CyberDemonVZ čet 11.7.2019 03:35
191x7 kaže...

Denver Dashcam CCT-2010 je od ponedjeljka u Kauflandu na akciji za 349 Kn.

Valja li čemu?

 Na cijelom internetu nema ni jedan review ovog dashcama. To nikako nije dobar znak.

Negdje su morali štedjeti da bi dobili ovu cijenu. Senzor, leća, izrada..? 

Ako uzmeš, testiraj pa javi kakva je.

 

A pitanje s prošle strane, ako gledaš 70mai, radije odi na pro model. Tih nekoliko piksela više će možda biti razlika dal' možeš ili ne možeš pročitati nečiju tablicu.

kiki_b čet 11.7.2019 12:36
CyberDemonVZ kaže...

Ima netko dash cam u rangu 70 mai, ali da na snimkama ima zabilježenu trenutnu brzinu?

Više manje sam uvijek u granicama brzine (+10kmh :) pa bi mi taj podatak mogao u nekim situacijama pomoći.

Vidio sam da ima update baš za 70 mai pro da ti pokazuje brzinu na snimkama.

https://www.youtube.com/watch?v=AzVFrpFSp3M

 

Samo moraš imati verziju sa GPS modulom, jel. Sljedeca koja mi pada napamet sa gpsom medu povoljnijima je VIOFO A119.

Baci oko na dashcamtalk forum, vjerujem da će ti ondje znati više.

 

MasterG kaže...

baš se u zadnje vrijeme zanimam za dash cam...čini se da je ovaj 70mai PRO najbolji kod uloženo/dobiveno

Da, tako je. U tom rangu ti ide preporuka, pa biraš što ti je bolje :)

Xiaomi 70mai
Xiaomi 70mai pro
Blueskysea B1W

CyberDemonVZ čet 11.7.2019 13:17
kiki_b kaže...

Vidio sam da ima update baš za 70 mai pro da ti pokazuje brzinu na snimkama.

https://www.youtube.com/watch?v=AzVFrpFSp3M

 

Samo moraš imati verziju sa GPS modulom, jel. 

 Haha, daj me nemoj! :D

Pratim tu kameru već skoro godinu dana, sve je odlično, osim GPS-a. I sad odustanem od nje, tražim nešto drugo, a oni prošli mjesec izdali novi firmware! :D

 

Puno ti hvala! To je onda to.

Sad idem tražiti popuste ili akcije na pro model.

Ako pronađem, javljam ovdje!

 

Uživajte!

 

Edit:

https://s.click.aliexpress.com/e/SWr31xS

Slanje iz Poljske (nema PDV-a), 440kn, sa GPSom, bez mem. kartice 

 

Vidim da je već 6 Hrvata naručilo od ovdje :)

 

Izgleda da ima kupon koji još vrijedi 2 dana.

 

Edit 2:

Haha, naravno. Kupon (20kn) vrijedi ako potrošiš 441 kn, a kamera košta 440 :)))

Tjeraju te da kupiš i mem. karticu.

kiki_b pon 29.7.2019 15:31
191x7 kaže...

Koja je najpovoljnija što snima i naprijed i nazad? Ili da nabavljam dvije, jednu dobru za naprijed i jednu jeftinjak za nazad?

Dual imaš recimo:
Viofo A129 Duo ili Mini 0906, koje idu preko 1000kn.

 

A baš sam neki dan vidio ovu na Aliju, za 600 kn + pdv/carinski postupak.
https://s.click.aliexpress.com/e/U7Nsq0C

 

Ako ti ode dual kamera onda nemaš ništa, a dvije single ipak će jedna raditi, a i povoljnije su od dual.

Primjerice, 280 kn Xiaomi 70mai, ili 400kn 70mai pro bez GPSa.

191x7 pon 29.7.2019 20:42
kiki_b kaže...

Dual imaš recimo: Viofo A129 Duo ili Mini 0906, koje idu preko 1000kn.

 A baš sam neki dan vidio ovu na Aliju, za 600 kn + pdv/carinski postupak. https://s.click.aliexpress.com/e/U7Nsq0C

 Ako ti ode dual kamera onda nemaš ništa, a dvije single ipak će jedna raditi, a i povoljnije su od dual. Primjerice, 280 kn Xiaomi 70mai, ili 400kn 70mai pro bez GPSa.

 Te prve su skupe. A 70mai Pro s GPS-om za 450 Kn sam gledao.

 

Nego, koja bi onda bila najjeftinija da je "ok" za nazad? Skupo mi je uzeti 70mai Pro i 70mai. I kako bi onda tu nazad riješio napajanje?

191x7 pon 29.7.2019 21:12
hahhaajaads kaže...
191x7 kaže...
 I kako bi onda tu nazad riješio napajanje?

 U gepeku bi isto trebao negdje imat 12V uticnicu

 Imam ovog Pro_ceeda već skoro 10 godina i još u gepeku nisam vidio da ima upaljač ili utičnicu.

CyberDemonVZ pon 29.7.2019 21:13
191x7 kaže...
kiki_b kaže...

Dual imaš recimo: Viofo A129 Duo ili Mini 0906, koje idu preko 1000kn.

 A baš sam neki dan vidio ovu na Aliju, za 600 kn + pdv/carinski postupak. https://s.click.aliexpress.com/e/U7Nsq0C

 Ako ti ode dual kamera onda nemaš ništa, a dvije single ipak će jedna raditi, a i povoljnije su od dual. Primjerice, 280 kn Xiaomi 70mai, ili 400kn 70mai pro bez GPSa.

 Te prve su skupe. A 70mai Pro s GPS-om za 450 Kn sam gledao.

 

Nego, koja bi onda bila najjeftinija da je "ok" za nazad? Skupo mi je uzeti 70mai Pro i 70mai. I kako bi onda tu nazad riješio napajanje?

 Ako imaš bilo što iza što je pod naponom kad upališ auto - napajanje u prtljažniku, pozicija... Vjerojatno postoji nekakvo univerzalno rješenje koje ljudi koriste.

 

Ak ništa drugo, žice kroz cijelo auto do naprijed... kud zapravo i idu sve žice iz stražnjih vratiju.

 

Koliko košta obična 70mai? Preskupa za stražnju?

CyberDemonVZ pon 29.7.2019 21:45
191x7 kaže...
hahhaajaads kaže...
191x7 kaže...
 I kako bi onda tu nazad riješio napajanje?

 U gepeku bi isto trebao negdje imat 12V uticnicu

 Imam ovog Pro_ceeda već skoro 10 godina i još u gepeku nisam vidio da ima upaljač ili utičnicu.

 Sjetio sam se. Osvjetljenje prtljažnika, žice su uvijek pod naponom, davs prekidač pali i gasi svijetlo.

191x7 pon 29.7.2019 21:45
Posmatrač kaže...
191x7 kaže...

Koja je najpovoljnija što snima i naprijed i nazad? Ili da nabavljam dvije, jednu dobru za naprijed i jednu jeftinjak za nazad?

 https://www.aliexpress.com/item/32891371287.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4djCWfVH

Ja imam ovu i odlicna je. NE treba ti uticnica pozadi jer sve ide kabelom od retrovizora.... Sonijev senzor odlican ugao snimanja laka momntaza... Preporuka......

 Ne bih mijenjao retrovizor, treba mi (automobil nema kameru za vožnju u nazad a i navikao sam na puni retrovizor).

kiki_b pon 29.7.2019 21:49
191x7 kaže...

 Te prve su skupe. A 70mai Pro s GPS-om za 450 Kn sam gledao.

 

Nego, koja bi onda bila najjeftinija da je "ok" za nazad? Skupo mi je uzeti 70mai Pro i 70mai. I kako bi onda tu nazad riješio napajanje?

Napajanje, najjednostavnije i najbrže ti je duži usb kabel koji provučeš do iza, ako se ne želiš igrati sa spajanjem i žicama.

 

Imao sam i te kamere za 100 kuna. Radi OK, ali registracije teže budu vidljive ako je veća brzina.


Evo pa procijeni jel tebi to OK, te za 100kn.

https://youtu.be/VwWuSSbouR8

https://youtu.be/ukBf24-4k44


Uzmi dvije 70mai onda, makni pro verziju ako ne ulazi u budžet.

 

CyberDemonVZ kaže...

 Koliko košta obična 70mai? Preskupa za stražnju?

Napisao sam mu, 280 kn.

191x7 pon 29.7.2019 22:53

A ja bi ono, da snima i ako netko na parkingu očeše, ta stražnja, možda bitnije nego prednja. A za prednju sam si zacrtao 70mai Pro s GPS senzorom, dakle full oprema.

Najradije bi dvije 70mai pro, al to mi je preskupo, do danas sam računao na samo jednu i to se navuko na Pro iako sam gledao običlni 70mai itd.

Posmatrač pon 29.7.2019 22:55
191x7 kaže...

A ja bi ono, da snima i ako netko na parkingu očeše, ta stražnja, možda bitnije nego prednja. A za prednju sam si zacrtao 70mai Pro s GPS senzorom, dakle full oprema.

Najradije bi dvije 70mai pro, al to mi je preskupo, do danas sam računao na samo jednu i to se navuko na Pro iako sam gledao običlni 70mai itd.

 Onda dvije odvojeno i stavis ih na napon koji je stalno prisutan.....

CyberDemonVZ pon 29.7.2019 22:56
191x7 kaže...

A ja bi ono, da snima i ako netko na parkingu očeše, ta stražnja, možda bitnije nego prednja. A za prednju sam si zacrtao 70mai Pro s GPS senzorom, dakle full oprema.

Najradije bi dvije 70mai pro, al to mi je preskupo, do danas sam računao na samo jednu i to se navuko na Pro iako sam gledao običlni 70mai itd.

 Nemoj ove jeftine.

Pogledaj ova dva gore primjera (na YouTube se slika po slika pregledava sa točkom i zarezom)

Na NI JEDNOJ slici se ne može pričitati tablica!

Avensac uto 30.7.2019 15:59
user3468 kaže...

stigla 70mai pro sa gpsom,  prvi dojmovi odlicni,poslozio sve i isprobao, prezadovoljan i preporučam.

 Koja je razlika između verzija s i bez gps-a? Što se dobije s gps modulom?

 

Kad se želiš spojiti na kameru i vidjeti snimke (preko mobilne app) jel se onda s mobitelom povezuješ na "wifi" kamere? Tak funkcionira na 70mai i iritantno je jako..

 

I još jedno pitanje, jel na snimkama ima logo njihov ili se može maknut, tako da prikazuje samo vrijeme i datum? Na 70mai se nemre maknut logo nikako..

CyberDemonVZ uto 30.7.2019 16:30

Do sad nije bilo baš nekog razloga kupovati GPS.

Koristio je samo za praćenje izlaska iz trake na cesti i tako neke fore.

 

Ali, sad je u zadnjem updateu napokon dodano da se kod pregledavanja snimke vidi koliko su vozio i GPS lokacija.

 

Još nije zapisano na snimku, nego se samo vidi u aplikaciji.

Uskoro će valjda i mogućnost zapisa na snimku.

 

Ostale odgovore ne znam

user3468 uto 30.7.2019 22:21
191x7 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Nadam se da stiže neka kvalitetna kartica.

 Kvalitetna, kineska, beskonačnog kapaciteta.

 

Pricas napamet ili?

 

ja sam uzeo 64gb i dobio original sandisk karticu 64gb..

 

Ispala me oko 500kn sa 64gb karticom.

 

Logotip je prisutan na videu ali mi ne smeta uopce.

 

Na kameru se spaja preko wifija na njen hotspot pa se mogu na mobitelu pregledavati snimke itd. Kad upalim wifi hotspot pocucla bateriju dosta brzo.

 

Opciju sa GPSom sam uzeo zbog lociranja i prikaza brzine, iako jos nisam updejtao software. A moram isprobati i onu pomoc u prometu,bas da vidim kako ce funkcionirati.

CyberDemonVZ pet 2.8.2019 13:56

(Glupi forum, morate ići na mobile verziju, ako se pitate kako staviti poruku)

Eto, stigla je i meni 70mai Pro. Plus GPS i 64GB kartica.

Nemojte napraviti grešku koju i ja i skenirati QR kod koji se prikaže pri pokretanju kamere. Instalira se kineska verzija aplikacije :)
Skinite program sa storea.

Ali, imaju puno bolju verziju od one na storeu.. Spajanje na društvene mreže (kineske) i upload snimaka, podešavanje vrste automobila, tablica, rezanje i slanje dijela snimljenog videa...

Ako ne počne kiša, idem instalirati u auto.