Frenkyca pon 28.11.2022 14:31

Xiaomi mi 13

 

 

Dimenzije

152.7 x 71.5 x 7.98 mm/ pro  model 162.9 x 74.6 x 8.38 mm

 

Težina

189g / pro model 229g

 

Zaslon

120Hz FHD+ 6.36" AMOLED display/ PRO model 6.73 inča

Corning Gorilla Glass 5 zaslon, 2.5 staklena poleđina
Dolby Vision, pro HDR display

 

Rezolucija 2400 x 1080, 413 PPI/ pro model 1440 x 3200 točaka 521 ppi
120Hz AdaptiveSync
HDR10+, HDR10, HLG

 

Procesor

Snapdragon 8 Gen 2

 

Memorija

LPDDR5X+ UFS 4.0 memorija

 

Baterija

4,500mAh (typ) battery/ pro model 4820 mAh
67W žično turbo punjenje /pro model 120W Hyper punjenje
                                               50W bežićno turbo punjenje
50W bežično turbo punjenje
10W obrnuto bežićno punjenje


Kamera

  •          
    -54/50 MP širokokutna kamera -50 MP širokokutna kamera IMX989 

    -10MP telefoto kamera
  •       
    -12MP ultra širokokutna kamera

32MP prednja kamera

 

 

Marko_244 pon 2.1.2023 21:54

Mene od postignutih bodova više zanimaju sljedeće stvari:

  • hoće li cijena biti pristojna, ili će opet pokušati biti skuplji od Applea?
  • hoće li i ovaj trošiti bateriju kao pijani milijarder, baš kao i svaki Xiaomi flagship unazad par godina?
  • hoće li imati softverskih problema kao i svaki Xiaomi flagship unazad par godina?
zuper pon 2.1.2023 23:24

U Hrvatskoj globalna verzija neće biti jeftina, to sigurno. Predviđam 800 eura za 13 i 1000 za 13 Pro. Najpametnija će biti kupnja preko stranica poput TradingShenzhen gdje već sad možeš uzet 13 za 760 eura, a Pro 930 eura.
Ovaj procesor se pokazao puno efikasniji od onoga u 12 i mislim da će imati odličnu bateriju.
O softverskim problemima ne znam koji su bili, jedino se ekipa najviše žalila na loš proximity senzor.

Meni se običan 13 malo više dopada. 6.4" ravni ekran sa minimalnim rubovima. Baš kompaktan s obzirom na dijagonalu

mzopg uto 3.1.2023 15:01
Marko_244 kaže...

Mene od postignutih bodova više zanimaju sljedeće stvari:

  • hoće li cijena biti pristojna, ili će opet pokušati biti skuplji od Applea?
  • hoće li i ovaj trošiti bateriju kao pijani milijarder, baš kao i svaki Xiaomi flagship unazad par godina?
  • hoće li imati softverskih problema kao i svaki Xiaomi flagship unazad par godina?

Ovako po pitanjima mi se čini da odavno nisi koristio Xiaomi.

 

1. cijena nikada nije bila skuplja od Applea, evo ti trenutna usporedba prethodne gen, trenutne i predviđanja za sljedeću gen:

iPhone 13 Pro Max 6/256GB (1600 €)

Xiaomi 11 Ultra 8/256GB (675 €, kod nas oko 1100 €)

 

iPhone 14 Pro Max 256GB (1850 €)

Xiaomi 12s Ultra 12/256GB (930 €, nema u RH trgovinama)

 

iPhone 15 Ultra (najavljena cijena u U.S. od 1300$, čitaj kod nas oko 2000 €, pretpostavka)

Xiaomi 13 Ultra (najavljena cijena oko 800$, kod nas u EU će to biti vjerojatno oko 1000 €)

 

*usporedba top modela sa jednakom količinom storage memorije u prodavaonicama koje dostavljaju unutar EU

 

https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2023/01/01/apple-iphone-15-pro-max-ultra-price-lower-cost-iphone-14-pro-upgrade/

https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2022/12/11/apple-iphone-15-pro-max-ultra-price-increase-more-storage-iphone-14-pro-max-upgrade/

 

Kao što vidiš iPhone je u prosjeku duplo skuplji od ekvivalentnog Xiaomi modela. Kod starijih gen je razlika i veća.

 

2. Većina Xiaomija ima jako dobru ili odličnu bateriju, imam trenutno Mi Note 10 star 3 godine u startu mi je baterija držala oko 3 dana, sada nakon 3 godine korištenja izdrži do 2 dana uz srednje intenzivno korištenje. Veća potrošnja je bila uglavnom kod modela sa SD 8 Gen 1, ali to nije bio problem samo kod Xiaomija već kod manje više svih uređaja koji su koristili isti SoC.

 

3. Ovo je individualno i generalno gledajući svi proizvođači imaju određenih problema, odnosno postoji uvijek određeni postotak korisnika koji ima problema, je li to do njih ili do aplikacija koje koriste ili proizvođač nije sve testirao i pokrio kako treba ne znam. Ono što znam da na niti jednom Xiaomiju nemam apsolutno nikakvih problema i to sa stock ROMom. Proximiti, notifikacije... sve radi bez greške. I to je tako kod mene godinama. S druge strane odeš u bilo koju temu drugih proizvođača i vidjeti ćeš da isto ima određeni broj korisnika koji imaju probleme, baci oko na Samsung S22 temu...

 

Logično je što proizvođač prodaje više proizvoda da će postotak ljudi koji imaju problema biti veći. U početku se hvalio Realme, ali čim je i on počeo biti prodavanija marka krenule su priče o raznim problemima... Nije isto uspoređivati firmu koja prodaje 1 mil. uređaja i 50 mil. uređaja. Pogledaj zadnji iPhone 14, kad je izašao ima je problem sa treskanjem kamere i to u popularnim aplikacijama, kako je to prošlo kontrolu samo oni znaju.

 

https://9to5mac.com/2022/09/19/iphone-14-pro-camera-module-shaking-and-rattling/

 

Xiaomi 13 Pro 8/128GB u početnoj prodaji košta 850 €, cijena će sigurno nešto pasti kroz mjesec-dva.

https://www.giztop.com/xiaomi-13-pro.html

Helix234 uto 31.1.2023 18:22

Xiaomi 13 256GB Black/Green/White: 999€
🔹Xiaomi 13 Pro 256GB Black/White: 1299€

⌛️Available from March 8th, 2023
Preorder period: TBD - March 7th, 2023

ako je ovo istina xiaomi se obukao u siroke gace

Marko_244 sri 1.2.2023 21:00
Helix234 kaže...

Xiaomi 13 256GB Black/Green/White: 999€
🔹Xiaomi 13 Pro 256GB Black/White: 1299€

⌛️Available from March 8th, 2023
Preorder period: TBD - March 7th, 2023

ako je ovo istina xiaomi se obukao u siroke gace

Osobno mi je puno previše dati 1300 eura za Xiaomi. Čini mi se da ću ga nakon šest godina i pet različitih modela ostaviti. Razmišljam o Pixelu 7/7 Pro.

Marko_244 pon 27.2.2023 09:42

Evo nam službenih cijena (c/p iz promo članka na Bug.hr): 

 

  • Xiaomi 13 Pro dolazi u dvije boje: keramički crna, keramički bijela s dvije varijante za pohranu, 12GB+256GB – po cijeni od 1299 EUR
  • Xiaomi 13 dolazi u tri boje: crna, bijela i Flora zelena s dvije varijante za pohranu, 8GB+256GB – po cijeni od 999 EUR
  • Xiaomi 13 Lite dolazi u tri boje: plavoj, ružičastoj i crnoj s dvije varijante za pohranu, 8GB+256GB – po cijeni od 519 EUR

 

A evo i trenutnih cijena za direktnu flagship konkurenciju:

 

Samsung Galaxy S23 Ultra (8+256GB): 1239 EUR

iPhone 14 Pro (6+256GB): 1285 EUR

 

Xiaomi postao veća zvjerka od Applea.

 

Tko planira kupiti Xiaomi 13 Pro?

zuper pon 27.2.2023 19:43

Dosta skuplje nego sam mislio. Čak i sa ovih 100 eura popusta trenutno, S23 se može čak nabaviti malo jeftinije.
Iako i dalje tvrdim da je običan Xiaomi 14 bolji uređaj od S23, po toj cijeni je teški sale.

Za Pro još gora situcija. Cijena vrlo blizu S23 Ultra i tu jednostavno nema šanse, iako ima aduta.
Ili nabaviti kineske verzije sa .eu ROM, ili čekati neke akcije

Cromaki pon 27.2.2023 21:18

Isprobao danas sva tri modela iz 13 serije, obična trijanstica mi se stvarno sviđa kako sjeda u ruku i kako su izveli tipke na tom modelu.

No što se kamere tiče, dosta je velika razlika između obične i pro verzije pogotovo u mraku.

 

Sad jedino pričekati kraj godine ako bude kakav 13S sa ravnim ekranom, istim fizičkim izgledom kao 13 te poboljšanom kamerom.

 

Za cijene no comment, uvijek klasika na launch visoke cijene i onda kad krene Mi Fan Festival ili slično srežu ih.

Lovac pon 27.2.2023 23:27

Isprobao kod kolege danas 13 Pro ČAJNA verzija. Baš je prekrasan (i težak) u živo. U kutiji dobio maskicu, mesnati punjač i screen protector. U tih 10 minuta druženja, extremno brz i fluidan (kako je i za očekivati), ali kamera. Naspram mog koji nema lošu kameru (Note 20 Ultra) baš je sci-fi. Prije toga smo se divili 12S Ultra no čini se da su ovdje softverski ispeglali "white balance" pa nekako izgleda prirodnije. I još kad ga je uštekao na tih 120W pa gledaš postotke... Baš se čini kao jako kompletan device. Reko ebga, riskirat ću i biti pokusni kunić, pa ako će nekog zanimati više dok mi stigne, pucajte. Ako se razočaram, budem plakao, al jbg. 100eur dolje i dogovorio prodaju budsa jer mi ne trebaju tako da će me ispasti 1150eur, što je ajdeeee onako za global verziju. Ovaj S23U što sam gledao je 300eur više u trgovini i plus 55eur za Samsung 45W punjač, a zaželio se i promjene malo ko svaka geekčina. Stavili su i pola godine free 2tb na googleu što mi je isto dobro budući da imam fotke u cloudu. Ostalo će vrijeme pokazati.

zelenapaprika čet 2.3.2023 19:10
mars123 kaže...

Nema smisla da već sad nekon nepunih 8 mjeseci izbacuju nasljednika xiaomi 12 lite,13 lite se trebao pojavit na ljeto..taman kupiš novi mobitel a oni za manje od godinu dana izbace opet novi model

 Izbacuju oni unutar 6 mjeseci modele nasljednike.

 

I dižu cijene.

MasterOfDisaster pet 3.3.2023 07:28
Zaporožac kaže...
ibirkic kaže...

Kineska varijanta xiaomi 13 je 697 eur za 8/256, pa tko hoće.

Po čemu je ta kineska verzija drukčija ?!

Global ROM has Google Play Store while the Chinese ROM has its own different app store that offers as much as variety of apps the Google Play Store offers. 4. Xiaomi is a Chinese product as well as the MIUI skin. It's an advantage for the Chinese ROM since it gets the updates first before the Global ROM gets it.

Chinese language is on by default but can be changed to English later but some parts of the UI might still display in Chinese.

 

I nisam siguran da li kineskim verzijama radi 5G u RH.

Lovac pet 3.3.2023 09:53

Kineski osobno ne bih. Sat posla da si složiš auto update i EU miui. Međutim, ako što pođe po zlu nije ono Zg pa dobiješ mob za tjedan do dva već su u pitanju 2-3 mjeseca. Plus što je gara 12 mjeseci, odnosno duplo kraća. Po pitanju networka, Telemach bi trebao bit ok, al Čajna Žaomi nema Band 20 na 800mhz, mislim da tcom i a1 to koriste za 4g u manje naseljenim mjestima/van naselja.

Zaključak, ne bih se zezao s tim.

zelenapaprika pet 3.3.2023 13:08
Zaporožac kaže...
ibirkic kaže...

Kineska varijanta xiaomi 13 je 697 eur za 8/256, pa tko hoće.

Po čemu je ta kineska verzija drukčija ?!

 Općenito: frekvencije rada na mobilnim mrežama, jezik, neke aplikacije koje su samo za njihovo tržište i NFC, mada se nadam za ovo zadnje da to više ne izbacuju iz ponude, jer moj Xiaomi, recimo, nema NFC.

zelenapaprika pet 3.3.2023 22:33
zuper kaže...
Eto na ekupi uz mastercard 13 je 810 eura.
Dakle ta preporučena od 1000 eura nema nikakvog smisla pošto se već nakon par dana može uzet za skoro 20% manje

 Bitno je prodati. Ako sada kiksnu, onda se ne mogu ničemu nadati. Vidiš da i Honor nabija cijene u nadi da će pronaći kupce.

zippoo pet 3.3.2023 22:45

Xiaomi 13 mi se svidio bas na prvu.

A i sve recenzije su pozitivne i bas je odlican telefon u svim segmentima.Recenzenti kao mane spominju selfie kameru i snimanje na njoj ali ja to ne koristim nikako...ne znam kada sam opalio sliku prednjom kamerom.

Vrlo vjerovatno ce to biti moj slijedeci telefon.

Sada koristim Xiaomi 11T koji mi je isto odlican a ovo ce biti solidan upgrade...samo treba jos sacekati da padne cijena...ne planiram ga jos kupovati po ovim cijenama .

Dobra stvar za korisnike Xiaomi flagship modela je sto im cijena brzo padne a uredjaj ostaje odlican  :D

 

I samo global verzije uzimati...od 2018. koristim raznorazne Xiaomi telefone i uvijek su bili global verzije i nisam imao nista od bugova i problema koje su neki prijavljivali po netu...vecinom korisnici indijskih i kineskih modela.