Videokamere

Indoor nadzorna kamera

mzopg sub 31.10.2020 17:22
abadabadu kaže...

Pozdrav,

 

jeli može neka preporuka live nadzorna kamera gdje mogu sa posla gledati u kući sta se dešava uživo.

I treba mi 1 da mogu gledati djecu i psa kad ostaje sam doma

 

hvala puno!

Imam nekoliko ovakvih, samo prethodni model, ovo je novi model ima nešto veću rezoluciju.

 

LINK

 

Za oko 300kn, ja sam ih kupio na nekakvoj akciji pa me došla svaka oko 200kn, teško je naći nešto bolje.

Slika je jako dobra, noćna isto. Ima senzor pokreta. Ima i mogućnost komunikacije preko nje, mada od toga nemoj očekivati čuda, ali je zgodno za tu i tamo preplašiti nekoga. 

Video snima u "cloud" i na sd karticu u kameri, a može se i povezati na NAS.

 

Upravljanje ide preko Mi Home aplikacije, s kojom se upravlja sa svim pametnim Xiaomi uređajima. Moguće je uređaje koje imaš u Mi Home app "šerati" sa dodatnim korisnicima.

 

Ima je i kod nas, ali ovo je stariji model koji ja imam:

https://mi.hr/mi-home-security-camera-360-1080p

rambox sub 31.10.2020 19:25
abadabadu kaže...

Pozdrav,

 

jeli može neka preporuka live nadzorna kamera gdje mogu sa posla gledati u kući sta se dešava uživo.

I treba mi 1 da mogu gledati djecu i psa kad ostaje sam doma

 

hvala puno!

Robaxo je više nego dosta, inače Slovenski brend ali eto trenutno je rasprodano.

 

https://www.mall.hr/ip-kamere/robaxo-ip-kamera-rc204a-1080p-smart-360o

 

U pravilu najeftinije a da nije smeče, dakle poznata firma ili brend TP-Link za 227kn.

 

https://www.protis.hr/products/index/kamera-mrezna/283

 

 

crni pauk sub 31.10.2020 19:57

Moja iskrena preporuka TP-LINK Tapo C200. Koristim ju kao baby kameru cijena joj je 300kn. Slika izvrsna plus night vision, senzor pokreta odma salje na mobitel obavijest ako se dogodi neki pokret u kuci. Tapo aplikacija izvrsna evo cak i meni radi koji koristim p40 :) Mozes spojiti mislim da oko 24 kamere

crni pauk sub 31.10.2020 19:57

Moja iskrena preporuka TP-LINK Tapo C200. Koristim ju kao baby kameru cijena joj je 300kn. Slika izvrsna plus night vision, senzor pokreta odma salje na mobitel obavijest ako se dogodi neki pokret u kuci. Tapo aplikacija izvrsna evo cak i meni radi koji koristim p40 :) Mozes spojiti mislim da oko 24 kamere

Cro0707 pon 2.11.2020 10:48

Generalno pitanje za te kućne (budget) video kamere - da li postoji mod rada u kojem će ti mobitel javiti ako se pojavi neki zvuk?

 

Npr kamera je u spavaćoj sobi uperena na dječji krevet - žena ode u kuhinju spremat klopu i šta ako se djete rasplače i slično - da li će ona to znati bez da cijelo vrijeme ima upaljenu aplikaciju na mobitelu ili laptopu? Ili recimo sjedi u dnevnom boravku, prčka po mobitelu (dakle nema u tom trenutku upaljenu aplikaciju od video nadzora) a nešto se događa u sobi, da li će nekako znati što se događa? Taj dio mi baš nije jasan ali mislim da ste skužili problematiku. Definitvno rješenje je upaliti aplikaciju, staviti mobitel na stalak i cijelo vrijeme paziti ali to nekad nije opcija.

CyberDemonVZ pon 2.11.2020 11:23
Cro0707 kaže...

Generalno pitanje za te kućne (budget) video kamere - da li postoji mod rada u kojem će ti mobitel javiti ako se pojavi neki zvuk?

..

 Dobra ideja, ali teško implementirati.

Što kad je beba budna? Svake će sekunde dolaziti poruka? Što kad si ti u sobi i razgovaraš, isto stižu poruke? Gasiti tu opciju svaki put kad je beba budna, a paliti kad spava? Pretpostavljam da će brzo dosaditi, il ćeš sigurno ponekad zaboraviti ugasiti.

Ali ako ipak pronađeš, i dobro je osmišljeno, definitno javi! Možda još kome zatreba.

 

 

P.S. Zato postoje oni baby monitori, na njima čuješ i vidiš kad se pojavi neki zvuk blizu uređaja pokraj bebe.

mzopg pon 2.11.2020 20:53
Cro0707 kaže...

Generalno pitanje za te kućne (budget) video kamere - da li postoji mod rada u kojem će ti mobitel javiti ako se pojavi neki zvuk?

 

Npr kamera je u spavaćoj sobi uperena na dječji krevet - žena ode u kuhinju spremat klopu i šta ako se djete rasplače i slično - da li će ona to znati bez da cijelo vrijeme ima upaljenu aplikaciju na mobitelu ili laptopu? Ili recimo sjedi u dnevnom boravku, prčka po mobitelu (dakle nema u tom trenutku upaljenu aplikaciju od video nadzora) a nešto se događa u sobi, da li će nekako znati što se događa? Taj dio mi baš nije jasan ali mislim da ste skužili problematiku. Definitvno rješenje je upaliti aplikaciju, staviti mobitel na stalak i cijelo vrijeme paziti ali to nekad nije opcija.

Teoretski ako se djete rasplače doći će do pokreta, pa će kamera to detektirati kao "movement" i trigerirati alarm. App će onda izbaciti notifikaciju.

vmware čet 20.5.2021 11:10

Imam Xiaomi 360 kamera i odlična je... Nemam neke zamjerke.

Pitanje u playback sprema history videe u trjanju od 1 minute.  Da li se negdje moze promijeniti duljina trajanja tih videa?

Nisam nigdje nasao tu opciju...

akuljana pet 9.7.2021 12:59

Preporuka Reolink E1 serija, imam doma E1 Zoom i kamera je odlična. Hrpa opcija i ono što mi se sviđa je odlična aplikacija koja ne šteka i brzo prikaže što se trenutno događa. A iako im službeno Cloud ne radi u EU, sve uredno snima i besplatan je do 1GB, forever... samo se svaki mjesec treba produžiti tako da SD kartica i nije potrebna.

crocro23 čet 12.8.2021 10:48
akuljana kaže...

Preporuka Reolink E1 serija, imam doma E1 Zoom i kamera je odlična. Hrpa opcija i ono što mi se sviđa je odlična aplikacija koja ne šteka i brzo prikaže što se trenutno događa. A iako im službeno Cloud ne radi u EU, sve uredno snima i besplatan je do 1GB, forever... samo se svaki mjesec treba produžiti tako da SD kartica i nije potrebna.

 +1

 

Slažem se, Reolink je odličan

Naruči baš iz Njemačke od Reolinka, besplatni je shipping i dobiješ 2+1 ako želiš ili tipa 25% uvijek neki popust.

tommy2103 ned 31.10.2021 08:32

Pozdrav, isprike na grave digging teme 😃

Al našao sam kameru koja bi trebala imati mogućnost detektiranja dječjeg plača i slanja obavijesti na mob ako i ne gledeaš tj nemaš upaljenu aplikaciju.

https://www.svijet-medija.hr/art/nadzorna-ip-kamera-xiaomi-imilab-a1-mi-home-sigurnosna-kamera-360%C2%B0-2k-bijela/101614#

 

Očekujemo pridošlicu kroz mjesec dva pa sam se bacio u potragu za baby monitorom, ovo mi se čini najbolja opcija do sad, ako koristi tko može reći svoja iskustva.

systemize ned 19.11.2023 16:57

Da ne otvaram novu temu, trebala bi mi brza preporuka za kameru koja bi prvenstveno nadzirala bebu, a kada nismo kuci koja bi bila u hodniku nadzirala ulazna vrata. Gledam amazon.de,ima dosta akcija za bf, pa svaka preporuka bi mi dobro dosla

R36 ned 19.11.2023 19:06
systemize kaže...

Da ne otvaram novu temu, trebala bi mi brza preporuka za kameru koja bi prvenstveno nadzirala bebu, a kada nismo kuci koja bi bila u hodniku nadzirala ulazna vrata. Gledam amazon.de,ima dosta akcija za bf, pa svaka preporuka bi mi dobro dosla

Reolink ili Eufy., sve ostalo nije vrijedno spomena uspoređujući cijenu s kvalitetom.

Goran sri 14.2.2024 21:11

Ja trenutno imam Tp-Link Tapo C210, kamera dobro radi, aplikacija je ok, radi na wi-fi odvojenoj mreži od interneta. Kada je na internetu uredno dojavljuje obavijesti. Jedino što je napajanje mislim da 9V, znači nije usb u slučaju nestanka struje trebate adapter za dizanje voltaže za powerbank. Ono što me zanima, koliko su ove kamere zapravo vjerodostojne? Te na koji ih način hakirati, preko interneta jasna stvar, haker u principu vrlo vjerojatno može svašta. Ovo vas pitam ovdje na forumu, na koji način je moguće zamijeniti nadzornu snimku kamere? Koliko sam shvatio ona pohranjuje puno manjih videa - segmenata. Mogu za primjer samo reći, imao sam XIOAMI smart kameru, čija aplikacija bez interneta ne radi, tako da znate kada kupujete njihovu kameru, te kako mi je kada je kamera bila spojena na internet nadzorini video zapis jednostavno nestao, kao da kamera nije radila.

I uspoređujući s ovom kamerom, koja je po vama najbolja ne u smislu rezolucije već funkcionalnosti, ethernet, wi-fi po potrebi, eventualno usb priključak, zakret 360, te da li postoji mod, da kamera uslijed detekcije pokrene inicijaciju SIM SMS poruke. Našao sam neke aplikacije s tom mogučnošću u sinergiji pametnog uređaja, da li imate preporuku koje su pouzdane?  Znači SMS obavijest.