Ciovo74 sri 14.10.2020 11:09

Samo na znanje da TELE 2 uvodi veliku promjenu! Znači nema više Terabajta ili ti ga neograničenog interneta nego je novo do 200 GB ,a to znači da svi mi koji nemamo mogućnosti interneta ,napominjem brzog,a ne da nemamo interneta,otoci,kuće koje su udaljene od centrale vraćamo se opet na isto samo 100 giga više od konkurencije.Pišem jer svi koji imamo apartmane baš iz razloga šta je kod konkurencije  brzina kao u puža imamo opet problem,zato jer 20 turista u kući spraši 200 Giga za 10 dana i nakon toga NEMA VIŠE!!Molio bi sve koji imaju problem da im napišu dopis i da stave bar do 400 GIGA ako se slažete sa nama koji nam je brzi internet u  21 stoljeću nedostupan!!

Njambris sub 17.10.2020 13:40

Katastrofa što su napravili... 200 gb mjesečno pa onda brzina od 2 mbps. Koma. Kd nas je mjesečna potrošnja oko 600 gb mjesečno. Supruga, kćer i ja. Netflix , youtube, posao i nešto skidanja igrica. i nakupi se to. :D Nikad nismo došli do 1 TB. 

qwertYxoZ sub 17.10.2020 13:59
Ciovo74 kaže...

Samo na znanje da TELE 2 uvodi veliku promjenu! Znači nema više Terabajta ili ti ga neograničenog interneta nego je novo do 200 GB ,a to znači da svi mi koji nemamo mogućnosti interneta ,napominjem brzog,a ne da nemamo interneta,otoci,kuće koje su udaljene od centrale vraćamo se opet na isto samo 100 giga više od konkurencije.Pišem jer svi koji imamo apartmane baš iz razloga šta je kod konkurencije  brzina kao u puža imamo opet problem,zato jer 20 turista u kući spraši 200 Giga za 10 dana i nakon toga NEMA VIŠE!!Molio bi sve koji imaju problem da im napišu dopis i da stave bar do 400 GIGA ako se slažete sa nama koji nam je brzi internet u  21 stoljeću nedostupan!!

 Što se nerviraš, pa samo promijeni operatera... Imaš duo box od A1 za 200kn 1TB interneta, nakon toga ti je 2-4mbps

Ulica Ulice sub 17.10.2020 14:30

Tko koristi neki od streming servisa ( kod mene je Netflix, HBO go, Prime Video, Eurosport player i NFL Gamepass PRO ) nema šanse da uđe ispod 200 GB.... kad se tome još pridoda You tube na kojem sin najviše "visi" dolazim do iznosa od 600 - 800 GB mjesečno ( bez skidanja torrenta i igrica ).....Nas je troje u kučanstvu......

game789 sri 21.10.2020 22:52

Da li se moze otkazati trenutna pretplata (jos par mjeseci traje vazeci ugovor) na račun smanjivanja prometa na 200 gb? Temeljem kojeg pravnog članka da bude valjano i opravdavajuće otkazivanje pretplate između mene i njih? hvala!

srcipesak čet 22.10.2020 15:47
game789 kaže...

Da li se moze otkazati trenutna pretplata (jos par mjeseci traje vazeci ugovor) na račun smanjivanja prometa na 200 gb? Temeljem kojeg pravnog članka da bude valjano i opravdavajuće otkazivanje pretplate između mene i njih? hvala!

 Može do 1.1.2021. bez penala. Razlog: promjena uvjeta usluge.

MrBlc čet 22.10.2020 16:35
srcipesak kaže...
game789 kaže...

Da li se moze otkazati trenutna pretplata (jos par mjeseci traje vazeci ugovor) na račun smanjivanja prometa na 200 gb? Temeljem kojeg pravnog članka da bude valjano i opravdavajuće otkazivanje pretplate između mene i njih? hvala!

 Može do 1.1.2021. bez penala. Razlog: promjena uvjeta usluge.

Zar nije rok od kad te operater obavijesti o promjeni uvjeta i tvojem pravu na otkaz?

crocro23 sri 4.11.2020 20:47
Memphis kaže...

Od 01.12 postaju telemach

 

Ovo ću kopirati na 2 druga mjesta isto, to je ono što sam ja napravio. Znam da mnogi neće i da će mnogi reći kako je to glupost / skupo ili što ja znam.

 

Jednostavno imam ugovor (kao i mnogi) na Tele2. Otkazao sam ga i riješio se tog problema.

 

Kako ću do interneta? Možda skuplje i komplicirano, ali je neograničeno i najbrže je što postoji trenutno.

 

Doma imam na mobitelu uvijek 400/300 brzinu, ok, zna pasti na 200mbps, ako hodam po doma znam uhvatiti signal i preko 350 mb.

Tethering s kablom na desktop ili laptop, a ostali uređaji (tv, ps) se spajaju wifi na 5ghz dijeljenja.

Brzina je bomba! Skida se neograničeno, da ne pokazujem nešto "ne baš legalno" jučer 400gb riješeno. Ovaj mjesec preko 1,1TB već.

 

Živim u okolici Siska, zapravo tele2 mi je davao 40mbps pokucnog, a tcom preko žice cca 20 mbps i optika nije dostupna.

 

Koliko me to košta? Dan interneta je 9kn, 30x 9 kn za 30 dana, da skupo, ali nikad nije ispod 200/100 brzina i zaista je FLAT.

Kako spojit? Moj mobitel radi 2 dana ako samo stoji doma da ga ne diram i da 48h besprekidno dijeli tu mrežu, inače i 3+ dana može radit, ali dijeljenje neta malo brže troši bateriju.

Mobitel je 4G i nije mi potreban uz mene jer mi je to drugi mob.

 

Za ovu foru sam čuo od frenda, a i skužio da mnogi na netu već o tome pričaju da su znali uzimat zbog "skidanja" te dan interneta fore.

 

Kod mene radi od 27.10.2020 i od 1. do danas 5.11 je preko 1TB skinuto.

 

Nisam naišao na nikakvu foru da bi to bila loša ideja osim ako nemaš drugi mob ili ti je problem platiti 9 kn dan.

 

 

NE UZIMATI TJEDAN ZA 70KN, u tom slučaju je 75mbps ogranicena brzina. Ako uzmes 1 dan onda je brzina full.

Hajder pon 16.11.2020 10:36

Jutros mi je brzina pala na pokućnom, tražio sam po netu da nije neki problem sa tele2 pa sam naišao na ovo tj. da mi je mjesečni limit samo 200 gb.

Bio sam full zadovoljan sa tele2 do sada ali meni ovakvi uvjeti ne odgovaraju, meni treba flat.

Šta drugi nude do cca 200 kn?

Han pon 16.11.2020 11:04
Hajder kaže...

Jutros mi je brzina pala na pokućnom, tražio sam po netu da nije neki problem sa tele2 pa sam naišao na ovo tj. da mi je mjesečni limit samo 200 gb.

Bio sam full zadovoljan sa tele2 do sada ali meni ovakvi uvjeti ne odgovaraju, meni treba flat.

Šta drugi nude do cca 200 kn?

 A1 Flatbox za 179 kn mjesečno. Nakon potrošenih 1 TB internet prometa, brzina se spušta na 2 Mbit/s. Info: https://bit.ly/3pxJVCJ

ByteRat čet 19.11.2020 08:08

Ovo je sramota sto su napravili. Jos su mi bolji ovi koji zagovaraju takvu odluku. Kao mobilna mreza, nije internet za svakoga etc.

 

Oni jessu mobilna mreza, ali se pokucni reklamira bas kao to, internet za koristiti kod kuce, za vise clanova. Da ne govorimo o bezbroj giga gluposti itd. 

1T je bilo ok. Ali ovo je sramota. U vrijeme kada update za jedan GPU driver je 700mb koji dodje par puta mjesecno, update za Windowse da ne govorim, a ovo

sto su ljudi spomenuli ranije je samo bonus na to (YouTube, download bilo cega, Netflix etc.). Pa 200gb zna bit jedna modernija igra.

U vrijeme kada se uvodi 5G, fiber i ostalo, kod nas se vraca na 2mbps. Da ja placam tu cijenu za 2mbps mjesecno u mom kucanstvu. Nema sanse. Cao Tele2.

Kakav neogranicen internet, ako imas 200gb bez ogranicenja, a onda ti je maksimalno 2mbps to je itekako ogranicen net, mozes tocno izracunati koliko mozes potrosit mjesecno s takvim ogranicenjima

da ti je racunalo upaljleno 24/7 i stalno skida nesto. Dakle niti je za kucanstvo niti je neogranicen. Lazna reklama i sramota.

Cista pohlepa i to u vrijeme pred blagdane i u vrijeme korone. Ja danas otkazujem. 

Jos mi je jasno da su to uvijeti recimo za mobitel gdje ono zgrabis pa nesto pogledas po putu, u gradu. Ali ovako...

I jos to tako lijepo napisu kao da nam uslugu rade! 

 

"Poštovani,


hvala Vam što ste kontaktirali Tele2. Žao nam je zbog nastalog nezadovoljstva.

Ljubazno Vas molimo da nam u odgovoru na ovaj e-mail dostavite Vaše korisničke podatke kako bi mogli izvršiti detaljnije provjere.

Navedene promjene se uvode jer našim korisnicima u svakom trenutku želimo osigurati najbolje iskustvo korištenja usluga te stoga kontinuirano pratimo i poboljšavamo kvalitetu mreže uz istovremeno unaprjeđenje naših proizvoda i usluga u skladu s potrebama korisnika. Cilj ove strateške odluke je unaprijediti našu mrežu kako bi većina korisnika imala kvalitetniju uslugu.

Tele2"

 

Zanima me kakvo je to najbolje iskustvo koristenja i tko prati te podatke i kakvo je to "poboljsanje usluge". Unapredjenje proizvoda?? Zbilja? Toliko ljudi je preslo na njih, pa sto onda nisu ulozili u infrastrukturu ako je problem u tome kao sto neki pricaju.

 

drnde čet 19.11.2020 21:37

Mene je ovo ugrizlo neki dan i sad mi je brzina 2Mbit/s a radim od doma. Tele2 tvrdi da su me obavijestili uz račun no ja primam samo e-Račun i tu se ne spominje ništa o ovome, pretražio sam SMS-ove, druge mailove, obavijesti na portalu "Moj Tele2" ništa.

Konkretno njihova tvrdnja je:

> Tele2 ima pravo izmijeniti uvjete korištenja svojih usluga pri čemu o tome obavezno mora obavijestiti korisnike. U ovom slučaju poslali smo Vam obavijest uz račune te se iste šalju svim korisnicima koji koriste tarifu za mobilni internet Bezbroj GB.


Ovih 200GB mi nije dovoljno (prosjecna potrosnja je oko 300-400GB) te prelazim na optiku cim prije no zanima me da li je još ljudi u istom brodu, da primaju e-Račun i ne mogu naći nikakvu obavijest?
Mozda sam nesto previdio.

Pomalo me ovo živcira jer radim od doma i da sam znao za ovu promjenu bi već prešao negdje drugdje, poslao sam i pismeni prigovor itd. no džaba i to ako sad do kraja mjeseca imam ovu bananu od interneta jer za optiku mi vele da se ceka jedno 2-3tjedna.

srcipesak čet 19.11.2020 22:01
drnde kaže...

Mene je ovo ugrizlo neki dan i sad mi je brzina 2Mbit/s a radim od doma. Tele2 tvrdi da su me obavijestili uz račun no ja primam samo e-Račun i tu se ne spominje ništa o ovome, pretražio sam SMS-ove, druge mailove, obavijesti na portalu "Moj Tele2" ništa.

Konkretno njihova tvrdnja je:

> Tele2 ima pravo izmijeniti uvjete korištenja svojih usluga pri čemu o tome obavezno mora obavijestiti korisnike. U ovom slučaju poslali smo Vam obavijest uz račune te se iste šalju svim korisnicima koji koriste tarifu za mobilni internet Bezbroj GB.


Ovih 200GB mi nije dovoljno (prosjecna potrosnja je oko 300-400GB) te prelazim na optiku cim prije no zanima me da li je još ljudi u istom brodu, da primaju e-Račun i ne mogu naći nikakvu obavijest?
Mozda sam nesto previdio.

Pomalo me ovo živcira jer radim od doma i da sam znao za ovu promjenu bi već prešao negdje drugdje, poslao sam i pismeni prigovor itd. no džaba i to ako sad do kraja mjeseca imam ovu bananu od interneta jer za optiku mi vele da se ceka jedno 2-3tjedna.

 

Imaš na eračunu ili moj tele2 portal (nisam više korisnik pa govorim napamet) okačen pdf identičan papirnatom računu gdje ti je u 10tom mjesecu koliko se sjecam na jednoj od stranica računa bila ta tužna priča o 200GB. Jest da je bilo "skriveno" ne na vrhu prve stranice i font 72, ali pisalo je, ja vidio. 

drnde čet 19.11.2020 22:44
srcipesak kaže...
drnde kaže...

Mene je ovo ugrizlo neki dan i sad mi je brzina 2Mbit/s a radim od doma. Tele2 tvrdi da su me obavijestili uz račun no ja primam samo e-Račun i tu se ne spominje ništa o ovome, pretražio sam SMS-ove, druge mailove, obavijesti na portalu "Moj Tele2" ništa.

Konkretno njihova tvrdnja je:

> Tele2 ima pravo izmijeniti uvjete korištenja svojih usluga pri čemu o tome obavezno mora obavijestiti korisnike. U ovom slučaju poslali smo Vam obavijest uz račune te se iste šalju svim korisnicima koji koriste tarifu za mobilni internet Bezbroj GB.


Ovih 200GB mi nije dovoljno (prosjecna potrosnja je oko 300-400GB) te prelazim na optiku cim prije no zanima me da li je još ljudi u istom brodu, da primaju e-Račun i ne mogu naći nikakvu obavijest?
Mozda sam nesto previdio.

Pomalo me ovo živcira jer radim od doma i da sam znao za ovu promjenu bi već prešao negdje drugdje, poslao sam i pismeni prigovor itd. no džaba i to ako sad do kraja mjeseca imam ovu bananu od interneta jer za optiku mi vele da se ceka jedno 2-3tjedna.

 

Imaš na eračunu ili moj tele2 portal (nisam više korisnik pa govorim napamet) okačen pdf identičan papirnatom računu gdje ti je u 10tom mjesecu koliko se sjecam na jednoj od stranica računa bila ta tužna priča o 200GB. Jest da je bilo "skriveno" ne na vrhu prve stranice i font 72, ali pisalo je, ja vidio. 


Hvala, je evo sad sam našao skroz na dnu u PDF-u računa na moj-tele2 ... nikad the račune do sada nisam otovorio a taj PDF nije u privitku mail-a kojeg mi šalju sa podacima za uplatu.

Ako oni to smatraju kao da su me obavijestili to je ispod svake razine. Ajde da je račun u privitku još nekako ali ako se ja moram sâm logirati na portal i skinuti pdf da bi to saznao oni po meni nisu ispunili svoju obvezu jer inače nebi bio ovdje da se žalim nego bi smjesta počeo sa prijelazom na drugog davatelja usluge još prošli mjesec.


srcipesak čet 19.11.2020 23:58

Ovo je još mila majka. Barem piše sve iako na drugoj ili kojoj stranici. Najjače mi dok banka obavještava o nekim promjenama i evo više možete saznati na stranicama banke gdje je uvijek 10 friskih pdfova od po 100 stranica pa ti listaj sine i traži unutra sve što te zanima.