kruskar uto 24.9.2013 22:17
lange kaže...
kruskar kaže...
lange kaže...

jeste u OAZ (osijecka airsoft zajednica)

Da u OAZ smo.Inače forum za airsoft koji korisitmo je na LINK.

aha vi ste u HUA a mi smo u HASS-u {#}

pozdravi mi onda bojan krniča

Nadimak ako možda znaš lakše mi je po nadimcima :D

robimarko uto 24.9.2013 22:20

Ja sam već godinama zainteresiran za airsoft,ali mi je nažalost 16 godina i onda nigdje ne mogu trenirati.
Čini mi se kao odličan sport,definitivno je više sport nego šah i slične gluposti

kruskar uto 24.9.2013 22:22
robimarko kaže...
Ja sam već godinama zainteresiran za airsoft,ali mi je nažalost 16 godina i onda nigdje ne mogu trenirati.
Čini mi se kao odličan sport,definitivno je više sport nego šah i slične gluposti

Airsoft je sport u kojem hoćeš nećeš moraš koristit mozak! Tu moraš razmišljat kako spada i timski igrat.

lange uto 24.9.2013 22:49
robimarko kaže...
Pa to mi se i najviše sviđa što je potreban teamplay a ne sebičnost

jos malo id moci ces igrati.makar mislim da ako si clan HUA da oni imaju od 16god..

od kuda si?

kruskar uto 24.9.2013 22:50
lange kaže...
robimarko kaže...
Pa to mi se i najviše sviđa što je potreban teamplay a ne sebičnost

jos malo id moci ces igrati.makar mislim da ako si clan HUA da oni imaju od 16god..

od kuda si?

0 bodova 18g se mora imat :( iz OS je vidio sam na profilu,vjerojatno ga i znam uživo ;)

kruskar ned 29.9.2013 19:17
lange kaže...

ajd nešto napiši o replikama.ime,proizvođać,upgrade,itd {#}

Moja je P90 Tokyo Marui 390FPS lipo baterija na 7.4V 2000mAh,F2000 je ako se nevaram oko 500-550 405FPS,11.1 lipo baterije,M4 410FPS,kalaš je oko 390FPS 9.6 nimh baterija.

EDIT

Proizvođaći su večinom Tokio Marui(svi idu na kvalitetu po pitanju replika),F2000 je od G&G,M4 je Colt i AK47 je Tactical.

lange ned 29.9.2013 21:08
kruskar kaže...
lange kaže...

ajd nešto napiši o replikama.ime,proizvođać,upgrade,itd {#}

Moja je P90 Tokyo Marui 390FPS lipo baterija na 7.4V 2000mAh,F2000 je ako se nevaram oko 500-550FPS,11.1 lipo baterije,M4 ona je tvornička s originalnim baterijama oko 320FPS,kalaš je oko 390FPS 7.4lipo baterije,da se zaključiti da je jako malo replika koje su tvorničke.

 

EDIT

Proizvođaći su večinom Tokio Marui(svi idu na kvalitetu po pitanju replika),F2000 je od G&G,M4 je Colt i AK47 je Tactical.

pa sa f2000 ti je zabranjeno igrati.ima malo previše FPS-a!! max do 400fps.

ja imam hk416-kratki,unutrašnjos skroz zamjenjena,motor također,lipo 11.1 390fps.

 

kruskar ned 29.9.2013 22:23
lange kaže...
kruskar kaže...
lange kaže...

ajd nešto napiši o replikama.ime,proizvođać,upgrade,itd {#}

Moja je P90 Tokyo Marui 390FPS lipo baterija na 7.4V 2000mAh,F2000 je ako se nevaram oko 500-550FPS,11.1 lipo baterije,M4 ona je tvornička s originalnim baterijama oko 320FPS,kalaš je oko 390FPS 7.4lipo baterije,da se zaključiti da je jako malo replika koje su tvorničke.

 

EDIT

Proizvođaći su večinom Tokio Marui(svi idu na kvalitetu po pitanju replika),F2000 je od G&G,M4 je Colt i AK47 je Tactical.

pa sa f2000 ti je zabranjeno igrati.ima malo previše FPS-a!! max do 400fps.

ja imam hk416-kratki,unutrašnjos skroz zamjenjena,motor također,lipo 11.1 490fps.

 

Kod HUA tj. s njihovim pravilima smiješ imat takvu pljucu s toliko FPSa ali onda nesmiješ nikako rafal koristit i s nekih 20tak metara tek smiješ pucat :D,neznam 100% koliko je FPS puška jer je to od frenda.

 

EDIT
Ekipa dali ste za da napišemo kolega lange i ja malo više o airsoftu? Neka pravila,malo više o tome svemu kao i s nošenjem replika i problema s policijom?

 

EDIT2

Evo video moje P90,oprostite na neurednosti sobe nisam stigao ju pospremit :S

Inače koristim mid cap magazine.

 

http://www.youtube.com/watch?v=VEH8iiUVR3k&feature=youtu.be

kruskar sub 5.10.2013 08:28

Što je to arisoft?

Mnogi me pitaju kada im odgovorim na pitanje "Što treniraš?"

Najjednostavnije objašnjenje,sport sličan paint ballu,no samo s plastičnim kuglicama.

No to nije posve točan odgovor,ja na airsoft negledam kao sport nego kao nekakvu vojnu vježbu.

Često me pitaju kakve su tamo puške i municija,odgovor je jednostavan: Replike pravih pušaka,municija je kao oni žuti metci s kirbaja samo teži i bolniji kad pogode.

Zaštitna odječa,zaštita za lice i ostalo.

Zaštitna odječa je večinom:Vojne čizme(marte ja koristim),Maskirne Hlače,Košulja,Prsluk,Pancirka.

Zaštita očiju su normalno naočale iako ima i metalna mreža koja pokrije cijelo lice(najsigurnije je za uzeti),naočale se često magle i tu zna biti dosta problema oko toga,kapa ili kaciga,neki od airsoftera koriste samo maramu no tu se lako može izbiti zub osobi koja nosi maramu.

Idemo nešto više o oružiju reć.

Proizvođaći: Tokyo Marui,Cyma,G&G,Real Sword,Classic Army,Dboys/Boyi,Cybergun,AGM,A&K,Ares,Jing Gong,KWA/KSC,Snow Wolf,King Arms,A.P.S,G&P,ICS

To su neki od dobavljivih proizvođaća u ovom dijelu Europe,po mom mišljenju najkvalitetniji je Tokyo Marui i Cyma,imam P90 od Tokyo Marui i Glock 18 od Cyma i savršeno rade.

Pogonsko sredstvo: CO2,Plin(GreenGas),Feder,Baterija.

Svima bih preporučio na bateriju,jako jednostavan razlog,a to je kada dođe zima lako vam se zaledi plin u pištolju/pušci.

Osobama koje prvi puta idu na airsoft nikako nebih preporučio snajper da kupe,jedan jako jednostavan razlog,trebate znati gdje naciljati i kada opaliti.

Cijene replika:


Pištolji: 67.27HRK-1849.67HRK

Puške:169.20HRK-6000HRK

Bombe:500-900KN

Mine:600-1000kn

Bacači:1380.59HRK-1671.27HRK

Cijene su manje više s Tom´s Airsoft(trgovina u sloveniji najpovoljniji su za sada,dostavljaju u RH s jako smiješnom cijenom za poštarinu)

Princip rada replika(električne)

Replika u sebi sadrži elektro motor koji preko zupčanika pokreče udarni klip,iz magazina/okvira izvuče metak kojeg gura feder na klip i klip udari u BB(kuglica) i tako kuglica izleti iz cijevi,večina pušaka imaju rafalno i pojedinačno(osim snajpera).

Za plinske i ostale replike neznam na koji način funkcionira jer nisam imao prilike vidjeti,probati ću doznati na treningu pa editirati post.

Za replike postoje razno razni dodatci kao naprimjer: Red Dot,Optika,Laser,Grenade Luncher.

Među svim tim silnim replikama postoji i RPG.

Pogonska sredstva njihove cijene:

Baterije se moraju izvana naručivati jer rjetko koja trgovina u Sloveniji i Hrvatskoj ima baterije,cijene tih baterija su od 200HRK pa do vrtoglavih 700tinjak HRK.

Plin i CO2: 12g CO2 je 3.78HRK(1 punjenje) pa do 1764.36HRK,Plin(GreenGas)67.95HRK-166.10HRK.

BB(Kuglice):BB se kupuje po gramima,sve replike su kronirane na 0.20G tj. njihov FPS,što teža kuglica to manji FPS,osobno na P90 imam 390FPS na 0.25G jer je tunirana(kako bi mi airsofteri rekli) replika.Cijene BB 0.12G 2000kom 20.39HRK-0.20G 5000kom 169.20HRK,cijene variraju jer sve ovisi od proizvođaća do proizvođaća BBa,osobno uzimam BBS KA 0.25G 4000kom WH Platinium Series i tih 4000kom me izađe 80.86HRK.

Za pištolje bih uvijek preporučio 0.20G kuglice jer s pištoljem ćete normalno pucati na udaljenost od 10-20metara,za snajpere su večinom BB od 0.30G do 0.46G(ima i težih no teže idu u puno jače snajpere).

Bombe kako funkcioniraju?

Bombe funkcioniraju tako da kada udari u tlo otvori se gornji dio gdje je osigurač i tu poćnu letjeti u krug kuglice i tako onesposobi skoro pa uvijek svakog neprijatelja u zatvorenom prostoru,a nekad i na otvorenom(sve ovisi od vremenskih uvjeta).

Vremenski uvjeti dosta ovise o preciznosti i daljine do koje može dobaciti vaša replika.

Airsoft treninzi su manje više po svakakvom vremenu.

Pravila od HUA(Hrvatska Unija Airsofta)

Za treniranje ovog sporta je potrebno imati 18 GODINA!

1.Moraš imati zaštitne naočale i reflektirajući prsluk.Ako zaboraviš staviti prsluk nemoj se ljutiti ako nastave pucati po tebi, dozvoljeno je!
2.Puška, mina, granata i sl. dakle ono čime ispaljuješ bb na protivnika mora biti orginalna AS oprema, a ne ručno izrađeno.Sva oprema za komunikaciju i clipovi su dozvoljeni, Nema ograničenja bb-a.
3.Dimne bombe, rakete, petarde i sl.dozvoljene su i ručno rađene pod uvijetom da se bacaju na pod i kotrljaju (dakle nema da bacam gore na kat pa nekom upadne u kapuljaču ili odnaprijed u borbeni). Ali s njima jedino postižete zbrku ne i pogođenog igrača!!
4.Rafal dozvoljen vani i iz zgrade prema van, kao i izvana prema zgradi.Kada je oboje protivnika unutar iste zgrade nema rafala, dakle iz jedne u drugu zgradu se smije, unutar iste NE!
Ako se nekome omakne pa te izrafala u zgradi, lijepo ga upozoriš i nastaviš se igrati jer pogodak ne vrijedi!
Pazi kod ovoga da ne dođe do zabune jer se znalo dogoditi da 5 osoba puca na semi a pogođeni to doživi kao rafal!
5.Kad pucaš gledaj gdje gađaš, nesmiješ pružiti ruku iza ugla ili kroz neki otvor i pucati bez-veze, tj.napamet.
6.Beng-Beng vrijedi samo na ovaj način: uperiš u protivnika pušku i pitaš ga "Oš da pucam?" a on smije reći: "nemoj hvala" izvaditi prsluk i otići na respawn ALI I SMIJE pokušati skočiti u zaklon ili podići pušku i upucati te prije nego ti njega! Dakle ovo koristite samo kada ste sigurni da vam protivnik ili više njih neće uspijeti uzvratiti!Nema ljutnje ako protivnik/ci ima brže reflekse ili smatra da si predaleko pa pokuša ili uspije uzvratiti ili skočit u zaklon!
7.Silent Kill nije nužno šuljati se, dovoljno je zaskočiti protivnika, prići mu, zbuniti ga i položiti ruku na njega ili njegovu pušku i reći mrtav si.
Ako je dekoncentriran pa ti to dozvoli tko ga je.e On tada ne viče pogođen ili medic ,nego navlači prsluk i ide na respawn u tišini.
8.Kad se igra s medicom, dozvoljeno je prići pogođenom protivniku koji čeka medica i položiti ruku na njega.Na taj način je potvrđen(dobio metak u glavu) i mora direktno na respawn.
9. Na ptfu je dozvoljeno svugdje igrati osim iznad prvog kata visoke baze(neki je zovu žutom bazom) i nema igranja iznad prvog kata zelene baze. To znači da nema niti izviđanja od tamo!
10. Kad se bb odbije od zida, drveta i sl. i pogodi te, TO SE NE PRIZNAJE!

Preporuka : kad te protivnik pogodi iz daleka kroz neki otvor nemoj samo staviti prsluk i otići na respawn, nego izvadi prsluk, mahni mu i vikni malo jače da zna da te pogodio, a ne da misli da si se sakrio i da mu nisi priznao.

PRAVILA SUSRETA
HRVATSKE UNIJE AIRSOFTA

REDOSLIJED RADNJI DOLASKOM NA SUSRET:

a) prijava kluba/tima ili pojedinca (slobodnjaka) za susret,
b) rješavanje administrativnih stavki i kotizacije,
c) opremanje i priprema za susret
d) upoznavanje s pravilima i scenarijem susreta
e) održavanje susreta,

● Nepoštivanje redoslijeda radnji je opomena pojedincu, u svrhu spriječavanja ponavljanja nepoštivanja pravila!

1.) Na susretima u organizaciji članica HUA-e mogu sudjelovati svi klubovi/timovi i pojedinci (slobodnjaci)

2.) Na susretima u organizaciji članica HUA-e mogu sudjelovati svi iz klubova/timova i pojedinci (slobodnjaci), pod uvjetom da imaju napunjenih 16 godina uz pisani pristanak roditelja i matične udruge.

3.) Tijekom susreta nije dopušteno psovanje i vrijeđanje sudionika, kao i isticanje bilo kakvog znakovlja ili uvjerenja temeljenih na političkoj, nacionalnoj, vjerskoj osnovi ili bilo kojoj drugoj osnovi. Oni sudionici koji se ne budu pridržavali navedenog biti će upozoreni od strane organizatora, te ukoliko se ogluše na zahtjev organizatora biti će isključeni sa susreta.

4.) Prije i tijekom održavanja susreta u organizaciji članica HUA-e strogo je zabranjeno konzumiranje alkoholnih pića te opojnih droga bilo koje vrste.

• Kazna za nepoštivanje ovog pravila je automatsko isključenje pojedinca sa susreta i opomena klubu/timu kojem pripada.

5.) Svaki sudionik susreta obavezno mora nositi zaštitne naočale od trenutka kada moderator/organizator najavi početak susreta do trenutka kada moderator/organizator ne proglasi kraj susreta.
PREPORUKA: Nositi zaštitne naočale od trenutka kada prvi pojedinac počne rukovanje replikom do trenutka kada posljednji pojedinac ne spremi repliku!

6.) Ukoliko vam se magle naočale, čučnite ili lezite, gledajte licem prema zemlji i tek tada skinite i očistite naočale.


7.) Na susretu će biti označeno područje u kojem je dozvoljeno isprobavanje replika prije susreta te će svi sudionici biti upoznati s tim.
● Kazna za prvo nepoštivanje ovog pravila je opomena, a prilikom drugog nepoštivanja ovog pravila na istom susretu, kazna je automatsko isključenje sa susreta.

8.) Na susretu je dozvoljeno korištenje: AEG-a, GBB-a, Spring replika, Bolt action replika, semi-auto snajpera. Maksimalne dozvoljene brzine zrna (BB-a) su (mjerenje sa 0,20g BB-ima) s diopuštenim odstupanjem od + 10 fps-a:

AEG: 300 fps
AEG: 400 fps
AEG strojnica: 450 fps-a (feet/second) - (minimalni dozvoljeni domet djelovanja je od 10m) –
Poluautomatski snajperi: 500 fps-a (feet/second) - (minimalni dozvoljeni domet djelovanja je od 20m)
Bolt action snajperi: 600 fps-a (feet/second) - (minimalni dozvoljeni domet djelovanja je od 30m) – dozvoljeno odstupanje je + 10 fps-a;

Izlazna brzina zrna (BB-a) utvrđuje se mjerenjem srednje brzine 3 uzastopna zrna (BB-a).

Kazna za korištenje jačih replica; i korištenje replika na manjim udaljenostima od propisanih ovim Pravilnikom je, za prvi prekršaj, opomena. Za drugi prekršaj isključenje sa susreta.

Dopušteno nošenje hladnog oružja (noževi, mačete), ali se koriste ISKLJUČIVO kao alat. Svako rukovanje hladnim oružem koje za posljedicu ima ozljeđivanje sudionika susreta biti će prijavljeno nadležnim organima RH i sankcionirano u skladu sa zakonima RH.

9.) Dozvoljene su dimne bombe, airsoft granate, mine (izbacuju BB-ove pomoću opruge ili plina) originalna AS oprema. Dozvoljeno je korištenje mina sa elektronskom signalizacijom aktivacije (svjetlosni ili zvučni signali aktivacije).

10.) Dozvoljeno je prisluškivanje radio-komunikacije kao i korištenje uređaja za ometanje iste.

11.) Scenarij je zamišljen da što točnije simulira ratnu situaciju, svaka nelogičnost, nedorečenost ili potreba za improvizacijom se mora kompenzirati prilagodbom nastaloj situaciji.

12.) Ukoliko ste pogođeni, obavezni ste:

Glasno i jasno dati drugima do znanja da ste pogođeni (glasno viknuti “pogodak!“, „pogođen“ ili slično)

Jasno istaknuti REFLEKTIRAJUĆI PRSLUK ili maramu (dimenzija minimalno 30 x 30 cm – crvene boje) na glavi ili tijelu, vidljivo iz svih smjerova.

Repliku staviti u NE PRIJETEĆI položaj (na rame, uz tijelo, podići u zrak…)

Udaljiti se prema predviđenom i označenom mjestu, ili postupiti na način određen scenarijem.
Zabranjena je svaka komunikacija sa „živim“ igračima, tj. igračima koji još nisu pogođeni, kao i zadržavanje pogleda u smjeru živih igrača što bi za posljedicu imalo otkrivanje položaja navedenog/navedenih.

ZABRANJENO ISPUCAVANJE BB-a OD TRENUTKA KADA JE IGRAČ POGOĐEN, SVE DO TRENUTKA KADA SE VRAĆA U IGRU !!!

„Silent Kill“ - IZVOĐENJE NA SLIJEDEĆI NAČIN:
NEOPAŽENO PRIĆI PROTIVNIKU I GUMENIM NOŽEM ZADATI DVA UBODA ILI REZA U ZAŠTIĆENI DIO TIJELA( ne lice i vrat) I REĆI SILENT KILL.
NOŽ NIKAKO KORISTITI ZA OZLIJEĐIVANJE PROTIVNIKA NITI BACATI NOŽ.
KORISTITI SAMO GUMENU REPLIKU NOŽA KOJA SE KORISTI U BORILAČKIM VJEŠTINAMA.
OSOBA NAD KOJOM JE IZVRŠEN SILENT KILL, STAVLJA NA SEBE NARANDŽASTI PRSLUK I ODLAZI U MASH BEZ PRAVA NA MEDICA.
PRIJE SUSRETA IGRAČ KOJI NOSI GUMENI NOŽ, ISTI PRIJAVITI I DATI NA UVID ORGANIZATORU.
BANG BANG.
PRIMJENJIVA SITUACIJA:
KADA IGRAČ NAD KOJIM SE VRŠI BANG BANG NE VIDI IGRAČA KOJI IZGOVARA.
U BLISKOM KONTAKTU REĆI BANG BANG ILI PITATI PROTIVNIKA „DA PUCAM“ DA BI SE IZBJEGLE NEDOUMICE OKO NEPRIZNAVANJA ISTOG.

13.) Pogotci u bilo koji dio tijela, opreme ili replike se smatraju kao pogodak i svaki sudionik ih je obavezan priznati! Igrač nije pogođen dok sam ne prizna pogodak ili ga moderator proglasi pogođenim. Ukoliko moderator nekoga proglasi pogođenim, najstrože je zabranjeno u tom trenutku raspravljati o valjanosti njegove odluke. Tek nakon završetka misije, dijela scenarija ili pak cijelog susreta igrač koji je bio proglašen pogođenim ima pravo uputiti prigovor moderatoru i razjasniti situaciju!


14.) Odbijeni BB-i se ne priznaju kao pogodak bez obzira na način odbijanja i sudionik nije dužan priznati takav pogodak.

15.) ZABRANJEN JE PUCANJE NA SLIJEPO tzv. ‘’Blind shot’’, što znači djelovanje replikom po suparničkom igraču iza zaklona bez gledanja gdje se puca i izlaganja dijela vlastitog tijela prema istom. Znači treba gledati i vidjeti metu. Izlaže se dio glave koja gleda i dio ruke (šaka) koja drži repliku.

Kazna za navedeno ponašanje:
1. put na susretu – opomena i boravak u MASH-u, u dvostrukom trajanju.
2. put na susretu – isključenje sa susreta.

16.) U slučaju da na teren uđu civili (svaka osoba koja ne sudjeluje na susretu) ili životinje, strogo je zabranjeno bilo kakvo djelovanje po njima, zastrašivanje, ili bilo koji oblik fizičkog ili psihičkog uznemiravanja te ste dužni moderatorima/organizatorima i ostalim sudionicima susreta dati do znanja da su civili ili životinje na terenu, tj. području odvijanja susreta.

Kazna za fizičko ili psihičko uznemiravanja civila (svaka osoba koja ne sudjeluje na susretu) ili životinja, je isključenje sa susreta.

17.) Susret završava kada su sve zadaće nekog tima ispunjene te organizator proglasi kraj susreta. Kraj susreta se može se proglasiti i u nekoj nepredviđenoj situaciji koja za posljedicu može imati ozljeđivanje ili nanošenje materijalne štete pojedincu ili skupini osoba, bez obzira da li sudjeluju na susretu ili ne sudjeluju.

18.) Kraj susreta može proglasiti ISKLJUČIVO organizator/moderator susreta.

19.) U slučaju bilo kakve ozljede nekog igrača, susret se prekida te se mora obavijestiti organizatora/moderatora. O nastavku susreta odlučuje isključivo organizator.

20.) Zapovjedni lanac određen prije početka susreta od strane organizatora/moderatora mora
se poštovati. Određivanje zapovjednog lanca može biti prepušteno samim sudionicima.

Kazne za nepoštivanje zapovjednog lanca su opomena i isključenje sa susreta.

21.) Dužni ste poštivati pravila Fair play-a!

22.) Svaka članica HUA-e, kao organizator susreta, ima pravo odbiti prijavu za sudjelovanje na susretu pojedincu ili klubu/timu kao kaznenu mjeru, uslijed učestalih prekršaja na susretima u organizaciji članica HUA-e ili drugih klubova/timova/slobodnjaka koji nisu članice HUA-e.

23.) Pravila nisu podložna promjenama za vrijeme susreta i ne mogu se tumačiti subjektivno!

24.) Svaka članica HUA-e dužna je provoditi susrete po pravilima navedenim ovim Pravilnikom.

25.) Zabranjeno je bacanje bilo kakvog otpada u prirodu tijekom održavanja susreta.

26.) Ukoliko se pojavi situacija koja nije predviđena ovim Pravilnikom, organizator susreta dužan je razriješiti nastalu situaciju sukladno zakonima RH.

(Zaključno sa brojem 26.)

 

POSEBNA PRAVILA
1.IZLAZNA BRZINA "FPS" HUA
DOZVOLJENE IZLAZNE BRZINE bb-a masa 0,20g

300 FPS - AEG (CQB, CQC – DOZVOLJENA AUTOMATSKA PALJBA)
400 FPS – AEG (CQB, CQC – DOZVOLJENA SAMO POJEDINAČNA PALJBA)
450 FPS – STROJNICE
500 FPS – DMR AEG( POLUAUTOMASTKI SNAJPER, MINIMALNA UDALJENOST OD 20 m)
600 FPS – BOLT REPLIKA (REPETIRKA, MINIMALNA UDALJENOST OD 30m
MAXIMALNO DOPUŠTENO ODSTUPANJE +10 FPS-a ZA TVORNIČKE(STOCK) REPLIKE

GBB REPLIKE – ZBOG SPECIFIČNOSTI KORISTITI IH KAO DMR ILI STROJNICU
DMR – OBAVEZNO OPTIKA
STROJNICA – OBAVEZNO NOŽICE, DOBOŠ iliti BUBANJ ili SANDUK,
2.POGOĐEN IGRAČ I MEDIC
POGOĐEN IGRAČ:
IGRAČ JE POGOĐEN KAD JE POGOĐEN ON SAM, REPLIKA ILI OPREMA KOJI IMA NA SEBI.
POGOĐEN IGRAČ OSTAJE NA MJESTU POGOTKA I NA SEBE STAVLJA NARANDŽASTI PRSLUK I POZIVA MEDICA.

MEDIC:
1 MEDIC PO TIMU DO 5 LJUDI
MEDIC LIJEČI POGOĐENOG IGRAČA NA NAČIN DA MU U VREMENU OD 1 minute VEŽE TRAKU NA RUKU.

UKOLIKO JE PREKINUT NAPADOM, MEDICU DOPUŠTENO DA SE BRANI, ALI PONAVLJA POSTUPAK LIJEČENJA U NAVEDENOM VREMENU.

UKOLIKO IGRAČ KOJEG TRETIRA MEDIC PONOVO BUDE POGOĐEN, AUTOMATSKI ODLAZI NA RESPAWN.
KOLIČINA TRAKA OVISNO O SCENARIJU ORGANIZATORA.

UKOLIKO POSTOJI ISKRVARENJE(BLEEDOUT TIME) A DO POGOĐENOG IGRAČA NE DOĐE MEDIC, ISTI ODLAZI U MASH ILI RESPAWN.

POGOĐENI IGRAČ MOŽE BITI ELIMINIRAN GUMENIM NOŽEM OD STRANE PROTIVNIKA DOK ČEKA MEDICA I PRI TOME AUTOMATSKI ODLAZI NA RESPAWN

MEDIC UZ POMOĆ KOLEGA MOŽE ODVUĆI ILI ODNIJETI RANJENOG U ZAKLON TE GA TAMO LIJEČITI.

MEDIC LIJEČI MEDICA, VEŽE MU TRAKU NA RUKU U VREMENU OD 1 minute.
3.SILENT KILL
SILENT KILL
IZVOĐENJE NA SLIJEDEĆI NAČIN:

NEOPAŽENO PRIĆI PROTIVNIKU I GUMENIM NOŽEM ZADATI DVA UBODA ILI REZA U ZAŠTIĆENI DIO TIJELA( ne lice i vrat) I REĆI SILENT KILL.

Zašto 2 reza ili uboda:
Nakon prvog osoba nad kojim je silent kill izvršen je mrtva, nema pravo na obranu, vikanje niti ima pravo na otimanje noža i ostale zahvate.

Drugi ubod ili rez je da bi se igrača koji vrši silent kill spriječilo da ne izvrši masovni pokolj kao u Kurosawinom filmu
Ubod ili rez se vrše u predjelu prsa, trbuha ili leđa.

NOŽ NIKAKO KORISTITI ZA OZLIJEĐIVANJE PROTIVNIKA NITI BACATI NOŽ.
KORISTITI SAMO GUMENU REPLIKU NOŽA KOJA SE KORISTI U BORILAČKIM VJEŠTINAMA.
OSOBA NAD KOJOM JE IZVRŠEN SILENT KILL, STAVLJA NA SEBE NARANDŽASTI PRSLUK I ODLAZI U MASH BEZ PRAVA NA MEDICA.
PRIJE SUSRETA IGRAČ KOJI NOSI GUMENI NOŽ, ISTI PRIJAVITI I DATI NA UVID ORGANIZATORU.
4.MINE I GRANATE
MINA

ORIGINALNA AS NAGAZNA ILI POTEZNA MINA KOJA IZBACUJE BB.
MRUD ILI CLAYMOR

IGRAČ JE POGOĐEN:
KAD JE AKTIVIRAO MINU I POGOĐEN JE BB-om
KAD JE U BLIZINI DRUGOG IGRAČA KOJI JE AKTIVIRAO REPLIKU

REPLIKE MINA KOJE OZNAČAVAJU DIMOM, ZVUKOM ILI SVJETLOM, SLUŽE KAO
UPOZORENJE IGRAČIMA KOJI SU IH POSTAVILI.

GRANATA
TORNADO ILI NEKA DRUGA ORIGINAL AS OPREMA

DIMNE BOMBE I PETARDE

KORIŠTENJE RADI POSTIZANJA REALNIJEG EFEKTA, SAMO UZ PRETHODNU
PRIJAVU I ODOBRENJE ORGANIZATORA SUSRETA.

PRILIKOM KORIŠTENJA NE BACATI IH U MASU DA NEBI DOŠLO DO OZLIJEĐIVANJA!
5.BANG BANG

PRIMJENJIVA SITUACIJA:

KADA IGRAČ NAD KOJIM SE VRŠI BANG BANG NE VIDI IGRAČA KOJI IZGOVARA, TJ OVAJ MU DOĐE S LEĐA.

U BLISKOM KONTAKTU REĆI BANG BANG ILI PITATI PROTIVNIKA „DA PUCAM“ DA BI SE IZBJEGLE NEDOUMICE OKO NEPRIZNAVANJA ISTOG.

 

Nadam se da sam sada osobama koje neznaju što je airsoft objasnio o čemu se radi. Lijep Pozdrav svima!
Tekst sam osobno ja napisao(pravila sam kopirao s HUA foruma) Na HUA forumu me možete naći pod nickom Luks.

klokan057 pon 28.10.2013 12:01

Zna li netko gdje se u Zagrebu može kupiti airsoft pištolj na oprugu, za 150-300kn ali da imaju odmah na stanju i ne treba naručivati/čekati ?

Ako netko ima za prodati polovni može na PM.

lange pon 28.10.2013 14:21
klokan057 kaže...

Zna li netko gdje se u Zagrebu može kupiti airsoft pištolj na oprugu, za 150-300kn ali da imaju odmah na stanju i ne treba naručivati/čekati ?

Ako netko ima za prodati polovni može na PM.

hristo

lange pon 28.10.2013 19:13
klokan057 kaže...

Nema ništa u tom rangu, najjeftiniji je co2 pištolj, skoro 600kn.

maxairsoft,toms airsoft,panter-sve trgovine u slo poštarina ti je 30kn i dostava u hr je za 3-4dana

kruskar čet 30.1.2014 09:11

Otišla P90,nabavio AK74.

Evo pokoja slika AK74.

 

 

EDIT
Malo sam radio na tom kalašu,skinuo sam crnu traku s kojom je drvo bilo prikriveno,puno bolje sada izgleda,uživo još bolje izgleda :)

 

 

EDIT2

Evo još 1 slika AK74mn i Glock 18 s večim okvirom.

kruskar pon 26.5.2014 03:28
TheMenstalist kaže...

Stvarno mi je fora taj sport, samo je skuup..

 

Kruskar 

 

Vidim da se razumiješ u airsoft. Daj mi reci koliko bi stajala sva oprema za početnika ?!

Trenutno ima kod hriste full oprema M4A1 Carbine,camo uniforma šljem i taktički prsluk za 2779kn.

 

LINK

KerFlorijan ned 17.8.2014 19:27
QuidZz kaže...

Evo moje bebe ( G&G M4A1 sa ACOG red dot-om ). 

I jos par slika sa treninga u Solinu. :) 

zar i ti sine brute? :D kad ja nabavim nešto ić ćemo skupa...na dabru je žešći shit,nisam ni zna da ima u solinu

 

btw jesi to i ti dobia logitech miš u linksu?

QuidZz ned 17.8.2014 20:02
KerFlorijan kaže...
QuidZz kaže...

Evo moje bebe ( G&G M4A1 sa ACOG red dot-om ). 

I jos par slika sa treninga u Solinu. :) 

zar i ti sine brute? :D kad ja nabavim nešto ić ćemo skupa...na dabru je žešći shit,nisam ni zna da ima u solinu

 

btw jesi to i ti dobia logitech miš u linksu?

Ima ima. 

Jesam, nagrada za unboxing cini mi se. Dobio san ih par iz Linksa pa se vise ne sican. {#}