Brki1994 čet 28.4.2022 13:33

Ako si mobilni gamer onda će ti ovakav telefon biti dobar. Za prosječnog korisnika je preskupo i nepotrebno.

 

POCO bi trebao biti flagship killer i ponuditelj solidnih uređaja u srednjem rangu (niži srednji, viši srednji). Ovo je dizanje cijene i ulaženje u borbu s telefonima koji za iste novce nude nešto više. Pa čak i jeftiniji modeli poput F3 pružaju puno bolji omjer cijene i kvalitete. 

I sam sam čekao F4, ali sam vidio leakove u kojem smjeru idu i zgrabio F3. 

 

Zaključno mogu reći da je preskupo i neisplativo. Za iste novce dobiješ bolji telefon (a možda i izbjegneš ove Gen 1 serije koje imaju reputaciju kao "pećnice").

mp3david čet 28.4.2022 16:55

Mislim da je sada pitanje Realme GT 2 Pro ili Poco F4 GT.
Stime da je Poco vec u prodaji a Realme dolazi na kapaljku i slabo je dostupan.
Ajde cekam recenzije od Poca pa me bas zanima,ovaj Xiaomi me interesira cisto zato jer je gamerski orijentiran.

robogo pet 29.4.2022 11:06
mp3david kaže...
Mislim da je sada pitanje Realme GT 2 Pro ili Poco F4 GT.
Stime da je Poco vec u prodaji a Realme dolazi na kapaljku i slabo je dostupan.
Ajde cekam recenzije od Poca pa me bas zanima,ovaj Xiaomi me interesira cisto zato jer je gamerski orijentiran.

Samo da još padne cijena i GT2 Pro bez razmišljanja.

MUĆAK uto 7.6.2022 14:33
mp3david kaže...
I meni se cini. Gt 2 pro je cini se po svemu stvarno dobar uredaj.
Na mobileshopu ga ima ali mi je 128gb premalo.
Za iduci mob mi taman odgovara 12/256gb

 Mobileshop.eu ima puno niže cijene nego drugi jel tamo pouzdana kupnja da nije neki zajeb .

60nine ned 25.9.2022 00:44

stigao danas F4 5G...

prvi dojmovi i više nego pozitivni, a pogotovo nakon prelaska sa Huawei Mate 20 lite koji me dobro služio zadnjih 2-3 godine i pogotovo za 3100 kn koliko je koštao F4...

i konačno opet povratak na Snapdragon 8xx kojeg sam zadnji put imao u vjernom LG G2 (koji btw i dan danas izgleda kao novi sa Lineage18.x gore, samo mu treba baterija nova, a korišten je i kao wifi kamera za PC zadnjih godinu dana dok mu ista nije crknula)

 

kad se malo bolje upoznam s F4, možda još kaj napišem :)

antimadridista pet 3.2.2023 00:23

Jel vama mobitel baš agresivno ubija aplikacije u pozadini nakon updatea na MIUI 14? Uvijek je MIUI bio "poznat" po tome ali u ovoj verziji je baš previše. Koristim aplikaciju, prebacim se na sljedeću aplikaciju ili maks dvije i nakon par minuta ona prva mi je već van memorije i ponovno se sve učitava. Ko da koristim Android iz 2012. godine.

60nine pet 3.2.2023 01:08

iskreno, nisam to primjetio još i ne koristim tonu aplikacija istovremeno (2-3 možda) - a i tek neki dan sam dobio update

 

da ti nije neki battery saver upaljen ili nešto?

 

baš za f4 5g pitaš ili f4 gt?

 

 

60nine sub 11.2.2023 16:42
antimadridista kaže...
Instalirao sam PixelOS i razlika je nebo i zemlja u korištenju mobitela. Nakon skoro 3 godine MIUI, ovo dođe ko preporod.

 

može malo više detalja... nisam još na xiaomi-ima instalirao custom romove, a i dost dugo nisam rootao ništa :)

u čemu je najveća razlika kod korištenja? (meni je mob sam po sebi avion nakon HW Mate20Lite kojeg sam imao prije)

antimadridista sub 11.2.2023 18:58

Mobitel je brži, responzivniji. Dok si naviknut na MIUI to ne primjetiš toliko dok ga koristiš, ali onda kad prijeđeš na čisti stock Android tek vidiš koliko MIUI zapravo koči hardver. Aplikacije ostaju u memoriji puno duže, animacije su fluidnije, nema bloatwarea i slično. A ja osobno preferiram čisti Android.

 

Jedini nedostatak kojo sam dosad primjetio je da u stanju mirovanja mi ovaj rom troši nešto više baterije nego MIUI. I punjenje je ograničeno na 41W i nije na 67W kao u MIUI.

60nine sub 11.2.2023 19:52

hvala na odgovoru...

imao sam čisti android na par starijih uređaja pa otprilike znam kak je to u usporedbi sa stock romovima :)

 

nemam neke potrebe za time na f4 - mob mi radi super, debloatan je koliko se dalo (i koliko je sigurmo) putem adb-a... 

 

punim ga na 33w adapteru (rijetko i kad mi brzo treba) ili na starom 10w preko noći (najčešće)

 

velim, nisam na (global) stocku primjetio neki lag - animacije su na 0.5x od prvog dana, sve mi je fluidno i uz automatski refresh rate...

 

možda ga rootam jednom kad uzmem noviji mob, a to neće bit tako skoro :)

Indestructible čet 9.3.2023 00:34

tako sam i ja govorio. Sve super ovo ono, kad sam presao na custom rom razlika nebo i zemlja. Opet se vratim kratko na MIUI odnosno Xiaomi EU, ma ne moze se uporediti sa custom romom. Sam multitasking i cuvanje aplikacija u pozadini mi je dovoljan razlog da budem na custom romu. A jos je kod mene Poco F3 sa 6GB rama.

Na MIUI jedva 4 taba da mi je drzao bez da reloada. Na custom romu hrpu imam otvorenih i cuva ih dugo.

60nine čet 9.3.2023 14:02

a gle, ne znam - isto imam F4 sa 6gb rama, meni je sve ok za moje potrebe... pače i više od toga

znam kaj znače custom romovi i da su uglavnom bolji, ali jednostavno mi se s time više ne da zezat kao nekad kad sam gotovo na svakom mobu radio root, otključavao bootloader i stavljao custom rom...

Gearbox sri 28.2.2024 16:57

Pozdrav ekipa
Ženi sam nedavno uzeo navedeni mobitel i rekla je da joj redovno puca veza dok sa nekim priča preko njega. Pozivi kad zove preko SIM kartice, ne preko aplikacija.
Zahvaljujem se za svaku pomoć.

60nine sri 28.2.2024 18:10
Gearbox kaže...
Pozdrav ekipa
Ženi sam nedavno uzeo navedeni mobitel i rekla je da joj redovno puca veza dok sa nekim priča preko njega. Pozivi kad zove preko SIM kartice, ne preko aplikacija.
Zahvaljujem se za svaku pomoć.

 

iskreno, ne znam do čega bi moglo biti - nisam u godinu i pol doživio tak nešto na svojem (Tomato\A1 mreža)...

pada mi napamet jedino da možda Sim-ica nije sjela kak spada, nek proba i drugi slot za istu (osim ako ne koristi dvije)

 

btw kako puca veza? da li gubi signal na momente svako malo ili baš pukne veza skroz?

 

jel mob Poco f4 5g (ova tema) ili onaj kaj je bio nedavno na akciji (poco f4 gt) jer to je drugi mob potpuno (iako savjeti koje sam napisao vrijede općenito)

Gearbox sri 28.2.2024 18:32

Mobitel je ovaj drugi što si naveo, koji je bio nedavno na akciji.
Skroz joj pukne veza, nedavno je istu karticu imala u starom Samsungu i nije imala tih problema.
Probam karticu stavit na drugo mjesto.
Puno ti hvala

60nine sri 28.2.2024 18:54
Gearbox kaže...
Mobitel je ovaj drugi što si naveo, koji je bio nedavno na akciji.
Skroz joj pukne veza, nedavno je istu karticu imala u starom Samsungu i nije imala tih problema.
Probam karticu stavit na drugo mjesto.
Puno ti hvala

 

nema na čemu, sretno...

 

btw sad tek vidim da F4 GT nema svoju temu ovdje, ne znam dal je ova tema zamišljena za oba modela pošto su različitog hardware-a...nema veze :)

 

ps: ja imam F4 5G, ne GT