mrakky čet 19.4.2012 11:36

Leglo kaže...
mrakky , ako kupuješ televizor od 6k kn, velika je šansa da će imat 3D, pošto tako nešto polako postaje standard.
 
E sada ovisi koliko ti je bitno "surfat internetom sa tv-om", ako jest uzmi jači model D6500.
 
Ljudi dosta hvale i LG LW650s model, ali nisam osobno imao priliku ga koristit. 
 
 
Hrvojeee kaže...
 
I da li imate kakvu preporuku ? Trebao bih kupiti televizor, a nemam baš previše para. 2000 kn je maksimum, eventualno 100-200 kn više..
 
Koliko sam čitao, neki minimum bi bio http://www.protis.hr/products/details/televizor-samsung-le32d550-lcd/45514 ; sve ostalo je više manje loše. D400 nije FULL HD; dakle kupuješ televizor koji je u startu star 4 godine, pa i više. 
 
 
Svakako je svima preporuka da se strpe sa kupovinom novog TV-a do EURO-a u nogometu, jer par tjedana prije dolaze akcije ( tako je barem uvijek pred takva prvenstva ).

Leglo čet 19.4.2012 14:34
Hrvojeee kaže...

Misliš da bi i u protisu i sličnim trgovinama bile akcije ?

 

Siguran sam da će svi koji prodaju televizore imat akcije na dobar dio proizvoda. Pošto je D550 bio Best Buy niže klase, logično bi bilo da se riješe "zaliha" ove godine.

 

 

mrakky, pa to zapravo i jest D6000, samo mrvicu pimpan za 2012. godinu. 2010. Samsung je izdao C seriju, 2011. godine D seriju, a ove godine ES seriju televizora. U svakom slučaju jako dobar televizor koji predvodi tu neku srednju klasu Smart TV-ova. E sada što je "pimpano" na ES modelu? Kolko sam uspio pročitat dodan je FULL HD 3D,  zvuk je mrvicu bolji , ima built in Wifi, te u paketu dobivaš dva para 3D naočala. 

Hrvojeee čet 10.5.2012 16:52
Griz kaže...

Može preporuka televizije od 32" za oko 2500kn. Služit će najviše za gledanje x264 filmova, a gledanje klasičnog tv programa nikada ili rijetko.

Ja sam prije 2 tjedna kupio SAMSUBG D550 u protisu http://www.protis.hr/products/details/televizor-samsung-le32d550-lcd/45514

 

Nisam ga još previše gledao jer nisam dugo bio doma, ali na prvi pogled izgleda ok..

 

Vele da je taj u tom rangu najbolji..

 

-slika je ok koliko-toliko (vjerojatno jer imam spojeno preko scart-a, a ne preko hdmi-a, pa je slabija rezolucija)

-mogu se fino sa USB-a pokrenut filmići

-zvuk je super

-itd..

 

evo, to sam uspio zamijetiti u onih 1 sat.. {#}

sokre999 sub 5.1.2013 16:57

Trebam preporuku za TV oko cca 5000 kn (nije fiksno može i 6 ali ne baš 8k)
Uglavnom, za gledanje kableske (ne HD signal još, dosta HRT), filmovi i serije u HD-u (vidim da neki panasonici imaju problem s našim titlovima - jel to u praksi velik problem?), ps3 igre.... standardno.
Inače sam preferirao plazme, ali nisam isključiv (slika na samsung lcd mi je katastrofa - uopće ne pušim te nabrijane boje, meni je to neprirodno maksimalno, al možda novi, jači modeli nisu takvi)
Vidim da nekih panasonic plasmi skoro ni nema u dućanu - G30? al ima GT30 - to je 3D (ne znam kolko me to privači...)?
Frend od buraza preporučuje LG LN 660, po reviewu mi se ekran čini golssy a i daljniski.... na prvu nula bodova.
Uglavnom, da ne davim, može 4-5 modela pa da ja pročitam o čem se radi - pogledao bi to uživo.
PS
Još mi je bitno da čita signal od kabelske i dal da se strpim - znam da sad panasonic obično izbacuje nove modele...

titan ned 5.1.2014 16:41

Može li mi netko preporučiti koji lcd televizor kupiti? Specifikacije koje svakako želim su: Full Hd, 42", media player (da mogu gledati filmove i da može čitati hrvatske titlove (č,ć,š,ž,đ))... do 3700 kn

Milka30 ned 5.1.2014 18:36
titan kaže...

Može li mi netko preporučiti koji lcd televizor kupiti? Specifikacije koje svakako želim su: Full Hd, 42", media player (da mogu gledati filmove i da može čitati hrvatske titlove (č,ć,š,ž,đ))... do 3700 kn

Moja ti je preporuka samo nemoj Philipsa kupiti!

Moj,a i od puno ljudi sam cuo kako je uzasno spor!Slika je zaista ok,ali te njegove "fore" usteda energije,nprm.gasenje stand by lampice,te buni jer ne znas kada je tv upaljen!Da pojasnim:On kada je ugasen ne svjetli nista,ti ga upalis,a treba mu oko 15 sec da se upali,nemas pojma jel si ga upalio,pa stiskas po daljinskom ko blesav,sto ga jos dodatno uspori,do te mjere da zablokira!

Prebacivanje programa opet katastrofa-oko 5-10 sec mu treba,zavisi o programu!???Bass mu je poprilicno sheban pri visokom zvuku!

ČŠĆŽ,ne sljaka u Philipsa,nego dobijes ona cudna slova(ali nije strasno,moze se procitati)

Plus mu je zaista kristalno jasna slika,HDMI sa kompa na njega-do jaja!Još nisam naisao na video format koji ne moze pokrenuti,niti titl koji ne moze očitati!Blurry filmove snimane sa kamerom u kinu,očisti toliko na nemas osjecaj da je zapravo kino snimak loš!

 

...Ovi minusi moga Philipsa sam vidio kod mnogih drugih,probani su se rijesiti vracanjem postavki,osvjezenjem softwarera,u konacnici i vracanjem na servis..nista nije pomoglo!

 

Na dva Vivaxa sa primjetio da slika nije niti do koljena jednome Philipsu,Lg-ili Grundingu,slika je bas BLjAK!

Na Grundingu sa primjetio prekomplicirani izbornik,treba ti "pola dana" da prebacis sa analognoga na digitalni signal!

 

Eto...to su ti moja iskustva{#}

syxe pon 6.1.2014 00:05
Milka30 kaže...
titan kaže...

Može li mi netko preporučiti koji lcd televizor kupiti? Specifikacije koje svakako želim su: Full Hd, 42", media player (da mogu gledati filmove i da može čitati hrvatske titlove (č,ć,š,ž,đ))... do 3700 kn

Moja ti je preporuka samo nemoj Philipsa kupiti!

Moj,a i od puno ljudi sam cuo kako je uzasno spor!Slika je zaista ok,ali te njegove "fore" usteda energije,nprm.gasenje stand by lampice,te buni jer ne znas kada je tv upaljen!Da pojasnim:On kada je ugasen ne svjetli nista,ti ga upalis,a treba mu oko 15 sec da se upali,nemas pojma jel si ga upalio,pa stiskas po daljinskom ko blesav,sto ga jos dodatno uspori,do te mjere da zablokira!

 

Da ti pojasnim, kad stand by lampica ne gori onda je tv upaljen.

Kada gori onda je ugašen. http://oi40.tinypic.com/2hxxf9c.jpg

Kada ga upališ nakon tri sekunde se pojavi ogroman Phillips znak, to je znak da se TV upalio i da se podiže sustav.

Milka30 pon 6.1.2014 08:49
syxe kaže...

Da ti pojasnim, kad stand by lampica ne gori onda je tv upaljen.

Kada gori onda je ugašen. http://oi40.tinypic.com/2hxxf9c.jpg

Kada ga upališ nakon tri sekunde se pojavi ogroman Phillips znak, to je znak da se TV upalio i da se podiže sustav.

Ma hvala tebi na objasnjenju i na trudu sto si slikao svoj Tv.No kod moga,od moga brata,kuma i kolege sa posla,stan by lampica UOPCE NE GORI,niti kada je upaljen,niti kada je ugasen!Bljesne samo kada se pojavi veliki Philips znak,a to je nakon 10-tak sec,ne kao u tvome slucaju 3 sec!

Ovo je model moga tv-a,burajz i kolega imaju 102,dok kum ima 102-ali HD redy model!

Svi imamo indeticne probleme-sporost do bola!

Ne znam,mozda je to takva posiljka samo za nas Slavonce!??{#}