Sport

Bodybuilding - od početnika do naprednih

Angelo97 sri 15.5.2024 15:20

Ja slicno, ramena ruke danas.

Sjedeci overhead press na smithu, front raises sa bucicam 3 serija 3 drop set, srednje i straznje rame na masinama superset isto 3 serije, 3a drop set.

Ruke, overhead rope extension i machine preacher curl superset i za kraj pushdown sa hammerom takodjer sve 3 serije i 3a drop set. Izgorio haha

Angelo97 čet 16.5.2024 01:49
hrka11 kaže...
Angelo97 kaže...

Jako dugo ribu nisam jeo, sramota me 😂

 Ne jedem je nikako i neću  samo daj junetine uz neku salatu i dobar.

 A da, nema do mesine 🤭

Petar hw čet 16.5.2024 04:41
hrka11 kaže...
Angelo97 kaže...

Jako dugo ribu nisam jeo, sramota me 😂

 Ne jedem je nikako i neću  samo daj junetine uz neku salatu i dobar.

 probaj se natjerati pojesti barem 1-2 konzervi sardina tjedno, uz dobar kruh nije tako lose. zbog omege3 da malo provjetri po tijelu

 

konzervirane sardine su nutritivo top class i nije problematicna ziva kao kod tune (ziva kod tune je problematicna jer je tuna na vrhu hranidbenog lanca, ne jer je riba u konzervi)

Petar hw čet 16.5.2024 05:13
Angelo97 kaže...



Ruke, overhead rope extension i machine preacher curl superset i za kraj pushdown sa hammerom takodjer sve 3 serije i 3a drop set. Izgorio haha

 znam da ti je tesko promijeniti svoj pristup jer treniras 10god i imas neke rezultate, ali evo reci cu ti u dobroj namjeri da nije niti cudno da ti ruke kaskaju sa takvim treningom,

kao da se netko zali sto nema razvijene noge a trening mu se bazira na 3 serije quad extension, 3 serije loza curl, 3 serije prese do otkaza

pocni trenirati ruke heavy i vise volumena na slobodnoj sipci i bucicama, skull crushers koliko laktovi dozvoljavaju idi na teske osmice i desetke i tu lovi progress, 5 radnih serija minimalno a sad hoces li otkaz na pocetku ili na kraju svejedno, biceps i podlaktica standing barbell curl ili teski stojecki hammer bucicama takoder osmice i desetke 5 serija minimalno, dalje scott zbar biceps ili standing biceps bucica curl i zbar triceps iznad glave ili sajla pushdown isto 5 serija, i zavrsi sa trecom vjezbom bic+tric po zelji jos 5 serija

takav arm day odradi jednu masu i vjerujem da ce biti boljih rezultata

mrsmith čet 16.5.2024 08:24
Angelo97 kaže...

Jako dugo ribu nisam jeo, sramota me 😂

Ja jedem tu i tamo, ali ni približno koliko bi bilo dobro. Zato jaja pojedem toliko da me sram kokoš u oči pogledati 

fila2208 čet 16.5.2024 08:24
BeLLicus kaže...

Za ručak 300g orade i 300g pekarskog. Mogao bih ovo svaki dan jesti da plivam u lovi. Ali ovako nekad se počastim.

 sličan ručak sam imao jučer, za 45min sam već otvarao hladnjak, ok je riba, sigurno je zdrava, ali ne mogu se najesti.

 

omega 3 kapsule jedem kroz tjedan, a meso na meniju, tako sam sa ženom dogovorio mora biti 4-5 dana, tako da jedan dan na ribi se preživi, ali velim, slaba mi je uvijek.

 

Angelo97 čet 16.5.2024 10:38
Petar hw kaže...
Angelo97 kaže...



Ruke, overhead rope extension i machine preacher curl superset i za kraj pushdown sa hammerom takodjer sve 3 serije i 3a drop set. Izgorio haha

 znam da ti je tesko promijeniti svoj pristup jer treniras 10god i imas neke rezultate, ali evo reci cu ti u dobroj namjeri da nije niti cudno da ti ruke kaskaju sa takvim treningom,

kao da se netko zali sto nema razvijene noge a trening mu se bazira na 3 serije quad extension, 3 serije loza curl, 3 serije prese do otkaza

pocni trenirati ruke heavy i vise volumena na slobodnoj sipci i bucicama, skull crushers koliko laktovi dozvoljavaju idi na teske osmice i desetke i tu lovi progress, 5 radnih serija minimalno a sad hoces li otkaz na pocetku ili na kraju svejedno, biceps i podlaktica standing barbell curl ili teski stojecki hammer bucicama takoder osmice i desetke 5 serija minimalno, dalje scott zbar biceps ili standing biceps bucica curl i zbar triceps iznad glave ili sajla pushdown isto 5 serija, i zavrsi sa trecom vjezbom bic+tric po zelji jos 5 serija

takav arm day odradi jednu masu i vjerujem da ce biti boljih rezultata

 Ma iskreno mislim da i ne kaskaju toliko koliko podlaktica sama, ali i ako da to je zato kaj su trenirane kao aftertought na PPL-u jer sam dugo i slusao one glupe savjete da su bench i veslanja dovoljni za jake ruke... Kasnije sam ubacio izolacije i to je puno pomoglo, ali najvise sam benefita dobio onda kad sam ih poceo radit svjeze. Ista stvar s ramenima, ne treba radit prednje rame, incline dovoljno pogodja, ne treba radit straznje to gadjas povlacenjima i te pizdarije. Sad su mi ruke i ramena najveci fokus, a najvise ramena. Evo danas mi gori prednje rame, nisam to dugo osjetio.

 

Evo ovaj tjedan arnold split fino ide, cini mi se kao puno bolji split od PPL.

Tututuru čet 16.5.2024 12:06
mrsmith kaže...
Angelo97 kaže...

Jako dugo ribu nisam jeo, sramota me 😂

Ja jedem tu i tamo, ali ni približno koliko bi bilo dobro. Zato jaja pojedem toliko da me sram kokoš u oči pogledati 

 Koliko ih jedes? Ja san zadnja 2 miseca na prosjeku od 10 dnevno + bjelanjak. Na dane otide do 15

mrsmith čet 16.5.2024 12:10
Tututuru kaže...
mrsmith kaže...
Angelo97 kaže...

Jako dugo ribu nisam jeo, sramota me 😂

Ja jedem tu i tamo, ali ni približno koliko bi bilo dobro. Zato jaja pojedem toliko da me sram kokoš u oči pogledati 

 Koliko ih jedes? Ja san zadnja 2 miseca na prosjeku od 10 dnevno + bjelanjak. Na dane otide do 15

U jbt :) dobar si. Ne toliko definitivno, nekad 3, nekad 6, nekad ni jedno. Kako me uhvati. Mislio sam više u globalu da ih dosta jedem 🤣

exer1234 čet 16.5.2024 12:15
Petar hw kaže...
hrka11 kaže...
Angelo97 kaže...

Jako dugo ribu nisam jeo, sramota me 😂

 Ne jedem je nikako i neću  samo daj junetine uz neku salatu i dobar.

 probaj se natjerati pojesti barem 1-2 konzervi sardina tjedno, uz dobar kruh nije tako lose. zbog omege3 da malo provjetri po tijelu

 

konzervirane sardine su nutritivo top class i nije problematicna ziva kao kod tune (ziva kod tune je problematicna jer je tuna na vrhu hranidbenog lanca, ne jer je riba u konzervi)

 Tuna je isto top sto se toga tice, ziva da, nije mozda preporucljivo da je jedes svaki dan (iako iskreno cisto sumnjam u to, nema jos nekih bitnijih studija).

nekad se desi da mi se bas jede tuna,  a ima perioda kad bih se izrigao cim bi je pomirisao

 

 

exer1234 čet 16.5.2024 12:18
Petar hw kaže...
Angelo97 kaže...



Ruke, overhead rope extension i machine preacher curl superset i za kraj pushdown sa hammerom takodjer sve 3 serije i 3a drop set. Izgorio haha

 znam da ti je tesko promijeniti svoj pristup jer treniras 10god i imas neke rezultate, ali evo reci cu ti u dobroj namjeri da nije niti cudno da ti ruke kaskaju sa takvim treningom,

kao da se netko zali sto nema razvijene noge a trening mu se bazira na 3 serije quad extension, 3 serije loza curl, 3 serije prese do otkaza

pocni trenirati ruke heavy i vise volumena na slobodnoj sipci i bucicama, skull crushers koliko laktovi dozvoljavaju idi na teske osmice i desetke i tu lovi progress, 5 radnih serija minimalno a sad hoces li otkaz na pocetku ili na kraju svejedno, biceps i podlaktica standing barbell curl ili teski stojecki hammer bucicama takoder osmice i desetke 5 serija minimalno, dalje scott zbar biceps ili standing biceps bucica curl i zbar triceps iznad glave ili sajla pushdown isto 5 serija, i zavrsi sa trecom vjezbom bic+tric po zelji jos 5 serija

takav arm day odradi jednu masu i vjerujem da ce biti boljih rezultata

 Slazem se za teske vjezbe, ako si mlad i pocetnik, to bi definitivno trebao biti glavnina treninga, ne samo ruku nego svega...

ali da li je bitno da li je otkaz na pocetku ili na kraju, naravno da je bitno.. 

 

Ako na pocetku ides do otkaza, druge serije ce 100% patiti zbiog toga, neces moci ni priblizan broj ponavljanja.

e sad ne pricam o rukama, jer ruke se uglavnom brzo oporavljaju, mozes ih raditi gotovo svaki dan, pricam za vece skupine, noge, ledja.prsa (iako su prsa mala, ali su jaka)

exer1234 čet 16.5.2024 12:20
mrsmith kaže...
Angelo97 kaže...

Jako dugo ribu nisam jeo, sramota me 😂

Ja jedem tu i tamo, ali ni približno koliko bi bilo dobro. Zato jaja pojedem toliko da me sram kokoš u oči pogledati 

 onaj giga niga Eddie s instagrama bi bio ponosan na tebe (btw lik je izuzetno glupav, ili se pravi glupav za preglede)

Angelo97 čet 16.5.2024 14:06

Danas i nogice dosle na red,

Smith cucanj, iskoraci, lezeca fleksija, ekstenzija, sjedefa fleksija i listovi.

Sutra neki calisthenics upper body i malo core odradit i odmorko za vikend.

fila2208 čet 16.5.2024 14:15
Angelo97 kaže...
Danas i nogice dosle na red,

Smith cucanj, iskoraci, lezeca fleksija, ekstenzija, sjedefa fleksija i listovi.

Sutra neki calisthenics upper body i malo core odradit i odmorko za vikend.

 

daj čučni kako treba

Angelo97 čet 16.5.2024 14:42

Preraso sam te gluposti iskreno, samo bench samo cucanj itd. To je ko da kazem prestanite radit lat pulldown pocnite radit zgibove sa opeterecenjem ko pravi muskarci. A ono vecina bildera nemre 2 zgiba prava napravit.

Smith ili hack su mi postale najdraze vjezbe, dokle god zadovoljis pokrete i ganjas progresiju to je najbitnije. Ne postoji vjezbe koju moras radit, pogotovo ako ti ne odgovara.

exer1234 čet 16.5.2024 15:54
fila2208 kaže...
Angelo97 kaže...
Danas i nogice dosle na red,

Smith cucanj, iskoraci, lezeca fleksija, ekstenzija, sjedefa fleksija i listovi.

Sutra neki calisthenics upper body i malo core odradit i odmorko za vikend.

 

daj čučni kako treba

 zasto? ajd prije 10tak godina je smith bio predmet sprdnje i od mene, i od vecine "science based" ekipe... ali danas vise nije, definitivno. Sto se tice ciste hypetrofije, ima puno prednosti (iako meni osobno ne pase)

exer1234 čet 16.5.2024 15:56
Angelo97 kaže...
Preraso sam te gluposti iskreno, samo bench samo cucanj itd. To je ko da kazem prestanite radit lat pulldown pocnite radit zgibove sa opeterecenjem ko pravi muskarci. A ono vecina bildera nemre 2 zgiba prava napravit.

Smith ili hack su mi postale najdraze vjezbe, dokle god zadovoljis pokrete i ganjas progresiju to je najbitnije. Ne postoji vjezbe koju moras radit, pogotovo ako ti ne odgovara.

 tako je, cucanj niti je obavezan, niti je najbolja vjezba za razvoj nogu... Ok ako si pocetnik, sigurno je pametnije da radis osnovne vjezbe, da naucis pokret, ali kad vec imas nekog staza, nema potrebe.

lose izvodjenje cucanja vs dobar leg press ili hack squat se ne moze usporediti

 

pricamo o cistoj hipertrofiji, snaga je nest drugo, za snagu je klasicni cucanj kralj

fila2208 čet 16.5.2024 16:49
Angelo97 kaže...
Preraso sam te gluposti iskreno, samo bench samo cucanj itd. To je ko da kazem prestanite radit lat pulldown pocnite radit zgibove sa opeterecenjem ko pravi muskarci. A ono vecina bildera nemre 2 zgiba prava napravit.

Smith ili hack su mi postale najdraze vjezbe, dokle god zadovoljis pokrete i ganjas progresiju to je najbitnije. Ne postoji vjezbe koju moras radit, pogotovo ako ti ne odgovara.

 nisam pričao o tome da je samo čuičanj samo bench...i jednu i drugu sam sveo na minimum, radi se o čučnju općenito.

kao i bench na smithu tako i čučanj smartram početničkim vježbama zato sam tako napisao, bez uvrede.

Petar hw čet 16.5.2024 19:05
exer1234 kaže...

ali da li je bitno da li je otkaz na pocetku ili na kraju, naravno da je bitno.. 

 

Ako na pocetku ides do otkaza, druge serije ce 100% patiti zbiog toga, neces moci ni priblizan broj ponavljanja.

e sad ne pricam o rukama, jer ruke se uglavnom brzo oporavljaju, mozes ih raditi gotovo svaki dan, pricam za vece skupine, noge, ledja.prsa (iako su prsa mala, ali su jaka)

 nije bitno, svejedno je dokle god se napreduje u radnim kilazama

npr meni se cns sporo budi za siguran prolazak kroz teske pokrete te preferiram proci prvo nekoliko relativno tezih radnih par serija pa u zadnjoj najteza sa max out reps, dok znam masu uspjesnih sta naprave piramidu odmah do jedne max out reps serije pa zatim rade tzv. "drop off" serije, kako tko preferira

Petar hw čet 16.5.2024 19:23
Angelo97 kaže...
ono vecina bildera nemre 2 zgiba prava napravit.


 smijesnih tvrdnji se procita ovdje. debeli ljudi 100-120+ kg ne mogu 2 zgiba napraviti, bilderi mogu masu zgibova napraviti, hoces na repse ili weighted, i da to oni 100-120kg <10bf

 

nema mase bez snage, ona tvrdnja "sigurno znate masu nabildanih a slabih" je pogresna, ajde nadi jednog slabog bildera... 

evo ja na vrhu mase sa svojih 100kg relativno nabildan sam radio neutral chin ups +40kg 5x7 ili +20kg 10x10, bodyweight bih ispumpao vjerujem 30+ komada, maksam vise-manje svaki latpulldown po zagrebu... sirokim hvatom nesto manje

ajimerej čet 16.5.2024 19:46

Kako se najbolje zagrijati za čučnjeve?
Mladi kolega 21 godina na čučnjevima sa šipkom (100kg) ozlijedio list. Kaže kao da ga je strijela probola. Nakon toga odšepao do svlačionice i legao na klupu od bolova. Evo dva dana na tabletama protiv bolova. Kaže da se dobro zagrijao kao i inače, a 100 kg. mu nije najteži čučanj. Ali možda je greška što se spušta maksimalno, gotovo da spoji guzicu i list. Inače je predan bildanju i uredno trenira.
Mislio sam da je to ozlijeda starijih ali eto.

mrsmith čet 16.5.2024 20:54
Petar hw kaže...
bodyweight bih ispumpao vjerujem 30+ komada

Bold statement. Radim ih 10-12 pravilnih bez pardona, kad dođem do 20 to mi je baš plafon, umirem lagano već. Bilo weighted i bodyweight, baš nebitno. Tvrdim da nema jebene šanse da napravis 30 komada odjednom bez obzira na bodyweight. Probaj pa javi, baš me zanima.

 

EDIT: Pričamo o pravilnim naravno, brada iznad šipke, kompletan movement, ravne noge, bez trzaja.

fila2208 čet 16.5.2024 21:01
mrsmith kaže...
Petar hw kaže...
bodyweight bih ispumpao vjerujem 30+ komada

Bold statement. Radim ih 10-12 pravilnih bez pardona, kad dođem do 20 to mi je baš plafon, umirem lagano već. Bilo weighted i bodyweight, baš nebitno. Tvrdim da nema jebene šanse da napravis 30 komada odjednom bez obzira na bodyweight. Probaj pa javi, baš me zanima.

 

EDIT: Pričamo o pravilnim naravno, brada iznad šipke, kompletan movement, ravne noge, bez trzaja.

 175, 75kg kratke noge, malo momentuma, jaka leđa i može, no opet, treba imat jaja za udarit 30 komada bez obzira na težinu