Sport

Hrvatska nogometna reprezentacija

fer-de-lance čet 1.12.2022 21:41
silvio3105 kaže...
Okej, no ako gledamo nogu i glavu, nema offsidea. Nisam siguran da l se može ramenom zabit

 Možeš ramenom.

 

BTW, ak te to tolko buni: u atletici imaju fotofiniš i čiji god dio tijela prvi prođe kroz cilj pobjedio je.

A trče samo nogama...

 

Zaporožac čet 1.12.2022 22:07
zaboravni12 kaže...

A znate šta bi ja protiv Španjolaca? Stavio bi Erlića, Šutala (bili su jako dobri u ligi nacija kao tandem), a Gvardiola isto tu negdje blizu s tim da može više naprijed. A koga van, to prepuštam Daliću.

Misliš, protiv Japana ? 

Zaporožac čet 1.12.2022 22:12
fer-de-lance kaže...
BTW, ak te to tolko buni: u atletici imaju fotofiniši čiji god dio tijela prvi prođe kroz cilj pobjedio je.

A trče samo nogama...

 

Netočno..

Gledaju se noge, glava i prsa...

 

Nije dovoljno ispružiti ruku da bi bio ispred drugog trkača.

ibme74 pet 2.12.2022 18:22
zaboravni12 kaže...

E  ko bi očekivao Japan, onda protiv Brazila.

 

Ne praviti ražanj dok je zec još u šumi 

Kakav Brazil kakvi bakarači, treba prvo Japan preskočiti.

Cansee sub 3.12.2022 00:48
ibme74 kaže...
zaboravni12 kaže...

E  ko bi očekivao Japan, onda protiv Brazila.

 

Ne praviti ražanj dok je zec još u šumi 

Kakav Brazil kakvi bakarači, treba prvo Japan preskočiti.

 

da, ko braća Srbi. Na sav glas najavljivali četvrtfinale s Hrvatskom i da njihovi idu do finala. Eto ih, sa jednim bodom i 8 primljenih golova. Po broju bodova će biti među 5 najlošijih reprezentacija prvenstva. Ne naslađujem se, nego sam samo sretan da smo mi davno prošli te dječje bolesti.

Zaporožac sub 3.12.2022 09:22
Cansee kaže.

 da, ko braća Srbi. Na sav glas najavljivali četvrtfinale s Hrvatskom i da njihovi idu do finala. Eto ih, sa jednim bodom i 8 primljenih golova. Po broju bodova će biti među 5 najlošijih reprezentacija prvenstva. Ne naslađujem se, nego sam samo sretan da smo mi davno prošli te dječje bolesti.

Nisu mi braća, čak ni kad bi karikirao, ali igrali su odlično.

Nisu imali sreće.

Osim Brazila koji ih je baš izdominirao, ove dvije tekme su mogli dobiti, kao što su ih izgubili.

 

To se je moglo lako nama dogoditi.

Mi smo s Belgijom imali sreće.

kero sub 3.12.2022 09:45
ibme74 kaže...
zaboravni12 kaže...

E  ko bi očekivao Japan, onda protiv Brazila.

 

Ne praviti ražanj dok je zec još u šumi 

Kakav Brazil kakvi bakarači, treba prvo Japan preskočiti.

 

A zašto i otpisivati koreju tek tako? 

ibme74 sub 3.12.2022 09:57
Zaporožac kaže...
Cansee kaže.

 da, ko braća Srbi. Na sav glas najavljivali četvrtfinale s Hrvatskom i da njihovi idu do finala. Eto ih, sa jednim bodom i 8 primljenih golova. Po broju bodova će biti među 5 najlošijih reprezentacija prvenstva. Ne naslađujem se, nego sam samo sretan da smo mi davno prošli te dječje bolesti.

Nisu mi braća, čak ni kad bi karikirao, ali igrali su odlično.

Nisu imali sreće.

Osim Brazila koji ih je baš izdominirao, ove dvije tekme su mogli dobiti, kao što su ih izgubili.

 

To se je moglo lako nama dogoditi.

Mi smo s Belgijom imali sreće.

 

Igrali dobro? Jesmo mi gledali iste utakmice? Taktički totalno nedisciplinirana skupina kvalitetnih pojedinaca (namjerno nisam napisao momčad).

Pogledaj gol za 2:2 pa djelom i gol za 3:2, niti jedan igrač srbije ne zna koji je njegov igrač za čuvanje nego se svi bezveze kreću i bleje u loptu te ostavljaju Švicarcima veliki prostor za odigravanje pasa. Napadački je to još bilo i okej ali obrambeno jedna od najgorih ekipa na turniru što pokazuje i gol razlike te bodovno stanje.

ibme74 sub 3.12.2022 10:11
kero kaže...
ibme74 kaže...
zaboravni12 kaže...

E  ko bi očekivao Japan, onda protiv Brazila.

 

Ne praviti ražanj dok je zec još u šumi 

Kakav Brazil kakvi bakarači, treba prvo Japan preskočiti.

 

A zašto i otpisivati koreju tek tako? 

Ja nikoga ne otpisujem to i jeste poanta mog posta

Zaporožac sub 3.12.2022 10:12
ibme74 kaže...
Igrali dobro? Jesmo mi gledali iste utakmice? Taktički totalno nedisciplinirana skupina kvalitetnih pojedinaca (namjerno nisam napisao momčad).

Pogledaj gol za 2:2 pa djelom i gol za 3:2, niti jedan igrač srbije ne zna koji je njegov igrač za čuvanje nego se svi bezveze kreću i bleje u loptu te ostavljaju Švicarcima veliki prostor za odigravanje pasa. Napadački je to još bilo i okej ali obrambeno jedna od najgorih ekipa na turniru što pokazuje i gol razlike te bodovno stanje.

Odlično su igrali, uz poneku pogrešu koja im se osvetila dočim nama nije.

Mi smo odigrali s Belgijom u obrani tako taktički fantastično, da nam je Belgija mogla lako uvaliti dva gola...

Samo nas je dragi Bog spasio. 

 

One medvjede Juranovića i Lovrena će male mušice Japanci poderati na terenu, ako budu obojica igrali. 

ibme74 sub 3.12.2022 11:21
Zaporožac kaže...
ibme74 kaže...
Igrali dobro? Jesmo mi gledali iste utakmice? Taktički totalno nedisciplinirana skupina kvalitetnih pojedinaca (namjerno nisam napisao momčad).

Pogledaj gol za 2:2 pa djelom i gol za 3:2, niti jedan igrač srbije ne zna koji je njegov igrač za čuvanje nego se svi bezveze kreću i bleje u loptu te ostavljaju Švicarcima veliki prostor za odigravanje pasa. Napadački je to još bilo i okej ali obrambeno jedna od najgorih ekipa na turniru što pokazuje i gol razlike te bodovno stanje.

Odlično su igrali, uz poneku pogrešu koja im se osvetila dočim nama nije.

Mi smo odigrali s Belgijom u obrani tako taktički fantastično, da nam je Belgija mogla lako uvaliti dva gola...

Samo nas je dragi Bog spasio. 

 

One medvjede Juranovića i Lovrena će male mušice Japanci poderati na terenu, ako budu obojica igrali. 

 

I dalje ne vidim što je kod njih točno bilo "odlično" u igri? Pa skoro svaki put kad im je švica došla do 16 metara je zabila gol. Ponvljam obrana totalno neorganizirana i nedisciplinirana. Ako sam dobro pročitao i statistički 4. najlošija ekipa prvenstva dok su ispred njih na ovom neslavnom popisu jedino Wales, Kostarika i domaćin Katar.

 

Kakve sad mi veze imamo s ovom utakmicom? Ali kad si već na tome što se obrane i discipline tiče njih i nas ne možeš staviti u istu rečenicu. Mi smo u zadnjih 10 utakmica zabili 13 golova i primili 4 bez ijednog poraza. To je duplo manje golova nego su oni dobili samo u ovoj grupnoj fazi. Naravno da i mi imamo problema u igri, Lovrenovi kiksevi (doduše rijeđi nego smo naviknuli zadnjih par godina), Livakovićeve nesigurnosti i plivanja jer je linijski golman, problem realizacije jer nemam pravog ubojitog centarfora što realno nemamo još od Eduarda i loma noge - ali poanta je da mi sve to nadomjestimo i imamo rezultate kakve imamo. Da imala je Belgija nekoliko mrtvi šansi ali ne znam kakva su očekivanja ljudi da nama jedna Belgija valjda ne stvori niti jednu mrtvu šansu u 90 minuta? Belgija je top ekipa iako su imali svoje probleme tokom ovog prvenstva, za nas su se super taktički pripremili i opet je to bila 50:50 utakmica jer smo i mi imali svoje šanse i duža bolja razdoblja igre - da ne spominjem poništeni penal radi (možeš mislit) milimetarskog zaleđa. 

 

Pa eto neka nas osice izbace, opet smo u 1/8 finala dok oni idu kući sa bodom iz 3 tekme i 8 golova u mreži što i dalje dovodi do pitanja - zašto nas i njih uopće uspoređuješ? 

 

EDIT: a što se tiče osica, moj dojam je da je Španjolska stisla kočnici nakon zabijenog gola i da su kalkulirali da završe drugi i na taj način odu na Maroko pa potencijalno Portugal/Švicarsku/Srbiju ili Kamerun dok bi s ove strane išli na nas pa još gore Brazil u slučaju prolaska i veće šanse vide na onoj strani ždrijeba zbog čega mi je iznimno krivo što švica nije srbima uvalila još jedan gol pa poslala Brazil kao drugoplasirane na tu stranu ždrijeba gdje su oni pobjegli.

 

Cansee sub 3.12.2022 12:52
Zaporožac kaže...
Cansee kaže.

 da, ko braća Srbi. Na sav glas najavljivali četvrtfinale s Hrvatskom i da njihovi idu do finala. Eto ih, sa jednim bodom i 8 primljenih golova. Po broju bodova će biti među 5 najlošijih reprezentacija prvenstva. Ne naslađujem se, nego sam samo sretan da smo mi davno prošli te dječje bolesti.

Nisu mi braća, čak ni kad bi karikirao, ali igrali su odlično.

Nisu imali sreće.

Osim Brazila koji ih je baš izdominirao, ove dvije tekme su mogli dobiti, kao što su ih izgubili.

 

To se je moglo lako nama dogoditi.

Mi smo s Belgijom imali sreće.

 

Ja ne znam šta ne štima sa ljudima koji čim vide 5-6 golova na utakmici misle da je utakmice bila dobra. U ovom slučaju nije, Srbija je igrala katastrofa obranu i općenito im se formacija raspadala svako malo. Igraju previše emotivno, raspadaju se kad prime gol, Piksi ima mini infarkt svakih 5 minuta. Zbog ovih izjava imam određenu sumnju da si novinar blica ili kurira. 

 

Primili su 8 golova na prvenstvu, mi smo primili jedan, i to u utakmici koju smo pobijedili. Mi imamo 5 bodova, oni imaju 1. I ti mrtav hladan kažeš da su Srbi igrali odlično, a da smo mi imali sreće i zato prošli. Strašno.

 

Belgijanci nisu imali sreće što mi nismo dobili penal zbog 3 milimetra zaleđa? Belgijanci nisu imali sreće što nisu primili nijedan gol u našoj dominaciji od 75 minuta u utakmici? Oni su morali pobijediti utakmicu, a pokušavali su zabiti gol 15-20 minuta od cijele utakmice. Ta njihova nesposobnost je šta, naša sreća?

 

Belgijanci nisu imali sreće kada suci nisu dosudili dva čista penala protiv njih u utakmici protiv Kanade? 

 

Jebeš mi narod, kao da gledamo različita prvenstva.

fer-de-lance ned 4.12.2022 09:44
ibme74 kaže...

 

EDIT: a što se tiče osica, moj dojam je da je Španjolska stisla kočnici nakon zabijenog gola i da su kalkulirali da završe drugi i na taj način odu na Maroko pa potencijalno Portugal/Švicarsku/Srbiju ili Kamerun dok bi s ove strane išli na nas pa još gore Brazil u slučaju prolaska i veće šanse vide na onoj strani ždrijeba zbog čega mi je iznimno krivo što švica nije srbima uvalila još jedan gol pa poslala Brazil kao drugoplasirane na tu stranu ždrijeba gdje su oni pobjegli.

 

A vidiš kak im se to moglo obit o glavu, od 11. do 48. su imali prolaz, a onda do 73. visio im prolazak u zraku i da nije švabija preokrenula morali bi silom japanu zabiti dva gola u 20 minuta, a to nije lako ni protiv amaterskih momčadi.

Na kraju sreća pomazila španjolce, i baš zato ih mrzim jer su kalkulantska sm*ća.