Scooby_00 pet 1.1.2021 13:37

Pozdrav,

Nadam se da ne postoji već otvorena slična tema!

Želim pokrenuti internetski oglasnik, nešto tipa index - njuškalo, samo za posebnu nišu i naravno mnogo jednostavniji. Zanima me može li se on registrirati kao obrt i u koju bi kvalifikaciju tada spadao taj obrt (ako se može tako voditi)?

Da li su potrebne posebne kvalifikacije za vođenje takvog obrta (stručna sprema, položeni ispit...)

Nadam se da je netko od vas imao iskustva u ovakvim temama

 

Scooby_00 sub 2.1.2021 17:04

Nije valjda da to nikome još nije palo na pamet?

Da li je itko imao iskustva s internet oglasnicima ili možda znate nekoga tko je imao, kakav je pravni okvir, koliki su okvirno troškovi pokretanja, što sve to uključuje, bilo kakve informacije su dobre došle. Ili nešto drugo vezano za oglasnike...

 

Dojitza ned 10.1.2021 13:02

Sam proizvod (oglasnik) ti nema veze s obrtom. Dakle ti mozes to napraviti i dati ljudima na koristenje bez otvaranja obrta. Ono sto drzavu brine je kada ti krenes ostvarivati prihode i kako to oporezovati. Tu imas vise opcija, a koliko ja znam za ovako nesto ti je mozda najprikladnije otvoriti j.d.o.o za 10kn i onda dalje s tim. Obrt je po meni prikladniji za neka zanimanja gdje ti osobno radis usluge ljudima jer tu i ako ti propadne biznis osobno odgovaras.

 

Pogledaj si ovdje malo razliku: https://www.virtualni-ured.net/sto-registrirati-obrt-d-o-o-j-d-o-o.html

 

Sto se tice toga svega, najbolje ti je prvo napraviti taj oglasnik, dati ljudima besplatno na koristenje, pa onda kad i ako krenes zaradjivati na tomu otvarati j.d.o.o

Posalji nam nekakav link kad upogonis prvu verziju :)

ministar ned 10.1.2021 18:39
Dojitza kaže...

Sam proizvod (oglasnik) ti nema veze s obrtom. Dakle ti mozes to napraviti i dati ljudima na koristenje bez otvaranja obrta. Ono sto drzavu brine je kada ti krenes ostvarivati prihode i kako to oporezovati. Tu imas vise opcija, a koliko ja znam za ovako nesto ti je mozda najprikladnije otvoriti j.d.o.o za 10kn i onda dalje s tim. Obrt je po meni prikladniji za neka zanimanja gdje ti osobno radis usluge ljudima jer tu i ako ti propadne biznis osobno odgovaras.

 

Pogledaj si ovdje malo razliku: https://www.virtualni-ured.net/sto-registrirati-obrt-d-o-o-j-d-o-o.html

 

Sto se tice toga svega, najbolje ti je prvo napraviti taj oglasnik, dati ljudima besplatno na koristenje, pa onda kad i ako krenes zaradjivati na tomu otvarati j.d.o.o

Posalji nam nekakav link kad upogonis prvu verziju :)

za j.d.o.o. se treba dobro informirati kako ga se zatvara

Scooby_00 uto 12.1.2021 18:51

To je dobra opcija da bude bez reklama na početku, taj obrt me zanima isključivo zbog paušalnog oporezivanja i lakšeg zatvaranja ako nešto ne bude išlo. Isto ne znam da li treba imati prostor za registraciju jdoo. Kod obrta mi je super jer se može voditi iz stana.