Sport

Bodybuilding - od početnika do naprednih

Petar hw sub 4.5.2024 14:11

odradi refeed svakih 7-10 dana i ako bude nekih problema sa spavanjem npr nikako zaspati zbog niskog secera ili buđenje usred noci - prebaci sav dnevni ugljikohidrat na direkt prije spavanja

J(CRO) sub 4.5.2024 18:59
Petar hw kaže...
ajimerej kaže...
S kojom kilažom radite pregib bicepsa s bučicama?

Trenutno mi odgovara 17,5kg. Danas radio 15 setova po cca. 8 (x2). Pitam zato što je većina daleko naprednija od mene, pa da vidim.

 stojecki 30ak kg, hammer ide do 40kg, incline na klupici 20kg

 

nije nuzno lose raditi 15 serija neke vjezbe sta ti ovi pisu... npr ako je samo ta vjezba cijeli trening nekog misica.. npr narokati 15 serija zgibova je no1 za prosiriti leđa i bolje nego provesti trening na masinama 5 serija lat pulldowna 5 serija pullovera i stavec za sirinu leđa

pogotovo homegym ekipa bez puno izbora nek slobodno radi jednu vjezbu puno serija za cijeli trening neke misicne skupine, i opet di ces bolje za biceps nego intenzivnih 10-15 serija obicnog pregiba

 Pročitaj moju poruku iznad gdje sam preporučio da uz PPL ubaci street workout. Nisam ni rekao da je loše, ali je nepotrebno. Pogotovo ako radi do otkaza i drop set. Manje vremena si oduzmeš u danu.

Zgibovi su druga priča, puno veća mišićna skupina radi u smislu da su leđni mišići rasprostranjeniji, a zgibovi kao vježba pogađaju cijeli gornji dio tijela. Zato se za njih isplati izdvojiti cijeli jedan dan treninga. 

 

ajimerej recimo ako radiš push-pull-leg, i na dan pusha započinješ prsima i to npr benchom. Agonist tjst glavni mišić kod izvođenja pokreta su prsa, sinergisti su triceps i prednje rame. Ako odradiš 3-4 vježbe za prsa, ti si već automatski razradio triceps i prednje rame (eventualno i srednje ako radiš kosi benč), tako da tebi ne trebaju 15 serija iste vježbe ili 3-4 različite vježbe za triceps. Dovoljno je da balansiraš volumen i odradiš tu jednu ili dvije vježbe (jer triceps ima 3 glave, a po treningu je i više nego dovoljno odraditi samo dvije) do otkaza toliko da osjetiš da si uništio taj mišić na treningu. 

 

Da se razumijemo, ima tu još kemijanja zašto i kako, u ovom slučaju ovisi o veličini mišića. A ti ćeš s tih 15 intenzivnih serija prije poderat biceps nego li primijetiti veće beneficije od moje 4 kvalitetne serije.

J(CRO) sub 4.5.2024 19:06
Angelo97 kaže...
Sto mislite opcenito o frekvenciji treninga, jel veliki benefit misic pogodit 2x tjedno s 12 serija u odnosu na 1x 12 serija?

 Ovisi na šta ciljaš s tim treninzima. Ako ti je cilj bodibilding da izgledaš masivno i mišićavo onda nije neki veliki benefit. Veći benefit imaš kad ubiješ mišić kako spada i onda ga odmoriš dva tri dana, a to vrijeme utrošiš na prehranu. Važnost ide 40 posto na treninge, a 60 posto na odmor i prehranu. Naravno ako znaš kako trenirat.

Za sport ne da je definitivno veliki benefit nego je nužno da isti mišić pogađaš više puta tjedno. 

Petar hw ned 5.5.2024 00:46

nije ti bas nesto text

 

zgib ne pogađa cijeli gornji dio tijela

 

nitko nije izgradio ugledan fizik sa 4 serije po misicu

 

koju god vjezbu za triceps radis raditi ce cijeli triceps odnosno sve 3 glave, jako je tesko rekao bih nemoguce na tricepsu izolirati pojedinu glavu i filozofiranje oko triceps glavi valja ostaviti onima sta vec imaju masivan triceps pa bi ga eventualno oblikovali drugacije, ako si mrsav prvo brini da nabacis osnovne mase na triceps a za to je potisak sa cela (skull crushers) dipsi i bencevi broj1

 

nece poderati biceps od stojeckih curlova, biceps puca na 250+ deadliftima i scott je takoder rizican ako se ide heavy ispod 10 repsa uz istezanje u donjoj poziciji

 

i trening i prehrana su 100%, jedno bez drugog neide 

 

razne sportove gdje se konstantno uci skill i smanjuje vrijeme reakcije poboljsava brzina preciznost motorika pokreta od boksa do nogometa se moze trenirati cesto zapravo moze se reci sto vise i cesce prakticiras neki sport bit ces bolji u njemu, dok izgradnja misica je posebna prica i precesto pogađanje istog misica moze biti kontraproduktivno za napredak u radnim kilazama sto je nuzno za misicni rast, 2-3 dana odmora između ponovnog pogađanja istog misica je premalo

 

takoder oporavak misica i cns-a su dvije razlicite stvari, misic moze biti oporavljen i spreman za opet ali nervni sistem nije

fila2208 ned 5.5.2024 07:13

Brat razdvaja glave na tricepsu  gađa posbeno svaku.

Možeš mi reći kako da razdvojim glave na bicepsu...ili ramena da radim isključivo izolaciju samo jedne koja mi fali?

 

pitam za frenda, hvala

exer1234 ned 5.5.2024 15:04
Petar hw kaže...
exer1234 kaže...
isto kao sto triceps radi kod potisaka, tako i prednje rame radi kod potisaka

 

isto kao sto biceps radi kod povlacenja

 godinama sam se slicno vodio "ma samo compoundi bato" i dosta zanemarivao ruke/ramena odnosno radio ih na kraju uppera sa 3-4 serije x12 i ajde kuci, zavrsio uzak u ramenima i mrsavih ruku a jak na compoundima

 

to sto ruke rade na compoundima ne znaci da ces imati razvijene ruke kako zelis... direktan pristup rukama itekako doprinosi njihovoj masi, i nije dovoljno malo ih taknuti na kraju uppera ili fullbodya, idealno je imati arm day ili ih postenije odradivati unutar leđa prsa ramena treninga kako tko preferira, ali bitno da se postenije zgaze sa 10+ serija... i to zgaze odjednom (unutar jednog treninga), ona ucenja kako tjedni broj serija valja rasporedivati pomalo kroz vise dana u tjednu vode su pogresna

 

 

 

naravno jednorucno veslanje bucicom u pretklonu, jel na klupici ili naslonjen na stalak svejedno, veslanje bucicama u pretklonu je nesto drugo i jako rijetko se radi

isto osobno nisam ljubitelj bucicama u pretklonu cak niti sipkom u pretklonu, previse mi loza radi i previse energije ode na balans corea a ako to idem anulirati uspravnijim polozajem onda je kraci rom i ne uspijevam pogoditi leđa kako zelim... tbar samo, svaki put mi popali middle back između lopatica a nekad i zadnje rame

 Opet nisi shvatio sta zelim reci :D

 

nisam rekao da NE MORAS raditi ramena i ruke, nego Ako radis ledja, zadnje rade i biceps  su ukljuceni, zasto ne onda odraditi i biceps taj da, nego da ga radis s prsima.. Isto tako i kod prsa, triceps i prednje rame je vec ukljuceno, zasto ne dovrsiti s tricepsom?

J(CRO) pon 6.5.2024 01:06
fila2208 kaže...

Brat razdvaja glave na tricepsu  gađa posbeno svaku.

Možeš mi reći kako da razdvojim glave na bicepsu...ili ramena da radim isključivo izolaciju samo jedne koja mi fali?

 

pitam za frenda, hvala

 Ne razdvajam glave na tricepsu. Ali razdvajam rame svaki trening. Evo ti video kako koja vježba pogađa koji dio ramena. https://youtube.com/shorts/TuY1eKCo9l0?si=8jPRXrmBVdMPFnJO

Nadam se da mi se ne praviš sad glup, ako stvarno ne znaš onda ću ti objasniti kako biceps, triceps i ramena funkcioniraju. Štoviše mogu ti objasniti anatomiju misica iako nije znanstvena fantastika. Imas Google. 

J(CRO) pon 6.5.2024 01:48
Petar hw kaže...

nije ti bas nesto text

 

zgib ne pogađa cijeli gornji dio tijela

 

nitko nije izgradio ugledan fizik sa 4 serije po misicu

 

koju god vjezbu za triceps radis raditi ce cijeli triceps odnosno sve 3 glave, jako je tesko rekao bih nemoguce na tricepsu izolirati pojedinu glavu i filozofiranje oko triceps glavi valja ostaviti onima sta vec imaju masivan triceps pa bi ga eventualno oblikovali drugacije, ako si mrsav prvo brini da nabacis osnovne mase na triceps a za to je potisak sa cela (skull crushers) dipsi i bencevi broj1

 

nece poderati biceps od stojeckih curlova, biceps puca na 250+ deadliftima i scott je takoder rizican ako se ide heavy ispod 10 repsa uz istezanje u donjoj poziciji

 

i trening i prehrana su 100%, jedno bez drugog neide 

 

razne sportove gdje se konstantno uci skill i smanjuje vrijeme reakcije poboljsava brzina preciznost motorika pokreta od boksa do nogometa se moze trenirati cesto zapravo moze se reci sto vise i cesce prakticiras neki sport bit ces bolji u njemu, dok izgradnja misica je posebna prica i precesto pogađanje istog misica moze biti kontraproduktivno za napredak u radnim kilazama sto je nuzno za misicni rast, 2-3 dana odmora između ponovnog pogađanja istog misica je premalo

 

takoder oporavak misica i cns-a su dvije razlicite stvari, misic moze biti oporavljen i spreman za opet ali nervni sistem nije

U krivu si, zgibovi rade cijeli gornji dio. 
"Nitko nije izgradio ugledan fizik sa 4 serije po mišiću" - nisam ni rekao to? Ne moraš na svaku tuđu sa kontra odgovorom. Vise ne znam jel se zajebavas ili si samo iskompleksiran. Rekao sam da su dosta 4 serije po vjezbi. 
Biceps puca kad ga siliš. Ne moraš ga ni nakrkat prevelikom kilažom da bi pucao. Puca pogotovo na izolacijskim vježbama. Sjedeći biceps curls je najčešća vježba na kojoj puca biceps. 

Triceps je možda bio los primjer za dat i tu se donekle slazem s tobom jer većina ekipe nema potrebe za tim filozofiranjem.

Ali ga opet seres, isto kao sto se triceps dijeli tako se dijele ramena, biceps, prsa. Ono sto vi zovete gornja srednja i donja prsa imaju ime. I to je sve jedan veliki misic koji se zove pectoralis major. Kod tog misica je nužno razdvojiti vježbe tako da se svakom Vježbom pogodi svaki dio misica posebno jer samo tako može rast ravnomjerno. 

exer1234 pon 6.5.2024 03:39
J(CRO) kaže...
fila2208 kaže...

Brat razdvaja glave na tricepsu  gađa posbeno svaku.

Možeš mi reći kako da razdvojim glave na bicepsu...ili ramena da radim isključivo izolaciju samo jedne koja mi fali?

 

pitam za frenda, hvala

 Ne razdvajam glave na tricepsu. Ali razdvajam rame svaki trening. Evo ti video kako koja vježba pogađa koji dio ramena. https://youtube.com/shorts/TuY1eKCo9l0?si=8jPRXrmBVdMPFnJO

Nadam se da mi se ne praviš sad glup, ako stvarno ne znaš onda ću ti objasniti kako biceps, triceps i ramena funkcioniraju. Štoviše mogu ti objasniti anatomiju misica iako nije znanstvena fantastika. Imas Google. 

 koja je razlika izmedju gornje lijeve i donje desne vjezbe? .... 

 

btw nemoguce je IZOLIRATI samo jednu glavu triceps i bicepsa.... sto se ramena tice tu je moguce, niti jedna vjezba ne pogadja sve glave ramena

exer1234 pon 6.5.2024 03:42
Angelo97 kaže...
Sto mislite opcenito o frekvenciji treninga, jel veliki benefit misic pogodit 2x tjedno s 12 serija u odnosu na 1x 12 serija?

 

Nisi dobro postavio pitanje

 

 2x12 sto znaci ukupno 24 serije, ili 12 serija podijelis na 2x6?

 

2x12 nije dobro, 2x6 je dobro... 

 

 

1x12 po treningu, znaci 12 serija, mislis da ces dati sve od sebe? pogotovo vi koji se furate na trening do otkaza i preko otkaza... sta mislis koliko takvih serija mozes napraviti po treningu? kvalitetnih serija?

 

kad to sve razmislis, onda ces znati odgovor na tvoje pitanje

exer1234 pon 6.5.2024 03:45
J(CRO) kaže...
Petar hw kaže...
ajimerej kaže...
S kojom kilažom radite pregib bicepsa s bučicama?

Trenutno mi odgovara 17,5kg. Danas radio 15 setova po cca. 8 (x2). Pitam zato što je većina daleko naprednija od mene, pa da vidim.

 stojecki 30ak kg, hammer ide do 40kg, incline na klupici 20kg

 

nije nuzno lose raditi 15 serija neke vjezbe sta ti ovi pisu... npr ako je samo ta vjezba cijeli trening nekog misica.. npr narokati 15 serija zgibova je no1 za prosiriti leđa i bolje nego provesti trening na masinama 5 serija lat pulldowna 5 serija pullovera i stavec za sirinu leđa

pogotovo homegym ekipa bez puno izbora nek slobodno radi jednu vjezbu puno serija za cijeli trening neke misicne skupine, i opet di ces bolje za biceps nego intenzivnih 10-15 serija obicnog pregiba

 Pročitaj moju poruku iznad gdje sam preporučio da uz PPL ubaci street workout. Nisam ni rekao da je loše, ali je nepotrebno. Pogotovo ako radi do otkaza i drop set. Manje vremena si oduzmeš u danu.

Zgibovi su druga priča, puno veća mišićna skupina radi u smislu da su leđni mišići rasprostranjeniji, a zgibovi kao vježba pogađaju cijeli gornji dio tijela. Zato se za njih isplati izdvojiti cijeli jedan dan treninga. 

 

ajimerej recimo ako radiš push-pull-leg, i na dan pusha započinješ prsima i to npr benchom. Agonist tjst glavni mišić kod izvođenja pokreta su prsa, sinergisti su triceps i prednje rame. Ako odradiš 3-4 vježbe za prsa, ti si već automatski razradio triceps i prednje rame (eventualno i srednje ako radiš kosi benč), tako da tebi ne trebaju 15 serija iste vježbe ili 3-4 različite vježbe za triceps. Dovoljno je da balansiraš volumen i odradiš tu jednu ili dvije vježbe (jer triceps ima 3 glave, a po treningu je i više nego dovoljno odraditi samo dvije) do otkaza toliko da osjetiš da si uništio taj mišić na treningu. 

 

Da se razumijemo, ima tu još kemijanja zašto i kako, u ovom slučaju ovisi o veličini mišića. A ti ćeš s tih 15 intenzivnih serija prije poderat biceps nego li primijetiti veće beneficije od moje 4 kvalitetne serije.

 Sve ok, ali kod kosog bencha NE RADI srednje rame.. iskljucivo samo prednje rame.. Cak ni kod potisaka iznad glave ne radi srednje rame osim kao stabilizator, ali to je zanemarivo, tj ne bih racunao u volumen srednjeg ramena, moras ga ciljano raditi

exer1234 pon 6.5.2024 03:54
J(CRO) kaže...
Petar hw kaže...

nije ti bas nesto text

 

zgib ne pogađa cijeli gornji dio tijela

 

nitko nije izgradio ugledan fizik sa 4 serije po misicu

 

koju god vjezbu za triceps radis raditi ce cijeli triceps odnosno sve 3 glave, jako je tesko rekao bih nemoguce na tricepsu izolirati pojedinu glavu i filozofiranje oko triceps glavi valja ostaviti onima sta vec imaju masivan triceps pa bi ga eventualno oblikovali drugacije, ako si mrsav prvo brini da nabacis osnovne mase na triceps a za to je potisak sa cela (skull crushers) dipsi i bencevi broj1

 

nece poderati biceps od stojeckih curlova, biceps puca na 250+ deadliftima i scott je takoder rizican ako se ide heavy ispod 10 repsa uz istezanje u donjoj poziciji

 

i trening i prehrana su 100%, jedno bez drugog neide 

 

razne sportove gdje se konstantno uci skill i smanjuje vrijeme reakcije poboljsava brzina preciznost motorika pokreta od boksa do nogometa se moze trenirati cesto zapravo moze se reci sto vise i cesce prakticiras neki sport bit ces bolji u njemu, dok izgradnja misica je posebna prica i precesto pogađanje istog misica moze biti kontraproduktivno za napredak u radnim kilazama sto je nuzno za misicni rast, 2-3 dana odmora između ponovnog pogađanja istog misica je premalo

 

takoder oporavak misica i cns-a su dvije razlicite stvari, misic moze biti oporavljen i spreman za opet ali nervni sistem nije

U krivu si, zgibovi rade cijeli gornji dio. 
"Nitko nije izgradio ugledan fizik sa 4 serije po mišiću" - nisam ni rekao to? Ne moraš na svaku tuđu sa kontra odgovorom. Vise ne znam jel se zajebavas ili si samo iskompleksiran. Rekao sam da su dosta 4 serije po vjezbi. 
Biceps puca kad ga siliš. Ne moraš ga ni nakrkat prevelikom kilažom da bi pucao. Puca pogotovo na izolacijskim vježbama. Sjedeći biceps curls je najčešća vježba na kojoj puca biceps. 

Triceps je možda bio los primjer za dat i tu se donekle slazem s tobom jer većina ekipe nema potrebe za tim filozofiranjem.

Ali ga opet seres, isto kao sto se triceps dijeli tako se dijele ramena, biceps, prsa. Ono sto vi zovete gornja srednja i donja prsa imaju ime. I to je sve jedan veliki misic koji se zove pectoralis major. Kod tog misica je nužno razdvojiti vježbe tako da se svakom Vježbom pogodi svaki dio misica posebno jer samo tako može rast ravnomjerno. 

 Cekaj, na sta tocno mislis pod "zgibovi rade cijeli gorni  dio" cega? radi cijeli gornji dio tijela? ili gornji dio ledja? ili cijela ledja? nisam skontao 

 

Cuj 4 serije po misicu po treningu moze biti i vise nego dovoljno ako ides do ili jako blizu otkaza, i napredujes kroz treninge... Manje volumena = moras biti blize otkazu, vise volumena = nadoknadujes manjak inteziteta

 

Ramena se moraju dijeliti jer svaka glava vrsi svoju funkciju... 

 

sto se prsa tice, glupost je.... radi sto vise kosih potisaka i dobar si, .. dakle niiti jedan potisak ne izoluje samo taj dio prsa, i ravni i kosi i propadanja pogadjaju sve dijelove, samo sto nagib odreduje koji dio ces VISE pogoditi, ali ne iskljucujes ostale

J(CRO) pon 6.5.2024 10:45
exer1234 kaže...
J(CRO) kaže...
fila2208 kaže...

Brat razdvaja glave na tricepsu  gađa posbeno svaku.

Možeš mi reći kako da razdvojim glave na bicepsu...ili ramena da radim isključivo izolaciju samo jedne koja mi fali?

 

pitam za frenda, hvala

 Ne razdvajam glave na tricepsu. Ali razdvajam rame svaki trening. Evo ti video kako koja vježba pogađa koji dio ramena. https://youtube.com/shorts/TuY1eKCo9l0?si=8jPRXrmBVdMPFnJO

Nadam se da mi se ne praviš sad glup, ako stvarno ne znaš onda ću ti objasniti kako biceps, triceps i ramena funkcioniraju. Štoviše mogu ti objasniti anatomiju misica iako nije znanstvena fantastika. Imas Google. 

 koja je razlika izmedju gornje lijeve i donje desne vjezbe? .... 

 

btw nemoguce je IZOLIRATI samo jednu glavu triceps i bicepsa.... sto se ramena tice tu je moguce, niti jedna vjezba ne pogadja sve glave ramena

 Nisam ni rekao da se izolacijskom Vježbom izolira samo jedan misic i da samo on radi. Izolacijska vježba funkcionira tako da taj misic ili grupa misica radi bez neke pomoći ostalih misica. 
Da pitam ja sad tebe. Koja je razlika između biceps curlsa i hammer curlsa? Ili su po vama to jedne te iste vježbe i pogađaju misic jednako? 

J(CRO) pon 6.5.2024 10:57
exer1234 kaže...
J(CRO) kaže...
Petar hw kaže...

nije ti bas nesto text

 

zgib ne pogađa cijeli gornji dio tijela

 

nitko nije izgradio ugledan fizik sa 4 serije po misicu

 

koju god vjezbu za triceps radis raditi ce cijeli triceps odnosno sve 3 glave, jako je tesko rekao bih nemoguce na tricepsu izolirati pojedinu glavu i filozofiranje oko triceps glavi valja ostaviti onima sta vec imaju masivan triceps pa bi ga eventualno oblikovali drugacije, ako si mrsav prvo brini da nabacis osnovne mase na triceps a za to je potisak sa cela (skull crushers) dipsi i bencevi broj1

 

nece poderati biceps od stojeckih curlova, biceps puca na 250+ deadliftima i scott je takoder rizican ako se ide heavy ispod 10 repsa uz istezanje u donjoj poziciji

 

i trening i prehrana su 100%, jedno bez drugog neide 

 

razne sportove gdje se konstantno uci skill i smanjuje vrijeme reakcije poboljsava brzina preciznost motorika pokreta od boksa do nogometa se moze trenirati cesto zapravo moze se reci sto vise i cesce prakticiras neki sport bit ces bolji u njemu, dok izgradnja misica je posebna prica i precesto pogađanje istog misica moze biti kontraproduktivno za napredak u radnim kilazama sto je nuzno za misicni rast, 2-3 dana odmora između ponovnog pogađanja istog misica je premalo

 

takoder oporavak misica i cns-a su dvije razlicite stvari, misic moze biti oporavljen i spreman za opet ali nervni sistem nije

U krivu si, zgibovi rade cijeli gornji dio. 
"Nitko nije izgradio ugledan fizik sa 4 serije po mišiću" - nisam ni rekao to? Ne moraš na svaku tuđu sa kontra odgovorom. Vise ne znam jel se zajebavas ili si samo iskompleksiran. Rekao sam da su dosta 4 serije po vjezbi. 
Biceps puca kad ga siliš. Ne moraš ga ni nakrkat prevelikom kilažom da bi pucao. Puca pogotovo na izolacijskim vježbama. Sjedeći biceps curls je najčešća vježba na kojoj puca biceps. 

Triceps je možda bio los primjer za dat i tu se donekle slazem s tobom jer većina ekipe nema potrebe za tim filozofiranjem.

Ali ga opet seres, isto kao sto se triceps dijeli tako se dijele ramena, biceps, prsa. Ono sto vi zovete gornja srednja i donja prsa imaju ime. I to je sve jedan veliki misic koji se zove pectoralis major. Kod tog misica je nužno razdvojiti vježbe tako da se svakom Vježbom pogodi svaki dio misica posebno jer samo tako može rast ravnomjerno. 

 Cekaj, na sta tocno mislis pod "zgibovi rade cijeli gorni  dio" cega? radi cijeli gornji dio tijela? ili gornji dio ledja? ili cijela ledja? nisam skontao 

 

Cuj 4 serije po misicu po treningu moze biti i vise nego dovoljno ako ides do ili jako blizu otkaza, i napredujes kroz treninge... Manje volumena = moras biti blize otkazu, vise volumena = nadoknadujes manjak inteziteta

 

Ramena se moraju dijeliti jer svaka glava vrsi svoju funkciju... 

 

sto se prsa tice, glupost je.... radi sto vise kosih potisaka i dobar si, .. dakle niiti jedan potisak ne izoluje samo taj dio prsa, i ravni i kosi i propadanja pogadjaju sve dijelove, samo sto nagib odreduje koji dio ces VISE pogoditi, ali ne iskljucujes ostale

ukljuceni su svi mišići gornjeg dijela tijela. Core, podlaktica, biceps, triceps, ramena, leđa. Zato se zgibovi mogu raditi cijeli dan. Jer ima toliko varijanti zgibova za svaki dio leđa i za svaki dio sinergista (bio to biceps, podlaktica, prsa, core).

 

Ssto se tiče prsa nije glupost nego ti nisi shvatio. Nitko nije pričao o izolaciji glave prsenih misica... činjenica je da ćeš pod drugačijim nagibom aktivirati drugačiju glavu na prsima. Inače ljudi ne bi radili kosi i ravni benc nego po tvome samo kosi. Priča se još vise zakomplicira kad dolazimo do sajla... 

J(CRO) pon 6.5.2024 11:04

Jel koristi itko hidroizolirani whey? Jel osjetite ikakvu razliku? Koliko vas je ispalo po kili proteina? 
narucio sam sa myproteina hidroizolirani whey bez okusa. 

BeLLicus pon 6.5.2024 11:28
J(CRO) kaže...
exer1234 kaže...
J(CRO) kaže...
fila2208 kaže...

Brat razdvaja glave na tricepsu  gađa posbeno svaku.

Možeš mi reći kako da razdvojim glave na bicepsu...ili ramena da radim isključivo izolaciju samo jedne koja mi fali?

 

pitam za frenda, hvala

 Ne razdvajam glave na tricepsu. Ali razdvajam rame svaki trening. Evo ti video kako koja vježba pogađa koji dio ramena. https://youtube.com/shorts/TuY1eKCo9l0?si=8jPRXrmBVdMPFnJO

Nadam se da mi se ne praviš sad glup, ako stvarno ne znaš onda ću ti objasniti kako biceps, triceps i ramena funkcioniraju. Štoviše mogu ti objasniti anatomiju misica iako nije znanstvena fantastika. Imas Google. 

 koja je razlika izmedju gornje lijeve i donje desne vjezbe? .... 

 

btw nemoguce je IZOLIRATI samo jednu glavu triceps i bicepsa.... sto se ramena tice tu je moguce, niti jedna vjezba ne pogadja sve glave ramena

 Nisam ni rekao da se izolacijskom Vježbom izolira samo jedan misic i da samo on radi. Izolacijska vježba funkcionira tako da taj misic ili grupa misica radi bez neke pomoći ostalih misica. 
Da pitam ja sad tebe. Koja je razlika između biceps curlsa i hammer curlsa? Ili su po vama to jedne te iste vježbe i pogađaju misic jednako? 

 Kažu da hammers curls pogađa više brachialis, to sam gledao kod weesly wisersa kako objašnjava sve detaljno u vezi toga. Ja ne volim bučice općenito. Više kablovi i ravna šipka. 

mrsmith pon 6.5.2024 12:01
BeLLicus kaže...

 Kažu da hammers curls pogađa više brachialis, to sam gledao kod weesly wisersa kako objašnjava sve detaljno u vezi toga. Ja ne volim bučice općenito. Više kablovi i ravna šipka. 

Vidiš, ja sve što mogu radim s bučicama :D Obožavam ih

fila2208 pon 6.5.2024 12:48
J(CRO) kaže...
exer1234 kaže...
J(CRO) kaže...
fila2208 kaže...

Brat razdvaja glave na tricepsu  gađa posbeno svaku.

Možeš mi reći kako da razdvojim glave na bicepsu...ili ramena da radim isključivo izolaciju samo jedne koja mi fali?

 

pitam za frenda, hvala

 Ne razdvajam glave na tricepsu. Ali razdvajam rame svaki trening. Evo ti video kako koja vježba pogađa koji dio ramena. https://youtube.com/shorts/TuY1eKCo9l0?si=8jPRXrmBVdMPFnJO

Nadam se da mi se ne praviš sad glup, ako stvarno ne znaš onda ću ti objasniti kako biceps, triceps i ramena funkcioniraju. Štoviše mogu ti objasniti anatomiju misica iako nije znanstvena fantastika. Imas Google. 

 koja je razlika izmedju gornje lijeve i donje desne vjezbe? .... 

 

btw nemoguce je IZOLIRATI samo jednu glavu triceps i bicepsa.... sto se ramena tice tu je moguce, niti jedna vjezba ne pogadja sve glave ramena

 Nisam ni rekao da se izolacijskom Vježbom izolira samo jedan misic i da samo on radi. Izolacijska vježba funkcionira tako da taj misic ili grupa misica radi bez neke pomoći ostalih misica. 
Da pitam ja sad tebe. Koja je razlika između biceps curlsa i hammer curlsa? Ili su po vama to jedne te iste vježbe i pogađaju misic jednako? 

 Ne pogađaju, no nema neke prevelike razlike, osim što će u hammeru pomoći podlaktice puno pa je super za snimiti se za instagram kako dižeš jako puno i jak si.

sve to pumpa bicku, jasno, gađaš je različito iz više kuteva, no na kraju se sve svodi na tu mišićnu skupinu.

 

 

Jasno je meni što ti hoćeš reć, i kako bi izgradio recimo rame treba gađati sve kuteve i načine da to bude lijepa kugla, no unutar mišićne skupine nenmoguće je izolirati točno taj dio mišića.

BeLLicus pon 6.5.2024 13:53

Danas lagano započeli dan sa brzom šetnjom 40 minuta. Zobene whey nakon toga, za rucak riba i peceni krumpir, stigao i preworkout da izdrzim ovih mjesec dana jako trenirat dok sam u deficitu. Probao sam razne total war debelo najbolji.

exer1234 pon 6.5.2024 16:24
J(CRO) kaže...
exer1234 kaže...
J(CRO) kaže...
fila2208 kaže...

Brat razdvaja glave na tricepsu  gađa posbeno svaku.

Možeš mi reći kako da razdvojim glave na bicepsu...ili ramena da radim isključivo izolaciju samo jedne koja mi fali?

 

pitam za frenda, hvala

 Ne razdvajam glave na tricepsu. Ali razdvajam rame svaki trening. Evo ti video kako koja vježba pogađa koji dio ramena. https://youtube.com/shorts/TuY1eKCo9l0?si=8jPRXrmBVdMPFnJO

Nadam se da mi se ne praviš sad glup, ako stvarno ne znaš onda ću ti objasniti kako biceps, triceps i ramena funkcioniraju. Štoviše mogu ti objasniti anatomiju misica iako nije znanstvena fantastika. Imas Google. 

 koja je razlika izmedju gornje lijeve i donje desne vjezbe? .... 

 

btw nemoguce je IZOLIRATI samo jednu glavu triceps i bicepsa.... sto se ramena tice tu je moguce, niti jedna vjezba ne pogadja sve glave ramena

 Nisam ni rekao da se izolacijskom Vježbom izolira samo jedan misic i da samo on radi. Izolacijska vježba funkcionira tako da taj misic ili grupa misica radi bez neke pomoći ostalih misica. 
Da pitam ja sad tebe. Koja je razlika između biceps curlsa i hammer curlsa? Ili su po vama to jedne te iste vježbe i pogađaju misic jednako? 

 ne pogadjaju jednako, jedan pogadja vise podlakticu,  nema ga potrebe raditi ako zelis vece ruke.. ali obican biceps curl je dovoljan za kompletan razvoj bicepsa, ako na to ciljas.. s bilo kojim biceps pregibom pogadjas obje glave

 

zasto? zato sto je oblik bicepsa nemoguce promjeniti, ako imas peak- imas,. ako nemas nemas.. dakle mozes ga samo povecati... tako da nema potrebe za filozofiranjem i izmisljanjem tople vode kao sto neki rade posebne vjezbe za peak bicepsa. how yes no..

 

 

exer1234 pon 6.5.2024 16:25
Petar hw kaže...

cucanj 3x10 140 160 180

 

poginuo

 znaci 1 radna serija i 2 pripremne serije.. otkud to da radis samo jednu radnu radnu seriju? zar nisi ti taj koji tvrdi da mora puno volumena?

exer1234 pon 6.5.2024 16:27
J(CRO) kaže...

Jel koristi itko hidroizolirani whey? Jel osjetite ikakvu razliku? Koliko vas je ispalo po kili proteina? 
narucio sam sa myproteina hidroizolirani whey bez okusa. 

 ima smisla samo ako imas probavnih problema s obicnim whey, iance neisplativ jer kosta pun k vise..

 

ne dam vise od 20e po kg whey, trenutnu u mulleru ima akcija 20e 1kg i toga sam nakupovao, cak su i okusi dobri, a nije smece kao sto inace bude od tih trgovackih brandova

 

ovakav, ima vise okusa, pokupovao sam po 2 od svakog 

 

https://www.mueller.de/p/sports-factory-whey-protein-schokolade-kokos-2794913/

BeLLicus pon 6.5.2024 19:08

Gotovi obroci za danas. Ujutro 50g zobenih, 300ml 2.8% mlijeka 30g wheya. Ručak je bilo 200g orade i 200g pečenog krumpira, whey sa vodom poslije gyma, šetnja sa klincima pa 200g skyra sa 100g smrznutih jagoda (jagode imaju jako malo kcal i koristit cu ih za taj smothie jer skyr mi je odvratan samostalno) i evo sad prije 20 min 4 jaja na oko sa minimalno kokosovog ulja i 1 šnita crnog kruha. Okej sam, uhvatila me glad u gymu, pa sad u šetnji opet. I vjv će večeras oko pola 10. Jel ovo okej? Manje više ću tako svaki dan osim ručak koji će biti piletina ili riba. Crveno meso neću koristit, svinju izbjegavam sad a junetina i to neam pojma nisam nikad pekao to meso. Planiram 4 tjedna ovako i onda maintaince preko ljeta do tamo sredine 9 mjeseca. 

Petar hw pon 6.5.2024 19:43
exer1234 kaže...
Petar hw kaže...

cucanj 3x10 140 160 180

 

poginuo

 znaci 1 radna serija i 2 pripremne serije.. otkud to da radis samo jednu radnu radnu seriju? zar nisi ti taj koji tvrdi da mora puno volumena?

 ima jos prese i bugarskih nakon toga

 

nekad idem ovako piramidu pa jednu seriju max out, nekad 5x10 (160 atm) nekad 10x10 (140 atm) rijetko 5x5 (180 atm)

Petar hw pon 6.5.2024 20:39
BeLLicus kaže...

Dns prsa, i malo dirnuo triceps na kraju treninga, kazu ljudi ovakav triceps mogu vidjeti samo na tvu. Ljudi na kemiji nemaju ovakav peak. 

 ajde napisi djecici sta mislis jel bi razvio tako triceps da si trenirao fullbody ili upper lower i odradivao triceps sa 3-4 serije pomalo kroz tjedan, nikada ne napumpati i zgaziti misic do iscrpljenja

 

naravno da NEBI

 

misic se treba izubijat napumpat do otkaza, ostaviti cca tjedan dana odmoriti i onda ga jos jace zgaziti i kroz vrijeme polako pomjerati tu granicu zgazenosti (vece radne kilaze na odabranim vjezbama, vise repsa, vise serija, bolja forma...) to je recept za najvise misicne mase u najkacem roku, natural ili ne, ove gore price da je 6 serija 2x tjedno bolje od 12 serija 1x tjedno objesiti macku o rep

 

mislim ekipica trenira 3x10 ili 5x5 efektivnih faking 25/30 radnih repsa i prelazi na drugu misicnu skupinu unutar fullbodya ili upper lowera i cudi se sto ne rastu ili presporo napreduju, a kad vide ovog sta brzo napreduje - GENETICAR. bracek dragi, nije ovaj geneticar nego usporedi svoj trening sa njegovim. ne znam nikoga sa impozantnim fizikom ili sto je brzo napredovao a da je trenirao fullbody ili upper lower, trebalo mi je 7god treniranja da shvatim kako od fullbodya i upper lowera (jebeni internet i dyel ekipa koja dyel ekipi dijeli savjete kako ne biti dyel) nema kruva i da frekvencija pogađanja misica unutar tjedna nije bitna vec dugorocni visemjesecni napredak;

pisao sam vec,

slucaj A pocnes raditi kosi fly za prsa 3x tjedno i za 5mj nabacis 5kg (5x15 podigao sa 20kg na 25kg bucice)

slucaj B pocnes raditi kosi fly za prsa 1x tjedno i za 5mj nabacis 7.5kg (5x15 podigao sa 20kg na 27.5kg bucice)

u slucaju B prsa ce biti veca i vise si sinteze proteina triggerao iako si prsa rjeđe radio

(i naravno slucaj C ako si nakon 5mj i dalje na 20kg 5x15 prsa ce ostati ista, bez obzira koliko ih cesto gađao i proteina i kreatina jeo, to se treba shvatiti)

 

mozes ti bato pogađati misic 10 puta tjedno imati AM i PM treninge ali par mjeseci down the road konacnu rijec koliko je misic napredovao ili nenapredovao ce determinirati odgovor na pitanje koliko si snage nabacio na njega?a ne koliko si ga cesto pogađao, a upravo cesto pogađanje istog misica sabotira progresivno jacanje jer se ne odmara dovoljno

Petar hw pon 6.5.2024 20:45
BeLLicus kaže...

Gotovi obroci za danas. Ujutro 50g zobenih, 300ml 2.8% mlijeka 30g wheya. Ručak je bilo 200g orade i 200g pečenog krumpira, whey sa vodom poslije gyma, šetnja sa klincima pa 200g skyra sa 100g smrznutih jagoda (jagode imaju jako malo kcal i koristit cu ih za taj smothie jer skyr mi je odvratan samostalno) i evo sad prije 20 min 4 jaja na oko sa minimalno kokosovog ulja i 1 šnita crnog kruha. Okej sam, uhvatila me glad u gymu, pa sad u šetnji opet. I vjv će večeras oko pola 10. Jel ovo okej? Manje više ću tako svaki dan osim ručak koji će biti piletina ili riba. Crveno meso neću koristit, svinju izbjegavam sad a junetina i to neam pojma nisam nikad pekao to meso. Planiram 4 tjedna ovako i onda maintaince preko ljeta do tamo sredine 9 mjeseca. 

 junetina je superiorno meso, najblize ljudskom mesu koje zelis izgraditi ili sacuvati, obiluje zincom magnezijem b12 kreatinom mioglobinom

 

priprema se isto kao piletina, ako imas para prijeđi na juneci but, ima isto kcal kao pileca pureca prsa

BeLLicus pon 6.5.2024 20:53
Petar hw kaže...
BeLLicus kaže...

Dns prsa, i malo dirnuo triceps na kraju treninga, kazu ljudi ovakav triceps mogu vidjeti samo na tvu. Ljudi na kemiji nemaju ovakav peak. 

 ajde napisi djecici sta mislis jel bi razvio tako triceps da si trenirao fullbody ili upper lower i odradivao triceps sa 3-4 serije pomalo kroz tjedan, nikada ne napumpati i zgaziti misic do iscrpljenja

 

naravno da NEBI

 

misic se treba izubijat napumpat do otkaza, ostaviti cca tjedan dana odmoriti i onda ga jos jace zgaziti i kroz vrijeme polako pomjerati tu granicu zgazenosti (vece radne kilaze na odabranim vjezbama, vise repsa, vise serija, bolja forma...) to je recept za najvise misicne mase u najkacem roku, natural ili ne, ove gore price da je 6 serija 2x tjedno bolje od 12 serija 1x tjedno objesiti macku o rep

 

mislim ekipica trenira 3x10 ili 5x5 efektivnih faking 25/30 radnih repsa i prelazi na drugu misicnu skupinu unutar fullbodya ili upper lowera i cudi se sto ne rastu ili presporo napreduju, a kad vide ovog sta brzo napreduje - GENETICAR. bracek dragi, nije ovaj geneticar nego usporedi svoj trening sa njegovim. ne znam nikoga sa impozantnim fizikom ili sto je brzo napredovao a da je trenirao fullbody ili upper lower, trebalo mi je 7god treniranja da shvatim kako od fullbodya i upper lowera (jebeni internet i dyel ekipa koja dyel ekipi dijeli savjete kako ne biti dyel) nema kruva i da frekvencija pogađanja misica unutar tjedna nije bitna vec dugorocni visemjesecni napredak;

pisao sam vec,

slucaj A pocnes raditi kosi fly za prsa 3x tjedno i za 5mj nabacis 5kg (5x15 podigao sa 20kg na 25kg bucice)

slucaj B pocnes raditi kosi fly za prsa 1x tjedno i za 5mj nabacis 7.5kg (5x15 podigao sa 20kg na 27.5kg bucice)

u slucaju B prsa ce biti veca i vise si sinteze proteina triggerao

(i naravno slucaj C ako si nakon 5mj i dalje na 20kg 5x15 prsa ce ostati ista, bez obzira koliko ih cesto gađao proteina i kreatina jeo, to se treba shvatiti)

 

mozes ti bato pogađati misic 10 puta tjedno imati AM i PM treninge ali par mjeseci down the road konacnu rijec koliko je misic napredovao ili nenapredovao ce determinirati odgovor na pitanje koliko si snage nabacio na njega?a ne koliko si ga cesto pogađao, a upravo cesto pogađanje istog misica sabotira progresivno jacanje jer se ne odmara dovoljno

 Nebih nikad radio upper lower, to je za ekipu koja nema vremena i mora tako i nije im cilj se nabildati nego ono otrenirati nešto imati zdravo tijelo, koje će izgledat ok ali bez mase, ja sam 175cm pa sad već nosim XXL majice koliko sam se raširio volio bih da mogu 100kg mišića imati, meni su Arnold,Columbo,Mentzer,Lee Haney,Sergio Oliva svi vrh vrhova 100kg mišića (manje više) oni su tad imali oko 8% masti na bini. Dorian,Coleman,Cutler,Heath svaka čast na trudi disciplini osvojenim olmypijama al to mi je previše za moj ukus, nije mi to lijepo tko voli neka izvoli, naravno sa našeg područja nitko ni ne može tako izgledati... Biceps,triceps, srednje rame uništavam drop setovima i do otkaza, srednje rame kad odradim nemam snage podignut ruke da vratim bučice na svoje mjesto haha. Ma ja volim vježbati, da mogu bio bih u gymu 3h ali jbg život neda i to je ok :)