ajimerej sub 27.1.2024 08:52

Baš od 1.2. prelazim na tele "unlimited" i molio bih info znam da nakon 60GB potrošenog moram poslati poruku, zanima me vremenski odziv, nakon koliko vremena produže na novih 60GB?
Baš razmišljam kao gledam 4K netfix i potrošim internet pa onda bih trebao pauzirati film poslati poruku i kolika bi to pauza bila?

I ima li još kakvih skrivenih ograničenja? Čitao sam na tele stranicama i čini se da nema.

darkborg sub 27.1.2024 14:20

Ne prelazim baš često limit ali uglavnom ti je to instantno čim pošalješ poruku.
Možeš instalirati app automagic premium da ti automatski šalje "nastavi" kad potrošiš podatke.

Druga stvar koju bi ti napomenuo, ako planiraš tako svakodnevno i intenzivno koristiti mobitel kao hotspot, računaj da će ti mobitel konstantno biti na punjaču a njegova baterija praktički uništena nakon par mjeseci. Ovo pišem iz osobnog iskustva.

Marko :D sub 27.1.2024 14:35
ajimerej kaže...
Baš od 1.2. prelazim na tele "unlimited" i molio bih info znam da nakon 60GB potrošenog moram poslati poruku, zanima me vremenski odziv, nakon koliko vremena produže na novih 60GB?
Baš razmišljam kao gledam 4K netfix i potrošim internet pa onda bih trebao pauzirati film poslati poruku i kolika bi to pauza bila?

I ima li još kakvih skrivenih ograničenja? Čitao sam na tele stranicama i čini se da nema.

Samo informativno; 60 GB je po danu i svaki dan ti se u ponoć dodjeljuje novih 60 GB, tako da nekako mislim da nećeš često morati slati tu poruku. Recimo, Netflix na svojim stranicama podrške govori da streamanje 4K sadržaja troši 7 GB po satu. To znači, da bi potrošio 60 GB, moraš gledati Netflix 4K sadržaj 8,6 sati.

 

Što se tiče prekida, cijeli proces ne traje dugo, par sekundi. Još ako si namjestiš da ti aplikacija sama pošalje SMS kad dobiješ poruku, svedeš to na minimum. 

 

Nikakvih drugih ograničenja nema, tako da si bez brige.

Marko :D sub 27.1.2024 18:37
frki16 kaže...
ajde molim te istestiraj ako nisi već da li moraš čekati da dosegneš taj limit ili možeš poruku poslati prije isteka limita?

Nemam Netflix niti unlimited tarifu, pa ne mogu. Ali poruku ne možeš poslati prije isteka limita, to je sigurno.

gladni sub 27.1.2024 19:32

Evo moje iskustvo sa unlimited tarifom. Prvo mi je dolazila poruka kad se potrosi promet i brzina padne. Nakon slanja poruke bi proslo i 10 min nekad dok se brzina ne vrati u normalu.

Pa sam zvao sluzbu za korisnike i prepirao se s njima par puta, oni bi tekli da je sve u redu da se brzina vrati cim se posalje poruka. Da bi nakon jos par prigovora rekli da ce mi slat poruku malo prije nego se potrosi promet.

Znaci imao bi mozda minutu najvise za poslat poruku. Ja racunam nekih 50-100 mb prije limita. I na tome je ostalo. Sad su uveli ovih 60 gb pa je sad lakse.

Tako da provaj sam uzet karticu negdje i testiraj.

Nadam se da sam pomogao...

ZovemseZoranidolazimizRijeke čet 22.2.2024 09:08

Ovo je vrlo ugodna vijest, kao što neki ovdje znaju ja sam tek jučer saznao, Telemach je podignuo dnevni limit na 60GB. Ovo je i više nego dovoljno za full "flat rate" surfanje bez da previše misliš koliko si potrošio podataka. Ne govorim o skidanju torrenata ili igara od 100 gigabajta isl. nego za uobičajeni rad na računalu, uz dosta korištenja i youtubea i netflixa.

 

Tako da jedan 👍

Cryogenic ned 25.2.2024 11:00
ajimerej kaže...
Marko netočno. Nakon potrošenih prvih 60GB u "neograničenoj" tarifi, svakih idućih 5GB moraš slati poruku "nastavi" i tako stalno do ponoći. Nakon ponoći opet 60GB.

 Ja na t-comu isto moram slat poruke BRZINA, ali riješio to aplikacijom macrodroid'om, čim stigne obavijest potrosili ste ili posalji brzina, macrodroid detektira takav sms i pošalje poruku, sve je automatski, ako je nekom tlaka slat sms stalno, postoji rješenje.

Marko :D ned 25.2.2024 17:32
ajimerej kaže...
Marko netočno. Nakon potrošenih prvih 60GB u "neograničenoj" tarifi, svakih idućih 5GB moraš slati poruku "nastavi" i tako stalno do ponoći. Nakon ponoći opet 60GB.

Netočno. Pogledaj što piše u uvjetima korištenja tarife;

 

"Ako Pretplatnik unutar jednog dana potroši 60GB brzina se smanjuje na 64 kbit/s. Nastavak korištenja podatkovne usluge po maksimalno dostupnoj brzini Pretplatnik postiže slanjem ključne riječi NASTAVI na 13880 ili preko Telemach aplikacije pri čemu se dodjeljuje dodatnih 60 GB podatkovnog prometa po maksimalnoj brzini bez naknade."

 

"Pretplatnik može bez dodatne naknade aktivirati neograničen broj dodatnih 60 GB podatkovnog prometa u istom danu nakon što u potpunosti potroši prethodno dodijeljenih 60 GB podatkovnog prometa."

 

https://cdn.telemach.hr/public/upload/pdf/Uvjeti_koristenja_Telemach_paketa_za_pretplatnike_START_TOP_UNLIMITED_UNLIMITEDPRO.pdf

Marko :D ned 25.2.2024 22:15
ajimerej kaže...
Marko nije tako. Evo upravo danas nešto skidam i nakon potrošenih 60gb na svakih idućih 5GB moram slati poruke.

Ne znam vrijedi li se žaliti što nije onako kako piše?

Javi se službi za korisnike jer očito na tvojem računu nešto nije u redu. Trebalo bi ti dati 60 GB kako piše u uvjetima korištenja tarife.