Televizori

PANASONIC TX-43LX650E i fat32 problem

dkriza sri 19.10.2022 20:03

 

pozdrav,
problem je u formatu koji tv čita, tj. čita samo fat32 na kojem je maximalna veličina 4GB
pošto imam slabu internet brzinu nemogu uzet netflix, amazon, čak ni gledat youtube u 4k, ali mogu skinut filmove i gledat preko sticka, i tu je problem, jer su skoro svi veći od 4GB
da sam to znao nebi uzeo taj tv, jer nemam čak ni antenu spojenu na njega, ali...
ako neko zna koje je rjesenje problema?

Zaporožac sri 19.10.2022 20:35
dkriza kaže...

 

pozdrav,
problem je u formatu koji tv čita, tj. čita samo fat32 na kojem je maximalna veličina 4GB
pošto imam slabu internet brzinu nemogu uzet netflix, amazon, čak ni gledat youtube u 4k, ali mogu skinut filmove i gledat preko sticka, i tu je problem, jer su skoro svi veći od 4GB
da sam to znao nebi uzeo taj tv, jer nemam čak ni antenu spojenu na njega, ali...
ako neko zna koje je rjesenje problema?

 Pa formatiraj u exFAT, to je nasljednik FAT 32, i nema ograničenja veličine datoteke.

to bi morao primiti.

dkriza sri 19.10.2022 23:10
Zaporožac kaže...

 Pa formatiraj u exFAT, to je nasljednik FAT 32, i nema ograničenja veličine datoteke.

to bi morao primiti.

 I na exFat i ntfs javlja da je corrupt, a kad formatiram na FAT32 sve normalno radi.

Zaporožac čet 20.10.2022 06:35
dkriza kaže...

 I na exFat i ntfs javlja da je corrupt, a kad formatiram na FAT32 sve normalno radi.

Ma, taj panasonic je nekada bio pojamm tv-a, sad je prosjek.

Mislim, ono, svašta.

 

Ako ti je tv još pod garancijom, reklamiraj ti problem, i reci im da se baviš video obradom, da su ti tvoji video uradci veliki preko 10 GB, pa im reci; "zašto ja to ne mogu gledati na mom televizoru" ?

 

Neka oni isprobavaju, naprave se pametni kako to moraš formatirati u NTFS,  pa će se uvjeriti.

TV nije ispravan i točka.

 

NIJE normalno u današnje vrijeme da tv ne podržava NTFS.

to je bilo prije desetak godina.

 

Moja oba LG televizora, stari pet godina gutaju što god im gurneš i kako god formatiraš.

Jesi li pokušao ubaciti USB vanjski disk formatiran s NTFS ?

 

Ako nije ni to rješenje, vrati im to govno, ili neka riješe problem.

 

Lp i sretno.

tiki čet 20.10.2022 07:42

https://www.easylounge.com/pdf/Produits/89d2d32b-ef6b-4088-aa1b-29082782a8e5/tx-43lx660e_62a9f9d98c065.pdf

 

Pa kaže:

 

IMPORTANT! Back up the files on your USB storage devices
before connecting them to the TV. Manufacturer will not be
responsible for any file damage or data loss. Certain types
of USB devices (e.g. MP3 Players) or USB hard disk drives/
memory sticks may not be compatible with this TV. The TV
supports FAT32 disk formatting, NTFS is not supported. FAT32
English - 28 -
formatted devices with a storage capacity larger than 2TB
are not supported. Files larger than 4 GB are not supported.

 

Možeš se ti pjeniti i govoriti da je neispravan, ali ako proizvođač kaže da ne podržava onda ne podržava...

 

To ni nije Panasonic televizor, već prepakirani Vestel.

ihush čet 20.10.2022 12:07
Zaporožac kaže...

Ok, ako je nov, neka ga zamjeni, i kaže im razlog koji sam mu naveo.

 -to i dalje nije razlog reklamacije.. jer uređaj radi upravo kako je u specifikacijama navedeno, tj ako imaš dizelaša ne točiš super mada je sad jeftiniji.. itd.

 

-stvar je u licenci-vlasništvu i plaćanju.. fat32 je ms-ov ali uz obećanje svima besplatan, naravno s ograničenjima ali univerzalno kompatibilan, za npr boot računala, razmjenu storagea mobitela-fotoaparata-računala itd..

-ntfs se plaća, ni jedan renomirani brand neće imati 'na crno' (dok neki niži brendovi imaju.. klasična fora da čitaju-rade sve..).

 

-ograničenje.. postoji recimo PVR opcija ali je ograničena, tako naprvljena snimka tv programa je vezana-enkriptirana za uređaj na kojem je snimljena i može se gledati samo na njemu.. to eliminira taj tv ako nema pvr i ako nije na njemu snimljeno.

-drugo je čisto soft-player prastaro rješenje, tj nije fat32 problem, nego smo se 'razmazili' tj video se radio i prije, dok je os bio 16-32bit.. i tad je video bio interno rezan na 1-2gb, kao što sličnu opciju nude zip-rar-arhiveri, pri čemu je sve u headeru filea i player to kuži-čita, nastavi idući file, bez ograničenja fat32 tj 4gb (minus par byteova), stvar koja funkcionira iz doba dinosaura, danas već zaboravljeno.. tj nema razloga da se nekim videoeditorom jedan video ne splita na odgovarajuće dijelove... a idući problem je tad sam soft-player u tv uređaju koji to može i ne mora podržavati.. pa ako ne podržava tad svaki dio posebno pokrenuti kao novi film umjesto da to sam nastavi.

 

-to realno nije problem pa se ni ne nude neka posebna riješenja, tj biz i autorska prava, snaga audiovizulanog lobija u eu-svijetu, film-glazba (+soft) .. ne žele, kao što ne žele ni distributeri-operateri da korisnik nešto gleda-sluša bez da njima to plaća, tj eu je željela i to ispraviti pod digitalnom (ne)jednakosti građana u eu no prejaki su i do daljenjeg nema promjena, nema prava tj vlasnik-biz je jači od prava korisnika-potrošača na recimo osobnu snimku i vrlo je ograničeno što možeš snimiti-gledati.

 

--kao btw, recimo da je neki filmić na yt-u.. tad ga se gleda na yt-u, online, ne skida ga se, zato jer to zakon zabranjuje-kažnjava, tj ako sama stranica kao yt ne nudi download ili save, tad je svaki alat kao popularan yt-downloader = hack-ckrack, piraterija, kazneno djelo, mada je lako.. tj nije isto gledati-konzumirati i downloadati-snimiti.. moguća distribucija itd. Tako pravno tv koji nema recimo mrežu-internet, koji nema pvr mogućnost, ne može sam ni snimiti odgovarajući sadržaj na usb, može samo playati već snimljeno.. a to da bi bilo pravno prihvatljivo mora biti iz zakonom dozvoljenog izvora, ne skinuto s neta, odnosno ako sam korisnik nešto radi kao videoeditor i osobne snimke tad u videoeditoru ima i takve opcije, kao izbor kodeka-kompresora-rezolucije itd. ima i izbor rezanja-veličine ili u 4gb ugura film rekompresiranjem pri čemu recimo izgubi na kvaliteti.. no ne može i ovce i novce, tj tv ne služi tome i nije navedeno u specifikacijama pa nije ni nešto za reklamaciju, jednostavno nema veze s tv-uređajem :)

Zaporožac čet 20.10.2022 13:41
ihush kaže...
 -to i dalje nije razlog reklamacije.. jer uređaj radi upravo kako je u specifikacijama navedeno, tj ako imaš dizelaša ne točiš super mada je sad jeftiniji.. itd.

 Mislim, ako je tv star mjesec dana, da ih zamoli za drugi model koji podržava NTFS, jer mu je to kao bitno-hitno za posao. 

Pretpostavljao je da tv NTFS podržava jer jedan vivax podržava, a gdje neće Panasonic.

 

Malo na tu priču, ako ide, ide..

 

Čim je sad isprobao USB utor, pretpostavljam da je tv nov.

dkriza čet 20.10.2022 17:12

tv je star 2 mjeseca, samo sam ga stavio na zid, provjerio dal rade osnovne stvari, i vise nisam imao vremena, nažalost

 

ovo je prvi tv koji imam, a da je smart, da ne govorim o 4k, o kojem nisam ni razmišljao dok nisam vidio kak to izgleda, i sad nema natrag

 

nakon što sam ovo postao, i sam sam tražio po netu, i da ograničen je na fat32, ali to mi nije bilo na kraj pameti da idem gledat prilikom kupovine

 

sad me zanima verzija sa tv boxom, ako neko zna koji da kupim, a da bude isti ili bolji po produkciji slike kao i ovaj tv

dkriza čet 20.10.2022 18:33
dax-lax kaže...
Nv shield i pokriješ sve dugo u budućnost

 znači nvidia shield pro(usb), a taj košta 1800kn plus, dam još 1000kn i kupim lg koji čita sve(kao što sam i trebao napraviti)

kako radi tv box? da li ima opciju samo učitat file sa usb-a, i streamat ga na tv koji ga obradjuje, ili mora sve radit sam, pa hardware od tv-a nije bitan

dkriza čet 20.10.2022 18:51
Cryogenic kaže...

Uzmi digitalni risiver, spoji ga na tv hdmi kablom, antenu u digitalni risiver i rijesio si problem za cca 200 kn, samo vidi koji podrzava usb/exFat/ntfs i gledas filmove bez problema.

 

Ovo su svi sa usb'om.

https://www.nabava.net/digitalni-prijemnici/?se=303211%2C303213

 Neznam dal je to bitno kod njih, ali samo jedan, zadnji, ima 4k, a i taj je nedostupan

 

nešto kao ovi,

 

https://www.ronis.hr/zemaljski-prijemnik-amiko-mini-4k-t2c/421241/product/

 

https://www.ronis.hr/amiko-prijemnik-combolinux-4k-uhd-dvb-s2xt2c-h265-mirax-his-4300/463245/product/

 

ako bi to radilo bez problema u 4k, onda samo moram pronaći koji format podržavaju

dkriza čet 20.10.2022 20:24

Super, uzimam ovaj mini 4k.

 

Ne mogu vjerovat da taj amiko receiver od 400kn(firma za koju nisam nikad čuo) ima mogućnost formatiranja usb-a ili harda u koji format želiš, a tv panasonic iz 2022 nema.

 

A ako nemaju prava koristiti(ili ne žele platit) ntfs ili exFat, onda su zbilja mogli stavit mogućnost da korisnik sam instalira software, ili makne "zaštitu".
Di ja naletim na poštene japance ili indijce.......

Cryogenic pet 21.10.2022 12:33
tiki kaže...

Imaš (ipak) Android TV, ima toliko ljepših riješenja od kupovine još jednog dodatnog uređaja - npr. povlačenje (streamanje) filmova direktno s PC-a.

 

 

 Istina, plex media server radi fenomenalno. Nismo se sjetili xD.