Škola - osnovna, srednja, faks

Što ako ne platim akademsku godinu?

MeisterMaister sri 15.9.2021 19:33

Upisao sam 1. godinu izvanrednog studija graditeljstva na TVZ-u ali nekako se predomišljam. Još nisam uplatio prvu ratu ali sam se upisao, potpisao sam ugovor, pa me samo zanima hoću li imati kakih posljedica ako ne platim školarinu? Hoće li tražiti što od mene ako neplatim... Ako netko zna bilo bi mi korisno

SamoPitam3 sri 15.9.2021 19:37

Pitaj na referadi. Objektivno, vjerojatno si punoljetan tako da tvoj potpis na ugovoru ima odredjenu tezinu. No, buduci da akademska godina jos nije pocela, a ne zelis studirati obrati se referadi. Mozda ti izadju u susret.

cvaja997 sri 15.9.2021 19:40

Upisao si 1. godinu momentalno sa potpisom ugovora. S obzirom da ne možeš ove godine upisat više ništa, imaš godinu dana da zaradiš lovu preko studentskog ugovora. Savjet je da platiš, potpisao si, imaju pravo na potraživanje. Bitniji i hitniji savjet, odi u referadu.

PzKpfw sri 15.9.2021 19:43

 

Pa, kako piše u ugovoru?

Stavi godinu u mirovanje, kreni na fakultet, pa se kasnije prebaciš gdje želiš.

Ak' imaš resursa završavaj visoke škole. 

 

Završi faks. Sa 20 godina se svijet čini sasvim drugačijim, nego sa recimo 50.

SamoPitam3 sri 15.9.2021 19:46
PzKpfw kaže...

 

Pa, kako piše u ugovoru?

Stavi godinu u mirovanje, kreni na fakultet, pa se kasnije prebaciš gdje želiš.

Ak' imaš resursa završavaj visoke škole. 

 

Završi faks. Sa 20 godina se svijet čini sasvim drugačijim, nego sa recimo 50.

 Nisam nas siguran da mozes staviti odmah prvu godinu na mirovanje bez polozenog ijednog ispita. A i taj tvz je tezak za "mirovanje." Stvarno mora postojati opravdani razlog tipa bolest, rodjenje djeteta ili sluzenje vojnog roka. Lakse na neim fakultetima staviti godinu u morivanje nego na tom veleucilistu. IMHO, pretjeruju...