postoje mušice i problemi, ali mi se ne čini ništa strašnije od FauVea ili nekog japanca. 

 

zvonac pet 26.8.2022 11:44

Pozdrav ljudi.. Razmišljam o remapu, za Focus mk3, 1.6D.. 

Dal tko od vas ima iskustva tj koji su vaši dojmovi?

 

Ono što sam čitao-raspitao na brzinu, to je stage 1 i mogao bih izvući kojih 140ks tj oko 320nm..

Hacker002 pet 26.8.2022 12:10

Napravio sam to prošle godine na identičnom autu, sa 115 na cca 140ks, 200€, osjetno bolje povlači prva druga treća i smanjila mi se potrošnja za pola litre u svim aspektima. Ne dimi ni malo, dimi jedino ako se loše napravi.

Na ford forumu potraži tipa Romano, stručnjak za to kojega svi preporučuju, ja sam više nego zadovoljan. Plus mi za 100kn ekstra ugasio TPMS senzore (moj je 2014a pa ih je imao), sve vrhunski odrađeno.

Eventualno dodatno razmisli o opciji stage 1 + dpf i egr off, tu si na nekih 150ks onda a košta te cca 300€. Ne znam radi li on i taj dio, mislim da ne. Da radim ponovno ja bih si tako napravio, iako nikada nisam imao problema sa DPFom ali future proofaš si auto ako ga planiraš duže vremena imati.

passat pet 26.8.2022 12:20
Hacker002 kaže...

Napravio sam to prošle godine na identičnom autu, sa 115 na cca 140ks, 200€, osjetno bolje povlači prva druga treća i smanjila mi se potrošnja za pola litre u svim aspektima. Ne dimi ni malo, dimi jedino ako se loše napravi.

Na ford forumu potraži tipa Romano, stručnjak za to kojega svi preporučuju, ja sam više nego zadovoljan. Plus mi za 100kn ekstra ugasio TPMS senzore (moj je 2014a pa ih je imao), sve vrhunski odrađeno.

Eventualno dodatno razmisli o opciji stage 1 + dpf i egr off, tu si na nekih 150ks onda a košta te cca 300€. Ne znam radi li on i taj dio, mislim da ne. Da radim ponovno ja bih si tako napravio, iako nikada nisam imao problema sa DPFom ali future proofaš si auto ako ga planiraš duže vremena imati.

Ne dobijes nikakvu snagu sa gasenjem egr-a i dpf-a.

Hacker002 pet 26.8.2022 12:21

Takvu informaciju sam dobio tada bio, da se dobije još 10ak konja s tim. I meni je to na prvu bilo sumnjivo ali nisam to radio pa ne mogu ništa potvrditi, iako koliko znam istoga sam mišljenja kao i ti.

domac5 pet 26.8.2022 12:25
Hacker002 kaže...

Takvu informaciju sam dobio tada bio, da se dobije još 10ak konja s tim. I meni je to na prvu bilo sumnjivo ali nisam to radio pa ne mogu ništa potvrditi, iako koliko znam istoga sam mišljenja kao i ti.

 Dobijes 10 konja ako je dpf bio u kurcu pa ti je gusilo motor

passat pet 26.8.2022 12:51
domac5 kaže...

 Dobijes 10 konja ako je dpf bio u kurcu pa ti je gusilo motor

 Al to je onda mozda 10 konja koje nisi imao.


Dakle to je 10 konja od 105, na 115 tvornickih. To je skroz druga prica. Ako je dpf i egr iole ispravan, ne dobijes apsolutno nista gasenjem.

 

Da onda i objasnim kad me vec nitko ne pita:

- egr na WOT (wide-open-throttle) se gasi, odnosno auto uzima samo cisti zrak izvana. Tako je slozena mapa u ECU

- dpf ako nije prezacepljen predstavlja skoro nikakvu restrikciju koja kao takva ne predstavlja gubitak snage

- gasenjem egr-a se povecava temperatura u ispuhu pa tako i u cilindrima

- gasenjem dpf-a se nesto malo smanji, ali egr-off je puno vise poveca nego sto ju dpf-off smanji

- ako gasis egr, moras i dpf - ocigledno

- kod novih auta koji imaju egr visokog i niskog pritiska, gasenjem samo dpf-a ti ostaje visit egr niskog pritiska koji se nalazi nakon njega

- gasenjem egr-a se povecava potrosnja

- gasenjem dpf-a se smanjiva (nema regeneracija)

- gasenjem egr-a se potrosnja vise poveca nego sto se smanji gasenjem dpf-a

- potrosnja se moze kontrolirat remapom (vise nox - manja potrosnja, manje nox - veca potrosnja koja ovisi o temperaturi u ispuhu - advancing, retarding injection,.. proizvodjaci vise vole drugu opciju) al to onda nema veze sa egr-om i dpf-om. To je posljedica nove mape ako je dobro slozena

ivanzu pet 26.8.2022 20:43

Na Fiesti sam pratio punjenje GPF-a, vožnja većinom grad i otvorena po nekih 20min. Nikada ne prijeđe 3.5g čađe te tu negdje napravi regeneraciju i skine na 0g, milina.

1BIT pet 26.8.2022 22:32

Uh

Nisam se vec dugo javio
Sve ok

Pocela me LED rasvjeta zezat na swiftu, ali koliko čitam, to je common fault...

Uglavnom ujutro mi je od 5000 do 8000rpm-a u mraku i od 0 do 80Km/h u mraku, a po danu iz nekog razloga svijetli...
Tj malo radi, malo ne...

Pa sam odlučio otvoriti cluster i sredit ga

Eto došla vremena da za švabima moraš krpati (Siemens/Vdo)...
               

RuskeGTT sub 27.8.2022 09:26
1BIT kaže...

Uh

Nisam se vec dugo javio
Sve ok

Pocela me LED rasvjeta zezat na swiftu, ali koliko čitam, to je common fault...

Uglavnom ujutro mi je od 5000 do 8000rpm-a u mraku i od 0 do 80Km/h u mraku, a po danu iz nekog razloga svijetli...
Tj malo radi, malo ne...

Pa sam odlučio otvoriti cluster i sredit ga

Eto došla vremena da za švabima moraš krpati (Siemens/Vdo)...
               

 znam da ti se zuri na posao, al ipak pripazi malo, najvise ljudi tad ima, vozi ga malo njeznije :P

passat sub 27.8.2022 14:39
RuskeGTT kaže...

koje god mape sam gledao bilo je npr

184 - 220 stg1

220 - 227 + dpf egr off

konkretno za 2.0 tdi koji mi se mota trenutno po glavi

 Da, bez dpf-a se moze trunku vise snage izvuc jer visoke temperature ispuha (EGT) se ne penju tako brzo kao sa dpf-om.

Ako sa dpf-om na ea288 2.0tdi cuvas gas u podu jako brzo se popne temperatura na limit od 800 (110kw), odnosno 880 (140kw) i onda ti ECU reze snagu. Dok bez dpfa ce trebat nesto vise vremena. I zbog tog viska u vremenu onda mozes dat jos snage jer se ne penjes tako brzo na 800 kao prije. I to je onda tih par KS.

 

Moj je savjet, ako sve radi kako treba, i ako se radi samo stg1, ne treba dirat nista od ekologije jer se ne dobije nista.

gamer34 sub 27.8.2022 17:52

Trebao bih preporuku za nacin kako bolje ocistiti platnene siceve? Prije sam znao koristiti nekakve univerzalne cistace i brisao s mikrofibrom, ali nikad to nije narocito funkcioniralo i sad bi htio probati nesto konkretnije. Razmisljao sam  kombinaciji nekog konkretnijeg sredstva i cetke pa ako netko ima preporuku rado bih cuo. Takoder, jednom sam vidio neki cistac s integriranom cetkom na vrhu limenke, ali nikako ne mogu pronaci tko to proizvodi i gdje se moze kupiti?

nicky.sl sub 27.8.2022 21:15
gamer34 kaže...

Trebao bih preporuku za nacin kako bolje ocistiti platnene siceve? Prije sam znao koristiti nekakve univerzalne cistace i brisao s mikrofibrom, ali nikad to nije narocito funkcioniralo i sad bi htio probati nesto konkretnije. Razmisljao sam  kombinaciji nekog konkretnijeg sredstva i cetke pa ako netko ima preporuku rado bih cuo. Takoder, jednom sam vidio neki cistac s integriranom cetkom na vrhu limenke, ali nikako ne mogu pronaci tko to proizvodi i gdje se moze kupiti?

 Probaj ovo meni je dobro ispalo

Čistilo za tekstil s četkom TURTLE WAX 400ml – Spadix Automotive

1BIT sub 27.8.2022 21:36
RuskeGTT kaže...

 znam da ti se zuri na posao, al ipak pripazi malo, najvise ljudi tad ima, vozi ga malo njeznije :P

 hahaha

A morat ću malo, da...

Zbog kolegice na poslu, čudne mi se stvari događaju

 

Naručena alternativa:
LINK1

LINK2

ShadoW ned 28.8.2022 13:30

Pozdrav,

kakve su Honde Civic model 2017+

citao sam probleme po internetu i najvise se zale na klimu, pumpu za gorivo i 'fuel dilution' (ne znam kako se prevodi). Jel ima sta bolje u tom cijenovnom rangu (oko 20k eura)?

Prvo sam mislio uzeti neku stariju limuzinu, ali citajuci po internetu probleme auta tih godina i kilometara sam se odlucio za nesto novije i sa manje kilometara.

I dalje se nisam odlucio koji cu auto uzeti, samo istrazujem. Civic 2017 model mi se svida, makar materijali iznutra mi se cine bolji u konkurencijama. Cijene nisu bas neka sreca, novi auti se nadu u tom rangu za ne puno vise ali se i cekaju 6 do 12mj. i ne garantiraju cijenu. Trziste trenutno nije bas neka sreca za kupnju auta.

jopis ned 28.8.2022 14:11
ShadoW kaže...

Pozdrav,

kakve su Honde Civic model 2017+

citao sam probleme po internetu i najvise se zale na klimu, pumpu za gorivo i 'fuel dilution' (ne znam kako se prevodi). Jel ima sta bolje u tom cijenovnom rangu (oko 20k eura)?

Prvo sam mislio uzeti neku stariju limuzinu, ali citajuci po internetu probleme auta tih godina i kilometara sam se odlucio za nesto novije i sa manje kilometara.

I dalje se nisam odlucio koji cu auto uzeti, samo istrazujem. Civic 2017 model mi se svida, makar materijali iznutra mi se cine bolji u konkurencijama. Cijene nisu bas neka sreca, novi auti se nadu u tom rangu za ne puno vise ali se i cekaju 6 do 12mj. i ne garantiraju cijenu. Trziste trenutno nije bas neka sreca za kupnju auta.

 Pa nova je bila prije 2,3 mjeseca 14x.000kn na akciji. U salonu, za isporuku odmah je bilo modela sa već složenim paketima opreme.

Sad sam išao gledat, dolazi novi civic, pa na webu nema ovih starih, ali trebalo bi vidjet po salonima, ne vjerujem da su baš sve prodali.