zeroname pon 16.1.2012 19:26

Sve osim Gimnazije jer ako se opustiš i malo zapneš život ti je gotov. Prednost srukovnih škola ti je što kasnije imaš zanimanje i možeš radit. Najlakše ti se zaposlit sa Medicinskom Školom a i posao je Siguran.

Diplomirani pješak pon 16.1.2012 19:29
Mr.ReToS kaže...

Vaši savjeti za srednju

I za šta mogu dobiti dodatne bodove,čuo sam ako nosim naočale i uzorno vladanje 

Ajde sad svi osmaši na lasersko povećanje dioptrije i zamagljivanje vida...{#} Uzorno vladanje si dobro čuo, ovisi u koju srednju hoćeš iz određenih predmeta daju se bodovi za županijska i držđavna natjecanja. Državna iz svih predmeta 1. 2. i 3. mjesto, a županijska isto 1. 2. i 3. ali iz određenih predmeta (npr. za gimnaziju u Čakovcu HJ,MAT,POV,BIO, strani jezik).

 

To me raz{#} kad čujem da netko ima prednost pred onima koji se muče cijelu osnovnu. Iako nije primjereno, to ja zovem diskriminacija normalnih. Znači imate razvedene roditelje, došli ste iz strane zemlje, uzorno vladali možete preskočiti srednju i odma na faks.

Diplomirani pješak pon 16.1.2012 19:39
perkoxcar kaže...

Samo ću reći da Bog pomogne onima koji se ove godine upisuju, pogovote oni koji ciljaju na jače gimnazije, jer prošle godine bilo je veliko sranje.

Da, prolazili su oni iz posta gore(doseljenici, učenici razvedenih roditelja, siročad, djeca "branitelja" itd.) a učenici koji su imali sve 5 nisu prešli u opću, nego jezičnu ili matematičku.

 

Da i naravno dobiješ 2 boda ako ideš u neku DRŽAVNU glazbenu školu, umjetničku, školu baleta itd. Da ne bi bilo zabune, možda ti znaš svirati ali moraš imati učeničku knjižicu iz glazbene škole. Ako si išao u SUITU ili TEČAJ ne priznaju.

Cromaki pon 16.1.2012 19:48

Evo jedna mala preporuka od mene, ja sam sad prošle godine krenuo u prvi razred srednje škole.

 

Odi u školu koja te zanima, nemoj gledati zbog frendova koju če oni upisati. To se kod mene desilo, i ja sam trebao ići u elektrotehničku zbog društva jer su me nagovorili, no otišli smo jednom pred kraj osnovne do srednje da vidimo malo šta to oni rade i ništa mi se nije svidjelo, zamišljao sam sve totalno drugačije. Na kraju sam se odlučio za drugu školu i eto hvala Bogu, lijepo mi je, učim i radim ono što me zanima. (osim matematike) Dok jedan od frendova koji je pošao za njima, nateže sam sebi uši...

 

Svi idu za frendovima iz osnovne kako bi im bilo bolje, no na kraju se samo shebu, njima loše a tom jednom super. Iako u mojoj školi nema nikoga iz mog bivšeg razreda, upoznao sam savršenu ekipu, i draži su mi nego prijatelji iz osnovne koje znam 8 godina.

Edge pon 16.1.2012 19:50

Sad sam 4. razred u 6. gimnaziji (Gornjogradskoj), bodovni prag prije 4 god. je bio 52 boda, nije visok, ali moram rec da me gimnazija jako dobro pripremila tj. usvojio sam puno trajnog znanja. (To najvise ovisi i o vama)

Mr.ReToS pon 16.1.2012 20:00
Cromaki kaže...

Evo jedna mala preporuka od mene, ja sam sad prošle godine krenuo u prvi razred srednje škole.

 

Odi u školu koja te zanima, nemoj gledati zbog frendova koju če oni upisati. To se kod mene desilo, i ja sam trebao ići u elektrotehničku zbog društva jer su me nagovorili, no otišli smo jednom pred kraj osnovne do srednje da vidimo malo šta to oni rade i ništa mi se nije svidjelo, zamišljao sam sve totalno drugačije. Na kraju sam se odlučio za drugu školu i eto hvala Bogu, lijepo mi je, učim i radim ono što me zanima. (osim matematike) Dok jedan od frendova koji je pošao za njima, nateže sam sebi uši...

 

Svi idu za frendovima iz osnovne kako bi im bilo bolje, no na kraju se samo shebu, njima loše a tom jednom super. Iako u mojoj školi nema nikoga iz mog bivšeg razreda, upoznao sam savršenu ekipu, i draži su mi nego prijatelji iz osnovne koje znam 8 godina.

ma meni je najveci problem što neznam ni sam šta me zanima =(

cod4gamer pon 16.1.2012 20:34

svi koji upisuju na ljeto srednju školu je vrlo bitno da preispitaju sami sebe što žele raditi, što vole, koji predmeti vam idu od ruke i kad dobro razmislite znat ćete što je za vas.ja sam bio debil pa sam razmišljao ispred škole kad je bio upis i zaglavio u ekonomskoj školi koja mi se gadi i nisam nimalo motiviran za učenje.jedva čekam završit ova 2 razreda i gibat na policijsku akademiju

Cromaki pon 16.1.2012 20:38
Mr.ReToS kaže....

ma meni je najveci problem što neznam ni sam šta me zanima =(

  Imaš još vremena da odlučiš, ja sam se predomislio u zadnji tren prije upisa.

Ja sam upisao za Web Dizajnera i super mi je.

Kim Jong-un pon 16.1.2012 20:42

Neku strukovnu u kojoj ćeš raditi ono što te zanima. Ako želiš biti kirurg, a odeš u elektrotehničku, naravno da nećeš biti motiviran za učenje, praksu i sve ostalo. Medicinska je odlična škola koju sam i sam pohađao, ne znam kako je to danas, ali pripremila me za struku i ono što ja želim raditi.

FiCoO pon 16.1.2012 20:57

Ako ces u gim znaj da te ceka minimalno jos 8g skole bez nekog pravog posla a opet ako uspijes imat ces odlican posao mada je danas bilo gdje tesko naci posao...jedino sto trebas imati je strpljenje i ustrajanost da to zavrsis jer sta mozes sa zavrsenim miocem npr ako si pao na faxu i opet mozda odustanes od faxa, onda se mos j****. Ja sam upisao mat gim jer mi to vise manje ide,a i fer je cilj...moras si postaviti nekakav cilj i doci do njega jer ako neuspijes nije da si na nuli ali nisi ni daleko

Volvox pon 16.1.2012 22:01
Mr.ReToS kaže...
koji predmeti mi trebaju i kaki bi imao posao

Za koju školu pitaš?

 

Ako te trenutno ništa ne zanima, onda ti nema druge nego gimnazija, ekonomska je okej, ali ako te to ne zanima, rezat ćeš žile u 3. i 4. razredu kad ti dođu stručni predmeti. Samo ako misliš u gimnaziju spremi se na znoj i učenje:) Svi ovi pametnjakovići šta ti govore da se ništa ne uči i da je lagano, ne slušaj ih. Imao sam ocjene odprilike kao i ti, i sad prolazim sa 3, ali uz učenje ohoho, žao mi je šta nisam išao u ETŠ jer me to zanima, nego tu moram slušat nepotrebnu povijest, zemljopis i biologiju, ali šta ćeš, to sam odabrao sad moram do kraja odradit:) Sretno u odabiru!

Volvox sub 28.1.2012 16:06
$il3ntHunt3r kaže...

dali je neko autolakirer?jeli trazen posao?kolko se placa?

A čuj, niti jedna 3-godišnja škola nije baš jako tražena i plaćena, jedino ako utrošiš u to puno krvi i znoja.

Dijete-s-kolodvora pet 2.3.2012 22:54

Namjeravam ići u medicinsku školu u Zagrebu, imati ću oko 47-50 bodova, bodovni pragovi sve triju škola iz zagreba su dosta niski, medicinska škola Vrapče - 36 bodova, Vinogradska- 40 bodova, a Mlinarska 43 boda, ne znam da li mogu upasti u bilo koju srednju medicinsku školu od tih tri s ovim bodovima, pa ako vi znate mogu li upasti odgovarajte !! Hvala

dv14 uto 6.3.2012 16:19
roseman kaže...

Netreba ti škola,vjeruj mi!

Možeš ti završiti kaj god želiš,ćak i Austronaut postat, ali bez žnjore buš doma gricko nokte

Samo ti treba dobra veza.HDZ-SDP

 

 

Potpis na ovo.

 

Uglavnom, upiši ono što te zanima.

Eto ja sam 2. razred srednje, smjer Elektro instalater. 3 godišnja je škola ,ali ovo zanimanje me zanima i mislim da postoji velika mogućnost da ću i naći posao nakon što završim.

nul-3 ned 11.3.2012 19:26
$il3ntHunt3r kaže...

istina da za 3 godisnje skole nema bodovnog praga?

Da

Al to se ne isplati pisat ako ne planiraš otvorit nešto svoje, jer je danas jako teško nači posao u struci, pogotovo bez diplome.

XVII Mini ned 11.3.2012 19:43
nul-3 kaže...
$il3ntHunt3r kaže...

istina da za 3 godisnje skole nema bodovnog praga?

Da

Al to se ne isplati pisat ako ne planiraš otvorit nešto svoje, jer je danas jako teško nači posao u struci, pogotovo bez diplome.

Po meni, najisplatljivija trogodisnja skola je ugostiteljska, tj. kuhar, masovno se trazi a tek za sezonu love do krova, jos ako se posteno probijes milijuni te cekaju! 

Ili odeš 3 godine kuhara i još 3 u francusku (nešto kao fakultet)