Slaganje PC konfiguracija

Graficka: GTX 1060 6G ili RX 580 8G

ihush čet 30.7.2020 14:44
zte3 kaže...

Kao sto naslov pita , koju bi uzeli prije od ove dvije graficke , dvoumim se pa ne znam ako moze pomoc iz iskustva korisnika,pozzz

 -koristiš nešto? to što trebaš-koristiš određuje reuirementse, tj moj izbor nema veze s tvojim potrebama.. kao što sad desetak forumaša može izabrati a-b i to nema veze s tvojim korištenjem-potrebama.

-npr igre, pogledaš requirementse, cpu-ram-gpu-hdd.. i tad znaš, jednako za ostale app.. + ako trebaš npr cuda tad nemaš izbor itd.

zte3 čet 30.7.2020 14:48
ihush kaže...
zte3 kaže...

Kao sto naslov pita , koju bi uzeli prije od ove dvije graficke , dvoumim se pa ne znam ako moze pomoc iz iskustva korisnika,pozzz

 -koristiš nešto? to što trebaš-koristiš određuje reuirementse, tj moj izbor nema veze s tvojim potrebama.. kao što sad desetak forumaša može izabrati a-b i to nema veze s tvojim korištenjem-potrebama.

-npr igre, pogledaš requirementse, cpu-ram-gpu-hdd.. i tad znaš, jednako za ostale app.. + ako trebaš npr cuda tad nemaš izbor itd.

 Ma ja bi to najradije 70% obicno koristenje recimo iptv preko vlc-a i tako ponesto drugo i recimo 30% gaming eto tako nekako :)

 

ihush čet 30.7.2020 15:39

-ti odlučuješ i ti moraš imati kriterij, npr cijena (radeonke su uvjek malo jeftinije od slične điforsice), svaka može traženo dok neke app traže cuda i sl. dok traženo može i duplo slabija/jeftinija + integruša.

-ti biraš, za sebe dok ja za sebe uzmem nvidiju (to ne znači da je nešto bolje nego je to moj izbor za mene i nema veze s tvojim izborom-potrebama-željama..).

-da je kriterij cijna, tad bi neka treća bila zadovoljavajuća i jeftinija. U performansama je vjerojatno radeonka u maloj prednosti osim kad trebaš nvidiju ali tad tražiš konkretnu gpu i nemaš izbora pa ni ovakvu temu.

zte3 čet 30.7.2020 16:05
ihush kaže...

-ti odlučuješ i ti moraš imati kriterij, npr cijena (radeonke su uvjek malo jeftinije od slične điforsice), svaka može traženo dok neke app traže cuda i sl. dok traženo može i duplo slabija/jeftinija + integruša.

-ti biraš, za sebe dok ja za sebe uzmem nvidiju (to ne znači da je nešto bolje nego je to moj izbor za mene i nema veze s tvojim izborom-potrebama-željama..).

-da je kriterij cijna, tad bi neka treća bila zadovoljavajuća i jeftinija. U performansama je vjerojatno radeonka u maloj prednosti osim kad trebaš nvidiju ali tad tražiš konkretnu gpu i nemaš izbora pa ni ovakvu temu.

 Vidi sta imam u mojoj kutiji:

 

CPU:Intel Core i7 4790S @ 3.20GHz Haswell 22nm Technology
Storage: SSD Samsung 860 EVO 500GB
Voeding: Seasonic Focus SFX Gold 650-Modulair
RAM:16,0GB Dual-Channel DDR3 @ 798MHz (11-11-11-28)
Motherboard : HP 2B2C
Graphics: SyncMaster (1920x1080@60Hz), 4095MB NVIDIA GeForce GT 730 (MSI)
Optical Drives : hp HLDS DVDRW GUD0N
Microsoft Virtual DVD-ROM

 

Koju bi ti nvidiju ili sta vec ,ja bi da se ne sikiram hocul igrati ili gledati na pc-u....

ihush čet 30.7.2020 16:24

-traženo tvoje računalo već može + za jači gaming ipak treba jača gpu, granica je br.50 tj tvoja 730 je ispod gaming kriterija, počinje od npr 1050ti-jače (duplo od tvoje..) i svaka iduća je grubo duplo jača-skuplja pa koliko želiš-platiš.

-to je za nvidiju, kruške-jabuke.. (uspoređivati isto).. dok je radeonka jeftinija alternativa no sve ti je u 10% cijene pa možda više ovisi o trgovini ili kao nađeš polovno (nema pravila, može biti jače-jeftinije itd..).

npr ako su cijene za nove 500-1000-2000kn, tvoja sadašnja je 500.. i cijena ti prikazuje omjer snage, ali za sad ne trebaš, dok za igre imaš navedene requirementse pa ovisi koju igru želiš-pročitaš, minimum-preporučeno (dok je sve jače poželjno.. ali kažeš nije za gaming ili namjuensku app-acad-video pa je besmisleno, npr nešto 2080 ili tesla..)

zte3 pet 31.7.2020 15:36

Sve je to OKey hvala na sugestijama , gledam nesto sto se prodaje pa vidim ovako : RX 570 8Gb Nova se prodaje za 120Eura i odmah ispod nje se prodaje RX 580 8Gb za 140Eura,sta bi vi uzeli? Ja bi ovu 570 Novu,novo je novo jel ..,grijesim li?

SamoPitam3 pet 31.7.2020 17:08

Sve je to slicno. Sve to lagano danas ulazi pod minimalni req. Ako jedna zakaslje i druga ce. Uzmes onu koja je jeftinija. nVidiju ces vjerojatno lakse preprodati, ali kako rekoh vrijeme ih lagano gazi.

EDIT: osobna observacija/misljenje. Novo je novo, ali ovo je bolje uzeti polovno. Jos je Marija Terezija na njima igrala tetris .  Bolje skupiti jos malo para i uzeti nesto bolje. Ili polovno...

ihush pet 31.7.2020 20:02
zte3 kaže...

Sve je to OKey hvala na sugestijama , gledam nesto sto se prodaje pa vidim ovako : RX 570 8Gb Nova se prodaje za 120Eura i odmah ispod nje se prodaje RX 580 8Gb za 140Eura,sta bi vi uzeli? Ja bi ovu 570 Novu,novo je novo jel ..,grijesim li?

 da griješiš :)

jer ti biraš i ti moraš znati kriterij za odluku. Snaga cijena jamstvo... a opisana potreba ne traži ništa konkretno pa snaga nije osnovni kriterij.

inače grafičke i izbor se svode na kolko para tolko muzike ili koliko snage traži neka igra-apps pa iz toga cijena ili kompromis. ako nema kriterija snage tad je svejedno dok cijenu opet plaćaš ti .. možeš birati i brand marku model u istoj seriji .. ili po boji crveno zeleno.. biraj ili navedi kriterij tj prpvjeriš igru-apps što traži.

Damir22 sub 1.8.2020 22:05

Plava je special edition, no, nema neke pretjerano bitne razlike izmedju nje i obicne, tako da, ciljaj sapphire nitro+OC kartice, i to je to....

 

Ja je imam i jos uvijek guta sve bez ikakvih problema, za 1080 i 2K igranje, mozda ne bas svaku igru na ultra uber high plus postavkama, ali high svakako. Ono sto je najvise zakolje su shadows i lighting, pa prilagodbom tih stavki na high ili medium (sto bas ne utjece na kvalitetu prikaza na vecini monitora) ostalo mozes staviti na very high - ultra i tjerat ce 60+ fps u svemu....

zte3 ned 2.8.2020 23:19
Damir22 kaže...

Plava je special edition, no, nema neke pretjerano bitne razlike izmedju nje i obicne, tako da, ciljaj sapphire nitro+OC kartice, i to je to....

 

Ja je imam i jos uvijek guta sve bez ikakvih problema, za 1080 i 2K igranje, mozda ne bas svaku igru na ultra uber high plus postavkama, ali high svakako. Ono sto je najvise zakolje su shadows i lighting, pa prilagodbom tih stavki na high ili medium (sto bas ne utjece na kvalitetu prikaza na vecini monitora) ostalo mozes staviti na very high - ultra i tjerat ce 60+ fps u svemu....

 Ja nadzo ovu : Sapphire Nitro+ RX580 8GB polovnu a kaze skoro ko nova za 120Eura i evo sad sam dogovorio za nju za 2dana nadam se da je kod mene ,vrlo me zanima kako ce se pokazati dosad sam uvijek imao nvidie ,nadati se dobrom :) ,javicu utiske svakako , hvala na sugestijama naravno

zte3 pon 3.8.2020 23:00
zte3 kaže...
Damir22 kaže...

Plava je special edition, no, nema neke pretjerano bitne razlike izmedju nje i obicne, tako da, ciljaj sapphire nitro+OC kartice, i to je to....

 

Ja je imam i jos uvijek guta sve bez ikakvih problema, za 1080 i 2K igranje, mozda ne bas svaku igru na ultra uber high plus postavkama, ali high svakako. Ono sto je najvise zakolje su shadows i lighting, pa prilagodbom tih stavki na high ili medium (sto bas ne utjece na kvalitetu prikaza na vecini monitora) ostalo mozes staviti na very high - ultra i tjerat ce 60+ fps u svemu....

 Ja nadzo ovu : Sapphire Nitro+ RX580 8GB polovnu a kaze skoro ko nova za 120Eura i evo sad sam dogovorio za nju za 2dana nadam se da je kod mene ,vrlo me zanima kako ce se pokazati dosad sam uvijek imao nvidie ,nadati se dobrom :) ,javicu utiske svakako , hvala na sugestijama naravno

 Gledam kako da drijvere mogu skinuti sa njihove ofic. stranice ,kad tamo nema za windows 8.1 koji ja imam nego stoji za 7cu i windows 10 ,ima li za ovo kakvo rjesenje?