Xiaomi

Redmi 9 / Redmi Note 9 / 9S / 9 Pro

Zec04 pon 27.12.2021 10:28

pozdrav, Sretan božić ekipa. nesto cudno mi se desava sa mobitelom, imam xiaomi redmi 9, od petka ne mogu vidit niti jednu sliku. baca mi download error. ne mogu poslat sliku jer mi pise da je nema u galeriji. cak niti profilnu ne mogu zamjenit. uglavnom, nema slika uopce. ocistio sam sve podatke i opet nista, imate mozda kakvu preporuku?

60nine pet 4.3.2022 14:45
Dud kaže...

Danas mi je stigao update na 12.5.7 na moj RN9pro, ne vidim ništa novo. Baš me zanima hoćemo li dobiti i android 12 ili bar Miui 13 u skoro vrijeme.

  

koliko vidim na ženinom rn9pro - samo security update na January 2022 patch...

gumifufna sub 5.3.2022 10:10
60nine kaže...
Dud kaže...

Danas mi je stigao update na 12.5.7 na moj RN9pro, ne vidim ništa novo. Baš me zanima hoćemo li dobiti i android 12 ili bar Miui 13 u skoro vrijeme.

  

koliko vidim na ženinom rn9pro - samo security update na January 2022 patch...

 I na mom RN9Pro je zadnje sigurnosno ažuriranje za 1. mjesec.

 

EDIT:

Danas mi je došao upgrade: 12.5.

gumifufna pon 7.3.2022 10:24
Zec04 kaže...

moze jedna pomoc. opet ja s ovim mobitel, poludit cu. sistem mi zauzima 12gb, a ostalo 14gb. kako ocistit to ostalo ako se moze i sta je uopce to ostalo da toliko gb zauzima

 Ideš na Postavke -> Aplikacije -> Upravljaj aplikacijama - i fino vidiš koliko ti koja aplikacija zauzima memorije.

Onda možeš deinstalirati aplikacije koje ti ne trebaju ili ih ne koristiš.

 

P.S. Sam MUI zauzima dosta memorije.

gumifufna pon 7.3.2022 11:58
Zec04 kaže...

problem sta sve koristim, sav visak sam pobrisao, osim slika nemam apsolutno nista na mobitelu vise

 Onda nemam pojma kako ti pomoći, jer slike ne zauzimaju RAM, već samo sekundarnu (storage) memoriju.

kiki_b pon 7.3.2022 16:26
Zec04 kaže...

moze jedna pomoc. opet ja s ovim mobitel, poludit cu. sistem mi zauzima 12gb, a ostalo 14gb. kako ocistit to ostalo ako se moze i sta je uopce to ostalo da toliko gb zauzima

Instaliraj Storage Analyzer & Disk

Pod Others ili ti Ostalo, ako koristiš hr jezik, možeš brisati sve što je u '' File i '0' File, odnosno vidjet ćeš kakva je situacija kod tebe. (nikako pod others nemoj brisati obb i data file)

Youtube video

 

Preko te app možeš i detaljno vidjeti što točno još ti zauzima prostor i na kojoj lokaciji se nalazi, bilo prikaz po kategoriji, folderima, itd...
I onda ćeš naći tipa .thumbnails, temporary file, .cache u MIUI - Cloud - Gallery i sve što ti nepotrebno zauzima prostor.

 

Npr., na brzinu očistio cached data i nekoliko foldera,  te preko 3GB se očistilo. Slika

 

Na  MIUI 12 sakrili su prikaz pohrane kakav je bio na MIUI 11, gdje si samo  tapnuo na chached data i počisti ga. Taj prikaz možeš dobiti ako instaliraš Activity Launcher

Upišeš "storage" (kod tebe možda "pohrana" ne koristim hr jezik) pokreneš, tapneš na chached data da obriše što se nakupilo.

Youtube od 2,25 min

Zec04 sub 12.3.2022 16:12

ljudi, pomoc. slom zivaca cu dobit radi xiaomi mobitela, ali stvarno. kupim kingston memorijsku od 128gb i prebacim slike mobitela na karticu da oslobodim prostor. prebacim i sve ok i gledam sad memorijska kartica 0% popunjena. storage od mobitela slika i videa mi je 0 i kartica mi 0 a imam slike u galeriji, na cloudu isto imam sve slike ali ne kuzim kako prebacit slike da ih imam na memorijskoj 

Dud ned 13.3.2022 16:13
Zec04 kaže...

ljudi, pomoc. slom zivaca cu dobit radi xiaomi mobitela, ali stvarno. kupim kingston memorijsku od 128gb i prebacim slike mobitela na karticu da oslobodim prostor. prebacim i sve ok i gledam sad memorijska kartica 0% popunjena. storage od mobitela slika i videa mi je 0 i kartica mi 0 a imam slike u galeriji, na cloudu isto imam sve slike ali ne kuzim kako prebacit slike da ih imam na memorijskoj 

 Ako nisi siguran da ih je dobro prebacio možda je najbolje da spojiš karticu preko nekog čitača u komp i mob preko usb-a pa tak prebaciš. Ja nisam to radio pa ne znam imam li sličnih problema. A i moram jedan dan bekap napravit, imam mob godinu dana a nisam još bekap napravio. Ok je kaj idu sve fotke na google ali ipak , volim ja to imati i fizički bekapirano.

Dud ned 13.3.2022 16:15
Boris grozni kaže...

Zadnje azuriranje kamera ako snimas video i oces pogledati rikne svemobitel ne reagira jedno vrijeme! 9 pro

 Moj je ažuriran na MIUI 12.5.7 i nemam taj problem. Ako ti je stavljeno da sprema videe i fotke na karticu, a ne na mob onda je možda to problem.

Zec04 pon 14.3.2022 10:48
Dud kaže...
Zec04 kaže...

ljudi, pomoc. slom zivaca cu dobit radi xiaomi mobitela, ali stvarno. kupim kingston memorijsku od 128gb i prebacim slike mobitela na karticu da oslobodim prostor. prebacim i sve ok i gledam sad memorijska kartica 0% popunjena. storage od mobitela slika i videa mi je 0 i kartica mi 0 a imam slike u galeriji, na cloudu isto imam sve slike ali ne kuzim kako prebacit slike da ih imam na memorijskoj 

 Ako nisi siguran da ih je dobro prebacio možda je najbolje da spojiš karticu preko nekog čitača u komp i mob preko usb-a pa tak prebaciš. Ja nisam to radio pa ne znam imam li sličnih problema. A i moram jedan dan bekap napravit, imam mob godinu dana a nisam još bekap napravio. Ok je kaj idu sve fotke na google ali ipak , volim ja to imati i fizički bekapirano.

 

skuzio sam problem. znaci slike su postojale na mobitelu ali je pokazivalo da zauzimaju 0% a ja ih prebacio na karticu koja je isto prazna. spojio ju na komp i prazna. tek kad sam izvrtio sve slike u gareliji su se pojavile na kartici. toliko komplikacija da je to uzas. i ja sam napravio backup. mislim ne zelim sad nista govorit ali mislim da mi je ovo zadnji android ikad, prije sam imao iphone 7 a sad sluzbeni jer ima dvoje kartice koristim kao privatni i sluzbeni ali uzas

Zec04 sri 18.5.2022 12:28

jos jedno pitanje vezano za kontakte. znaci na svom gmailu imam kontakte od andorida. imam drugi privatni mobitel a xiaomi mi je sluzbeni. dali ja mogu kako prebaciti kontakte sa svog gmaila na sluzbeni gmail? ne zelim sa svojim mailom biti logiran na sluzbeni telefeon a to mi je zasad jedini nacin da imam kontakte

Zaporožac sri 18.5.2022 15:00

meni na redmi note 9 pro ni jedna igrica se ne želi konektirati na web reklame da bih dobio bonus poene i sl.

to traje negdje o veljače, do tada je sve šljakalo ok.

 

zna li itko rješenje, osim da telefon stavim na tvorničke postavke jer onda moram u banke ponovo aktivirati njihove apk, m token itd...

60nine čet 19.5.2022 14:58
Zaporožac kaže...

nitko ?

 

evo ja ti mogu u ženino ime odgovoriti pošto ona ima RN9Pro - igra jednu jedinu igricu, reklame joj se uredno učitavaju u sklopu te igrice. Mob ima posljednji security update od prije cca mjesec dana.

Nisam pomogao uopće, znam :D

Zaporožac čet 19.5.2022 15:06
60nine kaže...

 

evo ja ti mogu u ženino ime odgovoriti pošto ona ima RN9Pro - igra jednu jedinu igricu, reklame joj se uredno učitavaju u sklopu te igrice. Mob ima posljednji security update od prije cca mjesec dana.

Nisam pomogao uopće, znam :D

 svejedno, hvala, bar neka nekome rade... 

Dud pet 20.5.2022 11:02
Zaporožac kaže...

nitko ?

 Evo netko, ali ne znam ti na ja puno pomoći jer meni to radi normalno. Ono kaj mi pada na pamet je da provjeriš dopuštenja za aplikacije, jednu po jednu, držiš dugo na njoj (igri) pa klikneš info o aplikaciji i tamo u opcijama pogledaj dopuštenja možda je nekaj zblokirano.

Zaporožac pet 20.5.2022 11:31
Dud kaže...

 Evo netko, ali ne znam ti na ja puno pomoći jer meni to radi normalno. Ono kaj mi pada na pamet je da provjeriš dopuštenja za aplikacije, jednu po jednu, držiš dugo na njoj (igri) pa klikneš info o aplikaciji i tamo u opcijama pogledaj dopuštenja možda je nekaj zblokirano.

 sve živo sam pregledao više puta.

jedino rješenje bi vjerojatno bilo staviti mob na tvorničke, no napisao sam zašto to ne bih radio...

 

nije to problem samo kod mene..

 

postoje na facebooku grupe gdje se ljudi žale na razne igre i isto im se događa, a vjerojatno nemaju svi takav mob kao mi..

 

npr  WOW (križaljka), Athlantis Odyssey, Traffic Puzlle, Gardenscapes, Homescapes.

Zec04 pet 20.5.2022 15:25
bunker kaže...

Zec, izvoz kontakata sa tvog moba pa uvoz na sl mob

 

ma kaos mi je bio jer sam morao na posao a nemam ni jednog kontakta. uspio sam rijesit ali ovako: kako mi povuce sa mog maila kontakte i imam sve, a kada se ulogiram sa sluzbenim mailom mi se sve gubi. importao sam kontakte, pobrisao mail svoj i onda ulogirao konatke na sluzbeni mail

Dud sub 21.5.2022 12:35
Zaporožac kaže...
Dud kaže...

 Evo netko, ali ne znam ti na ja puno pomoći jer meni to radi normalno......

 sve živo sam pregledao više puta.

jedino rješenje bi vjerojatno bilo staviti mob na tvorničke, no napisao sam zašto to ne bih radio...

 

........

 

npr  WOW (križaljka), Athlantis Odyssey, Traffic Puzlle, Gardenscapes, Homescapes.

 Ni ja ne bi na tvorničke pogotovo zato jer mi je sve lijepo poštelano i sređeno kak mi paše. Možda je onda problem u igrama a ne u mobu. Žao mi je kaj ne mogu drugačije pomoći. 

midzan21 uto 23.8.2022 21:56

Samo heads-up za sve Redmi Note 9 Pro korisnike koji imate Mi Pilot program ili ste u istom - od danas je krenuo rollout za Android 12 i MIUI 13. Naravno, EEA regija je dobila prva. Redmi Note 9S je već dobio partial rollout Android 12 isto MIUI 13 Global (MI) i EEA pa si pogledajte ažuriranja.

 

Ispod je proof o Redmi Note 9 Pro MIUI 13 kao Mi Pilot, jedva skinulo kolika je bila navala na update, show.

 

Na prvu - poboljšani MIUI kao interface te naravno, napokon na Android 12 te njegovi security featureovi, brzina rada je ista kao i na MIUI 12.5 te Android 11, trebat će jedno 2-3 dana testiranja da vidim stanje baterije i općenito ponašanje sustava, ali na prvu je identičan ko prije, nema problema.

 

P.S. preko jedne Telegram grupe za MIUI updateove sam uspio nabavit link za update preko OTA, dakle ako i niste u Mi Pilot programu možete updateat, samo EEA regija trenutno, tko hoće download link može mi se javit

Dud sri 24.8.2022 09:07
midzan21 kaže...

Samo heads-up za sve Redmi Note 9 Pro korisnike koji imate Mi Pilot program ili ste u istom - od danas je krenuo rollout za Android 12 i MIUI 13. Naravno, EEA regija je dobila prva. Redmi Note 9S je već dobio partial rollout Android 12 isto MIUI 13 Global (MI) i EEA pa si pogledajte ažuriranja.

 

Ispod je proof o Redmi Note 9 Pro MIUI 13 kao Mi Pilot, jedva skinulo kolika je bila navala na update, show.

 

Na prvu - poboljšani MIUI kao interface te naravno, napokon na Android 12 te njegovi security featureovi, brzina rada je ista kao i na MIUI 12.5 te Android 11, trebat će jedno 2-3 dana testiranja da vidim stanje baterije i općenito ponašanje sustava, ali na prvu je identičan ko prije, nema problema.

 

P.S. preko jedne Telegram grupe za MIUI updateove sam uspio nabavit link za update preko OTA, dakle ako i niste u Mi Pilot programu možete updateat, samo EEA regija trenutno, tko hoće download link može mi se javit

 Ja ću čekati da mi sam dođe, baš se radujem. Javi daljnje utiske kad vidiš malo kak se ponaša mob.

BoTiA sri 24.8.2022 09:53
midzan21 kaže...

Samo heads-up za sve Redmi Note 9 Pro korisnike koji imate Mi Pilot program ili ste u istom - od danas je krenuo rollout za Android 12 i MIUI 13. Naravno, EEA regija je dobila prva. Redmi Note 9S je već dobio partial rollout Android 12 isto MIUI 13 Global (MI) i EEA pa si pogledajte ažuriranja.

 

Ispod je proof o Redmi Note 9 Pro MIUI 13 kao Mi Pilot, jedva skinulo kolika je bila navala na update, show.

 

Na prvu - poboljšani MIUI kao interface te naravno, napokon na Android 12 te njegovi security featureovi, brzina rada je ista kao i na MIUI 12.5 te Android 11, trebat će jedno 2-3 dana testiranja da vidim stanje baterije i općenito ponašanje sustava, ali na prvu je identičan ko prije, nema problema.

 

P.S. preko jedne Telegram grupe za MIUI updateove sam uspio nabavit link za update preko OTA, dakle ako i niste u Mi Pilot programu možete updateat, samo EEA regija trenutno, tko hoće download link može mi se javit

 jesu li riješili problem sa automatskim osvijetljanjem i dark mode-om?

 

tipa, kad se mobitel stavi na sunce onda se svjetlina pojača na max .. i tamna tema se posivi ... ali kad se ponovno stavi u tamnije okruženje tamna tema i dalje ostaje siva... ne vraća se natrag nego je mobitel potrebno resetirati

 

 

inače osim tog buga, sve mi je drugo radilo/jos uvijek radi bez problema