Stanovanje

Stolica / Fotelja za računalo?

vrinho čet 2.2.2023 13:15
tigerija kaže...
Izzy kaže...

Interesantno koliko su te gaming stolice slične. Sve na isti kalup, reklo bi se.

 To su stolice za automobile. Ja to nebi vise nikad kupovao. Jednom uzeo da probam. Tesko sranje. Unisti ti skroz leda. Ma smrt. Nebi niti neprijatelju preporucio :D .

Ako radite za racunalom uzmite si normalne stoliec za ured. Ergonomske.

 

Jedino ako vozite car racing igre. Onda si mozete uzeti te "gejmerske stolice" kao >sekundarnu stolicu< .

 

:D :D

 A koju si to probao, vjerojatno neku onu žešću kinesku iz konzuma ili ktc-a. Nekidan sam prodao svoju GT Omegu Pro kožnu, kupljenu u 12. mjesecu 2018. Praktički još bila ko nova a nasjedio sam se na njoj, kupac mi nije vjerovao da je toliko stara dok mu nisam iskopao mail s potvrdom kad sam ju kupio. Preudobna mi je bila i prezadovoljan sam bio ali koža me počela živcirati, pogotovo po ljeti pa sam je se riješio. Drugi tjedan mi dolazi ona nova od GT Omege, Zephyr koja je izašla prije tjedan dva. 

tigerija čet 2.2.2023 18:16
vrinho kaže...
tigerija kaže...
Izzy kaže...

Interesantno koliko su te gaming stolice slične. Sve na isti kalup, reklo bi se.

 To su stolice za automobile. Ja to nebi vise nikad kupovao. Jednom uzeo da probam. Tesko sranje. Unisti ti skroz leda. Ma smrt. Nebi niti neprijatelju preporucio :D .

Ako radite za racunalom uzmite si normalne stoliec za ured. Ergonomske.

 

Jedino ako vozite car racing igre. Onda si mozete uzeti te "gejmerske stolice" kao >sekundarnu stolicu< .

 

:D :D

 A koju si to probao, vjerojatno neku onu žešću kinesku iz konzuma ili ktc-a. Nekidan sam prodao svoju GT Omegu Pro kožnu, kupljenu u 12. mjesecu 2018. Praktički još bila ko nova a nasjedio sam se na njoj, kupac mi nije vjerovao da je toliko stara dok mu nisam iskopao mail s potvrdom kad sam ju kupio. Preudobna mi je bila i prezadovoljan sam bio ali koža me počela živcirati, pogotovo po ljeti pa sam je se riješio. Drugi tjedan mi dolazi ona nova od GT Omege, Zephyr koja je izašla prije tjedan dva. 

 

Neku iz Linksa za 1600 davno. Dobro, ne kazem da su sve sranje. Ali mislim da je objektivno uvijek bolje kupiti ergonomsku uredsku stolicu :D .

vrinho čet 2.2.2023 22:46
tigerija kaže...

 

Neku iz Linksa za 1600 davno. Dobro, ne kazem da su sve sranje. Ali mislim da je objektivno uvijek bolje kupiti ergonomsku uredsku stolicu :D .

Ako sjediš puno onda je ergonomska top, nema dileme ali ćeš ju isto kvalitetno i platiti. Ovo ''gamersko'' što se prodaje danas za cca 200€ kod nas je blago rečeno jad, bez pokrića napumpane cijene, čast iznimkama ali ja takvu još nisam vidio. Dok sam vidio recenziju od Krx-a na prošloj stranici za Ergovision Throne odmah sam odustao od nje a bila mi je prvi izbor. Škripi pa ju moraš naknadno podmazivat nakon mjesec dana korištenja, nasloni za ruke labavi i nikakvi, tvrda a za sve to 300€, nebi hvala. Ona moja GT Omega u 4 godine nije ni zaškripala a nasloni za ruke bili ko prvi dan. Nije da sad tu firmu hvalim na sva zvona i da im radim reklamu ovdje ali po iskustvu s njom govorim onako kako jest a koštala je 200€ ravnih a sad ćemo vidjeti drugi tjedan pa i nadalje s ovom novom stolicom jesu li zadržali kvalitetu ili su počeli i oni fušariti.

Minneyar čet 2.2.2023 23:27
tigerija kaže...

Ljudi gdje ste kupili Steelcase stolice?

Znam samo za delight u Zg; zanima me da li ima jos odakle kupit?

 Iz Njemacke, puna garancija i dode jedno 300-500 eur manje nego ovdje uzeti, cak i kad platis shipping 175 eur. Inace, ja prodajem svoju, u Zg sam i cijena je 1000 eur, imas oglas na odgovarajucem forumu i njuskalu ak te slucajno zanima... a iduce kad/ak ovu prodam cu uzeti H&M Embody...

D3lBoy sub 4.2.2023 00:06

Treba mi preporuka do recimo 500€. Tražim što udobniju stolicu, uzeo sam DX Racer Air Mesh i vratio ju, stolica je jako neudobna, šipke koje drže mesh se zabijaju u noge, lumbar bode u leđa, mesh nakon par dana se vec uvlaci unutra (imam 92kg).... jednostavno overpriceana stolica za ono što nudi. Taj mesh je dobar za naslon, ali sjedište.... bolje da je neki jako jako kvalitetan mesh, no ovaj nije.

Tražim nešto što udobnije, prednost je ako se mogu zavaliti kao kod "racing" stolica, no nije obaveza. Radim 8h doma i onda jos sjedim za kompom.

vrinho čet 9.2.2023 22:36

Novo iz kuhinje GT Omega in da house, Zephyr

 

Stolac je došao u 2 paketa, malo poderana ambalaža ali za toliki put ništa čudno, dobro je osigurano bilo sve u kutiji. Montaža stolca jednostavna, upute ni ne treba čitati, jedino sam se zajebavao s onim bočnim plastikama. U jednom trenutku sam se pitao da nisu možda poslali od drugog stolca ali pripasao sam na kraju makar to bi oni mogli i bolje dizajnirati. To bi netko stavio ko minus ali ja neću jer kad jednom složiš više se to ne dira za vjeke vjekova.

Stolac je udoban, nije ful mekan ni ful tvrd, sjedim od jučer na njemu pa ne mogu reći kakav će biti za koji mjesec dok se ta spužva, pjena ili kaj je već malo ne ''razradi'' ali prvi dojam je odličan. Nasloni za ruke malo mrdaju ali to je normalno kad su 4D, u svim smjerovima se daju okrenuti pa mora biti malo lufta. Bivši stolac mi je bio kožni GT Omega Pro kojeg sam prodao pretprošli tjedan pa mogu usporediti neke stvari, npr. baš te naslone za ruke. Ovdje se baš osjeti da su bolje sklepani makar u 4 godine koliko sam koristio Pro verziju stolca ništa se nije strgalo ili poderalo da bi morao popravljati, sve 5 zato sam se opet odlučio za GT Omegu. Ovdje su tipke metalne (na Pro sve plastično) i baš na dodir i vizualan dojam bih rekao premium naspram Pro. Ovaj Zephyr je širi za nekih 5 cm za razliku od Pro tako da neki kršniji čovjek može bez problema komotno sjediti u njemu, ja imam 90kg. Sa Zephyrom dolazi lumbalni jastuk, neću ga koristiti jer mi samo smeta kao i na prijašnjem stolcu. Samo sam koristio jastuk za glavu koji s ovim stolcem nažalost NE dolazi. Zephyr ima manje izbočenje na vrhu kao neka zamjena za jastuk ali meni nedovoljno, trebam nešto za vrat i već sam našao nešto na Aliju za neku sitnu lovu. Kotačići s kočnicom koje oni prodaju na stranici a koje sam si ostavio s Pro verzije stolca pašu i na ovaj stolac makar to još nemaju navedeno na stranici. 

 

Stolac je naručen s EU stranice proizvođača i poslan iz Škotske i nije bilo ama baš nikakvih dodatnih davanja. Samo su me kontaktirali na mail da im popunim carinsku punomoć i pošaljem screenshot potvrde o kupnji gdje piše cijena i poštarina, dodatno sam im poslao screenshot od banke gdje se vidi transakcija. Za kraj evo nekoliko kodova koje sam pokupio na netu i isprobao prije nego sam kupovao u nadi da će neki biti više od 5% ali svi su 5. Meni uštedjelo 17€, nije za baciti pa ako će tko kupovati nek se posluži.

 

GTO5%
CAZUALLUK5
KG5
BILLEH
MRDALEJE
LEMON
J45
TIDGNEY

 

 

Damir22 uto 28.2.2023 15:43

Ok, nije bas da kupujem stolicu, no, mozda sam blize tome nego sto mislim....

 

Ako se netko sjeca, imam gamdias achillies stolicu, to je sad vec negdje...3? godine.

 

Prezadovoljan, kao prvi dan je, nista ne skripi, ne zapinje, koza je cvrsta, savovi uredni, sve 5.

 

Medjutim, kako imam macke, koliko god se trudio, bilo ih je nemoguce drzati konstantno na udaljenosti, tako da je stolica mjestimicno dobila one "mucice" od kandzi. Nije poderan materijal, vec onako.... tesko za objasniti, ko ima macku zna o cemu govorim.

 

E sad, zna li netko, ima li smisla rastaviti to, odnijeti negdje na presvlacenje, nesto sam se raspitivao malo, nema bas entuzijazma kod nikoga da se uhvati toga..... pa si mislim, ima li smisla uopce?

lars82 pon 13.3.2023 10:16

Zanima me ako netko tko koristi Secret Lab Titan Evo koju godinu da napiše par dojmova. Te da li je uzeo fake kožu ili tkaninu.

 

U kakvom je stanju, ima li problema, ako je tkanina da li je pokupila kakve mirise, npr od znoja i slično 

 

Markus nakon 3  godine lagano spreman za zamjenu pa razmatramo Secret Lab....

 

Hvala unaprijed

NEKKO sri 15.3.2023 22:53

Imam ti ja Titana 2020 edition, naravno samo tkanina dolazi u obzir.Nema još nikakvih znakova korištenja/škripanja/smrada vrijednog spomena.Naravno uz održavanje kao i ostatak kućanstva.

Minneyar sri 10.5.2023 10:08

Herman Miller ima godisnju proljetnu rasprodaju kad su im povijesno najnize cijene... trenutacno 25% off do 16.5.. Narucio Herman Miller x Logitech Embody, sa sluzbenog DE/AT ducana, 1215 EUR. Nadam se da ce bit bolja od ovog Gesturea koji mi je ispao teski fail i sad je samo pitanje kolko cu novaca popusit na njemu :P

Jure123321 sri 10.5.2023 18:52
Minneyar kaže...

Herman Miller ima godisnju proljetnu rasprodaju kad su im povijesno najnize cijene... trenutacno 25% off do 16.5.. Narucio Herman Miller x Logitech Embody, sa sluzbenog DE/AT ducana, 1215 EUR. Nadam se da ce bit bolja od ovog Gesturea koji mi je ispao teski fail i sad je samo pitanje kolko cu novaca popusit na njemu :P

 Ne vidim da dostavljaju u HR. Također, vidim da je 15% + 5% extra. Ne vidim 25%

Minneyar sri 10.5.2023 19:07
Jure123321 kaže...
Minneyar kaže...

Herman Miller ima godisnju proljetnu rasprodaju kad su im povijesno najnize cijene... trenutacno 25% off do 16.5.. Narucio Herman Miller x Logitech Embody, sa sluzbenog DE/AT ducana, 1215 EUR. Nadam se da ce bit bolja od ovog Gesturea koji mi je ispao teski fail i sad je samo pitanje kolko cu novaca popusit na njemu :P

 Ne vidim da dostavljaju u HR. Također, vidim da je 15% + 5% extra. Ne vidim 25%

 20% + 5% extra s kodom EXTRA5

 

klik

 

Al da, ne dostavljaju u HR, a i preveliko je za mailboxde prosljeđivanje. Ja sam narucio kod prijatelja u Austriju pa cu po njega u 6. mjesecu.

August sri 17.5.2023 16:01

Pozdrav ,

Dali netko ima preporuku za stolicu oko 300 eur

Materijal da bude bilo šta osim kože ili umjetne kože. Da bude više ergonomska .

za visinu oko 170cm /80kg

softwaremaniac ned 11.6.2023 23:13

Evo i mene nakon 6 mjeseci Gesturea. Stolac mi je apsolutno najbolja kupnja ikada. Radim u IT-u i sjedim gro sati dnevno. Toliko je dobar i udoban da sam počeo primjećivati da mi drugi stolci smetaju, najviše po širini zbog nogu/kukova.

 

Gesture je savršenstvo. Preudobna, savršeno odgovara mojim gabaritima i tijelu.

 

Ako bih morao izdvojiti nešto što me smeta, onda definitivno škripanje stolice.

 

Nakon 6 mjeseci, 9.5/10 od mene i to samo zbog tog škripanja prilikom naginjanja.

sinkee sri 19.7.2023 09:20

Bok ekipa,

 

Trenutno imam Ikea Markus stolicu kupljenu prije 6 mjeseci no nažalost počeli su mi extremni bolovi u leđima te sam trenutno na fizikalnoj (radim od doma već 3godine te mi je doma malo dijete pa sam u stolici i/ili sagnutom položaj cijeli dan skoro).

E sad, naravno da je nekretanje generalni uzrok svega, ali bih Vas zamolio za preporuku neke stolice valjda dijametralno suprotne od markusa jer nekako mi je sve počelo kad sam nju kupio (Prije nje sam imao kinesku 'gaming' stolicu koja je škripala ko sam djavo).

Gaming stolice me ne zanimaju već nekaj kaj bi možda bilo bolje od Markusa (relativno sam nizak 174 i 80ak kg), postoji li nešto do 200injak,300 €?