Stanovanje

Radijatorske redukcije curenje

Zaporožac uto 27.6.2023 06:03
lipanjsrpanj kaže...

Mislio sam da dodatno zavrnem i pritegnem obje redukcije jer je u pitanju sitno kapanje, samo ne znam u kojem smjeru se zavrću, u smjeru kazaljke na satu ili obratno?

Sad je sitno kapanja, kad krene grijanje i voda počne kolati može biti i poplave.

sve mi to izgleda u jako lošem stanju, brtve su već propale,pa ako ti se ne ulaže novac kupi bar brtve, skini priključak radiajtora, sve to lijepo očisti, malo pobrusi finim brusnim papirom i ponovo postavi.

Ne znam koliko ćeš dobiti samo dotezanjem, možda ništa, jer ako je otišla brtva, ma ne znam, radi kako hoćeš...

 

Mislim, obična nova pocinčana redukcija ti košta 1,5 €, s brtvama i brusnim papirom 2€.

Zaporožac pet 30.6.2023 11:15
lipanjsrpanj kaže...

Jučer pokušavao skinuti redukciju, prije toga skinuo odzraku, ali ne ide nikako, ne znam jesu li redukcije nečim ljepljene ili je spoj zapekao od hrđe.

 Nisu ljepljene, po slikama sam ti rekao da je sve to zahrđalo, normalno i zapeklo.

Pokušaj s wd40 ili nekim drugim sredstvom.

Ništa tu nije ljepljeno.

 

lipanjsrpanj sri 5.7.2023 15:35
Zaporožac kaže...
lipanjsrpanj kaže...

Jučer pokušavao skinuti redukciju, prije toga skinuo odzraku, ali ne ide nikako, ne znam jesu li redukcije nečim ljepljene ili je spoj zapekao od hrđe.

 Nisu ljepljene, po slikama sam ti rekao da je sve to zahrđalo, normalno i zapeklo.

Pokušaj s wd40 ili nekim drugim sredstvom.

Ništa tu nije ljepljeno.

 

Uz pomoć WD 40 sam uspio skinuti redukciju na prvoj slici, ali ovu drugu koja je spojena na ventil nisam. Ne znam je li previše zapekla od hrđe ili se ona odvrće na poseban način, možda treba odvrnuti cijev koja ulazi u redukciju i radijator?

lipanjsrpanj čet 6.7.2023 13:40
Damir22 kaže...
Postoji lijevi i desni navoj pa provjeri dali uopce odvrces..,

 Ako misliš na ovaj što spaja ventil i cijev, on je odvrnut, ali navoj na redukciji se ipak ne miče nimalo i nakon prskanja s WD 40

Damir22 čet 6.7.2023 14:14

Moze biti da je zapeklo, slazem se.

Samo kazem da obratis paznju, jer se radijatorske redukcije rade s desnim i lijevim navojem.

Navoj u redukciji, gdje ide odzracni loncic, pipac ili sto vec, on je u pravilu normalan, tu nema fulanja.

lipanjsrpanj sub 8.7.2023 15:01

Prva redukcija je riješena, druga sa ventilom je skinuta, ali izgleda da je navoj unutar radijatora proradio, ne mogu čvrsto zategnuti ni novu ni staru redukciju, samo se okreću u mjestu, inače, zavrtanje ide na desnu stranu.