SinCr0 pon 31.8.2009 13:00

Postoje skupine ljudi koje imaju ORGINALNE kartice, onda se oni skupe i salju kodove drugima, tj. prodaju ti ih... Treba ti digitalni reciver sa Linux platformom, (dm500 pa nadalje), te stalni pristup internetu. Kad to nabavis, zovnes nekoga koga znas da pruza usluge, on ti dodje postima reciver, satelitski tanjur (ako vec nije), te ubaci neke podatke u reciver(tvoj username, password i jos neke podatke o paketima programa,blabla bla...) i to je to.

big_guy pon 31.8.2009 13:04
SinCr0 kaže...

Postoje skupine ljudi koje imaju ORGINALNE kartice, onda se oni skupe i salju kodove drugima, tj. prodaju ti ih... Treba ti digitalni reciver sa Linux platformom, (dm500 pa nadalje), te stalni pristup internetu. Kad to nabavis, zovnes nekoga koga znas da pruza usluge, on ti dodje postima reciver, satelitski tanjur (ako vec nije), te ubaci neke podatke u reciver(tvoj username, password i jos neke podatke o paketima programa,blabla bla...) i to je to.

I onda mu uredno plaćaš određenu svotu novaca mjesečno.

F1-IVO pet 15.3.2013 15:23

Koliko otprilike košta mjesečni najam CS usluge kod domaćih lokalnih dilera i šta otprilike nude (najbitnije mi je da mogu pogledat F1 tj. Sky i BBC u HD-u a onda i ove programe šta trenutno gledam na MaxTV-u)?

Koji HD receiver uzeti a da ne košta ko suho zlato (200-250€)? Vidim da se po netu spominje Dreambox 500 HD kao najbolji omjer uloženo/dobiveno.

Na što paziti kod kupnje istih (spominju se neki klonovi istih)? Kažu da je poželjno da receiver radi na Linux platformi.

Eto ako netko ima volje potanko objasniti bio bih mu zahvalan.

zanetti pet 15.3.2013 15:56

Na njuškalu su ti cijene oko 100 kn za mjesečni najam linije...to dobiješ od ovog šta ti daje uslugu

Bitno ti je kod davaoca usluga da ti je rad nesmetan i da nema kočenja slike ...ledi, prekida, padaju im serveri  pa crn ekran itd...

Obično to rješavaju sa više servera na više lokacija tako da je manja mogučnost prekida

Dalje koliko taj tip ima kartica u lokalu..znači svojih a ne tuđih

Da bi ima imalo kvalitetan server triba bi imat digi tv karticu(tu  su svi titlovani programi) , obično ih imaju dvije ,hrt ti je uobičajen i

obično imaju još neku tipa sky italy ili sky germany(te su skupe) ...jer vidi to mu je nazovi zalog za povrat

Bitan ti je ping do servera ..

Sky UK možeš gledat samo određene frkvencije nemoš cili paket osim ako imaš antenu od 3 metra

Sky UK je kodiran u NDS-u koji je jako osjetljiv sistem u CS-u tj ima učestale promjene ključa

DM 500 HD je prijemnik proizvodi ga dream multimedija (švabe), vlasnik turčin ..čini mi se

Taj je ok samo ti njihov original košta oko 3000kn(nisam siguran ne pratim cijene odavno), a kopija kineska

koja se pokazala kao kvalitetan proizvod upola manje u tome ti je kvaka+ imš usb koji original nema

Svi ti moderni HD prijemnici su ti bazirani na Linux-u točnije koriste Enigma 2 sistem razvijen od strane dream multimedije.

Imaš još prijemnike tipa :VU+,Xtrend,AzBox,GigaBlue...koji koriste linux tj. enigma 2

E da svi ovi prijemnici koriste MIPS procesore , a to ti je vezano za program CCcam (90 posto servera radi na njemu) jer on radi samo na  njima,

dok ostali prijemnici tipa amiko alien koriste SH-40 procove i naravno CCcam ne radi na njima(ima i drugih emulatora nije da je ovi jedini)

Najbolja veza je CCcam-CCcam...tj najmanji je gubitak ecm

Pitanja?

Matozan pet 15.3.2013 16:02
zanetti kaže...
Imaš još prijemnike tipa :VU+,Xtrend,AzBox,GigaBlue...koji koriste linux tj. enigma 2

E da svi ovi prijemnici koriste MIPS procesore , a to ti je vezano za program CCcam (90 posto servera radi na njemu) jer on radi samo na  njima,

dok ostali prijemnici tipa amiko alien koriste SH-40 procove i naravno CCcam ne radi na njima(ima i drugih emulatora nije da je ovi jedini)

Najbolja veza je CCcam-CCcam...tj najmanji je gubitak ecm

Pitanja?

A ja baš namjeravao uzet Alien-a, još se dvoumim između jedinice i dvojke.

Prema ovomo što navodiš trebao bih uzeti neki drugi uređaj ili će i sa ovim CS raditi, ali lošije?

zanetti pet 15.3.2013 16:15

Vidi radit če,ne kažem da neče

Obično se na njemu koristi OScam koji nije loš,ali po onome šta sam je vidija

najbolje rade klijenti na CCcam-u tj direktna veza dva CCcam-a

Kvaka ti je u serveru

Šta se tiče amiko aliena on je ok prijemnik ,ali za njega ti je enigma loša

dok su ti ovi ostali daleko naprid po tom pitanju

Čini mi se da razlika u cijeni između njega i DM 500 HD je oko par sto kuna,ali se itekako isplati pogotovo

po pitanju sftverske podrške

speedy56 uto 9.4.2013 18:49
David87 kaže...

Ovdje na forumu imaš doktora kaj se toga tiče, inače za 100kn imaš sve živo. Na PP ti pošaljem username kojeg potražiš na unitedsat forumu {#}

 

EDIT: eh yebiga ne mogu ti poslat PP!

Isti slučaj kao i kod F1-Ive.

Pošaljem mi username pls? {#}

sale03 sri 10.4.2013 14:41
F1-IVO kaže...

Koliko otprilike košta mjesečni najam CS usluge kod domaćih lokalnih dilera i šta otprilike nude (najbitnije mi je da mogu pogledat F1 tj. Sky i BBC u HD-u a onda i ove programe šta trenutno gledam na MaxTV-u)?

Koji HD receiver uzeti a da ne košta ko suho zlato (200-250€)? Vidim da se po netu spominje Dreambox 500 HD kao najbolji omjer uloženo/dobiveno.

Na što paziti kod kupnje istih (spominju se neki klonovi istih)? Kažu da je poželjno da receiver radi na Linux platformi.

Eto ako netko ima volje potanko objasniti bio bih mu zahvalan.

ne mogu ti poslati pm.

speedy56 čet 29.8.2013 11:43

Zanima me dali za dobar prijem CS-om treba imati više LNB-a ili ne? (Prvenstveno bih htio hvatati Sky UK i British Eurosport 1 i 2)

 

Može neka preporuka recievera ispod 1000kn. Uvjet je da je HD i da ima optički audio izlaz (za 5.1)

Iznad 1000kn bih uzeo Vu+ Solo, ali ne vjerujem da ću za reciever istovariti 200€

David87 čet 29.8.2013 12:36
speedy56 kaže...

Zanima me dali za dobar prijem CS-om treba imati više LNB-a ili ne? (Prvenstveno bih htio hvatati Sky UK i British Eurosport 1 i 2)

 

Može neka preporuka recievera ispod 1000kn. Uvjet je da je HD i da ima optički audio izlaz (za 5.1)

Iznad 1000kn bih uzeo Vu+ Solo, ali ne vjerujem da ću za reciever istovariti 200€

3-4 LNB-a dosta da hvata Astru, Hotbird, EutelSat ili Thor

 

A ovaj ti je dobar rec za manje love Opticum X406p CI HD

speedy56 čet 29.8.2013 15:47
jozi-111 kaže...

Za hvatati sky-uk na satelitu astra 2 28.2 stupnjeva ti treba veliki tanjur preko 100 cm, jer Hrv nije baš najbolje pokrivena sa tim satelitom ;)

Baš Astra 2 28.2?

Pitam jer sa tanjurom 80 cm i jednim LNB-om lovim Astru 28.2E.

 

EDIT:

Moja glupost je precrtana. {#}

 

Isplati li se dati 900kn više za Vu+ Solo umjesto Opticuma X406p?

Može možda preporuka još kojeg recievera?

Hvala!

daniq ned 8.9.2013 12:06

Moram se nadovezati na ovaj tekst sve to stima do ovoga da recimo jeftiniji resiveri nepodrzavaju cccam naprotiv navedeni amiko ,kao i resiver koji ja koristim Opticum x405p HD radi odlicno kao klijent  sa cccam ,Newcamd linijama samo je potrebno instalirati emu softwrare koji ima vec u sebi cccam emulator, Ja gledam Digi tv,sky italija,Cyfra+,JSC sport..sa jednom linijom,prezadovoljan.Na kraju ako zelite kupiti liniju i na taj nacin gledati nekoliko paketa programa, dovoljna vam je investicija u resive od oko 450-500kn koji ima i bezicno povezivanje na internet ili lan kablom..moj prijedlog(opticum x405-x406,alma s22000), amiko mini hd..,){#}