Televizori

Da danas kupujete novi tv,koji bi to bio??

Paske ned 5.2.2012 08:45

Kao osoba koja prodaje televizore osiječam se pozvanim dati svoj obol ...

 

Znaći, TV izbora bi bio: Panasonic 42 G30

Možemo diskutirati da Loewe ili B&O imaju bolje modele, međutim nema smisla.

 

Zašto baš plazma ?

 

Zato jer kad gledate TV u trgovini to je u izuzetno osvjetljenoj prostoriji. Tu dolazi do izražaja "bijela" boja kod LED ekrana visoke kvalitete. Ono na što ne računate je da doma gledate TV u poluzamračenoj sobi. Tako da slika koju LED daje nerijetko je izuzetno intezivna. Kalibracijom se to naravno može riješiti, ali onda se gubi ta "bijela" boja na koju ljudi padaju dok gledaju TV u trgovini i uspoređuju sa plazmom.

 

Naime plazma ima daleko "nježnije" boje. Više tamnih tonova i intenzivniji kontrast. Generalno slika izgleda daleko prirodnije.

 

Punjenje ekrana plinom.

To čujem tri puta dnevno, nerijetko od ljudi koji pitaju koja je razlika između LCD-a, LED-a i plazme. Dakle nemaju pojma, ali 2002. je netko bubnul u Večernjaku da se plin potroši u televizoru i sad treba ga mijenjat. Po N-ti put TO SU GLUPOSTI, PONAVLJAM, GLUPOSTI.

Plazma prije "krepa".

Još jedan mit iz ranih dana plazmi. Naime prve generacije su imale svakakvih problema. Između ostalog burn in ( slika ostaje upečena u ekran ) , ghosting i još sto problema. To je bilo prije 15-ak godina, ili više. Međutim taj mit ostaje i danas kad se tehnologija razvila.

Ima toga još - ali generalno plazme su izuzetno pouzdane, ništa manje nego LCD ili LED ( koji je LCD sa LED osvjetljenjem umijesto CFL ) .

 

Zašto baš Panasonic ?

Jednom, ne tako davno, Pioneer je razvio plazma televizore izuzetne kvalitete. Osim odlične slike nisu ih mučili drugi problemi, poglavito burn in. To su mogle zahvaliti Neo PDP čipu. Naime on je omogučavao micanje slike 600 puta u sekundi "u pozadini" ( sub field ). Naime osim realnih 100 Hz-a osvježavanja slike koje percipiramo slika se dodatno miće desetinku milimetra ( nisam siguran 100% u iznos, ali nisam daleko ) u pozadini 600 puta u sekundi. Na taj način se eliminira burn in problem. Panasonic je otkupio Pioneer tehnologiju ( Kuro ) i danas licencira Neo PDP tehnologiju svim ostalim proizvođačima plazmi. Dodatno i dalje razvija plazma ekrane.

 

Na kraju, meni osobno važno međutim većini ljudi stupidno, kvaliteta izrade.

Naime kad uzmete u ruke LG ili Samsung Plazmu, ima mase, ali nije pretjerano teška ( 42" modeli ). Međutim kad uzmete u ruke Panasonic, treba jaka mišica i puno znoja da je jedna osoba drži u rukama. Drugim riječima Panasonic koristi daleko kvalitetnije materijale za izradu - metal gdje drugi koriste plastiku. Jednostavno ne koriste prećice da dobiju što jeftiniji proizvod, već što kvalitetniji.

 

Što se tiće Philipsa, oni službeno više ne rade TV-e.

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1303112824

Što znaći rasprodaja zalihe. Nažalost cijena nije baš pala koliko bi čovijek oćekivao. Međutim možda i bude. Tko zna ...

honda_zg ned 5.2.2012 19:08
Paske kaže...

Kao osoba koja prodaje televizore osiječam se pozvanim dati svoj obol ...

 

Znaći, TV izbora bi bio: Panasonic 42 G30

Možemo diskutirati da Loewe ili B&O imaju bolje modele, međutim nema smisla.

 

Zašto baš plazma ?

 

Zato jer kad gledate TV u trgovini to je u izuzetno osvjetljenoj prostoriji. Tu dolazi do izražaja "bijela" boja kod LED ekrana visoke kvalitete. Ono na što ne računate je da doma gledate TV u poluzamračenoj sobi. Tako da slika koju LED daje nerijetko je izuzetno intezivna. Kalibracijom se to naravno može riješiti, ali onda se gubi ta "bijela" boja na koju ljudi padaju dok gledaju TV u trgovini i uspoređuju sa plazmom.

 

Naime plazma ima daleko "nježnije" boje. Više tamnih tonova i intenzivniji kontrast. Generalno slika izgleda daleko prirodnije.

 

Punjenje ekrana plinom.

To čujem tri puta dnevno, nerijetko od ljudi koji pitaju koja je razlika između LCD-a, LED-a i plazme. Dakle nemaju pojma, ali 2002. je netko bubnul u Večernjaku da se plin potroši u televizoru i sad treba ga mijenjat. Po N-ti put TO SU GLUPOSTI, PONAVLJAM, GLUPOSTI.

Plazma prije "krepa".

Još jedan mit iz ranih dana plazmi. Naime prve generacije su imale svakakvih problema. Između ostalog burn in ( slika ostaje upečena u ekran ) , ghosting i još sto problema. To je bilo prije 15-ak godina, ili više. Međutim taj mit ostaje i danas kad se tehnologija razvila.

Ima toga još - ali generalno plazme su izuzetno pouzdane, ništa manje nego LCD ili LED ( koji je LCD sa LED osvjetljenjem umijesto CFL ) .

 

Zašto baš Panasonic ?

Jednom, ne tako davno, Pioneer je razvio plazma televizore izuzetne kvalitete. Osim odlične slike nisu ih mučili drugi problemi, poglavito burn in. To su mogle zahvaliti Neo PDP čipu. Naime on je omogučavao micanje slike 600 puta u sekundi "u pozadini" ( sub field ). Naime osim realnih 100 Hz-a osvježavanja slike koje percipiramo slika se dodatno miće desetinku milimetra ( nisam siguran 100% u iznos, ali nisam daleko ) u pozadini 600 puta u sekundi. Na taj način se eliminira burn in problem. Panasonic je otkupio Pioneer tehnologiju ( Kuro ) i danas licencira Neo PDP tehnologiju svim ostalim proizvođačima plazmi. Dodatno i dalje razvija plazma ekrane.

 

Na kraju, meni osobno važno međutim većini ljudi stupidno, kvaliteta izrade.

Naime kad uzmete u ruke LG ili Samsung Plazmu, ima mase, ali nije pretjerano teška ( 42" modeli ). Međutim kad uzmete u ruke Panasonic, treba jaka mišica i puno znoja da je jedna osoba drži u rukama. Drugim riječima Panasonic koristi daleko kvalitetnije materijale za izradu - metal gdje drugi koriste plastiku. Jednostavno ne koriste prećice da dobiju što jeftiniji proizvod, već što kvalitetniji.

 

Što se tiće Philipsa, oni službeno više ne rade TV-e.

http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1303112824

Što znaći rasprodaja zalihe. Nažalost cijena nije baš pala koliko bi čovijek oćekivao. Međutim možda i bude. Tko zna ...

Paske svaka ti čast na ovom postu,tema je bila koji bi TV danas kupili.... i onda je uletio čarobnjak sa punjenjem plazme i sve otišlo u k....

 

 

LexTHE Boxer ned 5.2.2012 19:35
Paske kaže...
    Zašto baš Panasonic ?

Jednom, ne tako davno, Pioneer je razvio plazma televizore izuzetne kvalitete. Osim odlične slike nisu ih mučili drugi problemi, poglavito burn in. To su mogle zahvaliti Neo PDP čipu. Naime on je omogučavao micanje slike 600 puta u sekundi "u pozadini" ( sub field ). Naime osim realnih 100 Hz-a osvježavanja slike koje percipiramo slika se dodatno miće desetinku milimetra ( nisam siguran 100% u iznos, ali nisam daleko ) u pozadini 600 puta u sekundi. Na taj način se eliminira burn in problem. Panasonic je otkupio Pioneer tehnologiju ( Kuro ) i danas licencira Neo PDP tehnologiju svim ostalim proizvođačima plazmi. Dodatno i dalje razvija plazma ekrane.

 

 

Slazem se u potpunosti sa time sto Paska veli,osim Neo PDP(Neo Plasma Display Panel)nije čip već vrsta panela.Panasonic koristi čip to jest procesor koji se zove V-real.

A najača mi je bila ona od onog tipa sta puni panele izjava da zasto onda ne rade plazma ekrane za mobitele i laptopove ako su tolko kvalitetni.da je malo više informiran znao bi da plazma tehnologija je limitirana šta se tiče izrade ekrana male veličine,najmanje sto je panasonic proizvodio bile su od 37 inca.

ATJLučko ned 5.2.2012 20:01
LexTHE Boxer kaže...
Paske kaže...
    Zašto baš Panasonic ?

 

 

 

Slazem se u potpunosti sa time sto Paska veli,osim Neo PDP(Neo Plasma Display Panel)nije čip već vrsta panela.Panasonic koristi čip to jest procesor koji se zove V-real.

A najača mi je bila ona od onog tipa sta puni panele izjava da zasto onda ne rade plazma ekrane za mobitele i laptopove ako su tolkokvalitetni.da je malo više informiran znao bi da plazma tehnologija je limitiranašta se tiče izrade ekrana male veličine,najmanje sto je panasonic proizvodio bile su od 37 inca.

He he he he, ako se bojiš osobno me citirati, neka, ali, ja nisam ništa izjavio već sam samo postavio okvirno pitanje, jer opet, ako se može napraviti mikrofon veličine, odnosno debljine ljudske vlasi ili kamera mala kao "zrno riže", to možda ne bi trebalo biti problem, ili {#} ??!!

 

Kada mobitel na recimo 4 inča dijagonale ima rezoluciju 1280x720, nekima je drago, a nekima nije, ali zato kada toliko ima ili nema televizor, ma i nije bitno, ma daj!

Zašto se nebi išlo na televizijsku rezoluciju od 2560x1600 ili čak više, pa makar i "pre" oštri u detaljima bili, makar znam, video je 1080p pa zato, ali iako mi komp ima max rezoluciju 1280x800, kada skinem sliku 1680x1050 rezolucije, nema problema da komp ili što god već sliku prilagodi ekranu. 

 

Samo se nemoj previše ljutiti, ako imaš za kupiti najveću i najskuplju plazmu, fala dragom Bogu, ali bar onda popravi pravopis, ajde bok {#} !!

LexTHE Boxer ned 5.2.2012 21:27
ATJLučko kaže...
Samo se nemoj previše ljutiti, ako imaš za kupiti najveću i najskuplju plazmu, fala dragom Bogu, ali bar onda popravi pravopis, ajde bok {#} !!

Ma ko se ljuti?Sasvim je suprotno,baš pucam od smjeha koje samo gluposti i laži valjaš u ovoj temi.

Ajde malo se informiraj i pročitaj par edukativnih članaka u vezi ove teme pa se javi.

Pa nije ovo forum hrvatske književnosti i gramatike al ako ti je to jedina utjeha neka ti bude.{#}

Mirko935 ned 5.2.2012 21:28

Mislim da ću se ozbiljno ozlijediti sljedeći put kad pročitam neku glupost o punjenju plazme. Znači, oni u servisu uzmu plina i onda pune jedan po jedan podpiksel? 1920*1080*3=6 220 800, i svaki od tih podpiksela ima ventilčić za punjenje s cjevčicom koja prolazi kroz jednu stranu panela? Ja ću umrijet', zaista... {#}

 

Što se tiče Panasonica i plazme, imam njihov TH-42PV8 (dakle, entry-level model iz 2008.) s 2809 radnih sati (po servisnom meniju, jel), na njemu se prikazivala hrpa 4:3 materijala, često po par sati statične slike itd. i ni traga burn-inu ni ikakvim problemima osim 2 polumrtva piksela koja ne bih nikad primijetio da ih nisam neki dan ciljano tražio. Tako da molim one koji nisu vidjeli plazmu dulje od 5 minuta nego čitaju nebuloze s portala poput 24sata o burn-inu i slušaju priče konobara o punjenju TV-a plinom da ne prosipaju mudrosti ovdje.

 

NHF, ATJLučko, ali stvarno si napisao hrpu gluposti u ovoj temi.

ATJLučko čet 23.2.2012 20:34
0verlord kaže...
ATJLučko kaže...
gtrifun kaže...

 

 

U svakom slučaju biram za svoje nofce kvalitetan LCD, imam averziju spram plasmama, jer sam vidio kada čovjek kupi plasmu i što se nažalost njemu dogodilo u roku od 6 mjeseci, servisiranje, punjenje ekrana, ma bježim od toga, bljak!

WTF? Pa nije plazma klima????!?!?!?!?!?

 

0verlord kaže...
ATJLučko kaže...
0verlord kaže...
ATJLučko kaže...
gtrifun kaže...

 

Mi mozes dat/naci neki dokaz na internetuda se plazme pune? ako ne {#}.... apropo samsunga, lg, etc. zapamtite jedno! Koreanac nema sta trazit  pored japanca u srednjem i visem segmentu, zapamtite to. Jeste li se zapitali zasto u plodinama, konzunu necete naci panasonic, sharp etc nego samsung lg i doticne. ( ne pokusavam pokrenut FW niti iman namjeru podgrijavat isti)

Nije dokaz da se plazme pune, ali da ih tuku, opako {#} {#} !!!!

 

LINK; http://www.index.hr/like/clanak/popravljanje-plazma-tva-u-kucnoj-radinosti--palicom/600778.aspx

 

O "punjenju" slijede prilozi {#} !!!!

loko_1 pet 24.2.2012 09:52

Da danas kupujem to bi definitivno bio Sharp LC-40LE830E cijena je od 7500 do 8000kn kako gdje. Kad sam jučer vidio koliko je bolja slika u odnosu na Panasonic TX-P42G30E kod SD slike odmah sam odustao od G30 moram još vidjet GT 30 al mislim da je to slično kao G30 samo što ima 3D. Sharp nisam kupio jer ubrzo izlazi novi model Sharp LC-40LE840 pa cu vjerovatno njega uzet.

nani pet 24.2.2012 10:58

Gledao si gdje? U dućanu? Pa koji post prije ti je čovik lipo objasnio da se tamo ne mogu uspoređivati televizori upravo zbog umjetne rasvjede i dimamic moda koji je postavljen na većini tv-a zbog prenaglašivanja boja (nerealne vrijednosti). Inače kad god pročitam neku od tema na Bug-ovom forumu na temu TV dobro se nasmijem. Netko je ovdje spomenuo da neki naši portali imaju proviziju od Panasonica i da im sve recenzije imaju isti cilj a to je da blate sve ostalo a dižu Panya u zrak. Moram reći da osobno čitam dosta stranih portala/foruma i pratim rasprave vlasnika na avforums, whathifi, i nekolicini sličnih i mogu reći da sam dosta informiran po pitanju tehnologije i istina je da je Panasonic u nekim područima bolji od ostalih proizvođača plazmi ali i oni imaju svoje mušice i Samsung im se opasno približio. Također je istina da je kvaliteta izrade debelo na strani Japanaca. Dalje, da bi nekakav LCD pružio približno podjednaku kvalitetu slike (ili bolju) od plazme taj TV treba platiti  oko 50% više od iste te plazme, amen! Doneseš svoj lipi LED LCD iz trgovine i postaviš doma i ideš gledat film navečer i skontaš da ti na tamnim scenama svitlo probija, recimo po rubu. Kako? Kako to nisam primjetio u dućanu? Kako češ i primjetit kad je u tom dučanu svitla više nego tv daje prostoru u kojem se nalazi? Ono što želim reći je da svako ima svoje preference i u konačnosti će većina bit zadovoljna onim što kupi jer su razlike teško primjetne pogotovo onome ko ne zna gdje i što gledat a takvih je 95% konzumenata. Prije kupnje nekog TV dobro je informirati se, pročitat recenziju i važnije mišljenje vlasnika i to na više portala da si siguran da te ne 'muljaju'.

E još jedna stvar, Panasonicova GT30 je u veelikoj večini 'nagrada' od strane svih navedenih portala proglašavana za najbilji HDTV, znači ne od jednog nepristranog sajta već od većine njih jer za svoju cijenu nudi dovoljno dobru sliku (ne najnajnajbolju jer takav tv ne postoji, ili bar ne za novce koji su nama dokučivi, za takve posoje profesionalni ekrani po 100k KN).

 

P.S.

I ne nisam onaj 'Nani' sa hdtelevizije(sada na hdportal-u) već nam je slučajno nick isti.

loko_1 pet 24.2.2012 11:14

Gledao sam u dućanu slika je na G30 bila dosta mutnija ali je to vrlo vjerovatno zbog toga što je više televizora spojeno na isti izvor signala. Kada sam prije mjesec dva gledao GT30 bila je hd slika i to je stvarno odlicno izgledalo a pogotovo crna boja. Sacekat ću da izađe Panasonic GT50 i Sharp lc40le840 pa ću onda odlucit. Možeš li mi reci nesto kakav je ovaj sharp le830 u odnosu na gt30 na testovima, ja sam gledao i ta dva modela su po ocjenama skoro pa isti.

nani pet 24.2.2012 12:57

Na žalost ne mogu ti pomoći jer nisam upoznat sa Sharpovim TV-om. Kad izađu željeni modeli sačekaj pokoju recenziju, i po meni još važnije korisničke osvrte da vidiš dali dotični TV pati od koje 'bolesti' te ukoliko pati vidi da li se taj problem da uklonit nekim firmware-om ili je trajni. Na žalost da se takve stvari otkriju/potvrde treba vremena, dobra stvar je što s tim istim vremenom cijene TV-a već osjetno padnu pa je isplativije nabaviti taj TV tada još kad znaš što možeš očekivati. Negativna stvar je da od tada ostane malo vremena i već se najavljuju novi, bolji, ljepši ... modeli. Ali šta je tu je, tako se to vrti u krug u svemu pa i TV biznisu.

Uglavnom, kao što sam već rekao, bit češ zadovoljan šta god odabereš, odvaži za što bi najviše koristio TV i u kojem okruženju i nečeš požaliti konačnim odabirom{#}.